جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی : باید بگوییم که اغلب افراد که اقدام به جراحی بینی می کنند ؛از پزشک جراح معالج خود می خواهند که جراحی بینی طبیعی داشته باشند .ولی آیا جراحی بینی طبیعی یعنی چه ؟ و بینی طبیعی با بینی های فانتزی چه تفاوتی دارد؟

در واقع گفتنی است که زیبایی یک مسئله نسبی می باشد.و در علم زیبایی شناسی برای زیبایی بینی معیارهایی مشخص شده است . جهت جراحی بینی ،تناسب میان اجزاء گوناگون صورت با قسمت های مختلف بینی ،معرفی گردیده است.در حقیقت مدلی برای بینی یک فرد مناسب می باشد که با گذشت زمان از مد نیافتد و در ضمن فرد در هر گروه سنی که هست چهره طبیعی او از بین نرود.

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی

در واقع این معیارهای طبیعی بودن بینی را با توجه به افراد زیبای جامعه مشخص کرده اند که جراحان زیبایی بینی نیز آن ها را قبول کرده اند.

در صورتی که در طی جراحی بینی ،بینی فرد از حد طبیعی مشخص شده فراتر برود یعنی به صورت غیر طبیعی کوتاه شود ،قوس دار شدن بیش از اندازه ،،سر بالا شدن ،نازک شدن تیغه بینی بیش از اندازه طبیعی باشد در این شرایط بینی جراحی شده نه از لحاظ ساختار عملکردی ،دارای عملکرد خوبی خواهد بود و نه از لحاظ ظاهری طبیعی به نظر خواهد رسید.

جراحان برای اینکه بتوانند برای افراد یک جراحی بینی طبیعی داشته باشند ،باید خصوصیات صورت هر فرد را مشخص کنند .از جمله خصوصیات صورت فرد که جراح باید به آن ها توجه داشته باشد عبارت اند از:سایز گونه ها و چشم ها ،نوع گردی صورت و برجستگی چانه.

  رفع و درمان افتادگی بینی

از دیگر مواردی که رعایت آن توسط جراح سبب طبیعی تر شدن بینی فرد خواهد شد ،دقت به خصوصیات فردی و نژادی فرد می باشد ، پزشک جراح باید این جراحی را به گونه ای انجام دهد که ظاهر ویژگی های نژادی بینی فرد با سایر اعضای صورت هماهنگی داشته باشد.

چگونگی جراحی بینی طبیعی مردانه

همان گونه که پیشتر هم اشاره داشتیم ،صورت آقایان استخوانی تر از صورت خانم ها می باشد و به خاطر همین مسئله هم مردان دارای جذبه بیشتری در مقایسه با خانم ها می باشند.

از آنجایی که جذبه برای آقایان دارای اهمیت زیادی می باشد ؛لذا این افراد دوست دارند که بعد از جراحی بینی هم جذبه چهره آن ها حفظ گردد. و این مسئله هم موجب شده است که بر تعداد افرادی که خواستار جراحی بینی طبیعی مردانه می باشند ،روز به روز افزوده شود .در ضمن این افراد خواستار این مسئله می باشند که در طی عمل جراحی بینی طبیعی مردانه ،ایرادات و نواقص بینی های آن ها برطرف شود.

با توجه به مسائلی که در بالا ذکر کردیم ،بینی ای که دارای سایز کوچک بوده و سر بالا باشد ،به طور حتم نمی تواند مورد پسند آقایان باشد و به خاطر همین مسئله هم جراحان بینی باید دقت زیادی در جراحی بینی آقایان داشته باشند تا بتوانند رضایت این افراد را جلب کنند و یک بینی طبیعی مردانه را برای آن ایجاد کنند.

  عمل جراحی انحراف بینی با لیزر

عمل بینی طبیعی زنانه

همه ما می دانیم که زیبایی و جذابیت برای خانم ها در مقایسه با آقایان از اهمیت بیشتری برخوردار می باشد و به خاطر همین مسئله هم است که نتیجه جرااحی بینی برای خانم ها از آقایان مهم تر می باشد. گاهی مواقع ،خانم ها دارای بینی های طبیعی می باشند و فقط جهت رفع نمودن نواقص مختصری که در ظاهر بینی آن ها وجود دارد ،اقدام به جراحی بینی می نمایند.

در جراحی بینی طبیعی ،باید فاصله بین بینی و لب رعایت شود و این مسئله دارای اهمیت زیادی است ولی از انجایی که فاصله میان لب و بینی آقایان بیشتر از خانم ها است ،باید این مسئله در جراحی بینی طبیعی مورد توجه قرار گیرد.

جراحی بینی های فانتزی

این نوع جراحی نیز یک نوع جراحی بینی می باشد که در میان خانم ها از محبوبیت زیادی برخوردار است .ولی این نوع از جراحی بینی نمی تواند برای همه افراد مناسب باشد ،مثلاً کسانی که دارای بینی های گوشتی می باشند ،چون ضخامت پوست بینی آن ها زیاد است ،تغییراتی که در بینی آن ها ایجاد می شود نمی تواند به خوبی دیده شود.

باید کسانی که دوست دارند که جراحی بینی فانتزی انجام دهند ،توجه داشته باشند که اگر بعد از عمل جراحی از نتیجه عمل خود راضی نباشند و بینی آن ها نتواند رضایت آن ها را جلب کند ،در این صورت انجام عمب جراحی مجدد برای آن ها بسیار دشوار خواهد بود.چون در این نوع از جراحی اندازه بینی بسیار کوچک می شود و برای ترمیم این نوع از بینی ،جراح با سختی بیشتری مواجه خواهد شد.

  جراحی پولیپ بینی , قیمت و هزینه عمل جراحی پولیپ بینی

باید بگوییم که جراحی بینی فانتزی برروی بینی استخوانی دارای نتیجه مطلوبتری در مقایسه با بینی های گوشتی می باشد.

چگونگی جراحی بینی های نیمه فانتزی

باید بگوییم که این مدل از جراحی بینی در میان خانم ها دارای محبوبین زیادی است و تعاد زیادی از خانم هایی که درصدد جراحی بینی خود می باشند ،علاقه مند می باشند که بینی آن ها به این مدل جراحی شود.در واقع به آن نوع از جراحی بینی ؛جراحی نیمه فانتزی می گویند که ،هم تناسب اندازه و شکل بینی با سایر اعضای صورت حفظ گردد و هم نوک بینی مقداری سر بالا باشد(کمی بالتر از حالت طبیعی ) و همین طور قوس پشت بینی هم کمی بیشتر از حالت طبیعی می باشد.

گفتنی است که در مدل از عمل بینی ،ظاهر بینی از حالت طبیعی زیاد فاصله نمی گیرد و نوک بینی هم بیش از اندازه بالا نمی رود و بینی دارای ظاهر خوکی نمی باشد و در ضمن قوس بینی هم حالت سرسره ای ندارد. در واقع در مقایسه با بینی طبیعی ، بینی نیمه فانتزی مقداری کوچکتر می باشد و به خاطر همین موضوع هم امکان دارد که این نوع از بینی ها دارای عملکردی به خوبی بینی های طبیعی نباشند

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *