درمان تایم
درمان تایم
متخصص ارتوپدی کودکان

ارتوپد اطفال , فوق متخصص ارتوپدی کودکان

ارتوپد اطفال , فوق متخصص ارتوپدی کودکان : از مهم ترین شاخه های پزشکی که در آن به بررسی ضایعات مربوط به استخوان ها و مفاصل می پردازند ارتوپدی گفته می شود که درمان های متنوعی را شامل می شود. یک پزشک ارتوپد با توجه به دانش خود باید تشخیص دقیقی را درباره ی بیماری های مربوط به مفاصل داشته باشد و از همین رو هم باید که بهترین راه درمان را با توجه به جنسیت، سن و دیگر فاکتور ها بر بیماری فرد، تجویز کند.

متخصص ارتوپد اصفال

رشته ارتوپدی دارای زیر شاخه های متنوعی می باشد که پزشکان می توانند تا با دقت بیشتری به اختلالات حرکتی بیماران بپردازند؛ که در این میان یکی از مهمترین زیر شاخه های ارتوپدی، ارتوپدی اطفال می باشد که در آن بیماری های مربوط به مفاصل و استخوان های کودکان و نوزادان مورد بررسی و درمان قرار می گیرد.

فوق تخصص ارتوپد اطفال

بسیاری از استخوان ها و مفاصل در دوران کودکی در حال رشد هستند. از این رو در صورتی که اختلالی در رشد این اندام ها باشد با مراجعه به یک پزشک متخصص می توان که به راحتی اختلال بوجود آمده را برطرف نمود. با توجه به این که متابولیسم بدن کودکان به گونه ای است که به سرعت می تواند ضایعات و اختلالات بوجود آمده در بدن را بهبود دهد باید که روش های درمانی به موقع و توسط فوق تخصص ارتوپد اطفال تجویز شود؛ زیرا در غیر این صورت ممکن است اختلالات بوجود آمده تا آخر عمر همراه فرد آسیب دیده بماند.

معمولا به پزشکی، پزشک فوق تخصص ارتوپد اطفال گفته می شود که این فرد توانسته تا دوره ی تخصص و فوق تخصص را در این رشته گذرانده و به خوبی با تمامی اختلالات مربوط به مفاصل کودکان آشنایی داشته باشد از این رو این پزشک می تواند که بهترین روش را برای درمان فرد آسیب دیده ارائه نماید.

پزشکان ارتوپد اطفال

بسیار دیده می شود که در بیشتر مواقع اختلالات حرکتی علاوه بر این که در کودکان باعث مشکلات فیزیکی می شود ممکن است که به علت ضعف های حرکتی در کودک باعث مشکلات عصبی و اختلالات عصبی نیز شود که می تواند به تخریب اعتماد به نفس کودک در میان همسالان خود شود. از همین رو و به همین دلیل تشخیص و درمان مناسب ضایعات حرکتی در کودکان بسیار ضروری می باشد که تاثیر مستقیمی را بر نحوه ی زندگی او خواهد داشت. توصیه ما برای خانواده های که برای درمان اختلالات حرکتی کودک خود به دنبال لیست پزشکان ارتوپد اطفال هستند این است که برای یافتن پزشک خوب در زمینه ی ارتوپد اطفال حتما رزومه و تجربیات پزشک را در نظر بگیرید تا با خیالی آسوده روند را پیگیری نمایید و نتیجه ی خوبی را از درمان به دست بیاورند.

دکتر ارتوپد اطفال خوب

فاکتور های بسیاری برای یافتن دکتر ارتوپد اطفال خوب وجود دارد که با توجه به رشد دانش پزشکی و این که امروزه نیروهای بسیاری از متخصصان نسبت به گذشته در مراکز و کلینیک ها مشغول هستند و دیگر مثل گذشته نیروی متخصص و نبود امکانات، شهروندان برای درمان اختلالات حرکتی را ازار نمی دهد و همان طور که گفتیم پیشرفت شاخه های پزشکی و تربیت پزشکان متخصصبه راحتی می توان در نقاط مختلف کشور پزشکان بسیار با تجربه در زمینه ی ارتوپد اطفال را یافت. کلینیک درمان تایم توانسته تا با داشتن کادری مجرب و متخصص از بهترین پزشکان ارتوپد تمامی نیاز های مراجعه کنندگان به این کلینیک را برطرف می نماید.

متخصص ارتوپد اطفال خوب

به متخصصی که توانسته باشد تا دوره های عمومی ارتوپدی را با موفقیت سپری کرده و پس از آن نیز در شاخه ی تخصصی ارتوپد اطفال دوره ی تکمیلی را بگذراند متخصص ارتوپد اطفال گفته می شود. این متخصص باید که علاوه بر دانش، تجربه ی لازم در مواجهه با بیماری های مختلف مربوط به مفاصل و استخوان های مختلف کودکان را نیز دارا باشد.

پس در تعریف ارتوپد متخصص اطفال باید بگوییم که این پزشک معمولا پزشکی است که دارای تجربه و دانش بسیار کافی است و می تواند که بسیاری از بیماری های مربوط به کودکان را شناسایی و درمان کند با مراجعه به ارتوپد متخصص اطفال پزشک بهترین و سریع ترین درمان ممکن را برای کودک تجویز می نماید.

دکتر ارتوپد اطفال خوب

با توجه به اهمیت موضوع و این که اختلال در رشد استخوان بیشتر در دوران کودکی صورت می گیرد. در صورت مشاهده کوچک ترین اختلالی بهتر است تا کودک را برای معاینه به نزد متخصص اطفال ببرید متخصص اختلالات حرکتی در کودک را شناسایی و تایید می کند. خوشبختانه اکثر اختلالاتی که مربوط به مفاصل و استخوان ها باشند در کودکی قابل درمان هستند و باید در سریع ترین زمان ممکن درمان انجام شود. با مراجعه به کلینیک درمان تایم می توانید که برای یافتن دکتر اطفال خوب اقدام نمائید زیرا این مرکز از بهترین متخصص ارتوپد اطفال بهره می برد و می تواند که تمامی نیاز های درمانی فرزند شما را به خوبی برطرف نماید.

جراح ارتوپد اطفال

جراحی ارتوپدی یا جراحی استخوان و مفاصل، جراحی بسیار حساسی است و هر گونه کوتاهی و ضعف امکانات ممکن است روند جراحی را با مشکل مواجه نماید. تمامی جراحی های ارتوپدی مربوط به کودکان در کلینیک درمان تایم توسط بهترین متخصص ارتوپد اطفال انجام می شود. با توجه به این که روش های درمانی در ارتوپدی و بخصوص در ارتوپدی کودکان از تنوع بالایی برخوردار است. می توان که برخی از اختلالات مفصلی را با ورزش های مشخص و تداوم در انجام حرکات صحیح برطرف ساخت در برخی موارد برای درمان برخی از اختلالات باید بر روی بیمار عمل جراحی انجام شود؛ و با توجه به حساسیت این جراحی در کودکان این جراحی باید توسط جراح ارتوپد اطفال انجام شود تا مشکلات حرکتی به صورت فیزیکی با عمل جراحی برطرف گردد.

پزشک ارتوپد اطفال

درمان شکستگی های استخوان در کودکان با بزرگسالان کاملا متفاوت می باشد که به دلیل رشد سریع استخوان ها در کودکان، درمان این شکستگی ها حتما باید تحت نظر پزشکان ارتوپد اطفال صورت گیرد. معمولا مهم ترین اندام هایی که پزشکان ارتوپد اطفال آن را درمان می کنند، ناهنجاری های اندام های ستون فقرات و لگن می باشد و با توجه به این که کودکان دارای رشد سریع تری هستند با مراجعه به پزشک ارتوپد اطفال می تواند که درمان بسیاری دقیقی را در مواجهه با بیماری های مفصلی و استخوانی کودکان تجویز کند. این ارتوپد اطفال پزشکی است که شناخت درستی را از عفونت استخوان و مفصل دارد و از همین رو و برای درمان آن متناسب با شرایط کودک رویه درمانی مشخصی را در پیش می گیرد.

کلینیک ارتوپدی اطفال

اختلالات مربوط به مفاصل به گونه ای می باشد که هر چه سن فرد بالاتر برود درمان آن نیز سخت تر و پیچیده تر می شود. از این رو بهتر است این بیماری ها بسیار جدی گرفته شود تا این اختلالات منجر به ضعف های حرکتی در کودک نشود. همان طور که گفتیم و با توجه به اهمیت مشکلات حرکتی در کودکان با انجام بسیاری از بررسی ها برخی از مشکلات مربوط به مفاصل کودکان حتی در دوران جنینی نیز قابل تشخیص می باشد یکی از این مشکلات مربوط به لگن است که این عارضه توسط سونوگرافی های دوران نوزادی قابل تشخیص است. از همین رو هم سونوگرافی نوزادان بایستی که توسط متخصص اطفال مورد بررسی قرار بگیرد. کلینیک های ارتوپدی بهترین جا برای درمان این عارضه ها هستند که در صورت مشکوک بودن نوزاد به بیماری های مفصلی، متخصص اطفال دستور می دهد که نوزاد هر چه سریع تر به یک کلینیک ارتوپد ی اطفال مراجعه نماید.

فوق تخصص ارتوپدی اطفال

یکی از دوره های تخصصی که متخصص ارتوپدی اطفال باید آن را بخاطر یافتن راه های درمان و کنترل بیماری بگذراند فوق تخصص ارتوپدی اطفال یا فوق متخصص ارتوپدی کودکان است که در این دوره پزشک متخصص باید بتواند تا با گذرانیدن این دوره روش های درمان مربوط به مفاصل و استخوان های کودکان را پیدا کند. از این رو بهتر است تا خانواده ها با توجه به حساسیت موضوع در صورت مشاهده ی اختلالات حرکتی کودک، هرچه سریع تر برای پیش گیری از پیشرفت آن عارضه و درمان آن اقدام کنند.

نکته ی بسیار مهم این که با توجه به رشد سریع اندام های کودکان در صورتی که اگر اختلال مفصلی بوجود آمده در زانو های کودک به طور صحیح بر طرف نشود، این اختلالات به سرعت افزایش پیدا کند و موجب انحراف زاویه ی پا های کودک می شود و ممکن است تا آخر عمر همراه او باقی بماند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط