عمل جراحی بینی باز

جراحی بینی باز , نحوه عمل جراحی بینی باز  : باید بگوییم که با روش های گوناگونی پزشکان متخصص جراح عمل های زیبایی بینی را انجام می دهند و دغدغه ی بسیاری از افرادی هم که قصد عمل زیبایی بینی خود را دارند این می باشد که کدام روش جراحی می تواند برای جراحی بینی آن ها مناسب باشد. در واقع برای جراحی بینی دو تکنیک وجود دارد که یکی تکنیک باز و دیگری تکنیک بسته می باشد ولی اکثر جراحان ترجیح می دهند که برای این جراحی از تکنیک باز استفاده کنند.و دلیل آن هم این مسئله می باشد که در روش جراحی باز بینی ،جراح تسلط بیشتری برای ایجاد تغییرات در بینی بیمار دارد.

جراحی بینی باز

جراحی بینی باز

ولی باید بگوییم که در حالت کل یکی از این دو روش را با توجه به پیچیدگی جراحی بینی ،نظر جراح بینی و همین طور انتظارات بیمار بعد از عمل بینی ، انتخاب می کنند.و بهتر می باشد که بیماران قبل از مراجعه به مطب پزشک متخصص جراحی پلاستیک ،اطلاعات مورد نیاز در مورد این دو نوع جراحی را به دست بیاورند تا بهتر بتوانند تصمیم بگیرند و در وقت پزشک و خود نیز صرفه جویی کنند.بهتر می باشد که بیمار در جلسه نخستی که با پزشک خود دارد ،انتظارات خود را جراحی بینی با پزشک مطرح کند تا او بتواند او بتواند با توجه به انتظارات بیمار خود ،یکی از روش های باز یا بسته را انتخاب کند.

چگونگی جراحی بینی باز

نحوه انجام این روش بهاین صورت می باشد که ،پزشک جراح برش هایی به طول ۵-۴ میلی متر در تیغه بینی بیمار را ایجاد می کند .و جراح می تواند با استفاده از این برش های بسیار کوچک تغییرات لازم را در بینی بیمار خود به وجود آورد. ولی در اینجا باید اشاره داشته باشیم که میزان تبحر و تجربه جراح بینی بسیار با اهمیت تر از انتخاب روش جراحی بینی است و می تواند تاثیر بسیار زیادی در نتیجه نهایی جراحی بینی داشته باشد.

جراحی بینی باز دارای چه مزایایی می باشد؟

  • با استفاده از روش جراحی باز بینی ،می توان در صورتی که بینی بیمار نیاز به پیوند غضروف داشته باشد،این کار را بهتر انجام داد.
  • نحوه ی جراحی با روش جراحی باز بینی برای جراح راحتر از روش بسته جراحی بینی است.
  • این روش این امکان را به جراح می دهد که بتواند عمل های ثانویه ی پیچیده تری را هم انجام دهد.
  • با استفاده از این روش جراح می تواند موارد مشکل مانند اصلاح شکل نوک بینی را نیز انجام دهد.در صورتی که با سایر روش هااین جراحی بسیار دشوار می باشد.

عمل جراحی بینی

افرادی که قصد جراحی زیبایی بینی خود را دارند باید توجه داشته باشند که برای داشتن نتیجه بهتر از جراحی بینی خود ،باید در انتخاب جراح بینی خود دقت زیادی داشته باشند.در واقع می توان گفت که میزان تجربه ،مهارت و همین طور تحصیلات یک جراح می تواند مشخص کننده نتیجه نهایی جراحی زیبایی بینی بیمار باشد.

  انواع جراحی بینی

جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته چه فرقی باهم دارند؟

در قسمت بالا نیز اشاره کردیم که از دو روش باز و بسته ،جراحان برای جراحی زیبایی بینی استفاده می کنند .قبلاً اغلب پزشکان جراح از روش بسته بیشتر برای جراحی زیبایی بینی استفاده می کردند ولی کم کم با پیشرفت علم پزشکی و دستیابی به تکنیک های نوین ،امروزه بیشتر پزشکان از روش باز برای جراحی زیبایی بینی بیماران خود استفاده می کنند.

در واقع باید بگوییم که فرقی که این دو روش جراحی باهم دیگر دارند در نوع دسترسی به استخوان و غضروف بینی می باشد به طوری که در روش جراحی بسته بینی ،جراح همه برش های مورد نیاز را در داخل بینی بیمار به وجود می آورد و بعد از آن ،پوست خیلی محدود از ساختمان غضروفی _استخوانی خود جدا می شود و توسط ابزار خاصی آن را بالا نگه می دارند تا پزشک این امکان را داشته باشد که بتواند تغییرات مورد نیاز را در بینی بیمار ایجاد کند.

باید گفت که در روش باز جراحی بینی نیز ،پزشک جراح یک برش در لبه داخلی سوراخ بینی به وجود می آورد و و به وسیله ی برش خارجی که در قسمت پوست باریک میان سوراخ های بینی کلوملا نام دارد به همدیگر وصل می گردد. باید گفت که دراین وضعیت پوست از ساختمان زیرین جدا و به آسانی آن را بالا نگه می دارند. چون در این شرایط پزشک به همه آناتومی و عیب و ایراد های بینی تسلط دارد ، بنابراین به راحتی می تواند اصلاحات مورد نیاز را در بینی بیمار خود به وجود آورد.

  جراحی بینی و رابطه جنسی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *