درمان تایم
درمان تایم
تنگ کردن واژن

همه چیز در رابطه با جراحی واژینوپلاستی , هزینه عمل تنگ کردن واژن

عمل جراحی واژینوپلاستی , قیمت و هزینه جراحی واژینوپلاستی تهران 98 , جراحی زیبایی تنگ کردن واژن , مزایا و عوارض عمل زیبایی واژینوپلاستی : امروزه یکی از پرطرفدارترین راه های تنگ کردن واژن و نیز از بین بردن شلی عضلات اطراف واژن , عمل جراحی واژینوپلاستی است . که در ابعاد مختلف در این مقاله بررسی می شود .

واژینوپلاستی

واژینوپلاستی (تنگ کردن واژن) چه نوع عملی می باشد؟

این عمل یکی از جراحی های زیبایی شایع و پرطرفدار در میان خانم ها می باشد این عمل را برای تنگ کردن عضلات کف لگن اطراف ناحیه واژن به مار می برند .در واقع واژینوپلاستی نشانه های شل شدگی واژن را برطرف می کند .دلایل اصلی شل شدن و گشاد شدن وازن عبارت می باشند از:بالا رفتن میزان سن ،زایمان های طبیعی متعدد یا کاهش وزن زیاد.در شرایط شل شدگی واژن ،عضلات دیواره واژن ،کنترل و قدرت خود را از دست می دهند و در نتیجه قطر داخلی وازن زیاد می شود.گشاد شدن واژن می تواند باعث پایین امدن لذت جنسی و همین طور مشکلاتی از جمله بی اختیاری ادرار گردد.

چه افرادی دنبال عمل واژینوپلاستی می روند؟

این عمل بیشتر برای خانم های مناسب می باشد که دچار تغییرشکل واژن ،جراحت واژن ،یا کشیدگی .اژن در طی زایمان گشته اند.در حال حاضر اغلب جراحی های واژینوپلاستی به منظور زیبایی صورت می پذیرد.بعد از زایمان ویا در میان سالی ،بافت اطراف واژن امکان دارد که شل شود ،عضلات لگن ضعیف تر گردد و دیواره واژن شل تر شود.درست است که این تغییرات طبیعی می باشند ولی امکان دارد که بر زندگی جنسی فرد تاثیرات منفی داشته باشد چون ممکن است که بر احساس جنسی خانم ها و یا همسراتنشان تاثیر منفی بگذارند.

این عمل جراحی سعی در بازگرداندن جوانی واژن خانم ها دارد که می تواند احساس جنسی و اعتماد به نفس خانم ها را بالا ببرد.هر خانم سالمی می تواند عمل واژینوپلاستی را انجام دهد ،پس حتی خانم هایی که هرگز تجربه آسی به واژن هم نداشته باشند ،باز می توانند عمل واژینوپلاستی را انجام دهند زیرا مایل به تغییر ظاهر خود و زیباتر شدن آن می باشند.

برای کسب آگاهی بیشتر از متخصص زنان در این بخش استفاده کنید : متخصص زنان

عمل تنگ کردن واژن به چه صورت انجام می شود؟

این جراحی معمولا حدود یک تا دو ساعت به طول می کشد. جراحی اغلب شامل نزدیک کردن عضلات واژن یا برداشتن هر گونه پوست شل و اضافی از روی واژن می باشد.در صورت لزوم ،واژینوپلاستی می تواند ترکیبی از دو روش فوق هم باشد.یعنی اینکه هم بخش های اضافی و شل را بردارند و هم عضلات واژن را به هم نزدیک کنند.

واژینوپلاستی

نتیجه این عمل واژنی تنگ و بازسازی شده می باشدکه در رابطه جنسی ،منجر می شود که هر دو طرف لذت بیشتری ببرند.در این جراحی ،جراح سعی می کند که ناحیه زخم دور از چشم و غیر قابل دیدن باشد.در این عمل بیماران اغلب تحت بیهوشی یا بی حسی موضعی قرار می گیرند.برش ها یا به وسیله چاقوی جراحی ویا به وسیله لیزر انجام می گردد.از مبحث اختلاف هزینه استفاده از لیزر که بگذریم ،تنها تفاوت استفاده از لیزر و چاقوی جراحی در این عمل این می باشد که اغلب برش های به وجود آمده توسط لیزر زودتر بهبود پیدا می کنند .

ولی توجه داشته باشید که ظاهر و احساس نتیجه نهایی هیچ گونه تفاوتی با هم ندارند و نتیجه کاملا یکسان می باشد.با توجه به نیاز های خاص هر مریض ،شیوه مورد نظر به وسیله جراح تعیین می شود.

دوران بهبودی بعد از واژینوپلاستی چگونه می باشد؟

بهبودی بعد از عمل واژینوپلاستی نسبتا راحت می باشد.بعد از عمل تنگ کردن واژن ،بیماران را چند ساعت در بیمارستان نگه می دارند و در صورتی که مشکل خاصی پیش نیاید ،فرد را مرخص می کنند درد بعد از جراحی باعث ناراحتی زیادی می گردد که البته با مسکن های دارویی می توان کنترل کرد و بعد از چند روز کاهش پیدا می کند.

ورم و کبودی ناحیه جراحی معمول می باشد و یک یا دو هفته زمان مورد نیاز است تا این ها برطرف شوند این گونه بیماران نباید تا شش هفته رابطه جنسی برقرار کنند و یا از تامپون استفاده نماید .حدود سه هفته تا یک ماه بعد از جراحی بیماران اجازه دارند که به کارهای خود با حداقل فشار ادامه دهند و می توانند به بهبودی کامل دست پیدا کنند.

در صورتی که عمل واژینوپلاستی همراه با جراحی های دیگر مانند لابیاپلاستی انجام گردد،دوره بهبودی مقداری طولانی تر خواهد شد.متخصصین اغلب بعد از جراحی یک چک آب انجام می دهند تا اطمینان حاصل کنند که روند بهبودی به خوبی پیش می رود .همین طور پزشک جراح زنان ،اغلب تمرینات کگل را جهت تقویت عضلات تازه شکل گرفته و پیشگیری از مشکلات دیگر توصیه می کند.

آیا عمل تنگ کردن واژن یک عمل خطرناک می باشد؟

بیشتر ریسک های مربوط به این جراحی نیز مشابه بسیاری ازجراحی های رایج دیگر می باشد و عبارت از عفونت،خون ریزی و لخته های خونی می باشد.با این حال ،این ریسک ها در صورت سلامت اولیه بسیار نادر می باشند.در حقیقت ،ریسک های سلامتی این جراحی از بارداری (سزارین) کمتر است.در این عمل ،وجود زخم های کوچک طبیعی می باشد و لی این زخم های جزئی بسیار سریع و با گذشت زمان ورعایت موارد مورد نیازی که پزشک توصیه می کنند ،می توانند بهبود یابند واز بین بروند.

بنابراین در صورتی که بخواهیم در یک جمله بگوییم بای بگوییک « عمل تنگ کردن واژن جزو جراحی های کم خطر وبدون ریسک به شمار می آید و واگر پزشک ماهری این عمل را انجام دهند،شما می توانید بعد از عمل یک بدن زیبا و دلخواه داشته باشید.

میزان هزینه عمل واژینوپلاستی چه مقدار می باشد؟

مقدار این هزینه یعنی هزینه درمان گشادی واژن ،بستگی به نوع روش انتخابی و ترکیب احتمالی آن با دیگر جراحی ها دارد .معمولاً در صورتی که واژینوپلاستی همراه با جراحی دیگری مانند لابیا انجام گردد.جراحان این جراحی ترکیبی را با قیمت کمتری نسبت به دو جراحی جداگانه انجام می دهند. هزینه واژینوپلاستی معمولا بین 5/3 تا 5/4 میلیون تومان می باشد .می توان هزینه دقیق عمل را ،بعد از معاینه دقیق بیمار و بررسی شرایط وی تعیین نمود.

با توجه به اینکه عمل تنگ کردن واژن جزو جراحی های زیبایی به شمار می آید ،بنابراین هزینه همواره نباید تنها عاملی باشد که شما تصمیم بگیرید که کجا و چگونه جراحی خود را انجام بدهید.از انجایی که تغییر اندام تناسلی می تواند اثر زیادی بر اعتماد به نفس زنان داشته باشد پس چندان هوشمندانه نیست که شما جراح ویا بیمارستانی را انتخاب نمایید که به صرف پایین بودن هزینه قابل اعتماد نباشد.

ما به شما خانم های محترم توصیه می کنیم که پیش از عمل واژینوپلاستی ،با شماره تلفن تماس بگیرید و برای خود یک وقت ویزیت رزرو نمایید .در این جلسه ،شما ضمن مشاوره و معاینه اطمینان پیدا خواهید کرد که بهترین پزشک را برای این کار انتخاب نموده اید.

حتما بخوانید : دکتر زنان خوب در تهران

به غیر از واژینوپلاستی یا روش دیگری برای برطرف کردن گشادی واژن وجود دارد؟

درست است که عمل واژینوپلاستی می توند گزینه مناسبی برای بسیاری خانم ها باشد ،اما تنها چاره موجود و تنها راه حل نیست.می توان از تمریناتکگل برای تقویت عضلات لگن بهره برد .تعدای از کرم های واژن هستند که باعث برجسته شدن وازن شده و آن را تنگ تر و قدرتمندتر می کنند.می توان از این کرم ها در طی زمان برای بهبود احساس جنسی استفاده نمود ولی تضمینی وجود ندارد که خانم ها از نتایج کار راضی باشند.از معایب اصلی این روش ها این می باشد که این امکان وجود دارد که نتایج آن ها ،به سرعت و همیشگی بودن نتایج واژینوپلاستی نباشد و به همین علت است که بیشتر خانم ها پس از چند دوره استفاده از این روش ها ،در آخر به سراغ عمل تنگ کردن واژن و واژینوپلاستی می روند.

ما این عمل را برای زنان باردار و همین طور خانم هایی که قصد باردار شدن دارند ،توصیه نمی کنیم .در صورتی که فردیاین عمل را قبل از زایمان انجام دهد،زایمان او می تواند دشوارتر و درناک تر باشد و به احتمال زیاد بر اثر زایمان تغییرات انجام شده در طی واژینوپلاستی را خنثی خواهد کرد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط