راه های روشن سازی واژن

راه های روشن سازی واژن , تیرگی آلت تناسلی خانم ها : همان طور که می دانید اکثر خانم ها بیشتر از آقایان به زیبایی چهره و بدن خود اهمیت می دهند ،ولذا در صورتی که مشکلی در بخشی از بدن یا صورت خانم ها ایجاد شود موجبات نگرانی بانوان را فراهم خواهد کرد. یکی از این موارد که باعث نگرانی خانم ها می شود تیرگی آلت تناسلی آن ها می باشد .و زیرا خانم ها نگران این مسئله می باشند که تیرگی پوست آلت تناسلی آن ها ،جذابیت جنسی آن ها را کم کند.

روشن سازی واژن

این مسئله به خصوص برای خانم هایی که دارای پوست سبزه می باشند از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.رنگ پوست آلت تناسلی در خانم های مختلف متفاوت می باشد و می تواند صورتی ،قرمز و حتی تیره باشد.و رنگ آلت تناسلی با گذشت زمان تغییر پیدا می کند و این سئله به رعایت بهداشت و عفونت و …ربطی ندارد و یک امر طبیعی و شایع می باشد.امکان دارد عوامل مختلفی موجب تغییر رنگ آلت تناسلی شوند که معمولاً این موارد خاص نمی باشند و می توانند برطرف شوند.

چه عواملی باعث تیرگی آلت تناسلی زنان می شوند؟

 • اختلالات و تغییرات هورمونی : مصرف برخی از داروهای خاص ممکن است موجب ایجاد این مسئله شود.
 • افزایش سن : چون کم کم با بالا رفتن سن ،هورمون ها تغییر می کنند این مسئله می تواند موجب تیرگی آلت تناسلی زنان شود.
 • عامل های ژنتیکی : تیره شدن واژن می تواند به ژن هایی که فرد به ارث برده است ،نیز ربط داشته باشد ،در واقع عوامل ژنتیکی مهمترین دلیل سیاه شدن آلت تناسلی در زنان می باشند.
 • تولید میزان بالای ملاتونین در واژن
 • استفاده مکرر از پودر تالک
 • چاقی: ما شاهد تیرگی بیشتر پوست واژن در افراد چاق می باشیم.
 • کبود برخی از ویتامین ها و مواد معدنی در بدن
 • بارداری : یکی دیگر از عواملی که باعث تیرگی پوست آلت تناسلی زنان می شود ،بارداری می باشد در برخی از خانم ها این تیرگی بعد از تولد نوزاد برطرف می شود ولی در برخی از خانم ها نیز ماندگار می باشد.
 • به کار بردن برخی از صابون ها ،کرم ها،و شامپوهای بدن و دیگر محصولات بهداشتی.
 • داشتن عفونت در ناحیه واژن و قارچ های ناحیه واژن.
 • ابتلا به برخی از سرطان ها:مانند سرطان معده ،سندرم تخمدان پلی کیستیک ،اختلالات کبدی و پوستی ،کم کاری یا پرکاری تیروئید ،بیماری کوشینگ و بیماری آکرومگالی.
 • استفاده زیاد از ژیلت یا تیغ یا ژیلت کهنه:در صورتی که شما به وسیله ژیلت موهای زائد خود را از بین ببرید ،این امر باعث خواهد شدکه به مرور زمان پوست شما تیره تر شود.
 • پیاده روی و راه رفتن بسیار : چون در این حالت پوست مدام به هم ساییده می شود لذا باعث تیرگی پوست می گردد.
 • پوشیدن لباس تنگ و لباس زیر غیر نخی : پوشیدن لباس های زیر پلاستیکی موجب می شوند که بدن تهویه نداشته و در نتیجه آلت تناسلی تیره شود در ضمن تعدادی از خانم ها نیز به مواد مصنوعی حساسیت دارند که این نیز می تواند باعث تیرگی آلت تناسلی شود.
 • تهویه هوا ،رطوبت و تعریق : چون این قسمت از بدن دائماً پوشیده می باشد ،لذا هوای تازه نی تواند به آنجا برسد و در ضمن این مسئله موجب رطوبت و عرق این قسمت از بدن شده و باعث ی شود تا به مرور زمان پوست این بخش از بدن تغییر رنگ دهد.
  آیا کولپوسکوپی دهانه رحم درد دارد یا نه ؟

نحوه روشن سازی پوست ناحیه تناسلی بانوان

در حالت کلی نمی توان گفت که تیرگی واژن یکی از معایب خانم ها می باشد ،ولی چون تعدادی از خانم ها به دلایل خاصی از جمله زیبایی دوست دارند تا تیرگی این قسمت از بدن خود را برطرف سازند . نحوه ی روشن سازی یا سفید نمودن پوست به این شکل می باشد که در این روش سعی می کنند تا میزان رنگدانه ملانین در این بخش از پوست را پایین بیاورند و این کار باعث برطرف شدن تیرگی در آلت تناسلی و مقعد خانم ها می شود.با روش های مختلفی می توان رنگ آلت تناسلی خانم ها را تغییر داد که این روش بستگی به انتخاب خود فرد دارد که این روش ها عبارت اند از:

روشن سازی ناحیه تناسلی با به کار بردن لیزر:

برای رفع سیاهی ناحیه تناسلی خانم ها ، لیزر یکی از روش های موثر و کارآمد می باشد .که امروزه یکی از جدیدترین تکنولوژی ها به حساب می آید.در واقع روشن سازی واژن با استفاده از لیزر مونالیزا تاچ اولین روش روشن سازی واژن در دنیا می باشد و اغلب نیاز به ۳ تا ۵ جلسه درمان دارد .شما به خوبی می توانید نتیجه لیزر را در جلسه نخست مشاهده کنید.

روشن سازی با استفاده از روش های خانگی:

در حقیقت این روش ها بیشتر برای پیشگیری از تیره شدن آلت تناسلی مورد استفاده قرار می گیرد تا درمان تیرگی آن.

برطرف نمودن تیرگی واژن با به کار بردن داروهای ترکیبی

نحوه انجام این روش به این صورت می باشد که پزشک زنان یک داروی ترکیبی برای بیمار تجویز می کند که این دارو توسط آزمایشگاه ساخته می شود و به وسیله فرد مورد استفاده قرار می گیرد این روش نسبت به لیزر درمانی دارای هزینه کمتری می باشد و حدود یک سوم لیزر درمانی هزینه نیاز دارد و در ضمن دارای نتایج مطلوب وکارایی بالایی می باشد.

  درمان افتادگی رحم در دختران

برطرف نمودن تیرگی آلت تناسلی بانوان با استفاده از پماد ها و ماسک های تجاری :

این روش که بیشتر جز روش های مراقبت از پوست به شمار می آید ،با استفاده از پمادهای تجاری موجود در بازار و یا ماسک های گیاهی و شیمیایی ،انجام می شود .ولی این روش را باید چند بار در ماه و هفته انجام داد تا دارای اثرات دراز مدت و طولانی و موثری باشد.

شما خانم هایی هم که فکر می کنید آلت تناسلی شما نسبت به گذشته تیره شده است و علاقه مند می باشید که این مشکل را برطرف سازید می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با شماره های زیر تماس برقرار کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *