جراحی بینی , جراحی زیبایی بینی ( رینوپلاستی ) , هزینه و قیمت جراحی زیبایی بینی در تهران , پزشک متخصص عمل بینی در تهران و غرب تهران : همه ما انسان ها به صورت ذاتی دوستدار زیبایی می باشیم . و زیبایی دارای تاثیر مستقیم در زیبایی است و در این بین داشتن چهره ای جذاب و زیبا موجب حضور با اعتماد فرد در اجتماع می گردد.در واقع بینی به عنوان یکی از اجزای اصلی زیبایی در چهره به حساب می آید .تعدادی از افراد از داشتن بینی بزرگ و استخوانی نگران می باشند و خواهان داشتن بینی زیبا می باشند.

جراحی بینی

جهت حل این مشکل از گذشته تا امروز افراد از عمل بینی یا رینوپلاستی استفاده نموده اند .امروزه عمل زیبایی بینی بسیار میان مردم رایج شده است.در طی این عمل جراحی غضروف بینی تغییر حالت داده و بینی کوچکتر می گردد .به طور کلی هدف از جراحی رینوپلاستی زیبا شدن ظاهر بینی و هماهنگی با دیگر اجزای صورت است.

در واقع عمل جراحی بینی یا همان رینوپلاستی یکی از پرطرفدارترین عمل های زیبایی جهت تناسب بینی با چهره و زیبایی می باشد.شما عزیزان می توانید برای جراحی بینی خود به یکی از کلینیک های معتبر مراجعه نمایید.متخصصین و جراحان می توانند در کلنیک ها اطلاعات کافی را در مورد عمل جراحی زیبایی بینی در اختیار شما قرار بدهند . شما نیز با آگاهی کافی می توانید برای این عمل جراحی اقدام کنید .و همین طور متخصصان می توانند مدل مناسب برای چهره شما را به شما پیشنهاد دهند.

در مورد جراحی زیبایی بینی باید بگوییم که نتیجه عمل به مقدار زیادی به جراح و متخصص بستگی دارد.ما به شما عزیزان توصیه می کنیم که برای عمل جراحی زیبایی بینی ،حتما به یک متخصص و جراح حاذق مراجعه داشته باشید. عمل جراحی بینی با زیباتر شدن و متناسب شدن بینی با چهره موجب زیبایی و افزایش اعتماد به نفس فرد می گردد.این عمل یک عمل جراحی زیبایی ساده می باشد که می توان با سرعت بیشتر انجام داد.

عمل جراحی بینی یا رینوپلاستی چه نوع عملی می باشد؟

همان گونه که قبلاً هم اشاره کردیم ،عمل جراحی بینی به عنوان یکی از عمل های جراحی زیبایی،با هدف زیبایی انجام می گردد .با انجام عمل جراحی زیبایی بینی و تغییر حالت غضروف و استخوان ها ،بافت های اضافه به منظور زیبایی ظاهری بینی برداشته می شود.با انجام عمل زیبایی بینی ،شکل استخوان های زیرین تغییر کرده و موجب می شود که پوست شکل تازه ای به خود بگیرد و موجب زیبایی بینی شود. عمل زیبایی بینی با به وجود آوردن تغییر در شکل بینی موجب کوچک شدن بینی ،باریک شدن آن و تغییر زاویه آن می گردد و همین طور مشکلات مربوط به برآمادگی و دیگر مشکلات بینی را رفع می نماید.

با عمل جراحی زیبایی بینی کدام مشکلات مربوط به بینی را می توان برطرف نمود؟

 1. قوز بینی
 2. انحراف بینی
 3. شکستگی بینی
 4. نقش های مادر زادی بینی که می تواند کارکرد بینی را مختل نمایند.
 5. آسیب دیدگی های مربوط به بینی
 6. اهتلالات تنفسی بینی
 7. کاهش اندازه بینی
 8. پولیپ بینی
 9. گرفتگی بینی
 10. و…

عمل زیبایی بینی بهتر است روی چه افرادی انجام شود؟

همان گونه که می دانید امروزه عمل زیبایی بینی در میان مردم رواج زیادی پیدا کرده است،اما افراد متقاضی در حالت کلی برای عمل باید دارای شرایط زیر باشند:

 1. شخص متقاضی عمل جراحی زیبایی بینی باید در صحت و سلامت کامل بوده و هیچ گونه مشکل فیزیکی نداشته باشد.
 2. سن فرد متقاضی عمل جراحی زیبایی بینی باید ۱۸ سال تمام باشد و رشد وی تکمیل شده باشد.
 3. شخص متقاضی عمل زیبایی بینی باید دارای انتظار معقولی از نتیجه عمل زیبایی بینی داشته باشد.

عمل جراحی بینی یا همان رینوپلاستی دارای چه مزایایی می باشد؟

عمل جراحی زیبای بینی دارای یک سری مزایایی می باشد که از جمله آن ها می توان به افزایش اعتما د به نفس فرد می باشد ،زیرا در این صورت فرد به شکل دلخواهی از بینی رسیده است وبا تغییر شکل چهره اعتماد به نفس وی بالا رفته است و فرد خوشحالتر و راضی تر از همیشه از چهره خود می باشد.و همین طور با عمل جراحی زیبایی بینی اعتماد به نفس فرد زیاد شده و دید بهتر و مثبت تری به دنیا و اطراف خود دارد.

داشتن مشاوره قبل ازعمل رینوپلاستی(جراحی بینی)

ما به شما عزیزان توصیه می کنیم که حتماً پیش از اقدام به عمل زیبایی بینی ،جلسه مشاوره ای را داشته باشید ،در طی این جلسه پزشک و جراح مربوطه می تواند به سوال های شما در مورد جراحی زیبایی بینی پاسخ دهد و اطلاعات جامع و کافی را در اختیار شما قرار دهد .جراح می تواند اطلاعاتی در مورد سایز کلی ،عرض و یا ناحیه کالوملای در اختیار شما قرار دهد.

در گام بعدی پزشک بینی شما را از قسمت بیرونی و جلو و طرفین و با زاویه ۴۵ درجه معاینه می نماید .متخصص و جراح باید در طی معاینه داخلی و تغییر شکل تیغه بینی و انحراف ،دریچه های بینی ،توربینات و دریچه های خارجی توجه ویژهای داشته باشد.پس از انجام معاینات پزشک در مورد روش جراحی با بیمار مشورت کرده و اطلاعات مورد نیاز را در اختیار او قرار می دهد.

روش های مختلف عمل جراحی بینی یا رینوپلاستی:

عمل جراحی بسته بینی

در این نوع از عمل جراحی زیبایی بینی ،جراح با استفاده از یک ابزار جهت دست رسی به غضروف بینی و استخوان ها شکافی در بینی به وجود می آورد .جراح با ایجاد شکاف و جدا کردن پوست از ساختار بینی ،استخوان و غضروف آن را برمی دارد .و با این کار یعنی برداتن غضروف و استخوان ،بینی را به شکل دلخواه در می آورد .و بعد بافت بینی برروی ساختار جدید قرار گرفته و شکاف درونی را می بندد و عمل جراحی به پایان می رسد.

عمل جراحی باز بینی

در نوع باز جراحی بینی ،جراح برای دسترسی به غضروف و استخوان های بینی روی بینی شکافی ایجاد می کند ،با این کار نوستریل ها و یا همان سوراخ های بینی از هم جدا می شوند و جراح می تواند کار خود را انجام بدهد.این روش در واقع نسبت به روش عمل جراحی بسته بینی پیچیده تر می باشد و زمان هایی که بینی نیازمند تغییرات اساسی می باشد از این روش استفاده می گردد.

در هر دو روش عمل جراحی باز و بسته بینی ،با عمل جراحی بینی به حالت دلخواه فرد در می آید .و سپس در مرحله ی بعدی مواد ابری و اسفنجی در مسیر عبور هوا قرار داده می شود .جهت بهبودی بهتر بینی و حفظ شکل جدید بینی از ایسپلیت های خارجی روی بینی استفاده می گردد.

بعد از عمل رینوپلاستی چه مراقبت هایی را باید انجام داد؟

همان گونه که می دانید ،مثل هر عمل جراحی دیگر ،عمل جراحی زیبایی بینی نیز نمی تواند بدون عوارض باشد ،باید پس از عمل جراحی زیبایی بینی برای کسب نتیجه رضایت بخش یک سری مراقبت هایی را انجام داد .بعد از عمل امکان تورم صورت وجود دارد .جهت مراقبت فرد باید در رختخواب استراحت کرده و به مدت یک روز سر خود را بالا نگه دارد.در طی این عمل سردرد طبیعی می باشد.جراح برای کاهش درد سر ،یک سری داروهایی را به بیمار تجویز می کند .کبودی و تورم دور چشم ها تا چند روز طبیعی می باشد و خود به خود رفع خواهد شد.

با توجه به گستردگی عمل جراحی ،گرفتگی عضلات و خون ریزی های جزئی وجود دارد.در بیشتر موارد فرد می تواند بعد از دو روز از جای خود بلند شده و پس از گذشت یک هفته به کار خود ادامه دهد.فرد باید از انجام فعالیت های ورزشی به مدت ۲ الی ۳ هفنه خودداری نماید.

پس از انجام عمل جراحی جراح یک سری مراقبت هایی را به بیمار توصیه می نماید .بیمار باید جهت کسب نتیجه مطلوب این دستوراعمل ها و مراقبت را رعایت نماید.که از جمله آن می توان به رعایت نمودن موارد بهداشتی ،نظافتی،و انجام ویزت های پی در پی اشاره داشت.در هفته اول بعد از جراحی ،توصیه جراحان این می باشد که بیمار نباید از طریق بینی نفس بکشد زیرا این کار از آسیب رسیدن به بینی جلوگیری کرده و موجب ترمیم بهتر بینی می شود .پانسمان های جراحی باید به صورت خشک نگه داری شود تا پس از طی یک الی دو هفته بخیه ها و پانسمان ها و اسپلینت برداشته شود.فرد بیمار باید دارای انتظار معقولی از نتیجه عمل باشد.و به این مسئله دقت داشته باشد که نتیجه مطلوب عمل بعد از گذشت یک سال می تواند خود را نشان دهد.پس از انجام عمل جراحی نوک بینی به مدت چند ماه متورم خواهد بود.

رینوپلاستی و یا همان عمل جراحی بینی چه عوارضی ممکن است داشته باشد؟

مانند دیگر عمل های جراحی ،عمل جراحی بینی نیز نمی تواند خالی از عوارض باشد.و یک سری خطرات احتمالی برای آن وجود دارد ،یک نکته که وجود دارد این است که فرد بایست اطلاعاتی کامل در این زمینه داشته باشد بعد نسبت به عمل جراحی بینی اقدام نماید.تعدادی از عوارض جانبی ناشی از عمل جراحی بینی عبارت می باشند از:

 1. به وجود آمدن سوراخ در سپتوم(ایجاد سوراخ در دیواره داخلی بینی)
 2. عوارض بیهوشی
 3. ایجاد عفونت
 4. ظاهر و نتایج نامطلوب(برداشته شدن بیش از اندازه بافت ها)
 5. انسداد و احتقان بینی
 6. برداشتن مقدار کم بافت ها
 7. اپیستاکسی(خون ریزی از دماغ)- نیاز به جراحی ثانویه بینی
 8. عدم تقارن (امکان دارد بعد از عمل شکل دو طرف بینی با هم فرق داشته باشد)

عمل جراحی ثانویه بینی را چه مواقعی انجام می دهند؟

در برخی موارد امکان دارد یمار از نتیجه عمل جراحی راضی نباشد،و در این شرایط امکان دارد مجددا عمل جراحی بینی را انجام بدهد .عمل جراحی ثانویه بینی را با هدف کسب نتیجه دلخواه انجام می دهند.همین طور در مواردی که بینی دچار جراحت و آسیب دیدگی شده است ،باز هم عمل جراحی ثانویه بینی را انجام می دهند.در اینجا لازم است که بگوییم که عمل جراحی ثانویه بینی از عمل جراحی اولیه بینی دشوارتر می باشد.

عمل جراحی بینی چه مقدار هزینه برای بیمار در پی دارد؟

انجام عمل جراحی بینی دارای هزینه های متفاوتی می باشد و این هزینه ها بیشتر به موارد زیر بستگی دارند:

 1. هزینه های امکانات بیمارستان یا اتاق عمل
 2. آزمایش های طبی
 3. مقدار دستمزد جراح
 4. مقدار هزینه های بیهوشی
 5. پوشش های پس از جراحی زیبایی بینی
 6. و داروهای تجویز شده به وسیله جراح

به چه نحوی می توان بهترین جراح بینی را پیدا کرد؟

همان طور که قبلاً هم اشاره داشتیم یکی از مواردی با اهمیت در کسب نتیجه رضایت بخش عمل جراحی زیبایی بینی ،مراجعه به یک متخصص و جراح زیبایی حاذق و با تجربه می باشد.متخصص باید دارای فعالیت زیاید در این زمینه باشد و دارای تجربه زیادی باشد.. این که جراح متخصص از کجا مدرک تحصیلی خود را دریافت کرده است زیاد مهم نمی باشد و مسئله مهم نتیجه کار او بر روی بیماران مختلف می باشد.بای بگوییم که داشتن تخصص و تجربه مهم ترین معیار برای انتخاب هر متخصص جراح است.

عمل جراحی بینی را باید با دقت هر چه تمامتر و به خوبی انجام داد،زیرا بینی یکی از اعضای مهم بدن انسان می باشد و وظیفه تامین هوا و اکسیژن بدن را بر عهده دارد و ایجاد هر گونه آسیب به بینی باعث ایجاد اختلالات جبران ناپذیر خواهد شد.شما عزیزان نیز می توانید با مراجعه به یک جراح بینی خوب ،یک عمل جراحی بینی مطلوب و دلخواه خود داشته باشید.

می توان عوارض ناشی از عمل جراحی زیبایی بینی را به دو دسته تقسیم نمود:

الف-مشکلات تنفسی که عبارت می باشند از:

 • تنگ شدن سوراخ های بینی(بیمار نباید در مورد کوچک کردن پرده ها و یا سوراخ های بینی به جراح اصرار ورزد.)
 • چسبندگی داخل بینی
 • باقی ماندن تیغه میانی بینی
 • از عوارض وخیم جراحی بینی تنگی دریچه داخلی بینی می باشد و این عارضه در اثر برداشتن بیش از اندازه بافت نرم وغضروف بینی ایجاد می گردد.

ب-عوارض جراحی پلاستیک بینی(عارشه های زیبایی بینی)عبارت می باشند از:

 • ممکن است که قسمت های غضروفی و استخوانی از یکدیگر جدا شوند.
 • این امکان وجود دارد که نوک بینی بیش از اندازه بالا برود
 • ممکن است در پی اصلاح نادرست انحراف تیغه میانی بینی انحراف گنبد استخوانی یا غضروفی بینی ایجاد گردد.
 • امکان دارد در پی برداشت بیش از حد غضروف های پره های بینی با هدف جمع کردن نوک بینی ،پره های بینی دچار فرورفتگی گردند.
 • امکان دارد به علت برداشت بیش از حد غضروف و قوز استخوان بینی حالت زینی شکل به خود بگیرد.
 • ممکن است نوک بینی بیش از حد باریک شود و نوک بینی افتاده به نظر برسد.
 • این امکان وجود دارد که پره های بینی بیش از حد برداشت شود.

توجه!!!

مسئله مهم در عمل رینوپلاستی و جراحی زیبایی بینی،انتخاب جراح مناسب و متخصص حرفه ای می باشد.و همین طور فرد متقاضی عمل باید دارای سن مناسبی باشد تا بتوان به نتیجه مطلوبی دست پیدا کرد.

دلیل گرفتگی بینی بعد از عمل رینوپلاستی چه عاملی می باشد؟

این امکان وجود دارد که بعد از عمل رینوپلاستی ،بینی دچار گرفتگی و انسداد شود،این مسئله در دو سه هفته ابتدایی یک امر طبیعی می باشد،این گرفتگی به علت تورم مخاط بینی و تجمعCrust در سوراخ بینی رخ می دهد.شستشوی بینی با استفاده از نرمال سالین می تواند این مشکل را رفع نماید. با شستشوی بینی با استفاده از نرمال سالین ترشحات خارج شده و التهاب و تورم بینی بهبود پیدا می کند ی نیز می توان با نرمال سالین سرد خونریزی را کنترل نمود.همین طور می توان با استفاده از کورتیکواستروییدهای موضعی میزان التهاب را پایین آورده و تورم مخاطی را بهبود بخشید.

۴۸ ساعت از قطره فنیل افرین یا نفازولین از ۴۸ ساعت تا ۷۲ ساعت توصیه می گردد اما نه به طور مکرر.زیرا اگر به صورت مکرر از فنیل افین یا نفازولین موضعی استفاده گردد به مخاط بینی آسیب خواهد زد.

***توجه

در تعدادی از موارد مشاهده می شود که با وجود بهبود التهاب و تورم مخاط بینی ،باز گرفتگی بینی در بیمار برطرف نمی شود .پس از عمل جراحی بینی امکان دارد بینی دچار انسداد گردد.

به چه دلایلی بینی بعد از عمل دچار انسداد می شود؟

 1. چسبندگی های مخاطی
 2. تنگی و ناکارآمدی والو داخلی بینی
 3. ناکار آمدی ولو خارجی بینی
 4. انحراف پیدا کردن سپتوم بینی
 5. هیپرتروفی (بزرگ شدگی)شاخک

سوالات رایج جراحی بینی

چه سنی برای انجام عمل زیبایی بینی،بهترین سن می باشد؟

فرد برای اینکه بتواند عمل جراحی بینی (جراحی زیبایی بینی) را انجام دهد،حتما باید استخوان بندی وی تکمیل شده باشد .در اینجا بایدبگوییم که فرایند رشد استخوان در دختران در سن ۱۵ و در پسران سن ۱۷ به بالا است و عمل جراحی بینی را باید از این سن به بعد انجام داد.عمل جراحی بینی در میان افراد که دچار افتادگی بینی هستند ،تنفس را راحتر کرده و سن بیمار را نیز جوانتر نشان خواهد داد.

بهترین فصل برای جراحی بینی چه فصلی می باشد؟

در اینجا باید بگوییم که عمل جراحی بینی را می توان مانند دیگر عملها در هر فصلی انجام داد .و سرما و گرما نمی تواند اثری بر روی نتیجه عمل داشته باشد.

بینی گوشتی به چه نوع بینی هایی گفته می شود؟

به بینی هایی که دارای پوست ضخیم و اسکلت غضروفی ضعیف هستند بینی گوشتی می گویند .اغلب بینی افرادی که غدد چربی ساز در ناحیه بینی ،به شکل زیادی چربی ترشح می نماید ،دارای بینی گوشتی می باشند.بینی این گجونه افراد بزرگ و چربی بوده و نیازمند عمل جراحی زیبایی بینی می باشند.در این گونه افراد غضروف بینی تقویت شده و به شکل دلخواه در خواهد آمد.برای اینکه بینی گوشتی به بهترین شکل ممکن عمل شود ،و دارای شکل مناسبی گردد ،باید به یک متخصص و جراح با تجربه و حاذق مراجعه شود.

آیا بزرگ بودن نوک بینی می تواند نشانه این باشد که بینی از نوع گوشتی می باشد؟

نه باید بگوییم که بزرگی نوک بینی علت بر گوشتی بودن بینی نیست.در یشتر موارد این مسئله به غضروف نوک بینی بستگی دارد.و متخصص و جراح نوک بینی می تواند این مشکل را رفع نماید.هر متخصص و جراحی برای عمل جراحی بینی دارای تکنیک های خاص خود می باشد و برای عمل جراحی بینی بر حسب شرایط و جهره شخص سعی خواهد کرد که بهترین تکنیک را برای او به کار ببرد.

آیا این امکان وجود دارد که بتوان همزان با انجام عمل زیبایی بینی ،اصلاح انجراف سپتوم و گرفتگی بینی را هم انجام داد؟

همان طور که می دانید رینوپلاستی یا همان عمل جراحی زیبایی بینی یکی از رایج ترین عمل های زیبایی در سراسر دنیا می باشد .آری می توان رینوپلاستی را همزمان با اصلاح انحراف سپتوم و گرفتگی بینی انجام داد.

آیا عمل جراحی زیبایی بینی تنها با بیهوشی عمومی امکان پذیر می باشد و یا می توان این عمل را با بی حسی موضعی نیز انجام داد؟

متخصص و جراح بینی می تواند بر اساس شرایط ،عمل رینوپلاستی را با بیهوشی عمومی و یا بی حسی موضعی انجام دهد.نحوه انتخاب روش بر عهده جراح می باشد اما بدر برخی مواقع اصرار بیمار هم در نتیجه کار دخیل می باشد .اما در حالت کلی تشخیص بر عهده جراح ومتخصص می باشد که آیا بیهوشی برای این بیمار مناسب می باشد ویا بی حسی.

آیا بهتر است عمل رینوپلاستی را در بیمارستان انجام داد ویا در مراکز جراحی و کلینیک های زیبایی؟

در حال حاضر هم در اکثر بیمارستان ها و هم در یشتر کلینک های زیبایی تجهیزات و امکانات کافی برای انجام عمل رینوپلاستی موجود می باشد.و و چیزی که در عمل رینوپلاستی دارای اهمیت است ،تجربه و تخصص جراح متخصص زیبایی رینوپلاستی می باشد.

بعد از عمل رینوپلاستی بیمار به چه مدت باید بستری گردد؟

این مسئله نیز به تشخیص متخصص جراح رینوپلاستی بستگی دارد .در اغلب موارد همان روز بعد از انجام عمل بیمار مرخص می گردد ،اما در برخی موارد نادر بر اساس تشخیص جراح یک روز بعد از عمل مرخص خواهد شد.

مقدار کبودی اطراف بینی به چه میزان است و چه مدت زمان برای بهبود آن مورد نیاز می باشد؟

به علت حساسیت صورت ،کبودی اطراف بینی پس از عمل رینوپلاستی طبیعی است .ولی در حال حاضر به علت وجود انواع تکنیک های جراحی و دارویی میزان این کبودی کمتر می باشد.کبودی اطراف بینی نمی تواند مشکل خاصی ایجاد نماید و حدودا بعد از ۱۲ روز رفع خواهد شد.

عمل زیبایی بینی به چه میزان درد دارد؟

این عمل زیبایی بینی دارای درد کم و خفیفی می باشد به گونه ای که حتی می توان گفت که دردی ندارد و با مصرف استامینوفن این درد برطرف می گردد.

بعد از جراحی زیبایی بینی بیمار باید تا چه مدت استراحت کند؟

بر اساس شرایط بیمار مدت استراحت بیماران مختلف متفاوت می باشد و پزشک می تواند این مسئله را تشخیص دهد.مغمولا این مدت زمان بین ۳ تا ۱۰ روز در میان افراد مختلف ،متغییر می باشد.

بعد از چه مدت پس از عمل جراحی باید اسپلینت را از روی بینی برداشت؟

در حالت معمولی در پی ۵ تا ۱۰ روز اسپلینت را از روی بینی بر می دارند .اما اکثر جراحان و متخصصین در طول یک هفته آن را بر می دارند.

آیا تامپون داخل بینی را برای همه بیماران مورد استفاده قرار می دهند؟

همیشه نیاز به استفاده از تامپون نمی باشد و در بیشتر موارد جراح به جای تامپون از ضفحات سیلیکونی استفاده می نماید .حسنی که این روش دارد این می باشد که مسیر بینی باز بوده و بیمار از همان ابتدا می تواند تنفس آزاد داشته باشد.یک مزیت دیگر استفاده از صفحات سیلیکونی ثابت ماندن سپتوم در حالت اصلاح می باشد.در چنین شرایطی احتمال برگشت سپتوم به وضعیت منحرف قبل بسیار کم می باشد.

بعد از چه مدتی می توان از دست چسب بینی رهایی یافت؟

مدت زمان خاصی برای براشتن چسب بینی مشخص نمی باشد و این موضوع را نیز پزشک می تواند تشخیص دهد در افرادی که دارای پوست ضخیم می باشند ،مدت زمان نگهداری این چسب طولانی می باشد .این مدت می تواند بین ۴ تا ۶ هفته متغییر باشد در طی این مدت چسب در هر هفته یک الی دو بار تعویض می گردد ولی این باور که استفاده طولانی از چسب موجب می شود که نتیجه مطلوبی حاصل شود ،کاملاً غلط می باشد.

خوردن آناناس آیا می تواند میزان تورم را کاهش دهد؟

باید بگوییم آری جهت رفع تورم ناشی از انجام رینوپلاستی مصرف آناناس تازه بسیار موثر می باشد آناناس چون دارای ماده ای به نام بروملین می باشد می تواند میزان تورم را کاهش دهد.

در صورتی که رینوپلاستی به طرز صحیحی انجام نگردد چه عوارضی می تواند به دنبال داشته باشد؟

مانند هر عمل جراحی زیبایی ،عمل جراحی زیبایی بینی نیز نمی تواند خالی از عوارض باشد .ولی چیزی که دارای اهمیت می باشد ،دقت و تجربه جراح می باشد.جراح باتجربه و با دقت عوارض ناشی از رینوپلاستی را به حداقل می تواند برساند .