جراحی زیبایی شکم برای لاغری , قیمت و هزینه عمل ابدومینوپلاستی | تامی تاک

جراحی زیبایی شکم برای لاغری , قیمت و هزینه عمل ابدومینوپلاستی , لاغری شکم با جراحی , هزینه جراحی شکم و پهلو ها , برداشتن چربی های شکم و پهلو با عمل زیبایی ابدومینوپلاستی : اینکه همه افراد در آرزوی داشتن یک شکم تخت و مسطح هستند امروزه دیگر آرزویی محال نیست زیرا که بیشتر خانم ها برای رسیدن به آن از هیچ کوششی دریغ نمی کنند و بیشتر تلاش می کنند که با انجام فعالیت های ورزشی و کنترل کردن وزن شان به هدف خودشان برسند اما خیلی اوقات این روش ها هم آن ها را به هدف هایشان نمی رساند. از این رو جراحی زیبایی روشی است که خیلی زود افراد را به هدف شان می رساند.

جراحی زیبایی شکم

با توجه به این که انجام جراحی پلاستیک چه برای زیبایی باشد و چه برای بازسازی بدن نیازمند انتخاب های فراوانی است. از این رو مهم ترین انتخاب، انتخاب یک جراح قابل اعتماد است که شما را به آنچه که می خواهید برساند.

همانطور که می دانید جراحی های بسیاری برای رفع چربی شکمی و حل مشکل بزرگی و افتادگی شکم وجود دارد و در این میان یکی از قدرتمندترین اعمال جراحی که سبب سفت کردن، تغییر شکل و بازگرداندن شکم ( شل و افتاده ) به حالت اولیه خود می شود جراحی ابدومینولاستی است که انجام این جراحی به منظور دستیابی به یک شکم لاغرتر، مسطح تر ( صاف تر )، سفت تر( بدون شلی و افتادگی ) و بدون هرگونه خطوط استریا ( خطوطی که در اثر کشیده شدن پوست بر روی آن ایجاد میشود ) انجام می شود.ا

شکم ایده آل

نرمی و صافی پوست شکم از نظر زیبایی برای خانم ها بسیار اهمیت دارد؛ و معمولا در افرادی که خیلی زود تغییر وزن می دهند و مرتب چاق و لاغر می شوند و بیشتر خانم ها در دوران حاملگی، پوست شکم شان کشیده می شود وکیفیت خود را از دست می دهد و پوست شکم شان خیلی نازک می شود و خطوط ترک ظاهر می شوند و به چشم می آیند. علاوه بر ناحیه شکم خطوط ترک در ناحیه سینه نیز در دوران شیر دهی پدید آمده و به جلب توجه می کنند. معمولا افرادی که برای این جراحی بیماری خاصی نداشته باشند می توانند بدون هیچ مشکلی این جراحی را انجام دهند و از شر شکم بزرگ و افتاده راحت شوند و اعتماد به نفس از دست رفته خودشان را به دست بیاورند.

جراحی زیبایی شکم برای چه کسانی مناسب می باشد ؟

 • افرادی که چاق نیستند
 • افرادی که با انجام روش های غیر جراحی به نتیجه مطلوب نرسیده اند.
 • افرادی که دارای پوست شل و آویزان در ناحیه شکم و جای ترک هستند
 • افرادی که بر اثر زایمان دارای پوست شل و آویزان و ترک خورده در ناحیه شکم هستند
 • افرادی که بدون انجام زایمان هم دارای شکم بزرگی هستند
 • افرادی که دارای اضافه وزن و تجمع چربی فقط در ناحیه شکم باشند
 • افرادی که دارای پوست اضافه و توده چربی در ناحیه شکم می باشند
 • افرادی که دارای عضلات ضعیف شده در ناحیه شکم می باشند
 • افرادی که دارای خطوط استریا در ناحیه شکم می باشند.
  لیپوماتیک یا لیپوساکشن

بهترین سن برای جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم با اینکه برای افراد محدودیت های خاصی را ندارد و این عمل جراحی برای تمامی سنین قابل انجام است، اما بسیار مشهود است که بیشتر مراجعین ، خانم هایی می باشند که بعد از بارداری دارای شکم بزرگی هستند و با انجام این جراحی خواهان بازگرداندن ظاهر شکم خود به قبل از دوران بارداری شان هستند.

انواع جراحی ابدومینوپلاستی

انجام این جراحی برایافرادی که دخانیات مصرف می کنند صورت نمی گیرد از این رو این عمل باید بر روی افرادی انجام شود که در وضعیت سلامت کامل به سر می برند. و افراد سیگاری نیز دو هفته قبل از انجام آبدو مینوپلاستی باید سیگار خود را کنار گذاشته و بلافاصله پس از عمل نباید مبادرت به کشیدن سیگار بکنند.

ملاحظات ضروری در عمل جراحی آبدومینوپلاستی (تامی تاک)

۱)  تامی تاک یک جراحی کاهش وزن نیست!

درباره این جمله باید بگوییم که بیشتر افراد بر این باورند که با آبدو مینوپلاستی می توانند وزن کم کنند اما باید بگوییم که جراحی آبدومینوپلاستی یک روش کاهش وزن نیست و هرگز نمی تواند به عنوان جایگزین رژیم غذایی یا ورزش در نظر گرفته شود. این جراحی برای رفع چربی های ناحیه شکمی می باشد از این رو رعایت رژیم قبل و بعد از جراحی بسیار در تاثیر گذاری این جراحی مهم است.

۲) بارداری بعد از جراحی تامی تاک

جراحی زیبایی آبدومینوپلاستی در افرادی که قصد باردار شدن در آینده را دارد، هیچ منعی ندارد اما افرادی که قبل از بارداری این جراحی را انجام می دهند باید در نظر داشته باشند که بارداری می تواند شکم ان ها را دچار تغییرات کند.

۳) مصرف سیگار و آبدومینوپلاستی

در پروسه نقاهت و بهبود زخم ها پس از انجام جراحی زیبایی شکم مصرف سیگار جزو عوامل خطرزای معنادار است. از این رو لازم است که افراد سیگاری حداقل ۱۵ روز قبل از انجام عمل؛ سیگار خود را کنار گذاشته و در طول دوره نقاهت خود نیز از مصرف سیگار پرهیز نمایند.

۴) استفاده از درن پس از تامی تاک

به منظور خارج شدن مایعات مترشحه از زخم ها دو لوله درن در حین عمل جراحی ( که پس از انجام عمل جراحی توسط بدن تولید می شود) در بدن بیمار کار گذاشته می شوند. مدت زمان ماندن این درن ها به مدت یک هفته در بدن بیمار است و در اولین ویزیت پس ازجراحی توسط جراح درن برداشته می شوند.

۵) برش های جراحی در تامی تاک

در این نوع جراحی با توجه به محل برش ها تمامی اعمال جراحی از خود اسکار یا جای زخمی بر جای می گذارند. اما یک جراح پلاستیک متخصص و متبحر می تواند که با برش های بسیار حرفه ای کمترین رد را بر جای بگذارد.

  لیپوساکشن چانه و گردن

۲ نوع برش

 1. در جراحی ابدومینوپلاستی اصلی ترین اسکار در زیر شکم یا در زیر اسکار سزارین است. این برش می تواند در طول از دهانه استخوان ران به سمت استخوان لگن نیز گسترش یابد. که به طور عمومی کاملا بهبود یافته و در زیر خط بیکینی پنهان می شود.
 2.  برش دوم در اطراف ناف، در امتداد لبه آن ایجاد می شود. این اسکار به طور طبیعی تمایل به ترکیب شدن با پوست اطراف ناف را داشته و درون انحنای طبیعی ناف پنهان می شود.

تفاوت ابدومینوپلاستی کلاسیک با مینی ابدومینپلاستی چیست؟

در این نوع جراحی یعنی جراحی آبدومینوپلاستی کلاسیک جراحی زیبایی شکم به طور کامل انجام می شود در این جراحی تمامی پوست های اضافی برداشته می شود چربی ها خارج می شود و در صورت لزوم عضلات شکم نیز بازسازی می شوند.

ابدومینوپلاستی

اما در جراحی مینی ابدومینپلاستی اندازه برش ها بسیار کوچک تر از ابدومینوپلاستی کلاسیک هستند و به دنبال آن تغییراتی که در این جراحی به وجود می آید کمتر هستند. به همین دلیل این عمل زیبایی برای کسانی انجام می گرد که شکم کمتر آسیب دیده باشد.

اقدامات پیش از جراحی زیبایی شکم

داشتن آمادگی لازم پیش از جراحی زیبایی شکم بسیار می تواند تا در نتیجه جراحی تاثیر بهتری را داشته باشد:

 • بهتر است تا حدود ۲ ساعت قبل آب و نوشیدنی دیگری را ننوشید و اجازه دهید تا معده به صورت کامل خالی باشد .
 • بهتر استا قبل از جراحی از میوه های قرمز رنگ مصرف نکنید.
 • با توجه به این که مصرف قرص آسپرین می تواند اختلالات انعقادی ایجاد کند از این رو حتما با پزشک داروها و قرص های را که مصرف می کنید را بررسی نمایید و مشاوره های لازم در این خصوص را دریافت کنید.
 • در صورت استفاده از ویتامین E و یا قرص آهن حتما به پزشک اطلاع دهند .
 • آقایان قبل از جراحی حتما شکم و زیر شکم خود را اصلاح نمایند.

دوره نقاهت پس از آبدومینوپلاستی

ممکن است تا در روزهای اول بیمار درزمان صاف ایستادن دچار کشیدگی یا درد در ناحیه شکم شود که از این رو پزشک توصیه می کند که در ۵ روز اول پس از جراحی ،بیماران در موقع ایستادن کمی کمرشان را خم کنند. بیماران تا زمان بهبودی کامل از انجام هرگونه فعالیت سنگین بپرهیزند و تنها مبادرت به انجام کارهای سبک نمایند. وجود یک کبودی خفیف تا متوسط پس از جراحی طبیعی است که البته در بیمارانی که عمل لیپوساکشن بر روی آنها انجام شده، ممکن است این کبودی شدیدتر باشد. استحمام کردن ۲۴ ساعت پس از انجام عمل آبدومینوپلاستی مجاز است در صورت احساس درد بهتراست تا از مسکن هایی که پزشک تجویز کرده است مصرف کنید.

نتیجه جراحی زیبایی شکم (ابدومینو پلاستی)

 • با توجه به این که این جراحی منجر به زیبایی و خوش اندامی در افراد می شود از این رو در نتیجه عمل خبری از پوست اضافه شکم و همچنین پوست های شل و آویزان نیست.
 • تمامی توده های اضافه چربی در ناحیه شکم خارج می شود.
 • از بین رفتن تمام خطوط استریا که معمولا بعد از بارداری و یا کم کردن وزن در ناحیه شکم ایجاد می شود
  لیفت ابرو با لیزر یا نخ , قیمت و هزینه لیفت ابرو با نخ یا لیزر

نتیجه جراحی زیبایی شکم

ملاقات با جراح پس از ابدومینولاستی

معمولا بیمار باید ۱ هفته بعد از انجام جراحی ابدومینوپلاستی برای ویزیت به مطب جراح مربوطه مراجعه کند پزشک بعد از برداشتن بخیه ها درن ها را نیز خارج می کند. برای برداشتن ما بقی بخیه های اطراف ناف و مشاهده میزان پیشرفت عمل مراجعه بعدی باید ۲ هفته بعد از اولین مراجعه باشد در این مراجعه وضعیت بهبودی زخم ها توسط ایشان بررسی می شود. معمولا ملاقات ها و پیگیری های بعدی نیز به ترتیب ۶ هفته بعد، ۶ ماه بعد و یک سال بعد از جراحی ابدومینوپلاستی ( تامی تاک) خواهد بود.

در صورتی که این علائم را داشتید با پزشک خود تماس بگیرید؟

 • معمولا تمام تورم و کبودیها بعد از گذشت چند هفته بهتر می شود اما در صورتی که در این دو مورد افزایش پیدا کند شما باید حتما با جراح خود در میان بگذارید.
 • اگر که رفته رفته قرمزی شکم و اطراف آن افزایش پیدا کند .
 • احساس درد نسبت به روزهای اول خیلی بیشتر شده باشد مسکن نیز آرام نمی شود .
 • در صورت حسایت دادن به دارو هایی که پزشک تجویز کرده
 • دیدن ترشحات غیر طبیعی و بدبو و بد
 • احساس بی حالی و ضعف خیلی زیاد بعد از گذشت چند هفته از جراحی

تفاوت جراحی شکم با لیپوساکشن چیست ؟

یکی دیگر از روش هایی که برای خارج کردن چربی از بدن مناسب است لیپوساکشن و لیپوماتیک است که این روش نیز می تواند چربی ها را از بدن خارج کند .

نسبت به روش ابدومینوپلاستی این روش بسیار معمول تر است در تعریف لیپوساکشن باید گفت که این روش یک روش جراحی زیبایی است که با از بین بردن رسوبات چربی اضافی قسمت های مختلف بدن باعث تغییر شکل قسمت خاصی از بدن و افزایش رضایت فرد از تناسب اندام خود می‌شود. درد در این روش نسبت به روش ابدومینوپلاستی کمتر خواهد بود. و علاوه بر درد عوارض نیز در این روش کمتر می باشد و سیر بهبودی سریع تر صورت می گیرد و بیمار زودتر ترخیص خواهد شد. زیرا در این روش لوله وارد بدن می شود و بدون اینکه برشی در شکم به وجود بیاید چربی ها توسط دستگاه به بیرون کشیده می شود .اما در جراحی ابدومینوپلاستی برش ها باعث می شود که پوست همراه با چربی ها به طور کامل بلند شود و جراح به تمامی چربی ها دسترسی پیدا می کند و چربی ها جدا می کند.

نتیجه کلی از جراحی زیبایی شکمی این که:

جراحی زیبایی شکم همان گونه که از اسمش مشخص است با هدف زیبا سازی و یا بازسازی شکم انجام می گیرد. در جراحی زیبایی همیشه قبل از انجام هرکاری مهمترین و اصلی ترین گام درجراحی زیبایی شکمی انتخاب یک جراح مناسب و قابل اعتماد می باشد. توجه داشته باشیدکه مهمترین نکته که هر پزشک جراح باید داشته باشد داشتن بورد تخصصی می باشد.

عمل جراحی ابدومینوپلاستی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *