عمل جراحی محدود شکم | مینی ابدومینوپلاستی

عمل جراحی زیبایی محدود شکم (مینی ابدومینوپلاستی ) : بدون شک زیبایی شکم و داشتن شکمی لاغر و بدون چربی آرزوی اکثر بانوان است ، چراکه شکمی تخت و صاف در زیبایی اندام تاثیر فوق العاده ای خواهد داشت . امروزه با پیشرفت علم پزشکی عمل جراحی جراحی ابدومینوپلاستی ، با هدف سفت کردن، تغییر شکل و بازگرداندن شکم(شل و افتاده) به حالت اولیه به طور گسترده ای انجام می شود . برای انجام این عمل جراحی شکاف بزرپی در اطراف شکم ایجاد می شود ، لازم به ذکر اشت که اسکار باقی مانده بعد از عمل جراحی ابدومینوپلاستی بزرگ می باشد . در ادامه ی این مقاله قصد داریم در مورد جراحی محدود شکم یا مینی ابدومینوپلاستی بیشتر صحبت کنیم .

مینی ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی در افرادی که افتادگی شکم مختصری دارند ، نیاز به برش کمتری می باشد ، از این رو به این جراحی عنوان جراحی محدود شکم و یا مینی ابدومینوپلاستی اختصاص داده شده است .

جراحی محدود شکم یا مینی ابدومینوپلاستی چیست ؟

جراحی مینی ابدومینوپلاستی با هدف دستیابی به شکمی لاغر ، تخت ، صاف ، سفت (بدون شلی و افتادگی ) ،بدون خطوط استریا ( این خطوط در طی کشیده پوست در دورانی مانند حاملگی و … ایجاد می شود . ) انجام می شود ، در پی این عمل جراحی شکم کاملا تخت و پهلوها بدون چربی خواهد شد . در عمل جراحی ابدومینوپلاستی ، مؤلفه هایی که زیبایی و ظاهر شکم را تحت تاثیر قرار می دهند ، تغییر داده می شود . این مؤلفه ها عبارتند از :

  • چربی اضافع که منجر به افتادگی شکم می شود .
  • پوست اضافه ی ناحیه ی زیر شکم .
  • عضلات شل شده ی شکم ، باعث چروکی شدن ظاهر شکم می شود .
  جراحی زیبایی پروتز چانه

جراحی مینی ابدومینوپلاستی چه مزیت هایی دارد ؟

جراحی مینوابدومینوپلاستی ، جز جراحی هایی زیبایی شکم بوده و در زیبایی اندام تاثیر فوق العاده ای خواهد داشت . این جراحی با اصلاح بافت زیر شکم ، شلی و افتادگی شکم را از بین برده و همچنین خطوط استریا ایجاد شده روی پوست را صاف کرده و باعث تخت و صاف شدن شکم می شود . اگر شما هم جز دسته افرادی هستید که ظاهر نامناسب شکم تان شما را اذیت می کند ، با استفاده از جراحی ابدومینوپلاستی می توانید به اندام دلخواهتان برسید .

چه افرادی مناسب جراحی مینی ابدومینوپلاستی هستند ؟

افرادی که از ظاهر نامناسب شکم ، که بر اثر تغییرات نامطلوب در پوست ، عضلات و توده ی چربی رنج می برند ، استفاده از جراحی مینو ابدومینوپلاستی راه حل مناسبی برای این مشکل می باشد . لازم به ذکر است که شما قبل از اقدام به عمل جراحی می توانید با مشاورین ، جلسه ی مشاوره در این خصوص داشته باشید .

مزایای مینی ابدومینوپلاستی

از بین بردن خطوط پوست و خطوط استریا

ابدو مینو پلاستی با از بین بردن خطوط پوست و خطوط استریا زیبایی را به شکم شما به ارمغان می آورد . لازم به ذکر است که ، پوست اضافی شکم به دلیل نداشتن خاصیت ارتجاعی از طریق ورزش از بین نمی رود ، و در واقع ورزش برای آب کردن پوست اضافی شکم راه حل مناسبی نخواهد بود . بنابراین ابدومینوپلاستی می تواند راه حل مناسبی بوده و به طور مستقیم با حذف پوست اضافی شکم ، باعث صاف شدن شکم می شود ، و خطوط استریا را حذف یا کمتر می کند .

  لیپوماتیک در تهران , بهترین جراح لیوماتیک

حذف کامل توده چربی اضافه شکم

در طی عمل جراحی ابدومینوپلاستی با حذف پوست اضافه ، چربی اضافه ی وابسته به آن نیز حذف می شود . درصورت نیاز انجام لیپوساکشن تکمیلی به منظور لاغرشدن شکم و حذف چربی های اضافه انجام می شود . لازم به ذکر است که ممکن است ، عمل حذف توده ی پربی در مورد بیمارانی که تحت جراحی درمان چاقی قرار گرقته اند ، نیاز نباشد .

سفت شدن عضلات

عضلات شکم ممکن است به دلایل مختلفی همچون بارداری ، افزایش یا کاهش وزن دچار شلی و افتادگی شده و به دنبال آن نازک و ضعیف شوند . به شل شدن عضلات در اصطلاح پزشکی diastasis recti (خارج شدن از حالت نرمال ) می گویند . با وجود عمل جراحی ابدومینوپلاستی جای نگرانی وجود ندارد و می توان عضلات شکم را با این روش کشید و به حالت اولیه رساند .

درسته که ورزش با تقویت عضلات شکم تا حدودی شل شدگی شکم را برطرف می کند ، اما اگر شل شدگی زیاد باشد ، ورزش برای جبران کارساز نخواهد بود . اینجاست که می توان از عمل جراحی مینوابدوپلاستی برای برگرداندن شکن به جایگاه اصلی هود استفاده کرد . و بتوان به شکمی صاف ، تخت با کمری باریک دست یافت .

مقایسه فول و مینی ابدومینوپلاستی

چه کسانی کاندید مناسبی برای جراحی مینی ابدومینوپلاستی هستند ؟

  • افرادی که دارای خطوط استریا در ناحیه ی شکم خود هستند .
  • افراد دارای پوست شل و اضافه در ناحیه ی زیر شکم .
  • افرادی با عضلات شل شده در ناحیه ی شکم .
  • افرادی که کاهش وزن شدید داشته اند . علی الخصوص بیمارانی که عمل جراحی لاغری انجام داده اند و انجام انی عمل جراحی پوست اضافی را حذف کرده و به سفت کردن و کشیدن عضلات کمک زیادی خواهد کرد .
  عمل جراحی چال گونه , قیمت و هزینه جراحی ایجاد چال گونه

عمل جراحی زیبایی شکم برای چه سنس مناسب است ؟

عمل جراحی زیبایی شکم نه تنها در بین بانوان بلکه در بین برخی از آقایان نیز شایع می باشد . این عمل جراحی محدودیت سنی ندارد ، ولی برای بانوانی که قصد بارداری دارند ، توصیه نمی شود .

تنها نکته حائر اهمیت این است که انجام دهنده این عمل جراحی بایستی از لحاظ جسمی سلامت داشته باشد .

در مورد افراد سیگپاری ترک سیگار به مدت دو هفته قبل از اقدام به عمل جراحی ابدومینوپلاستی ضروری است . و همچنین بعد از انجام عمل نباید بلافاصله به سیگار کشیدن مبادرت کنند .به منظور اطمینان از سلامت فرد ، ارزیابی جامعی قبل از اقدام به عمل جراحی انجام می شود .

آیا امکان بارداری بعد از این جراحی وجود دارد ؟

عمل جراحی آبدومینوپلاستی هیچ منعی برای بارداری ندارد و هیچ خطری مادر و جنین را تهدید نمی کند .تنها نکته ای که وجود دارد این است که بارداری ممکن است ، ظاهر شکم را دوباره نامطلوب و ناخوشایند کند .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *