عمل جراحی زیبایی بازو | براکیوپلاستی

عمل جراحی زیبایی بازو یا براکیوپلاستی : یکی از جراحی های زیبایی در زمینه حذف چربی های اضافه، انجام عمل جراحی زیبایی بازو یا براکیوپلاستی می باشد که این جراحی با هدف حذف چربی و پوست اضافه بازو، باعث لاغرتر شدن و سفت شدن ظاهر بازو می شود. بسیاری از افراد به خاطر داشتن بازوهایی با پوست و چربی اضافی و آویزان و بد حالت بسیار ناراحت هستند از این این افراد به خاطر این نوع بازو و یا داشتن بازوهایی درشت از پوشیدن بلوزهای بدون آستین در جمع بسیار ناراحت می شوند و مجبور هستند تا به دلیل بزرگ بودن بازویشان لباسی بزرگتر از سایز خود را بخرند. مناسب ترین روش برای خلاصی از این نوع بازو ها انجام جراحی زیبایی بازو است.

جراحی زیبایی بازو

مکانیسم عمل براکیوپلاستی یا جراحی زیبایی بازو چیست ؟

همان طور که از اسمش نیز مشخص است انجام این نوع جراحی با هدف خارج کردن توده چربی و پوست اضافی بازو ها به منظور لاغر شدن و صاف شدن بازو ها بر روی بیمار انجام می گیرد. که این تخلیه می تواند به صورت لیپوساکشن یا خارج کردن چربی های اضافی ناحیه مورد نظر و حذف مستقیم پوست اضافی ناحیه بالای بازو انجام شود. توده که در نتیجه آن مقدار قابل توجهی از چربی و پوست اضافی ناحیه بالای بازو حذف می شود که این عمل از سمت آرنج و گسترش به داخل زیر بغل ادامه می یابد.

همه کسانی کاندیدای مناسبی برای براکیوپلاستی هستند؟

مشکل شل شدن و آویزان شدن پوست یکی از بدترین اتفاقاتی است که در بسیاری از افراد دیده می شود در این قسمت ما در بررسی بهترین کاندیدا ها برای جراحی براکیوپلاستی باید بگوییم که بهترین افراد برای انجام این عمل افرادی هستند که از شل شدگی و آویزان بودن پوست ناحیه بالای بازویشان، رنج می برند.

 • بزرگسالان دارای بازوهایی با پوست بسیار سست.
 • بزرگسالان دارای بازوهای عریض و بیش از حد بزرگ.
 • بزرگسالان در هر سنی که به وزن نسبتاً پایدار رسیده و فاقد اضافه وزن قابل توجه باشند.
 • افراد سالم بدون هیچ گونه شرایط پزشکی خاص که منجر به افزایش خطر جراحی شود.
 • افراد غیر سیگاری.
 • افراد دارای انتظارات واقع‌بینانه و مثبت.
 • برخی از افرادی که با افزایش سن، دچار افتادگی در ناحیه بازو شده اند.
  جراحی لیفت سینه , هزینه عمل لیفت سینه

معمولا انجام این عمل جراحی زیبایی برای تمامی سنین قابل انجام است از این رو افراد به راحتی می توانند تا با مراجعه به یک پزشک متبحر زیر نظر جراح جراحی مورد نظر خود را انجام دهند.

ملاحظات ضروری در عمل جراحی براکیوپلاستی

اسکار قابل رویت!

در جراحی زیبایی بازو، یکی از مهم ترین نکات اسکار آن است که معمولا از ناحیه زیر بغل شروع شده و تا ناحیه آرنج پیش می رود. درجه واضح بودن اسکار از هر فردی به فرد دیگر متفاوت است در رابطه با منطقه ای که اسکار بازو در آن قرار گرفته، معمولا یک سری محدودیت هایی وجود دارد. مثلا در پوشیدن لباس های بدون آستین از این رو برخی از بیماران نیز اسکار خود را با لوازم میکاپ پنهان کرده اما دسته ای دیگر نیازی به این کار ندیده و به راحتی با اسکار خود کنار می آیند.

برش های جراحی در براکیوپلاستی

درباره تعریف جراحی زیبایی بازو در قسمت فوق گفتیم که این نوع جراحی یک نوع عمل زیبایی است که در آن پوست و چربی اضافی بازو که به سمت پایین افتاده شده است را با حفظ ظاهر زیبای آن حذف نموده یا کاهش می ‌دهند. در واقع متقاضیان جراحی زیبایی بازو شامل دو گروه از افراد هستند، عده‌ای که به علل ارثی یا ژنتیکی از بزرگی بیش از حد ناحیه‌ی بازو خود ناراحت هستند و عده‌ی دیگر افرادی هستند که به دلیل نوسانات وزن یا پس از یک درمان جراحی چاقی دچار افتادگی در بازوها و تغییر شکل ظاهری آن شدند. در این نوع جراحی معمولا یک برش از ناحیه زیر بغل شروع شده و تا ناحیه آرنج پیش می رود. این اسکار همچنین می تواند بر روی سمت داخلی بازو و یا سطح پشت بازو هم قرار گیرد.

  کاشت مو به روش SUT , هزینه تکنیک sut کاشت مو

نوع دوم نیز برش دیگری است که این برش به اندازه ۲-۳ میلی متر در قسمت بالای بازو ، و در ناحیه پشت بازو به منظور لیپوساکشن و خروج چربی اضافی این ناحیه داده می شود. کاربرد هر دو برش در افراد با توجه به نوع افتادگی پوست بازو متفاوت است از این رو در برخی از کیس ها جراح ممکن است تا از تکنیک اسکار کوچک بازو بهره ببرد.

اقداماتی که برای آمادگی فرد برای روز عمل باید انجام شود عبارتند از:

 • ارزیابی پزشکی و درخواست آزمایش‌های تکمیلی.
 • مصرف، قطع یا تنظیم داروهای فعلی.
 • منع استعمال سیگار از دو هفته قبل از عمل.
 • اجتناب از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهابی و مکمل‌های گیاهی افزایش دهنده خونریزی از دو هفته قبل از عمل.

جزئیات عمل زیبایی جراحی بازو

جراحی زیبایی بازو که حدود دو ساعت زمان می‌برد، شامل مراحل زیر است:

مرحله اول ـ بی‌هوشی :

داروهای کنترل درد و بی‌حسی یا بی‌هوشی به منظور راحتی فرد حین جراحی به صورت داخل وریدی یا استنشاقی تجویز می‌شود. متخصص بی‌هوشی با توجه به شرایط هر فردی تصمیم به انتخاب نوع بی‌هوشی می‌گیرد.

مرحله دوم ـ برش :

طول برش و نوع الگوی آن در طول عمل جراحی لیفت بازو به مقدار و محل پوست و چربی اضافی بستگی دارد که جراح درباره‌ی نوع آن تصمیم می‌گیرد. به طور کلی برش در داخل بازو و یا در پشت بازو ایجاد می‌شود و بسته به اولویت جراح ممکن است از زیر بغل تا بالای آرنج امتداد یابد. چربی اضافه می‌تواند به طور مستقیم یا با استفاده از لیپوساکشن خارج شود. بسته به شرایط خاص ممکن است میزان برش محدودتر شود؛

  روش های مختلف کوچک کردن شکم و پهلو

مرحله سوم ـ بستن برش :

برش‌های ایجاد شده با بخیه‌های قابل جذب و یا بخیه‌هایی که ظرف یک تا دو هفته بعد از جراحی کشیده می‌شوند، بسته خواهد شد

دوره نقاهت پس از براکیوپلاستی

پس از این که بیمار تحت انجام جراحی قرار گرفت بلافاصله پس از اتمام جراحی به اتاق ریکاوری منتقل می شود. و در آنجا تحت نظارت کامل پرستاران ریکاوری قرار می گیرد. زمانی که شرایط بیمار از نظر زشک جراح مساعد باشد، به بیمار اجازه داده می شود تا از بیمارستان مرخص شود. معمولا انجام فعالیت های سنگین در هفته اول پس از جراحی برای ممنوع است بیماران باید زیر هر دست خود یک بالش قرار دهند، زیرا که این کار کمک شایانی به کاهش تورم دست ها، کاهش درد و سرعت در روند بهبودی آنها می کند. در بسیاری از افراد ممکن است تا در ۱-۲ هفته اول بازوها در لمس دردناک باشند.معمولا در بازوها برای ۱-۲ هفته اول احساس سوزشی مختصر هم طبیعی است.

ملاقات با جراح پس از آبدومینولاستی

معمولا مانند سایر جراحی های زیبایی اولین ملاقات با جراح یک هفته پس از انجام براکیوپلاستی خواهد بود. در این مراجعه پزشک جراح پانسمان بازوها را باز کرده و بخیه ها را می کشد. و دوباره بازو ها را پانسمان می کند با توجه به اینکه این پانسمان باید پس از هر استحمام عوض شود از این رو قابل تعویض می باشد. معمولا می توان که پس از اتمام جراحی با مقایسه عکس‌های قبل و بعد از عمل نتایج ناشی از جراحی زیبایی بازو را مشاهده کرد. هرچند تورم و کبودی و جای برش جراحی کمی ظاهر بازو را دلخراش کرده ولی کم‌کم طی دو هفته بهبود می ‌یابد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *