آرتروسکوپی شانه , هزینه عمل آرتروسکوپی شانه

آرتروسکوپی شانه , هزینه عمل آرتروسکوپی شانه , بهترین فوق تخصص ارتوپدی شانه برای جراحی آرتروسکوپی شانه در تهران :یکی از انعطاف پذیرترین مفاصل بدن مفصل شانه می باشد . این مفصل به انسان این اجازه را می دهد که در حالت ها و چرخش های متفاوتی را داشته باشیم به این دلیل است که مفصل شانه بیشتر از همه در معرض آسیب دیدگی می باشد . در این مقاله می خواهیم شمارا با آرتروسکوپی شانه و دیگر موضوع های مربئوط به آرتروسکوپی شانه آشنا و بحث کنیم با ما همراه باشید .

آرتروسکوپی شانه

آرتروسکوپی

در ابتدا بهتر است شما را با کلمه آرتروسکوپی و ریشه آن آشنا کنیم . کلمه آرتروسکوپی از دو کلمه Arthro به معنیه مفصل و scopy به معنی دیدن تشکیل شده است و در کل معنی آن دیدن مفصل می باشد . آرتروسکوپ یک لوله فلزی نی مانند می باشد که بر یک طرف آن دوربین بسیار دقیق نصب است متخصص ارتوپد با وارد کردن این دوربین به داخل مفصل شانه تصاویری بسیار واضح از مفصل شانه دریافت می کند و نحوه بیماری و آسیب دیدگی را در این ناحیه بررسی می کند . از طرف دیگر چون این ابزار های جراحی نازک می باشند برای وارد کردن آنها به داخل مفصل به شکاف های بسیار کوچکی نیاز است و به برش های بزرگ احتیاجی نیست این امر باعث می شود که بیمار درد کمتری را احساس کند و مدت بهبودی کمتر باشد و فرد زودتر به فعالیت های روزانه خود برسد .

  آرتروز مفصل شانه ,  هزینه درمان آرتروز مفصل شانه

آرتروسکوپی شانه

این نوع جراحی از سال ۱۹۷۰ انجام می شود و با گذشت زمان با افزایش ابزار و لوازم بسیاری این جراحی بسیار دقیق تر انجام می شود . از طریق آرتروسکوپی شانه بیماری تشخیص و درمان می شود که هم در بهبودی سرعت بیشتری دارد و هم در تشخیص و درمان که این عامل باعث شده است که افراد به این روش درمان بیشتر خوشایند باشند.

آناتومی شانه

شانه یک مفصل بسیار پیچیده می باشد که به انسان امکان حرکت بیشتر را می دهد و فعالیت آن از دیگر قسمت های بدن بیشتر است . شانه از سه استخوان تشکیل می شود : استخوان بازو ( استخوان شکم ) ، تیغه شانه ( لگن ) و گردن کلفت ( کلوچه ).

شانه یک مفصل توپ و سوکتی می باشد که در آن سر استخوان بازو به سوکت گرد در تیغه شانه وارد می شود که به این سوکت glenoid می گویند سطح ت.پ و سوکت را بافت لغزنده غضروف مفصلی پوشش می دهد که یک سطح صاف و بدون اصطکاک را مهیا می کند تا استخوان ها بتوانند براحتی در کنار یکدیگر قرار گیرند .

عمل آرتروسکوپی شانه

در شرایطی که فرد در ناحیه شانه یک بیماری دردناک داشته باشد که در روش های درمانی غیر جراحی مانند نرمش های فیزیوتراپی و غیره بهبودی پیدا نمی کند ، احتمال دارد متخصص در این صورت آرتروسکوپی شانه را پیشنهاد دهد . بیشتر مشکلات شانه در سنسن بالا رخ می دهد که آسیب دیدگی بیش از حد و ساییدگی می باشد . آرتروسکوپی شانه می تواند بسیاری از درد های ناشی از مشکلات تاندون ها ، کراوات ، غضروف مفصلی و دیگر بافت های نرم را بهبود دهد .

  آرتروسکوپی , هزینه عمل آرتروسکوپی | Arthroscopy

هزینه آرتروسکوپی شانه

اقدامات پیش از جراحی آرترسکوپی شانه

متخصص ارتوپد شما در قدم اول از شما می خواهد که دکتر اولیه شما را ببینید تا اطمینان کامل را از نظر نداشتن مشکل پزشکی دیگر داشته باشید که مورد مهمی نیز می باشد . در صورتی که خطرات بهداشتی خاصی را دارید باید قبل جراحی به متخصص ارتوپد کاملا توضیح بدهید زیرا که ممکن است در بعضی از موارد دارو های خاص و غیره را استفاده کنید . در شرایطی که کاملا سالم هستید این احتمال وجود دارد که جراحی سرپایی صورت گیرد و به این معنی می باشد که شما نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارید . و دستورالعمل های مربوط به عمل جراحی مخصوصا اجتناب از خوردن و آشامیدن را رعایت کنید .

قبل از انجام دادن عمل جراحی بیهوشی یا بی حسی موضعی انجام می شود که شانه و بازو را به طور کامل بی حس می کند که این مواد بی حس کننده را در پای گردن یا بالای شانه فرد تزریق می کنند . بعلاوه مواد بیهوشی بعد از عمل متخصصان یک آرام بخش تجویز می کنند که درد ناشی از عمل جراحی را کنترل کند . بیشتر جراحی های آرتروسکوپی زیر یک ساعت طول می کشد اما باید بگوییم که مدت جراحی به نوع آسیب دیدگی شانه نیز بستگی دارد.

عوارض جانبی آرتروسکوپی شانه

بیشتر بیماران این عوارض را تجربه نمی کنند ولی با این حال هر جراحی خطراتی را نیز به همراه دارد که اینها نیز جزئی و قابل درمان می باشند . مشکلات احتمالی آرتروسکوپی شانه عبارتند از :

  • عفونت
  • خونریزی بیش از حد
  • لخته شدن خون
  • آسیب به عروق خونی یا اعصاب
  نارسایی کلیه ؛ دلیل و نشانه های این بیماری , درمان نارسایی کلیه

جراح و متخصص شما قبل از عمل در باره این عوارض با شما صحبتی خواهد داشت .

مراقبت های قبل از جراحی آرتروسکوپی شانه

ماندن در بیمارستان به مدت یک تا دوساعت برای کنترل کردن وضعیت ، کنترل درد و مراقبت های لازم ضروری می باشد . از آنجایی که بیماران شرایط بهداشتی خاص خود را دارند طول بهبودی متفاوت خواهد بود بهبودی ضخم آرتروسکوپی سریع تر از عمب باز می باشد ولی باز هم امکان دارد بهبودی کامل هفته ها طول بکشد .

تا یک هفته بعد از عمل جراحی احساس درد را انتظار داشته باشید که اگر عمل جراحی گسترده ای داشته باشید باید هفته ها منتظر بمانید تا درد آن کمتر شود ، در اینجا کمپرس یخ به کاهش درد و تورم کمک بسیاری می کند در صورت احساس در بیشتر متخصص برای تسکین درد دارو هایی را نیز تجویز می کند مانند دارو های ضد التهابی غیر استروئیدی و دارو های موضعی بی حس کننده .

همانطور که می دانید آرتروسکوپی شانه مانند عمل باز نمی باشد ولی ممکن است در روز اول بعد از جراحی بیمار استراحت و خوابیدن بر روی صندلی باشد . چند روز بعد از جراحی شما می توانید باند بزرگ با باند ساده تعویض کنید . استحمام کردن ممکن است به شرطی که محل جراحی خیس نشود و دیگر اقداماتی که متخصص با بررسی شرایط بیمار برای شما پیشنهاد خواهد داد .

هزینه جراحی آرتروسکوپی شانه

تمام هزینه های جراحی آرتروسکوپی از تعرفه نظام پزشکی دولتی پیروی می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *