عمل لیپوساکشن , هزینه جراحی زیبایی لیپوساکشن , ران , شکم و صورت

عمل لیپوساکشن , هزینه لیپوساکشن شکم , ران و صورت چقدر است , هزینه عمل برداشتن چربی شکم , متخصص زیبایی ماهر برای لیپوساکشن شکم و ران : امروزه با توجه به استقبال بیشتر خانم ها از جراحی های زیبایی و مخصوصا پیکر تراشی یکی از رایج ترین روش های زیبایی بدن در ایران جراحی لیپوساکشن و لیزر لیپولیز است که درباره لیزر لیپولیز باید بگوییم که این روش یک روش جراحی کاملا کم تهاجمی است که باعث تخریب سلول های چربی شده و از طریق ایجاد گرما باعث تحریک اثر سفت کننده روی پوست می شود. عمل لیپوساکش نیز شامل حذف انتخابی بافت چربی از بخش های مختلف بدن با استفاده از برش های ریز است. در تعریف دقیق تر درباره لیپوساکشن یا لیپوپلاستی باید بگوییم که این روش جراحی یک روش جراحی زیبایی می باشد که با از بین بردن رسوبات چربی اضافی و بهبود خطوط بدن و تناسب اندام می شود.

لیپوساکشن

فهرست مطالب

آیا لیپوساکشن روشی مناسب برای من است؟

عمل لیپوساکشن با از بین بردن بافت های چربی در مناطق مورد نظر به صورت انتخابی عمل می کند بیشتر افراد با استفاده از رژیم غذایی و ورزش چربی سوزی مناسبی را انجام می دهند. در بیشتر افراد نیز چربی های تجمع کرده در چهلو شکم به سختی از بین می روند معمولا در زمانی که از طریق رژیم و ورزش وزن خود را از دست می دهید، بدن شما چربی را به صورت تعیین شده ای بر اساس ژنتیک شما از دست می دهد. وقتی بقیه بدن لاغرتر می شود مناطق انباشته از چربی واضح تر می شوند. معمولا در خانمها این مناطق در اطراف ران ، شکم، پشت و پهلو است. در مردان نیز این بخش ها بیشتر در پهلو و شکم هستند. از این رو بیشتر افراد لیپوساکشن را تنها راه برای خلاص شدن از این مشکلات می دانند.

چه کسی کاندید لیپوساکشن است؟

 • افرادی که با انجام ورزش و رژیم های غذایی نیز موفق به از بین بردن چربی نیستند
 • بیمارانی که BMI (شاخص توده بدنی) کمتر از ۳۵ و ترجیحا کنتر از ۳۰ داشته باشند.
 • بیمارانی که خاصیت کشسانی یا ارتجایی پوست آنها بالا است

نکته مهم در افرادی که پوست ان ها خاصیت کشسانی یا ارتجایی کم است و یا اسکار زخم دارند، کاندیدای مناسبی برای این عمل نیستند.

ملاحظات مهم درباره لیپوساکشن

روشی برای کاهش وزن نیست :

مهم ترین توصیه به افرادی که به دنبال انجام این جراحی هستند این است که عمل لیپوساکشن روشی برای کاهش وزن نمی باشد. با توجه به این که این جراحی تاثیراتمناسبی را بر ظاهر شما می گذارد اما با توجه به این که وزن واقعی چربی برداشته شده نسبتا اندک است از این رو تاثیر زیادی بر کاهش وزن ندارد.

به سلولیت (فرو رفتگی های پوست) کمک نمی کند :

برای رفع سلولیت این جراحی مناسب نیست زیرا سلولیت وضعیتی است که در نزدیکی سطح پوست روی می دهد. و از ان جایی که لیپوساکشن در نزدیکی سطح انجام نمی شود از این رو تاثیری بر روی چربی سلولیت ندارد.

  کرایولیپولیز (سرما درمانی ) , قیمت کرایولیپولیز در تهران

برای لیپوساکشن به فوق تخصص جراحی پلاستیک با تجربه و با صلاحیت نیاز دارید :

مهم ترین مورد درباره این جراحی این که انتخاب پزشک جراح متبحر برای این عمل بسیار ضروری است فوق تخصص جراحی پلاستیک با تجربه بهترین فرد برای انجام این جراحی است. از این رو در انتخاب جراح حتما باید جراحی را انتخاب کنید که مطمئن شود شما کاندیدای مناسبی برای این عمل هستید و روش های جایگزین را نیز به شما پیشنهاد کند و لیپوساکشن را به صورت درست انجام دهد و بتواند از عوارض احتمالی جلوگیری کند.

انواع مختلف لیپوساکشن

رایج ترین نوع عمل لیپوساکشن ، لیپوساکشن تامسنت یا با بی حسی موضعی (همراه با تزریق دارو) می باشد. در این روش، قبل از برداشتن چربی ها ابتدا مقدار زیادی از یک محلول دارویی به درون مناطقی از بدن که چربی اضافی آن باید حذف شود، تزریق می شود. گاهی از اوقات ممکن است که حجم محلول تزریق شده بیش از سه برابر مقدار چربی هایی باشد که از آن موضع برداشته می شود.

لیپوساکشن به روش فوق مرطوب نیز روشی مشابه با لیپوساکشن تامسنت می باشد، اما تفاوتی که دارد آن است که حجم محلول تزریق شده در موضع محل عمل، کمتر از مقدار تزریق شده در روش تامسنت می باشد. اغلب لازم است که این عمل تحت شرایط بیهوشی خفیف (نوعی از بیهوشی که بیمار در زمان عمل به حالت خواب آلود است) یا بیهوشی عمومی (نوعی از بیهوشی که بیمار در زمان انجام عمل کاملاً خواب است و دردی احساس نمی کند) انجام شود.

لیپوساکشن به کمک اولتراسوند (UAL) یکی دیگر از روش های لیپوساکشن است که در آن از امواج اولتراسونیک برای شکستن سلول های چربی و تبدیل آنها به حالت مایع استفاده می شود. در مرحله بعد، این سلول ها با استفاده از مکش وکیوم از محل مورد نظر خارج می شوند.

عمل لیپوساکشن با کمک اولتراسوند به چند روش انجام می شود؟

عمل لیپوساکشن با کمک اولتراسوند می توان به دو روش انجام داد که شامل روش خارجی (از روی سطح پوست به وسیله یک دستگاه مخصوص ساطع کننده امواج اولتراسوند) و روش داخلی (از زیر سطح پوست به وسیله یک لوله کوچک و داغ به نام کانولا) می باشد. این نوع از عمل لیپوساکشن را می توان برای حذف چربی از نواحی متراکم و فیبری بدن از قبیل بالای کمر یا سینه های بزرگ شده آقایان انجام داد.

لیپوساکشن به کم لیزر (LAL) روشی است که در آن از انرژی امواج لیزر برای آب کردن سلول های چربی استفاده می شود. بعد از آنکه سلول های چربی به حالت آبکی تبدیل شدند، می توان آن را از طریق مکش وکیوم از موضع محل عمل خارج کرد و یا به آن اجازه داد تا خود به خود از طریق لوله های کوچکی که در این منطقه قرار داده می شود، خارج گردد.

جراحی لیپوساکشن

مهم ترین مزیت روش لیپوساکشن به کمک لیزر چیست ؟

مهم ترین مزیت روش لیپوساکشن به کمک لیزر نسبت به سایر روش های لیپوساکشن این است که در این روش انرژی امواج لیزر باعث تحریک ساخت کلاژن در بافت ها نیز می شود. ساخته شدن کلاژن به افزایش استحکام بافت پوست و جلوگیری از افتادگی آن بعد از عمل لیپوساکشن کمک می کند. کلاژن پروتئین رشته ای شکلی است که به حفظ ساختار پوست کمک می کند.

برش مورد نیاز جهت لیپوساکشن

اسکار و جای زخم در همه ی جراحی ها دیده می شود و کم و زیاد بودن ان هم به تبحر و تجربه جراح نیز بستگی دارد اگر که جراح پلاستیک در ایجاد برش تخصص داشته باشد آنها را در جایی قرار می دهد که کمتر دیده شوند. طول زخم ها در مورد لیپوساکشن ۳-۲ میلی متر است و زود خوب می شوند طوری که اصلا مشخص نمی شوند.

  همه چیز درباره مراحل لیپوساکشن بازو

جزئیات عمل لیپوساکشن

درباره جراحی لیپوساکشن باید بگوییم که عمل لیپوساکشن با استفاده از یک لوله کوچک از جنس استیل به نام کانول انجام می شود. کانولا به یک پمپ مکش قدرتمند متصل شده و از طریق یک برش کوچک وارد پوست می شود. حذف چربی انجام شده است به عنوان کانول مکش تونل کوچک از طریق لایه های چرب ایجاد می کند.

دوران نقاهت بعد از لیپوساکشن

 • پرهیز از انجام فعالیت های سنگین
 • رفع احساس درد در با داروهای مسکن تجویز شده

بیشتر بیماران یک هفته بعد از جراحی به سرکار برمیگردند. می توانید یک هفته بعد از جراحی ورزش را شروع کنید.

ویزیت بعد از لیپوساکشن

معمولا با توجه به نوع جراحی اولین ویزیت پس از عمل یک هفته بعد از جراحی است. در این مراجعه ابتدا پزشک بخیه ها را می کشد. و زمان مراجعه بعدی را به شما اطلاع می دهد در این مراجعه پزشک به شما مطالبی را درباره رفع کامل تورم و درد ها تا چند روز و رعایت رپیم غذایی برای نتیجه بهتر را خواهد گفت.

مناطق خاص برای لیپوساکشن

 • گردن و غبغب، بازو
 • سینه
 • شکم و پهلو ها و پوبیس (ناحیه بالای قسمت تناسلی)
 • پشت و کمر
 • باسن
 • رانها
 • زانوها
 • و ساق و برجستگی های پشتی و جلویی ناحیه زیر بغل

لیپوساکشن شکم : در کشور ما محدوده شکم بیشتر از جاهای دیگر لیپوساکشن می شود. در این نوع جراحی که با سه برش صورت می گیرد و این برش ها به این صورت که یکی در ناف و دو تا در پایین شکم.

در صورتی که پوست شکم شما اضافه یا اویزان باشد در پایان این عمل پوست چروکیده تر خواهد شد. در صورتی که بیمار دارای پوست آویزان باشد عمل لیپوساکشن باعث از بین رفتن مشکل نمی شود و باید جراحی ابدمینوپلاستی(عمل زیبایی شکم) را برای بیمار پزشک انجام دهد اما در صورتی که پوست شکم اضافه نباشد، لیپوساکشن شکم باعث کاهش لایه چربی شکم می شود.

لیپوساکشن پهلو : باریک کردن کمر مانند ساعت شنی یکی از معمول ترین روش ها با لیپوساکشن است در لیپوساکشن باسن و پهلو دو برش کوچک در پهلو داده می شود.

لیپوساکشن داخل و خارج ران :  از ان جایی که انباشت چربی در اینجا به صورت موضعی است. رایج ترین مناطق در ران قسمت بیرونی و درونی ران است اگرچه جلو و عقب ران نیز لیپوساکشن می شوند. انباشت چربی در قسمت بیرونی ران به نام saddle bags شناخته می شود. لیپوساکشن در قسمت بیرونی ران با برش کوچک در چین زیر باسن انجام می شود. ایده ال زیبایی برای قسمت داخلی ران این است که فاصله ای بین آنها در زمان ایستادن و باز کردن پا به عرض شانه وجود داشته باشد(به هم مالیده نشوند). برش کوچک در کشاله ران داده می شود. قسمت قدامی ران نیز لیپوساکشن می شود.

لیپوساکشن صورت : بسیاری از افراد از انباشته شدن چربی در صورت و گردن خود بسیار ناراضی هستند زیرا این چربی ها جلوه نا خوشایندی به چهره می دهد و باعث افتادگی و پیری پوست می شود عمل لیپوساکشن گردن و صورت باعث رفع چربی در ناحیه گردن، غبغب، گونه‌ها و خط گونه می شود و باعث ایجاد پوستی صاف‌تر و صورتی زیباتر می شود.

لیپوساکشن باسن : مهم ترین هدف این نوع لیپوساکشنف برای کاهش میزان بیرون زدگی است برای افرادی که باسن عریضی را دارند انجام لیپوساکشن قسمت خارجی ران ممکن است مناسب تر باشد.

لیپوساکشن قسمت میانی پشت : این عمل بیشتر برای بیمارانی است که از تا خوردن بافت چربی در ناحیه زیر بند سوتین شکایت دارند انجام لیپوساکشن در این قسمت برای برداشتن چربی ها و کاهش عمق چین زیر ان بسیار موثر است. در این عمل برش ها در محل سوتین انجام می شود طوری که با سوتین یا لباس شنا پوشیده می شوند.

لیپوساکشن بازوها : یکی از مناسب ترین عمل ها برای لاغرتر و باریک تر دیده شدن لیپوساکشن است از این رو اگر که بازوهای کلفت یا بزرگ دارید؛ انجام لیپوساکشن به شما کمک می کند تا لاغرتر و باریک تر به نظر برسید.

  لیپوماتیک صورت , قیمت و هزینه عمل جراحی لاغری صورت

سوالات متداول درباره لیپوساکشن

افراد واجد شرایط برای لیپوساکشن چه کسانی هستند ؟

در پاسخ این سوال باید بگوییم که افراد واجد شرایط برای جراحی لیپوساکشن معمولا افرادی می باشند دارای سلامت کامل باشند یعنی که دچار مشکلات قلبی و عروقی نباشند، خانم هایی که باردار یا شیرده نباشند.

آیا ممکن است تا بعد از جراحی لیپوساکشن دوباره چاق شویم؟

مهم ترین توصیه تمامی پزشکان جراحی زیبایی بدن به بیماران بعد از جراحی و برای گرفتن نتیجه بهتر این است تا با رژیم غذایی و ورزش مناسب از تجمع چربی در بدن جلوگیری کنند. زیرا این چربی ها بعد از جراحی لیپوساکشن اطراف قلب جمع می شوند وبسیار خطرناک است .

آیا پوست بیماردر روش لیپوساکشن دچار افتادگی می شود ؟

بله درکسانی با پوست شل و ترک خورده دارند و یا کسانی که اندازه چربی خارج شده از بدن آنها زیاد می باشد معمولا پوست دچار افتادگی می شود و بیمار بعد از لیپوساکشن نیاز به چند جلسه اصلاحی برای درمان پوستش دارد.

رژیم غذایی پس از لیپوساکشن :

رعایت نمودن رژیم غذایی پس از لیپوساکشن بسیار در نتیجه تاثیرگذار است ، برای کاهش تورم ها باید از مصرف غذاهای پرنمک و چرب اجتناب ورزید ، استفاده از مواد فیبردار تاثیر به سزایی در پیشگیری از یبوست دارد بنابراین توصیه می شود برای اینکه پس از لیپوساکشن به یبوست مبتلا نشوید از رژیم غذایی پر فیبر استفاده نمایید ، هم چنین اشخاصی که در نواحی ران یا شکم دچار چاقی هستند فعالیت های منظم داشته باشند .

چه افرادی نباید لیپوساکشن انجام دهند؟

قبل از اقدام به عمل جراحی لیپوساکشن باید وجود چند بیماری خاص در فرد مورد نظر مورد بررسی قرار گیرد و یا در صورتی که به این بیماری ها مبتلا باشد، بیماری او تحت کنترل درآید.

 • فشار خون بالا
 • واکنش های آلرژی نسبت به داروها
 • بیماری های ریوی (تنگی نفس و وجود پاکت های هوا در جریان خون)
 • آلرژی ها (نسبت به آنتی بیوتیک ها، آسم و داروهای مورد استفاده در جراحی)
 • سیگار کشیدن، مصرف مشروبات الکلی و اعتیاد به مواد مخدر

برای چه اشخاصی می توان لیپوساکشن را در یک جلسه انجام داد ؟

انجام عمل لیپوساکشن در یک جلسه معمولا برای اشخاصی است که می خواهند درصد کمی از چربی های بدنشان را خارج شود با توجه به اینکه در هر جلسه نمی توان بیشتر از ۵ لیتر چربی را خارج کرد، بنابراین فوق تخصص جراحی پلاستیک با توجه به شرایط بیمار و استاندارد خارج کردن چربی در یک جلسه فقط یک بخش از بدن را ساکشن می کنند، هم چنین اگر شخصی بخواهد علاوه بر چربی های پاها چربی نواحی مختلف نظیر ران ها را خارج نمایید باید در طی چند جلسه این کار را انجام دهد .

رژیم غذایی پس از لیپوساکشن

مهم ترین چیزی که در نتیجه جراحی لیپوساکشن بسیار تاثیر دارد رعایت نمودن رژیم غذایی است ، پزشک به بیمار توصیه می کند تا برای کاهش تورم ها از مصرف غذاهای پرنمک و چرب اجتناب کند، با توجه به این که استفاده از مواد فیبردار تاثیر به سزایی در پیشگیری از یبوست دارد بنابراین توصیه می شود برای اینکه پس از لیپوساکشن به یبوست مبتلا نشوید از رژیم غذایی پر فیبر استفاده کنید .

نتیجه مهم در این جراحی این که

گفتیم که لیپوساکشن یک عمل جراحی بسیار مهم است زیرا که لیپوساکشن بهترین و بی خطرترین روش اصلاح کانتور بدن است. و باید حتما تحت شرایط استریل و در مرکز مجهز انجام شود. و عمل در مرکزی مجهز و توسط تیم مجرب شامل جراح فوق تخصص پلاستیک ، متخصص بیهوشی آشنا به این عمل و گروه پرستاری آگاه انجام شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *