تزریق اپیدورال و تزریق مفاصل فاست در گردن

تزریق اپیدورال و تزریق مفاصل فاست در گردن جهت درمان گردن درد : اولین تزریق در سال ۱۹۰۱ با تزریق کوکائین برای درمان کمر درد و سیاتیک صورت گرفت.تزریق استروئید اپیدورال توسط جامعه ستون فقرات شمال آمریکا و آژانس کیفیت و تحقیقات راقبت های سلامت از وزارت بهداشت ،درمان و خدمات انسانی ایلات متحده آمریکا به عنوان ریشه درمان غیر جراحی درد رادیکولار ناشی از اختلالات ستون فقرات تایید شده است.

تزریق اپیدورال به گردن

باید بگوییم که تزریق استروئید باعث می شود فشار کمتری بر ریشه های عصبی در ناحیه گردن که در اثر فتق دیسک بین مهره ای تحت فشار قرار گرفته اند ،وارد شود و در ضمن درد گردن و درد منتشره به شانه ها و بازوه را نیز کاهش می دهد.

مراجعه به بهترین متخصص ارتوپدی در تهران : متخصص ارتوپد تهران

نحوه تزریق استروئید اپیدورال به ناحیه گردن به این شکل می باشد که بیمار باید یا دراز بکشد ویا نشسته و سر خود را بر روی تخت بگذارد .گاهی مواقع یک آرام بخش به صورت وریدی به بیمار تزریق می کنند و ناحیه ای از پوست و بافت گردنی را بی حس می کنند.در این روش متخصص طب فیزیکی یا توانبخشی با استفاده ازتصویربرداری به وسیله دستگاه فلوروسکوپی یا سونوگرافی سوزن مخصوصی را به گردن بیمار وارد می سازد و و به ناحیه مفصل فاست یا فضای اپیدورال ،که ناحیه هدف می باشد وارد می شود و ماده را تزریق می کند.

در واقع محلول استروئید و یک ترکیب از داروی بی حسی را به فضای اپیدورال تزریق می کنند و این مواد توسط عصب هایی که ملتهب شده اند جذب شده و تورم و فشار را پایین می آورد و موجب می شود که خون رسانی به محل آسی دیده بهتر انجام شود. برای تعدادی از بیماران تنها یک تزریق می تواند کفایت کند ،اما برای عده ای از بیماران باید دو یا سه تزریق با فاصله ی چند هفته ای صورت بگیرد.

در چه موارد نباید از تزریق استروئید استفاده شود؟

  1. افراد دچار عفونت سیستمیک
  2. اختلال خونریزی دهنده
  3. فشار حاد روی طناب نخاعی
  4. داشتن آلرژی به داروهای تزریقی
  5. نارضایتی بیمار به داروهای تزریقی

در زمان تزریق برای افراد زیر باید دقت زیادی شود:

  1. افرادی که دچار دیابت کنترل نشده می باشند.
  2. بیمارانی که دچار ضعف سیستم ایمنی می باشند
  3. افرادی که دارای نارسایی احتقانی قلب می باشند.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *