تزریق ژل و فیلر ؛ هزینه و قیمت تزریق فیلر

فهرست مطالب

مزایای پرکننده های بافت نرم (ژل) چیست؟

همان طور که در قسمت فوق گفتیم تزریق پرکننده بافت نرم مزایای زیادی را برای افراد دارد مهم ترین این مزایا عبارتند از :

 • کمتر تهاجمی هستند
 • زمان نقاهت اندکی دارند.
 • نیازی به داروهای آرام بخش نیست.
 • و نتایج فوری و سریع را دارند.

انواع ژل و فیلر موجود در ایران و استفاده از آنها

JUVÉDERM | ژئودرم

در میان انواع گوناگون ژل های تزریقی یکی از پرکننده های قابل تزریق که حاوی اسید هیالورونیک نیز می باشد ژل JUVÉDERM است. که همان طور که گفتیم این ژل نیز انواع مختلفی دارد و بر اساس میزان افزایش حجم بسیار متفاوت می باشند. ژل نوع JUVÉDERM® Ultra Plus با توجه به کاربرد هایی که دارد یشترین افزایش حجم را ایجاد می کند. و بیشترین کاربردش نیز برای رفع چین های خنده، لب ها، خطوط گوشه دهان و گونه ها به کار می رود.

Restylane | رستالین

از دیگر ژل های تزریقی برای رفع چین و چروک می توان به Restylane اشاره داشت زیرا که این پرکننده قابل تزریق حاوی اسید هیالورونیک است که باعث افزایش حجم متوسط می شود. بیشترین کاربرد این نوع ژل معمولا برای افزایش حجم لب ها، چین های خنده و خطوط گوشه دهان به کار می رود.

معمولا Restylane Fine Lines افزایش حجم کمتری نسبت به Regular Restylane ایجاد می کند که از کاربرد های آن می توان در پوشانیدن بر جستگی های چربی در پلک پایینی و خطوط و چروک های ریز در اطراف دهان اشاره کرد.

انتخاب کردن پرکننده مناسب برای شما

این بسیار طبیعی است که با وجود شمار زیاد ژل های تزریقی، مصرف کنندگان معمولا برای انتخاب نوع مناسب آن گمراه شوند. از این رو با توجه به سفارش بیشتر متخصصان و جراحان پوست و زیبایی برخی از عواملی که درانتخاب نوع پرکننده بافت نرم مهم می باشند عبارتند از :

 • ناحیه موردنظر
 • عمق خطوط
 • درجه افزایش حجم لازم،
 • کیفیت پوست
 • و ضخامت پوست و . . .

دوران نقاهت بعد از تزریق پرکننده های بافت نرم

بهتر است تا برای رفع انواع تورم ها و کبودی ها بعد از هر عملی، از یک کیسه یخ به مدت ۲۰ دقیقه در هر ساعت بر روی ناحیه مورد نظر استفاده کنید زیرا همان طور که گفتیم این امر به کاهش تورم یا کبودی ناشی از تزریق بسیار کمک می کند.

شما بعد از انجام تزریق می توانید که فعالیت های سبک روزانه یا کار خود را از سر بگیرید. حتی می توانید ۲۴ ساعت بعد از تزریق ورزش کنید ممکن است بعد از انجام تزریق تورم زیاد باشد که جای نگرانی ندارد و این تورم در ۴۸ ساعت اول کاهش می یابد. از شایع ترین حالت ها بعد از تزریق ممکن است تا گاهی احساس کنید نوعی سفتی در مناطق تزریق شده ایجاد شده است باید بگوییم که تمامی این مشکلات موقتی هستند و سفتی یا بی نظمی های سطح پوست در چند روز اول از بین می رود چون مواد تزریق شده با گذشت زمان پخش می شوند.

  لیپوماتیک یا لیپوساکشن

چه افرادی متقاضی درمان با تزریق ژل می باشند؟

اگر فردی دارای شرایط زیر باشد می تواند از روش های درمانی تزریق ژل استفاده نماید:

 1. شخص از سلامت فیزیکی کاملی برخوردار باشد.
 2. به هیچ وجه شخص سیگاری نباشد.
 3. در صورت که فرد باردار است یا به نوزاد خود شیر می دهد نمی تواند از این روش درمانی استفاده نماید.
 4. فرد دارای دید و چشم اندازی مثبت به این مسئله باشد،اطلاعات کافی در این زمینه کسب کرده باشد و تلاش نماید در رابطه با این روش در ذهن خود اهداف واقعی در نظر بگیرد.
 5. روش درمانی و مراقبت بعد از درمان را درک کرده و توقعات واقع بینانه ای از نتایج درمان داشته باشد.

