هایفوتراپی چیست؟قیمت و هزینه هایفوتراپی چقدر است؟

هایفوتراپی چیست؟

به تدریج و با افزایش سن و بر اثر یک سری عوامل محیطی ،پوست ما انسان ها طراوت ،شادابی و شفافیت خود را از دست می دهد.از انجایی که زیبایی برای همه ی انسان ها از اهیمت فوق العاده ای برخوردار می باشد و همه انسان ها علاقه مند به داشتن چهره و اندامی زیبا می باشند ،لذا دارا بودن پوستی شاداب و جوان اعتماد به نفس هر فردی را بالا می برد و سبب می شود که این فرد حضوری موثر در فعالیت های اجتماعی داشته باشد .خوشبختانه در در حال حاضر با ابداع روش هایی همانند هایفوتراپی برای جوانسازی پوست نیازی برای نگرانی در این مورد وجود ندارد .لیفت صورت جز روش های جوانسازی پوست صورت می باشد.عمل لیفت صورت را نیز می توان با استفاده از روش های گوناگونی انجام داد. .دراینجا باید اشاره کنیم که از جمله پیشترفته ترین تکنولوژی های قرن جهت لیفتینگ صورت ،هایفو تراپی می باشد.

هایفوتراپی

در این روش درمانی ؛هایفو(HIFU) عمل لیفت صورت بدون نیاز به جراحی انجام می گردد. لیفتینگ صورت با تکنیک هایفو (HIFU) را می توان در طی یک جلسه درمانی انجام داد.به غیر از لیفتینگ صورت ،هایفو دارای کاربرد های دیگری نیز می باشد به عنوان مثال یکی از کاربردهای این تکنیک لاغر کردن دیگر اندام های بدن است .ما در این مقاله سعی خواهیم کرد تا اطلاعات بیشتری را در مورد تکنیک هایفو در اختیار شما قرار دهیم.

تکنیک هایفو و مکانیزم انجام این روش

لازم به ذکر است که تکنیک هایفو از جمله جدیدترین تکنولوژی های لیفتینگ صورت به شمار می رود .در روش درمانی هایپوتراپی با استفاده از دستگاه هایفو در در طی یک جلسه ،و بدون عمل جراحی و بی انکه فرد متقاضی دردی را احساس کند ، پوست صورت و گردن او کشیده می شود.و کلاژن سازی در پوست صورت می گیرد .و این موضوع سبب جوانسازی پوست صورت می گردد.

در حقیقت در هایفوتراپی امواج اولتراسوند(مافوق صوت) به کار برده می شود ،این امواج با استفاده از تکنولوژی بسیار پیشرفته ( به وسیله ی وسایلی مانند عدسی که می توانند صوت را در نقطه ای کانونی مجتمع نمایند) در نقطه ای از عمق دلخواه متمرکز شده و تابانده می شود.با تاباندن این امواج در نقطه مورد نظر ،گرمای موضعی به وجود می آید،و با نفوذ این امواج به بافت زیرین کلاژن های قدیمی تخریب گشته ،و کلاژن های جدیدی تولید می شود .و همین مسئله سبب جوانسازی پوست می شود.

  پلاسماجت , هزینه و قیمت پلاسما جت , مزایا و عوارض , لیفت پلک با پلاسماجت

این طول موج دارای حرارت می باشد ،این حرارت را با انرژی معینی را به SMAS وارد می سازد.عمل هایفو در طی مراحل زیر موجب جوان سازی و کشیدگی و لیفت پوست می گردد:

لیفتینگ صورت ، گردن و غبغب

اغلب لایه عضلانی SMAS،همانگونه که اشاره گشت به مشابه فونداسیون و پایه ای که همه لایه های پوست روی آن قرار گرفته ،در عمق ۵/۴ میلی متری پوست استقرار پیدا کرده است. امواج اولتراسونی که برای هدف قرار دادن SMAS تولید و به داخل پوست هدایت می گردند ،در این عمق و در داخل لایه SMAS ،نقاط متحدالمرکزی را ایجاد می کنند که در مرکز دایره حرارتی برابر ۷۰ درجه سانتی گراد را به وجود می آورند.

در این درجه حرارت ،فعل و انفعالات پیچیده ای در ارگان های SMAS ،مانند فیبریل های عضلانی اتفاق می افتد که در نهایت موجب به وجود آمدن انقباض ،سفتی و افزایش حجم عضلات گردن و دکولته می شود که نتیجه آن از بین رفتن افتادگی ،شلی و لاغری عضلات و جوانسازی صورت است.پایداری این لیفتینگ بدون جراحی و غیرتهاجمی ،و تقریبا دراز مدت بوده و تا دو سال ماندگاری دارد.

جوانسازی پوست(Rajeunissement)

در صورتی که تشعشعات ناشی از اولتراسون بتواند در عمق ۳ میلی متری پوست ،یعنی در لایه درم رتیکولر حرارتری برابر ۶۰ درجه سانتی گراد را به وجود آورد ،این درجه از حرارت سبب بازیابی حیات یا نئوسنتز در تبدیل کلاژن ها و الاستین های کهنه و بی کیفیت و فاقد اثرات جوانسازی ،به عناصری فعال در جوان کردن پوست می شود.
روند این بازیابی حیات کلاژن ها و الاستین ها (Collagen Remodelling) موجب کم عمق شدن چین و چروک های صورت و به وجود آمدن طراوت و جوانی پوست می شود.فرآیند جوانسازی و بهبودی در کلاژن سازی تا ۳ ماه پس از پروسه هایفو ادامه می یابد.

مزیت تکنیک هایفو در مقایسه با دیگر روش های لیفتینگ صورت

این روش درمانی زیبایی دارای مزایای زیادی می باشد که نخستین مزیت آن امن بودن این روش است به گونه ای که حتی به وسیله ی سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA ) به تایید رسیده است و دارای نتایج رضایت بخشی می باشد.برخلاف روش های جراحی و لیزر ،پس از انجام هایفو هیچ اثری از برش ،بخیه ،کبودی ،قرمزی فزخم و التهاب بر روی پوست دیده نمی شود و بیمار به آسانی می تواند کارهای عادی خود را انجام دهد و نیازی به استراحت و نقاهت خاصی ندارد در ضمن این تکنیک کاملا غیر تهاجمی می باشد.

دومین مزیت خوبی که این روش دارد این می باشد که انجام فقط یک جلسه هایفو موجب بروز بهبودی به مدت یک تا سه سال می شود و برخلاف روش های لیزری نیاز به تکرار ماهانه چندین جلسه ندارد.باید اشاره داشته باشیم که هیچ کدام از روش ها دارای اثرات دایمی نمی باشند ولی اثر هایفو با یک جلسه درمان تا مدتی طولانی به خصوص در صورت رعایت اصول نگهداری پوست باقی می ماند.در ضمن باید اشاره کنیم که از انجایی که پوست بافتی زنده و پویا می باشد پس از هر روش جوانسازی ،فرآیند تغییرات سنی ادامه می یابد.

وسومین خصوصیت و مزیت هایفو که از نظر اغلب افراد از اهمیت زیادی برخوردار می باشد هزینه و قیمت هایفو می باشد که نظر اقتصادی نسبت به روش های جراحی ،انجام این روش درمانی زیبایی نیاز به هزینه کمتری دارد.

  میکرونیدلینگ بینی , بستن منافذ روی بینی و رفع چین و چروک اطراف بینی

زمینه های استفاده از هایفوتراپی

لاغری با هایفو

در واقع لاغری با هایفو تراپی یک درمان غیر تهاجمی جهت لاغری موضعی صورت و بدن می باشد که از اولتراسوند متمرکز با شدت بالا (هایفو) جهت از بین بردن همیشگی چربی هایی استفاده می کند که اغلب در جلوی شکم و پهلوها انباشته می گردند.این روش غیر جراحی سبب می شود که فرد دارای اندامی متناسب و لاغر گردد.

به چه نحوی می توان با هایفو لاغر شد؟

باید بگوییم که مکانیزم عملکرد این روش درمانی به این شکل می باشد که در صورتی که سلول در دمای بالاتر از ۵۶ درجه سانتی گراد در حدود یک ثانیه قرار داشته باشد ،مرگ سلول حتمی می باشد.باید بگوییم که گرمای اولتراسوند واکنش بافتی دوگانه ای را در ناحیه درمان به وجود می آورند.از یک سو سلول های چربی ناحیه مد نظر برای همیشه از بین می رود و از سوی دیگر کلاژن اطراف ناحیه درمان منقبض می گردد و به این ترتیب از شل شدن بافت بعد از درمان ممانعت می گردد.

چه ناحیه هایی را می توان با هایپوتراپی لاغر نمود؟

 • بازوها
 • باسن
 • پهلوها
 • شکم
 • غبغب
 • پشت بدن
 • ناحسه ران همانند سمت داخلی ران

لازم به ذکر است که متخصص ترانسدیوسر اولتراسوند را روی ناحیه مد نظر قرار می دهد و آن را تا پایان زمان درمان حرکت می دهد.دستگاه هایفو پرتو متمرکزی از انرژی اولتراسوند با شدت بالا را به ناحیه چربی اضافی زیر پوستی می تاباند .اولتراسوند از پوست عبور می کند،سلول های چربی زیر پوستی را از بین برده و زخمی حرارتی را در چربی به وجود می آورد.به موازات بهبود یافتن زخم،چربی منقبض می گردد.نتایج هایفو لاغری بعد از یک تا سه جلسه درمان مشخص می گردد.هایفوتراپی یک درمان ساده ای می باشد که در آن ،دستگاه را دو تا سه مرتبه ،و هر مرتبه به مدت یک ربع تا ۲۰ دقیقه روی ناحیه مد نظر قرار می دهند .باید بگوییم که کل درمان نیاز به ۴۵ تا ۶۰ دقیقه زمان دارد .واکنش بالینی اغلب در طی دو هفته بروز پیدا کرده و در طول سه ماه کامل می گردد.

عمق های گوناگون نفوذ هایفو

عمق ۵/۱ میلیمتری

در این سطح درمان را با هدف روشن کردن پیگمانتاسیون (تجمع رنگدانه ها ) و روشن کردن پوست انجام می دهند .بعد از چهار جلسه درمان هفتگی هایفو در عمق ۵/۱ میلیمتری ،میران ملانین پوست کاهش محسوسی پیدا می کند.

عمق ۳ میلیمتری

با هدف کشیدن و سفت کردن پوست ،گرم کردن بافت در عمق ۳ میلی متری صورت می گیرد .در واقع هایفو در این عمق ناحیه ای را مورد هدف قرار می دهد که کلاژن ساختاری در انجا قرار دارد و تولید کلاژن را با تحویل انرژی دقیق تحریک می نماید.

  هیدرودرم (هیدروفیشیال) , هزینه هیدرودرم پوست

عمق ۵/۴ میلی متری

در حقیقت در این عمق نیز اثر لیفیتنگ حاصل می شود .سیستم آپونوروز عضلانی سطحی (SMAS) اغلب در این عمق قرار دارد.لایه SMAS لایه ای می باشد که جراح آن را در عمل لیفت صورت محکم می نماید.لذا بیمار در اثر تحریک و کشیدن لایه SMAS در عمق ۵/۴ میلی متری از همان نتایج لیفتینگ برخوردار است.

برای چه کسانی هایفو مناسب نمی باشد؟

 • داشتن پروتز فلزی در ناحیه درمان
 • افرادی که زیر ۳۰ سال می باشند.
 • برای زنان باردار
 • وجود عفونت فعال در ناحیه درمان
 • کسانی که دچار دیابت پیشرفته می باشند.

مزایای هایفوتراپی

 • سرپایی (بدون بستری )
 • تنها در یک جلسه ( بدون نیاز به تکرار جلسات )
 • عدم نیاز به داشتن محیط استریل جهت انجام هایفو
 • روش کار ساده
 • بدون درد ( زیرا دار دردغیر تحملی نمی باشد و حتی نیاز به بی حسی موضعی هم ندارد)
 • نداشتن محدودیت سنی
 • قابل تکرار بودن
 • دارا بودن نتایج ماندگار (بدون بازگشت)
 • دارا بودن عوارض محدود
 • تکنیک بی خطر و ایمن برای انسان می باشد زیرا هیچ نوع اشعه ای ندارد
 • بدون خونریزی می باشد
 • بدون خطر (کاملا ایمن )
 • بدون جراحی ( بدون عوارض جراحی و بیهوشی )
 • دارا بودن نتایج مطلوب درمانی

چه افرادی نمی توانند از هایفوتراپی استفاده نمایند؟

 • افراد دیابتی
 • زنان حامله
 • کسانی که تبخال فعال در محل درمان دارند
 • وجود پروتز فلزی یا استنت قلبی
 • بیماران صرعی

این روش در مقایسه با سایر روش های درمانی دارای عوارض کمی می باشد اما نمی توان گفت که بدون عوارض می باشد در این روش پوست فرد مقداری قرمز می گردد که کاملا گذرا می باشد و سریعا ً بهبود پیدا می کند .در ضمن امکان دارد بیمار در طول درمان ،مقداری احساس درد داشته باشد که قابل تحمل می باشد.و این هم می تواند به خاطر این روی دهد که تنظیم انرژی به صورت مناسب صورت نگرفته است.

بیمار قبل و بعد از هایفو چه مراقبت هایی را بهتر می باشد که انجام دهد؟

باید بگوییم که بیمار پیش از هایفوتراپی نیازی به انجام مراقبت خاصی ندارد ( به غیر از موارد خاص مختصری بی حسی موضعی کافی می باشد ) ولی بعد از هایفوتراپی فرد نباید پوست را گرم کند و بهتر می باشد ترکیبات خوراکی فعال کننده کلاژن سازی را مورد استفاده قرار دهد.

دوام اثر هایفو(HIFU)

باید بگوییم که تقریبا این درمان حدود دو سال ماندگاری دارداما مواردی مانند میزان شلی و نوع رژیم غذایی ،سن و ژنتیک و …می توانند روی این مدت زمان تاثیر داشته باشند .ولی وجود دارند عده ای از افراد که علاقه مند به داشتن ژستی جوان برای همیشه می باشند و این امکان برای این گونه افراد فراهم می باشد که بتوانند هر ی تا دو سال مجددا این درمان را انجام دهند.

قیمت هایپوتراپی

هزینه و قیمت هایپوتراپی

نمی توان هزینه مشخصی را برای درمان هایفو تراپی بیان کرد زیرا هزینه هایفوتراپی برای هر فردی متفاوت می باشد و بستگی به موارد مختلفی مانند تعداد جلسات و ناحیه مورد نظر برای درمان و محل کلینیک یا مطب و … دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *