جراحی کلاب فوت ,درمان بیماری پا چنبری

جراحی کلاب فوت ,درمان بیماری پا چنبری : بیماری کلاب فوت نوعی بیماری است که متاسفانه از هر ۵ نوزاد یک نوزاد در دنیا به این بیماری مبتلا هستند و در واقع يكی از شايع ‌ترين و قديمی ‌ترين بيماری هایی است كه بشر آن را شناخته است. اين بيماري از بدو تولد نمود پيدا میكند. در اين بد شكلي پا، قسمت جلوي پا به سمت داخل و پايين چرخيده و پاشنه نيز به سمت داخل میچرخد در صورتی که این نا هنجاری به موقع تشخیص داده شود خوشبتانه قابل درمان است. ولی در صورتی که درمان بسیار دیر انجام شود در این حالت می تواند که عواقب غیر قابل جبرانی را به همراه داشته باشد.

درمان بیماری کلاب فوت

این بیماری مادرزادی کلاب فوت دارای نام های دیگری مثل پاچماقی یا پاچمبری است. بهترین کار مراجعه به یک متخصص حرفه‌ای و با تجربه است تا متخصص بهترین تصمیم را برای نوزاد در نظر بگیرد. جراحی یکی از روش های درمانی است که برای درمان این بیماری جراحی در نظر گرفته می شود. با توجه به حساسیت موضوع جراحی این نوع نقص مادرزادی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و از همین رو هم به پزشک جراح در زمینه ی جراحی نیاز به تخصص و مهارت بالایی است. کلینیک ارتوپدی در تهران یکی از معتبرترین درمانگاه ها است که با داشتن نیروی قوی و تیم پزشکی بسیار متخصص آماده انجام انواع جراحی های مفصلی می باشد.

درمان کلاب فوت در نوزادان و اطفال

با توجه به اهمیت موضوع باید بگوییم که درمان کلاب فوت در نوزادان و اطفال از اهمیت به سزایی برخوردار می باشد. و آگاهی از این بیماری و اقدام برای درمان آن در سلامت حال و آینده فرزندتان تاثیر چشمگیری دارد.

پس در صورتی که نوزاد شما دچار مشکل کلاب فوت یا همان نقص مادرزادی پاچماقی است پاهایش باید هر چه زودتر به یک متخصص ارتوپد مراجعه نمایید. و با توجه به این که متخصص ارتوپد اطفال به تمامی درمان ها و متد روز اشنایی کامل دارد از این رو برای نوزاد شما مناسب ترین نوع درمان را انتخاب می کند.
متداول ترین روش درمان بیماری پاچماقی نوزادان یا کلاب فوت در ابتدا گچ گرفتن و استفاده از بریس است که پزشک تجویز می نماید در صورتی که درمان با این روش ها پاسخ نداد در نهایت متخصص ارتوپد تصمیم به جراحی می گیرد.

بهترین متخصص ارتوپدی اطفال در تهران : متخصص ارتوپدی کودکان

انواع کلاب فوت یکطرفه و دو طرفه

درباره ی عارضه ی کلاب فوت گفتیم که این بیماری مادرزادی نوعی عارضه مربوط به تغییر شکل پای نوزادان و کودکان است و در صورتی که درمان نشود مطمئنا فرد را در بزرگسالی دچار مشکل می کند. کلاب فوت دو نوع می باشد کلاب فوت یک طرفه و دو طرفه اگر هر دو پای نوزاد و کودک دچار این نقص باشند کلاب فوت دوطرفه و اگر تنها یکی از پاها دچار مشکل باشد، کلاب فوت یکطرفه محسوب می شود. باید بگوییم که هر دو این موارد خوشبختانه با راه های درمانی جدید قابل درمان می باشند. برای نتیجه عالی از این درمان توجه به صبر و حوصله و رعایت توصیه های پزشک متخصص ارتوپد اطفال بسیار مهم است. معمولا مراقبت های پس از گچ گرفتن و استفاده از بریس های طبی مخصوص و یا جراحی از اهمیت زیادی برخوردار است.

علت پاچنبری در بزرگسالان

درباره علت عارضه ی پاچنبری به طور قطع چیزی مشخص نیست اما به طور کلی عواملی مثل وراثت، مشکلات حین بارداری و هنگام تولد و محیط از مهمترین دلایلی می باشند که می تواند موجب بروز این عارضه در بیشتر افراد شوند. متاسفانه از هر ۵ نوزاد در دنیا ۱ نوزاد با این مشکل متولد می شود اگر از این بیماری رنج می برید بهتر است از تمامی عوامل به وجود آورنده آن به طور کامل آگاه شوید. در مان در نوزادی بسیار اهمیت دارد زیرا افرادی که دچار این نقص بوده و در نوزادی و کودکی تحت درمان قرار نگرفته باشند مطمئنا در بزرگسالی دچار مشکلات زیادی خواهند شد.

از جمله مهم ترین درد سرهایی که حاصل عدم توجه به درمان این عارضه در زمان کودکی می باشد. احساس درد شدید هنگام پیاده روی و آرتروز مچ پا است.

تشخیص دلیل پاچنبری در بارداری

امروزه نسبت به گذشته علم پزشکی پیشرفت های زیادی در این زمینه داشته است و از همین رو نیز با پیشرفت خیره کننده علم پزشکی، امکان تشخیص بسیاری از بیماری های فرزندان در هنگام بارداری امکان پذیر شده است.