قیمت تزریق ژل

نواحی معمول برای تزریق پرکننده های بافت نرم

پرکننده بافت نرم در چین های خنده

از شایع ترین محل ها برای تزریق پرکننده های بافت نرم خط لبخند و یا چین های کنار دهان است. که پزشک معمولا از ۳-۱ سرنگ برای رسیدن به بهترین نتیجه لازم استفاده می کند معمولا بیمارانی که دنبال پرکننده های طبیعی هستند از تزریق استفاده می کنند.

تزریق پرکننده های بافت نرم در لب (برای افزایش حجم)

بیشتر افراد دارای لب های بسیار بد فرم و نازکی هستند این نوع لب ممکن است به خاطر افزایش سن یا مادرزادی باشد. بهترین روش برای رفع این نوع معایب صورت و لب استفاده از پرکننده های بافت نرم است که در لب های شما تزریق می شوند، که در نهایت این تزریق باعث ظاهر جوان تر و پرتر در لب ها می شوند.

تزریق پرکننده های بافت نرم در لب ها (خطوط سیگاری ها)

در بسیاری از افرادی که دارای خط و چین های بسیار در ناحیه دهان هستند خطوط اطراف دهان باعث می شوند فرد مسن تر به نظر برسد. معمولا این خطوط ناشی از سیگارکشیدن، پیری، کاهش وزن یا قرار گرفتن در معرض نور خورشید هستند.
بیشتر متخصصان زیبایی از پرکننده های بافت نرم اسید هیالورونیکی برای این مناطق توصیه می کنند تا ظاهر بیمار اصلاح شود. علاوه بر این روشdermabrasion و تزریق بوتاکس نیز از دیگر راه های رفع این چین ها و خط ها است.

تزریق پرکننده های بافت نرم در گونه ها

عواملی مانند پیری، کاهش وزن و یا علل مادرزادی می تواند که باعث صاف شدن یا فرورفتگی گونه باشد. یکی از ساده ترین راه ها افزایش حجم گونه ها است که این کار معمولا با تزریق پرکننده های بافت نرم انجام می شود.

تزریق پرکننده های بافت نرم در خطوط اخم

بوتاکس یکی از روش هایی است که خطوط اخم بین دو ابرو با آن به راحتی قابل درمان است. بوتاکس معمولا برای افرادی مناسب است که در این ناحیه خطوط عمق کم تا متوسط دارند. زیرا در صورتی که خطوط بسیار عمیق باشند یا مدت طولانی وجود داشته باشند، با بوتاکس از بین نمی روند. بهترین روش برای رفع در این موارد، استفاده از پرکننده های بافت نرم برای پر کردن چین های فرو رفته است. تزریق چربی یا برداشتن عضلات اخم نیز از سایر روش ها برای درمان خط اخم می باشد.

پرکننده های بافت نرم برای زیر چشم

در بسیاری از افراد دیده می شود که با افزایش سن در محل اتصال پلک پایینی و گونه خط یا شیار قابل توجهی دیده می شود. و معمولا این مشکل در بیمارانی که گودی پلک پایین یا بیرون زدگی حاوی چربی در پلک پایین دارند دیده می شود. بهترین راه برای اصلاح این مشکل بلفاروپلاستی(جراحی زیبایی پلک پایین) است اما در بسیاری از موارد می توان از پرکننده ها نیز در این قسمت استفاده کرد.

پرکننده های بافت نرم برای غبغب

در صورتی که از ان دسته افرادی هستید که دارای غبغب خفیفی می باشید، می توانید تا با تزریق پرکننده بافت نرم در خط فک در جلوی غبغب آن را مخفی کنید. این منطقه را چین جلوی غبغب می نامند. معمولا برای رفع مشکل این ناحیه از پرکننده های هیالورونیک اسید استفاده می شود تا نتایج مطلوب به دست آیند. اما در صورتی که غبغب متوسط یا شدید باشد، لیفت صورت با عمل جراحی توصیه می شود.

  عوارض تزریق چربی به صورت

تزریق پرکننده های بافت نرم برای زخم های آکنه

از شایع ترین زخم های ایجاد شده بر روی صورت زخم های آکنه می باشد که این نوع زخم ها معمولا به روش های مختلفی درمان می شوند از جمله لیزردرمانی، dermabrasion با جراحی و یا پرکننده های بافت نرم. تزریق پرکننده های بافت نرم معمولا همراه با سایر روش های ذکر شده به کار می رود.

لیفت صورت بدون جراحی

یکی از روش هایی که برای جوان سازی صورت با روش های غیر جراحی به کار می رود لیفت صورت بدون جراحی است که در این روش فقط از پرکننده های بافت نرم و بوتاکس استفاده می شود. معمولا بیمارانی که نمی خواهند جراحی کنند و یا هزینه و زمان انجام جراحی را ندارند می توانند این نوع لیفت را انجام دهند

روش های مناسب لیفت صورت بدون جراحی

 • انجام بوتاکس در چندین قسمت از صورت نقاطی مانند: خطوط اخم، چین و چروک دور چشم، خطوط پیشانی
 • استفاده از پرکننده های بافت نرم در چندین ناحیه از صورت نقاطی مثل: چین های خنده، گونه ها؛ خطوط و چروک های بین لب و چانه، زیر چشم ها، چروک های اطراف لب ها و . . .

با توجه به نوع درمان معمولا افرادی که لیفت صورت بدون جراحی، را انجام میدهند از میزان بهبود حاصله با روش های غیر جراحی راضی هستند. کلید موفقیت در این کار بیمارانی هستند که توقعات درستی از این روش داشته باشند.

جوان سازی دست با استفاده از تزریق ژل و فیلر

این بسیار طبیعی است که با بالا رفتن سن علاوه بر چین و چروک صورت؛ دست ها نیز پیر به نظر برسند. امروزه با استفاده از برخی پرکننده های بافت نرم برای پوشانیدن رگ ها، تاندون ها، استخوان ها و جبران حجم بافت نرم از دست رفته استفاده می شوند که این روش با استقبال بسیار زیادی مواجه شده است استفاده از پرکننده های حجم دهنده حاوی اسید هیالورونیک در پشت دست یکی از بهترین روش ها است تا پوست صاف شود. تزریق چربی در پشت دست نیز از راه های رفع دائمی این نوع چین و چروک ها و مشکلات است.

روش درمانی با استفاده از تزریق ژل را برای چه قسمت هایی از بدن می توان به کار برد؟

 • برجسته سازی لب ها : با استفاده از تزریق ژل می توان حجم لب ها را افزایش داده و به لب ها شکل و زاویه مناسب را داد و موجب زیبایی ظاهری چانه گردید.
 • گودی زیر چشم : با بالا رفتن سن و از دست رفتن حجم محل تلاقی چشم و گونه ،اطراف چشم به تدریج دچار گودی می شود و موجب می شود که شخص همیشه خسته ،مریض و پیر جلوه کند ،با تزریق ژل می توان این کاستی هایی که در زیر چشم ایجاد شده است را رفع نمود.
 • برجسته کردن گونه ها : فیلر های درم همین طور برای پر کردن گونه ها در نواحی فرو رفته در اثر ژنتیک ،افزایش سن و کاهش چربی بسیار عالی می باشند.در حقیقت با تزریق ژل می توان یک برجستگی کم تهاجمی به گونه ها داد.
 • رینوپلاستی غیر جراحی : این ژل را در لایه ی سطح بینی تزریق می کنند که موجب حذف زاویه آن ناحیه می گردد و با پر کردن فرورفتگی ها موجب تقارن بینی شده و این کار باعث زیباتر و جذاب تر شدن بینی می گردد.
 • چین و چروک های دور لب : در برخی از افراد مشاهده می شود که در دور لب های آن ها چین و چروک های زیادی وجود دارد که موجب زشتی ظاهر فرد می شوند این زل را می توان در این قسمت ها تزریق نمود و آن ها را ترمیم نمود و در نهایت حجم از دست را را بازگرداند و این چین و چروک ها را پر کرد.
 • زاویه دار کردن صورت : در صورتی که شما دوست داشته باشید که صورتی زاویه دار داشته باشید می توانید از ژل های پوستی ضخیم برای قسمت های صورت استفاده نمایید.
 • اطراف دهان : در صورتی که بخواهیم به حجم اطراف دهان کمک کنیم تزریق ژل می تواند گزینه ی مناسبی برای این امر باشد.این ژل ها به غیر از اینکه چین و چذروک های نواحی مختلف را از بین می برند موجب کاهش افتادگی پوست در اطراف دهان نیز می شوند.
 • برجسته کردن چانه : با استفاده از تزریق این ژل در چانه شما می توانید ظاهر چانه خود را بهبود ببخشید و به آن شکل مناسبی بدهید.
 • نواحی زیر فک : از فیلر ها می توان برای کاهش افتادگی نواحی زیر فک نیز استفاده کرد.
 • جوان سازی پوست
 • برطرف کردن لبخند لثه ای
 • چین و چروک گردن
 • بزرگ کردن سینه ها
 • بزرگ کردن باسن
 • برای از بین بردن جای جوش
  مراقبت های بعد از پروتز سینه شامل چه مواردی می باشد ؟

