جراحی لثه , جراحی زیبایی لثه , ژنیوپلاستی

جراحی لثه , جراحی زیبایی لثه , ژنیوپلاستی , هزینه جراحی لثه ۹۸ , بهترین دندانپزشک برای جراحی زیبایی لثه , مراقبط های بعد از عمل لثه : عمل جراحی زیبایی لثه یا همان ژنیوپلاستی یک عمل جراحی کم تهاجمی می باشد که با هدف اصلاح عقب رفتگی چانه و دستیابی به ساختار مطلوب و زیبای صورت طراحی گردیده است.در این روش یک برش در میان استخوان چانه ایجاد می شود که در این صورت جراح می تواند با آزاد کردن استخوان مشکل دار ،این ناحیه را به وضعیت مطلوب در بیاورد.در این جراحی نیز یک صفحه از جنس تیتانیوم با هدف محکم کردن چانه در محل جدید خود بر روی استخوان فک به کار برده می شود از پیچ های کوچکی برای نگه داشتن دائمی صفحه در محل خود استفاده می گردد.با استفاده از این روش ساده جراح می تواند به شکل فوق العاده ای توازن و تناسب صورت را ارتقا ء ببخشد.

جراحی لثه

مراقبت های بعد از جراحی لثه

در اکثر موارد بیماران یک روز بعد از جراحی از بیمارستان و یا کلینیک مرخص می شوند ولی در برخی از موارد امکان دارد که به دلیل شرایط خانه فرد را دو شب در بیمارستان بستری گردد.ولی باید یک هفته بعد از جراحی دوباره به کلینیک مراجعه داشته باشد.

رژیم غذایی بیمار :

بیمار نخست باید از یک رژیم غذایی نرم استفاده کند وبرای این منظور هم نیاز به یک غذاساز در منزل می باشد.بیمار بعد از گذشت یک هفته می تواند از غذاهای نرم استفاده کند ماند شیر ،اسموتی ،سوپ های غلیظ ،و…در ضن می توان از مکمل ها نیز استفاده نمود.بعد از ۸-۶ هفته بیمار می تواند غذای عادی را میل نماید.

مراقبت از دهان :

شاید بعد از برگشت به خانه و مرخصی از بیمارستان ،بیمار بتواند با ملایمت دندان های خود را مسواک بزند.و به غیر از آن ،بیمار می تواند با استفاده از ،شستشوی مرتب با آب ،آب نمک یا دهان شویه به تمیز نگه داشتن دهان مخصوصا ً بعد از وعده های غذایی کمک نماید.

تورم :

در واقع یکی از ویژگی های بارز دوره ی بهبودی بعد از جراحی فک ،تورم می باشد.در صورتی که در ۴۸ ساعت ابتدایی بر روی صورت یخ قرار داده شود ،این کار می تواند تاثیر زیادی در کاهش تورم صورت داشته باشد.و بعد از آن هم استفاده از گرمای خارجی به شکل پد های حرارتی یا کمپرس گرم می تواند تا حد زیادی تورم را کاهش دهد.

سفتی دهان :

در واقع سفتی فک بعد از جراحی یک مسئله ی رایج می باشد و کم کم با گذشت زمان رفع خواهد شد.

بی حسی :

از جمله عوارض جانبی شایع جراحی فک ،بی حسی می باشد .باید بگوییم که در اغلب موارد بعد از گذشت چند هفته یا چند ماه بی حسی بیهبود پیدا می کند و باید گفت که قسمتی از این تغییر احساس همیشگی است.

عفونت :

برای بهبود بعد از جراحی فک ، باید از عدم وجود عفونت در این ناحیه از بدن اطمینان حاصل شود لذا برای این منظور در زمانی که بیمار در بیمارستان بستری می باشد از طریق یک رگ در بازو آنتی بیوتیک به بدن بیمار تزریق می گردد و بعد از مرخصی از بیمارستان نیز فرد باید از آنتی بیوتیک ها و دهانه شویه ضد باکتری جهت مقابله با عفونت استفاده نماید.

تغییر رنگ پوست :

در واقع تغییر پیدا کردن رنگ پوست بیمار بعد از جراحی یک مسئله رایج می باشد که امکان دارد این تغییر رنگ متمایل به آبی ،سبز یا زرد باشد .و دلیل آن هم تجزیه خون قدیمی بعد از جراحی است.این تغییر رنگ در طول چند روز یا چند هفته پراکنده شده و از گردن پایین خواهد رفت.

کش های لاستیکی :

از این کش ها بیشتر بعد از جراحی فک و صورت برای کمک به حرکت فک استفاده می شود.

خونریزی :

درجراحی فک و صورت ،نخست خون مخلوط با بزاق دیده می شود و در جراحی فک بالا ترشح خون از بینی دیده می شود.در واقع ترشحات بینی به خاطر جمع شدن خون در نواحی سینوس است.بیشتر این خون ها از انتهای گلو به پایین می روند.و کم کم بعد از گذشت چند روز خون ریزی قطع می شود.

گلودرد :

به خاطر استفاده از لوله ی تنفسی ،این درد بعد از جراحی لثه  متداول می باشد و بعد از یک یا دو روز از بین می رود.

مدت زمان بهبودی بعد از عمل جراحی لثه

بیشتر جراحان بعد از جراحی لثه ، به بیماران خود توصیه می کنند که تا دو تا سه هفته استراحت کرده و مشغول کار نشوند.از انجایی که بهبودی کامل استخوان ها نیاز به ۸-۶ هفته زمان دارد لذا باید در طول این دوره از انجام دادن فعالیت های سنگین یا ورزش های تماسی پرهیز شود.بیماران باید توجه داشته باشند که بعد از ۴۸ ساعت بعد از بی هوشی عمومی ،فرد نمی توانند با دستگاه کار کرده و یا رانندگی کند.