یکی از شگفتی های پیشرفت علم پزشکی تشخیص دلیل پاچنبری در بارداری می باشد که به درمان این عارضه در بهترین زمان ممکن کمک شایانی کرده است. یکی از شایع ترین دلایل این نقص مادرزادی در نوزاد می تواند ناشی از مشکلاتی باشد که در هنگام دوره بارداری در بدن مادر ایجاد می شود. خوشبختانه این عارضه بعد از ۵ ماهگی نوزاد به کمک سونوگرافی قابل تشخیص می باشد. و با توجه به این که درمان این بیماری پس از تولد نوزاد امکان پذیر می باشد از این رو حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید.

هزینه عمل بیماری پاچنبری

درباره هزینه ی های درمانی و هزینه عمل بیماری پاچنبری باید بگوییم که متاسفانه هزینه جراحی این بیماری کمی بالاتر از راه های درمان دیگری می باشد پزشک متخصص در ابتدا از راه های درمانی دیگر برای نوزاد استفاده می کند و در صورتی که این درمان ها پاسخ گو نباشد پزشک تشخیص به انجام عمل جراحی می دهد. بهتر است تا والدینی که نوزادشان دارای ای عارضه است از همان نوزادی نسبت به درمان اقدام نمایند زیرا که این بیماری باید در اسرع وقت بهبود یابد.
معمولا حساسیت جراحی نقص پاچنبری بسیار بالا است از همین رو هم نیاز به ظرافت و تخصص بالای تیم پزشکی است و همین مورد باعث شده تا هزینه این جراحی ها کمی بالا برود.

بیماری پا چنبری

بهترین جراح پاچنبری

نقص مادرزادی پاچنبری از بیماری های شایعی است که در میان نوزادان وجود دارد است و این مسئله متاسفانه بسیاری از خانواده ها را دچار نگرانی می کند. با توجه به نوع عارضه در صورتی که به درستی درمان نشود حرکت کردن و راه رفتن کودک را مشکل ساز می کند. تمامی این مسائل سبب شده است تا خانواده های زیادی به دنبال مراجعه به مرکزی شناخته شده و یا متخصص خبره باشند.

پیدا کردن تیم جراحی و جراح قابل اطمینان و خبره برای همه ی خانواده ها از اهمیت بالایی برخوردار است از این رو هم ما برای شما کلینیک درمانی درمان تایم را معرفی می کنیم این کلینیک درمانی دارای تیم پزشکی متخصص و قوی می باشد که با توجه به اهمیت درمان می توانید که با خیال راحت به این کلینیک ارتوپدی مراجعه نمائید.

ورزش کلاب فوت مادرزادی

ورزش و فیزیوتراپی نیز در روند درمان در کنار درمان های متعددی که برای نقص مادرزادی کلاب فوت وجود دارد نقش به سزایی را ایفا می کنند. با توجه به اهمیت عارضه یکی از وظایف والدینی که دارای کودکانی با این عارضه هستند این می باشد که با انواع حرکت های ورزشی در کنار درمان اصلی به برطرف شدن این عارضه کمک کنند
ابتدا حضور یک فیزیوتراپ بسیار مناسب است از هیمن رو نیز والدین در صورت نیاز باید از کمک یک فیزیوتراپ بهره مند شوند. در صورتی که بیماری خفیف باشد با استفاده از وسایل مخصوص و نرمش های ویژه ای که دکتر توصیه می کند این عارضه قابل درمان است.در درمان عارضه کلاب فوت انجام ورزش های اصلاحی، ماساژ و ثابت نگاه داشتن پا به کمک چسب ها و یا کفش های مخصوصی که پزشک تجویز می کند نقش به سزایی خواهد داشت.

بریس کلاب فوت برای درد شدید

معمولا وسایل طبی خاصی برای درمان بیماری کلاب فوت وجود دارد که از بریس به عنوان یکی از وسایل طبی نام برد. برای درد شدید حاصل از راه رفتن بستن بریس کلاب فوت توصیه می شود. زیرا که تجربه نشان داده است که این محصولات در کاهش درد و رنج بیماران موثر هستند.

از جمله فواید بستن بریس به پای نوزادان می توان به بهبود و عود نکردن بیماری، خواب بهتر، کمک به افزایش فعالیتهای کودک و کاهش سایش روی پاشنه اشاره داشت. در کنار درمان های دیگر استفاده از وسایل طبی و انجام حرکات اصلاحی بسیار مناسب است و کمک شایانی در جهت بهبود بیماری فرزندتان دارد.

ارتوپد کلاب فوت خفیف

در درمان این بیماری با کمک فیزیوتراپی در نظر داشته باشید که مراجعه به یک متخصص خبره ارتوپد می تواند که در درمان کلاب فوت خفیف موثر باشد در این روش درمان متخصص ارتوپدی به کمک فیزیوتراپی و وسایل طبی نظیر بریس و چسبهای مخصوص می تواند که عارضه را تا حدود زیادی درمان کند.

اهمیت پیدا کردن متخصص خوب در این مساله کم نیست .و باید شدت بیماری کودک به درستی تشخیص داده شود. تشخیص سریع و مناسب عارضه کلاب فوتی در مرحله خفیفی با انجام راه کارهای مناسب به راحتی قابل درمان است. یعنی در صورتی که کلاب فوت خفیف باشد پزشک می تواند که با استفاده از نرمش و ورزش های مخصوص و بدون استفاده از بریس این عارضه را کاملا درمان کند. روش گچ گیری و در نهایت جراحی درمان هایی است که پزشک برای معالجه پیشنهاد می دهد.