تزریق ژل دارای چه مزایایی می باشد؟

 • تزریق ژل به صورت سریع انجام می گردد.
 • تزریق -این روش درمانی دارای دوره ریکاوری و بهبود سریع می باشد.
 • به علت داشتن نتایج موقتی برای افرادی که از نتیجه راضی نیستند می تواند مناسب باشد.
 • موجب زیبایی و جوان سازی پوست می گردد.
 • موجب زیبایی ظاهری می شود و ظاهر کلی بهبود پیدا می کند.
 • موجب ایجاد ظاهری ظریف وطبیعی می گردد.

روش درمانی تزریق ژل دارای چه معایبی می باشد؟

 1. تزریق ژل و بیلر عمل موقتی بوده و حداقل هر شش ماه یک بار باید دوباره بازسازی شود.
 2. بدن تعدادی از افراد نسبت به تزریق ژل پاسخ منفی می دهد.
 3. هزینه و قیمت تزریق ژل در طول زمان افزایش می یابد.

روش تزریق ژل یا درمان آن به چه صورتی انجام می گردد؟

جهت تزریق ژل نخست باید قسمت هایی که قصد برجسته کردن دارید را انتخاب نمود.سپس برای عمل تزریق آماده شد و محل تزریق باید با مواد آنتی باکتری تمیز گردد.به غیر از تمیزی باید محل مورد نظر به صورت موضعی بی حس گردد.بعد ژل با یک سوزن کوچک در ناحیه مورد نظر تزریق می شود .و مدت زمان تزریق به تعداد نواحی که باید تزریق در آن ها انجام شود، بستگی دارد.

بعد از اینکه درمان تزریق ژل به پایان رسید فرد چه اقداماتی را باید انجام دهد؟

بافاصله پس از درمان به وسیله تزریق ژل ،نتیجه درمان قابل مشاهده می باشد و شما می توانید سریعاً نتیجه را ببینید ،ولی امکان دارد این روش هم دارای عوارض باشد و برخی از بیماران دچار تورم یا کبودی در ناحیه تزریق شده شوند و این کاملا رایج و طبیعی می باشد .و همه کبودی ها ،تورم ها، قرمزی ها در طی مدت یک هفته تا ده روز رفع خواهند شد.

دوران نقاهت وبهبود درمان تزریق ژل به چه صورتی می باشد؟

دوران بهبودی این روش درمانی بسیار سریع می باشد و پس از اتمام تزریق ژل مس توانید به فعالیت های روزمره خود ادامه دهید ولی در صورتی که کارهای شما سنگین باشد سعی کنید که از روز بعد شروع به فعالیت های خود بکنید .پس از تزریق هیچ گونه بیماری یا کمبودی در فرد ظاهر نخواهد گشت.

تا چه مدت نتایج حاصل از تزریق ژل ها باقی خواهد ماند؟

اغلب ژل های تزریقی دارای نتایج موقتی می باشند و به تدریج محو می شوند بنابراین برای برخی از بیماران نتایج از شش تا نه ماه باقی خواهد ماند .اما بعد از اینکه از زمان تزریق ژل ۶ تا ۱۲ ماه گذشت پوست دوباره به حالت طبیعی خود برمی گردد البته نباید فراموش کرد که نتایج حاصل از تزریق ژل به ناحیه تحت درمان و پوست بیمار و همین طور نوع ژل تزریق شده هم بستگی دارد.

روش درمان به وسیله تزریق ژل ممکن است دارای چه عوارض و خطراتی باشد؟

امکان دارد موجب ایجاد برآمدگی ،تورم،قرمزی پوست،نتایج نامطلوب ،واکنش های آلرژی زا گردد .اما می تواند خیلی سریع رفع گردد.

تزریق ژل چه میزان هزینه می تواند داشته باشد؟

نمی شود برای ژل های پوستی هزینه ی مشخصی را اعلام نمود زیرا هزینه ژل برای افراد مختلف ،متفاوت می باشد و با توجه به ناحیه تحت درمان ،مشکلات ناحیه تحت درمان ،تعداد جلسات درمانی مورد نیاز ،دستمزد پزشک و منطقه جغرافیایی مشخص می گردد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *