درمان تایم
درمان تایم
ارتوپدی لگن

بهترین جراح ارتوپد لگن , متخصص ارتوپدی لگن

بهترین جراح ارتوپد لگن , متخصص ارتوپدی لگن , پزشک فوق تخصص و جراح ارتوپد لگن در تهران : همان طور که می دانیم یکی از پرکاربرد ترین مفصل های بدن مفصل لگن است که این مفصل یکی از اصلی ترین و پرکاربرد ترین مفاصل بدن می باشد که می تواند که عمده فعالیت های بدنی را بسیار منظم تحت کنترل قرار دهد. می دانیم که در صورتی که کوچک ترین مشکلی در مفصل یا استخوان لگن به وجود بیاید و این مفاصل حساس دچار مشکلی شوند علاوه بر محدود شدن دامنه فعالیت های فرد و عدم امکان ادامه سیر طبیعی زندگی ، مشکلات بزرگ مثل درد بسیار شدید در ناحیه لگن به وجود می آید که می تواند بسیار دردسر ساز باشد.

دکتر ارتوپد لگن

شایع ترین آسیب دیدگی که در لگن ممکن است ر خ دهد شکستگی لگن است که در اثر عوامل مختلفی رخ می دهد که مهم ترین ان ضربه می باشد. بهتر است که فرد در صورت دچار شدن به شکستگی استخوان لگن و یا آسیب دیدگی مفصل لگن به یک متخصص ارتوپد لگن مراجعه کند زیرا که بهترین کار مراجعه به یک متخصص است کلینیک درمانی درمان تایم با داشتن کادری مجرب و نیرومند اماده است تا برای درمان درد لگن خود به بهترین جراح ارتوپد لگن این کلینیک مراجعه نمایید.

دکتر متخصص ارتوپد لگن

معمولا پزشکی که دوره پزشکی عمومی را با موفقیت پشت سر گذاشته و سپس دوره بعدی تحصیل خود را معطوف به اخذ تخصص در زمینه ارتوپد و سپس گذراندن دوره های تخصصی ارتوپدی لگن گذرانده باشد دکتر متخصص ارتوپد لگن می باشد. بیماران این پزشک متخصص افرادی می باشند که دارای مشکلات عمده ای در زمینه لگن می باشند و نیاز دارند تا به دکتر مختصص ارتوپد لگن و حتی دکتر فوق تخصص ارتوپد لگن مراجعه کنند. اما بیشتر بیماران نیز هستند که در رفتن به دکتر و معاینه سهل انگاری می کنند که باید بگوییم که می تواند عواقب بسیار سنگینی برای فرد داشته باشد و حتی ممکن است موجب شود که مشکلاتی حرکتی تا آخرین روز زندگی فرد گریبان گیر او شود

متخصص ارتوپدی لگن

بهترین دکتر ارتوپد لگن

  • مهم ترین معیار هایی که در شناخت بهترین دکتر ارتوپد لگن باید بدانید این است قبل از هر چیز دکتر مختصص ارتوپد لگنی که به او مراجعه می کنید حتما می بایستی بر روی مطب خودش تابلو متخصص یا فوق تخصص حک شده باشد.
  • دوم آنکه بهتر است تا برای درمان به افراد با تجربه و خبره مراجعه کنید زیرا می توان به جرات گفت که بهترین دکتر متخصص ارتوپد لگن کسی است که بیشترین سابقه کاری و تجربه در زمینه ارتوپدی لگن را داشته باشد و تجربه در رابطه با ارتوپدی لگن حرف اول را می زند.
  • سوم آنکه سعی کنید بهتر است تا به دکتر متخصص ارتوپد لگنی مراجعه نمائید که شناخت بیشتری از او دارید و یا کسی از آشنایان شما او را بشناسد و کار او را تایید نماید.

درمان درد لگن هیپ ( hip )

با توجه به حساس بودن دوره بارداری باید بگوییم که درمان درد لگن در اوایل بارداری نیاز به درمان ها و مراقبت های مختلفی دارد. در صورتی که زنی باردار باشد و جراح هیپ در اثر بارداری برای وی رخ داده باشد مراجعه به پزشک ضروری ترین کاری است که باید انجام دهد تا روش معاینه لگن برای زایمان برای او انجام گیرید و از سلامت وی اطمینان حاصل شود. اما اگر خانمی بی دلیل دچار درد لگن شود آسیب دیدگی استخوان بدون شک بسیار ممکن است که آسیب دیدگی لگن و یا بافت های اطراف آن برای او رخ داده باشد و یا به هیپ لگن دچار شده باشد. گاهی تنها فیزیوتراپی و انجام ورزش های مناسب برای درمان درد لگن زنان در صورتی که آسیب دیدگی استخوان لگن و بافت های اطراف برای او رخ داده باشد کفایت می کند.

ورزش مناسب برای درد لگن در زنان

برای پیشگیری از بروز مشکلات لگن انجام وزرش های مناسب درد لگن هم می تواندکه تا حدودی مفید باشد و می تواند جایگزین درمان های دارویی در مواقعی که بروز درد در لگن رخ داده است باشد.معمولا پس از انجام عمل جراحی لگن برای تسریع ریکاوری بیمار انجام ورزش های مناسب درد لگن بسیار می تواند مفید باشد. و این که انجام ورزش های مناسب ارتوپد لگن ، می تواند مانع از بروز بسیاری از عوارض احتمالی اثر درمان گردد.

ورزش های مناسب درد لگن دو گروه ورزش های کششی و ورزش های تقویتی می باشد.

هدف از انجام ورزش های کششی همان طور که از نامش پیداست ایجاد کشش در عضلات، تاندون های اطراف لگن و همچنین رباط های این ناحیه می باشد. ورزش های کششی لگن قابلیت انعطاف بافت های موجود در اطراف لگن را افزایش می دهد.

علت درد لگن در بارداری

بیشتر خانم های باردار ممکن است که در دوران بارداری در لگن خود درد هایی را احساس کنند که این درد تا زیر شکم و ناحیه تناسلی نیز احساس شود. این درد یعنی ارتوپد لگن در زنان باردار شاید یکی از دلایل وقوع جدایی سمفیز لگنی در آن ها باشد. استخوان لگن اطراف ناحیه تحتانی شکم فرد را پوشش می دهد و فاصله میان دو لبه پایینی لگن توسط غضروفی پر شده است که در اصطلاح پزشکی به آن سمفیز ناحیه تناسلی گفته می شود که این غضروف بسیار انعطاف پذیر می باشد تا بتواند در هنگام بارداری به قدر کافی کشیده شود و فضای کافی برای رشد جنین ایجاد گردد این درد خوشبختانه برای کودک هیچ مشکلی را ایجاد نمی کند. اما درباره ی این نوع درد باید بگوییم که می تواند برای زنان باردار بسیار آزار دهند و حتی غیر قابل تحمل نیز باشد.

عفونت لگن و درمان آن

یکی از مفصل‌ های در معرض عفونت، مفصل لگن است. که این عفونت در واقع از رشد و تکثیر باکتری های بیماری‌ زا در مفصل به وجود می آید درباره ی این بیماری باید بگوییم که نوعی بیماری خطرناک است که در افراد به وجود می آید. باید در نظر داشت که عفونت لگن و درمان آن از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و در صورتی که این بیماری در زمان مناسب درمان نشود می‌تواند عوارض جبران ‌ناپذیری را به همراه داشته باشد و حتی در موارد حاد منجر به مرگ نیز شود.

مهم ترین راه های تشخیص عفونت مفصل لگن از طریق شمارش‌ سلول ‌های‌ خون‌، کشت‌ خون‌ و کشت‌ مایع‌ مفصلی‌ و رادیوگرافی صورت می گیرد. باید بگوییم که برای درمان این بیماری روش ‌های مختلفی وجود دارد که نوع درمان بسته به شرایط بیمار و توسط پزشک تعیین می‌ شود. معمولی ترین درمان استفاده از آنتی‌بیوتیک تزریقی به همراه استراحت و سپس استفاده از آنتی ‌بیوتیک های خوراکی است و مهم ترین روش درمان که جراحی است و این روش درمان یکی از راه حل ‌های مقابله با عفونت ‌های مفصلی به حساب می‌آید که به جهت تخلیه‌ کردن مایع‌ مفصلی‌ عفونی‌ و یا خارج‌ نمودن جسم‌ خارجی ‌موجود در مفصل انجام می گیرد.

درمان عفونت لگن چیست؟

درباره ی عفونت لگن گفتیم که به طور کلی بروز عفونت در مفصل، آرتریت عفونی یا عفونت مفصل نامیده می شود و مفصل لگن یا هیپ در واقع یکی از مفاصلی است که در معرض عفونت قرار دارد. باکتری، ویروس و یا قارچ شایع ترین علت بروز این عفونت در فرد بیمار می تواند باشد که این باکتری ها از دیگر نواحی بدن به مفصل سرایت کرده است. درمان به موقع این بیماری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است در بیشتر خانم ها از دیگر دلایل عفونت مفصل هیپ می توان به عفونت واژن در زنان و رابطه جنسی نیز اشاره داشت. با توجه به اهمیت درمان بی ‌توجهی به آن می ‌تواند که عوارض خطرناک و غیرقابل برگشتی را برای فرد داشته باشد. این امر به خصوص در مورد کودکان باید بسیار سریع تر درمان شود زیرا در صورت درمان نشدن این عفونت می‌تواند که منجر به از بین رفتن سر استخوان ران در محل مفصل ان ها شود.

روش معاینه مفصل لگن

پزشک معمولا می تواند که با انجام یک معاینه اصولی یک تشخیص درست را داشته باشد و با توجه به این که نقش مفصل لگن در حرکت بسیار زیاد است از این رو هر تشخیص پزشکی صحیح نیاز به یک معاینه اصولی و مشکلات مفصلی لگن نیز از این قاعده مستثنی نمی‌باشند. پس آسیب دیدن لگن می‌تواند که برای فرد بسیار آزار دهنده باشد. پزشک معالج با انجام یک سری سوال و یک معاینه دقیق می تواند که بهترین درمان را برای بیمار خود تجویز نماید . در کلینیک درمانی درمان تایم روش معاینه مفصل لگن براساس جدید ترین متد های رایج در علوم ارتوپدی توسط پزشک معالج صورت می گیرد و از این رو در طی معاینه نگاه کردن، لمس کردن، حرکت دادن و ایجاد استرس در مفصل اعمالی است که هنگام معاینه با دقت انجام می ‌گیرند تا یک تشخیص صحیح به دست آید.

علت درد استخوان لگن

از جمله بخش هایی از بدن که در عمده حرکات افراد به کار گرفته می شود و پرکاربرد بودن آن موجب می گردد که احتمال بروز مشکلات برای آن نیز افزایش یابد مفصل ران و همچنین استخوان لگن می باشد. باید بگوییم کهدر خانم ها درد استخوان لگن نسبت به مردان بیشتر می باشد و شاید دلیل آن هم فشار هایی است که در زمان بارداری و زایمان به لگن زنان وارد می شود به جز زایمان مشکلاتی مثل آرتریت که در اثر التهاب مفاصل رخ می دهد، بورسیت که در اثر التهاب ناحیه مفصلی رخ می دهد نیز از علت های درد لگن است.

ارتوپد فوق تخصص لگن

درباره ارتوپد فوق تخصص لگن باید بگوییم که در واقع به پزشک ارتوپد لگنی فوق تخصص گفته می شود که پس از کسب مدرک تخصص در زمینه ارتوپدی ، در زمینه ارتوپدی لگن نیز تحصیلات خود را ادامه داده باشد و موفق به اخذ مدرکی بالاتر از تخصص در زمینه ارتوپدی لگن شده باشد. و در واقع ارتوپد فوق تخصص ارتوپد لگن از لحاظ سطح علمی و مدرک تحصیلی اخذ شده و همینطور تعداد سنواتی که برای کسب علم در زمینه ارتوپدی لگن صرف نموده است بیش از پزشک متخصص لگن می باشد.

با توجه به این که تجربه برای تعیین تبحر یک پزشک بیش از هر چیز اهمیت داشته باشد یک متخصص ارتوپدی لگن نمی تواند در کار خود به اندازه یک ارتوپد فوق تخصص لگن تبحر داشته باشد. معمولا تعداد پزشکان ارتوپد فوق تخصص لگن زیاد نمی باشد و در برخی از مناطق و شهر های ایران هیچ ارتوپد فوق تخصص لگنی وجود ندارد.

ارتوپد جراح لگن

مهم ترین کار جراح ارتوپد لگن، جراحی لگن است که معمولا توسط ارتوپد جراح لگن صورت می گیرد که این جراحی به منظور ترمیم یا تعویض مفصل ارتوپد لگن یا هیپ در بیمار صورت می گیرد. از همین رو هم از جمله مهم ترین و حساس ترین نوع جراحی های مفاصل و استخوان ها جراحی لگن می باشد که می تواند در فرم ایستادن، نشستن و حرکت کردن شما تاثیرات بسزایی را داشته باشد.

انتخاب یک ارتوپد جراح لگن در صورت نیاز به عمل جراحی لگن می تواند در موفقیت آمیز بودن یا نبودن عمل جراحی شما تاثیر گذار باشد از همین رو نیز کلینیک درمانی درمان تایم با داشتن بهترین متخصصان و فوق تخصصان جراحی مفصل ران و لگن سلامتی مجدد مفاصل تان را به شما هدیه می دهند

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط