تزریق ژل و فیلر ؛ هزینه و قیمت تزریق ژل

تزریق ژل و فیلر , هزینه و قیمت تزریق ژل : همان گونه که همه ما می دانیم پیری فرایندی گریز ناپذیر می باشد و با بالا رفتن سن ،پوست به تدریج دچار تغییراتی می شود و کم کم زیبایی و جوانی خود را از دست می دهد.با گذشت سن چین و چروکی در صورت و در دیگر بخش های پوست بدن به وجود می آید.به غیر از چین و چروک دیگر تغییراتی نیز در برآیند پیری رخ می دهد ،که بر پوست ،چربی ،و عضلات دیگر تاثر می گذارند،و باعث کاهش حجم ،افتادگی و شلی پوست وایجاد چین و چروک می گردند این تغییرات پوست نمی تواند برای همیشه برای فرد آزار دهنده باشد و فرد می تواند برای جوانسازی و برطرف کردن این تغییرات پوست اقدام به درمان نماید.

یکی ازروش هایی که جهت از بین بردن خطوط چین و چروک و بازگرداندن حجم از دست رفتهی پوست و توپر کردن دوباره آن وجود دارد ،تزریق ژل و فیلر می باشد.این روش یک روش بدون جراحی می باشد .در صورتی که شما هم جز آن عده از افراد می باشید که از چین و چروک های پوست خود رنج می برید و دوست دارید که شکل صورت شما به حالت قبل برگشته و یا میزان چین و چروک آن کاهش یابد و در صورتی که شما به دنبال یک روش بی خطر و امن و مقرون به صرفه و بدون دردو جراحی جهت برطرف کردن این تغییرات می باشید؛انتخاب تزریق ژل می تواند یک گزینه مناسب برای شما باشد.

مانند دیگر عمل های زیبایی شما نباید سر خود اقدام به انجام تزریق ژل کنید،نخست شما باید به یک کلنیک زیبایی معتبر مراجعه نمایید و با متخصص مشاوره داشته باشید ،متخصص وضعیت شما را بررسی می کند و به شما اعلام می کند که آیا تزریق ژل برای شما مناسب است ویا نه؟و همین طور نوع و میزان ژل مورد نیاز برای کسب نتیجه مطلوب و رضایت بخش را هم به شما توصیه می کند.

چگونگی تزریق ژل و فیلر:

تزریق ژل و فیلر یک روش درمانی می باشد که نیازی به عمل جراحی ندارد .و یکی از روش های جوان سازی پوست ،رفع چین و چروک پوست ،پر کردن حجم پوست و برطرف کردن تغییرات ناشی از پیری پوست می باشد.در حقیقت ژل های پوستی و مواد فیلر ترکیباتی برای پر کردن چین و چروک و افزودن حجم به بافت های گوناگون بدن می باشد .

چون جراحی های زیبایی بدون عوارض نمی باشند ؛در حال حاضر حفظ زیبایی و طراوت پوست از طریق روش های بدون جراحی دارای طرفداران زیادی می باشد .روش تزریق ژل و فیلر بعد از بوتاکس یک روش شناخته شده و مناسب بدون نیاز به جراحی می باشد.

بخوانید :  سوالات رایج کرایولیپولیز

فیلرهای پوستی روش هایی می باشند که منجر می شوند ،افزایش سن دارای اثرات معکوسی روی پوست باشد ،یکی از بهترین خصوصیت و مزیتی که روش فیلر پوستی دارد این می باشد که سریع نتیجه می دهد و زمان ریکاوری کوتاه مدتی دارد و نتیجه حاصل طبیعی می باشد.

فیلرها و ژل های تزریقی یعنی چه؟

در واقع تزریق بیلر یکی از روش های غیر تهاجمی و روش مناسبی برای افرادی می باشد که می خواهند زیبایی و ظاهر جوان خود را حفظ نمایند. در حقیقت ژل ها و فیلرها همان ترکیبات هیالورونیک می باشند،انی مواد به صورت طبیعی در بدن ما وجود دارند اما به مرور زمان میزان این مواد در بدن ما کاهش پیدا کرده و موجب می شوند که پوست شکل و حجم خودش را از دست بدهد .فیلرهای درم ژل های تزریقی می باشند که حاوی اسید هیالورونیک بوده،به حجم صورت اضافه می شود و موجب پر شدن نواحی تو رفته می گردد و موجب ایجاد پوستی صاف و جوان می شود.

تزریق ژل

در حقیقت ژل ها به عنوان یک روش درمانی فوق العاده می باشند که با بازگرداندن حجم نواحی از دست رفته در قسمت های مختلف مانند خط فک ،گونه ها ،لب،چانه و حتی در بینی برامدگی ها را به حالت طبیعی برمی گردانند.ژل پوستی را در پوست تزریق می کنند و شما می توانید نتیجه را سریع مشاهده نمایید برای تعداد زیادی از بیماران عمل زیبایی همراه با تزریق ژل انجام می شود مثل لیفت صورت ،لیفت چشم یا ابرو.

انواع مختلف ژل های تزریقی

در واقع تفاوت اصلی میان ژل ها ،غلظت ،ماندگاریو چسبندگی آن ها می باشد .انواع ظریفتر و نرم تر دارای ماندگاری زیادی نمی باشند ،در صورتی که فیلرهای با غلظت بالا دارای دوام بیشتری می باشند.ژل های تزریقی مختلف،برای قسمت های مختلف بدن دارای کاربرد می باشند .به عنوان مثال نوع ظریف آن ها برای نواحی از پوست که ظریف بوده وصاف بودن آن ها دارای اهمیت ویژه ای می باشد مانند چشم ها و بالای لب دارای کاربرد می باشد و نوع غلیظ ژل ها برای افزایش حجم دارای کاربرد می باشد .

ژل جوودرم اولترا

در صورتی که شما خواهان تزریق ژل در قسمت بافت های صورت که دچار چین و چروک هستند،می باشید ما به شما توصیه می کنیم که از ژل جوودرم اولترا استفاده نمایید.این روش موجب می شود که حجم پوست شما به صورت موقتی به خصوص در اطراف دهان وبینی بالا رود .بهترین گزینه جهت برجسته کردن لب ها هم روش ژل جوودرم اولترا می باشد.

ژل جووودرم والیوما

به تدریج با بالا رفتن سن حجم گونه ها کاهش می یابد ،این ژل می تواند این کاهش حجم گونه ها را جبران نماید و در نتیجه کمک می کند تا صورت فرد شاداب تر و جوان تر دیده شود .این روش برای بالا رفتن حجم زیر پوست و برجسته کردن گونه ها و لیفت می تواند کمک کند و برای این گزینه ها می تواند روش مناسبی باشد.

ژل ریدیس

از روش های دیگر برجسته کردن پول ژل ریدیس می باشد .در این روش ژل با استفاده از یک سوزن کوچک به زیر پوست تزریق می گردد و موجب می شود حجم پوست به شکل سریعی بالا رود ،تولید کلاژن و تحریک محرک های طبیعی بدن از مزیت های این روش است.

بخوانید :  لیفت لب ، هزینه جراحی زیبایی لیفت لب

چه افرادی متقاضی درمان با تزریق ژل می باشند؟

اگر فردی دارای شرایط زیر باشد می تواند از روش های درمانی تزریق ژل استفاده نماید:

 1. شخص از سلامت فیزیکی کاملی برخوردار باشد.
 2. به هیچ وجه شخص سیگاری نباشد.
 3. در صورت که فرد باردار است یا به نوزاد خود شیر می دهد نمی تواند از این روش درمانی استفاده نماید.
 4. فرد دارای دید و چشم اندازی مثبت به این مسئله باشد،اطلاعات کافی در این زمینه کسب کرده باشد و تلاش نماید در رابطه با این روش در ذهن خود اهداف واقعی در نظر بگیرد.
 5. روش درمانی و مراقبت بعد از درمان را درک کرده و توقعات واقع بینانه ای از نتایج درمان داشته باشد.

قیمت تزریق ژل

روش درمانی با استفاده از تزریق ژل را برای چه قسمت هایی از بدن می توان به کار برد؟

 • برجسته سازی لب ها : با استفاده از تزریق ژل می توان حجم لب ها را افزایش داده و به لب ها شکل و زاویه مناسب را داد و موجب زیبایی ظاهری چانه گردید.
 • گودی زیر چشم : با بالا رفتن سن و از دست رفتن حجم محل تلاقی چشم و گونه ،اطراف چشم به تدریج دچار گودی می شود و موجب می شود که شخص همیشه خسته ،مریض و پیر جلوه کند ،با تزریق ژل می توان این کاستی هایی که در زیر چشم ایجاد شده است را رفع نمود.
 • برجسته کردن گونه ها : فیلر های درم همین طور برای پر کردن گونه ها در نواحی فرو رفته در اثر ژنتیک ،افزایش سن و کاهش چربی بسیار عالی می باشند.در حقیقت با تزریق ژل می توان یک برجستگی کم تهاجمی به گونه ها داد.
 • رینوپلاستی غیر جراحی : این ژل را در لایه ی سطح بینی تزریق می کنند که موجب حذف زاویه آن ناحیه می گردد و با پر کردن فرورفتگی ها موجب تقارن بینی شده و این کار باعث زیباتر و جذاب تر شدن بینی می گردد.
 • چین و چروک های دور لب : در برخی از افراد مشاهده می شود که در دور لب های آن ها چین و چروک های زیادی وجود دارد که موجب زشتی ظاهر فرد می شوند این زل را می توان در این قسمت ها تزریق نمود و آن ها را ترمیم نمود و در نهایت حجم از دست را را بازگرداند و این چین و چروک ها را پر کرد.
 • زاویه دار کردن صورت : در صورتی که شما دوست داشته باشید که صورتی زاویه دار داشته باشید می توانید از ژل های پوستی ضخیم برای قسمت های صورت استفاده نمایید.
 • اطراف دهان : در صورتی که بخواهیم به حجم اطراف دهان کمک کنیم تزریق ژل می تواند گزینه ی مناسبی برای این امر باشد.این ژل ها به غیر از اینکه چین و چذروک های نواحی مختلف را از بین می برند موجب کاهش افتادگی پوست در اطراف دهان نیز می شوند.
 • برجسته کردن چانه : با استفاده از تزریق این ژل در چانه شما می توانید ظاهر چانه خود را بهبود ببخشید و به آن شکل مناسبی بدهید.
 • نواحی زیر فک : از فیلر ها می توان برای کاهش افتادگی نواحی زیر فک نیز استفاده کرد.
 • جوان سازی پوست
 • برطرف کردن لبخند لثه ای
 • چین و چروک گردن
 • بزرگ کردن سینه ها
 • بزرگ کردن باسن
 • برای از بین بردن جای جوش
بخوانید :  تزریق چربی به سینه

تزریق ژل دارای چه مزایایی می باشد؟

 • تزریق ژل به صورت سریع انجام می گردد.
 • تزریق -این روش درمانی دارای دوره ریکاوری و بهبود سریع می باشد.
 • به علت داشتن نتایج موقتی برای افرادی که از نتیجه راضی نیستند می تواند مناسب باشد.
 • موجب زیبایی و جوان سازی پوست می گردد.
 • موجب زیبایی ظاهری می شود و ظاهر کلی بهبود پیدا می کند.
 • موجب ایجاد ظاهری ظریف وطبیعی می گردد.

روش درمانی تزریق ژل دارای چه معایبی می باشد؟

 1. تزریق ژل و بیلر عمل موقتی بوده و حداقل هر شش ماه یک بار باید دوباره بازسازی شود.
 2. بدن تعدادی از افراد نسبت به تزریق ژل پاسخ منفی می دهد.
 3. هزینه و قیمت تزریق ژل در طول زمان افزایش می یابد.

روش تزریق ژل یا درمان آن به چه صورتی انجام می گردد؟

جهت تزریق ژل نخست باید قسمت هایی که قصد برجسته کردن دارید را انتخاب نمود.سپس برای عمل تزریق آماده شد و محل تزریق باید با مواد آنتی باکتری تمیز گردد.به غیر از تمیزی باید محل مورد نظر به صورت موضعی بی حس گردد.بعد ژل با یک سوزن کوچک در ناحیه مورد نظر تزریق می شود .و مدت زمان تزریق به تعداد نواحی که باید تزریق در آن ها انجام شود، بستگی دارد.

بعد از اینکه درمان تزریق ژل به پایان رسید فرد چه اقداماتی را باید انجام دهد؟

بافاصله پس از درمان به وسیله تزریق ژل ،نتیجه درمان قابل مشاهده می باشد و شما می توانید سریعاً نتیجه را ببینید ،ولی امکان دارد این روش هم دارای عوارض باشد و برخی از بیماران دچار تورم یا کبودی در ناحیه تزریق شده شوند و این کاملا رایج و طبیعی می باشد .و همه کبودی ها ،تورم ها، قرمزی ها در طی مدت یک هفته تا ده روز رفع خواهند شد.

دوران نقاهت وبهبود درمان تزریق ژل به چه صورتی می باشد؟

دوران بهبودی این روش درمانی بسیار سریع می باشد و پس از اتمام تزریق ژل مس توانید به فعالیت های روزمره خود ادامه دهید ولی در صورتی که کارهای شما سنگین باشد سعی کنید که از روز بعد شروع به فعالیت های خود بکنید .پس از تزریق هیچ گونه بیماری یا کمبودی در فرد ظاهر نخواهد گشت.

تا چه مدت نتایج حاصل از تزریق ژل ها باقی خواهد ماند؟

اغلب ژل های تزریقی دارای نتایج موقتی می باشند و به تدریج محو می شوند بنابراین برای برخی از بیماران نتایج از شش تا نه ماه باقی خواهد ماند .اما بعد از اینکه از زمان تزریق ژل ۶ تا ۱۲ ماه گذشت پوست دوباره به حالت طبیعی خود برمی گردد البته نباید فراموش کرد که نتایج حاصل از تزریق ژل به ناحیه تحت درمان و پوست بیمار و همین طور نوع ژل تزریق شده هم بستگی دارد.

روش درمان به وسیله تزریق ژل ممکن است دارای چه عوارض و خطراتی باشد؟

امکان دارد موجب ایجاد برآمدگی ،تورم،قرمزی پوست،نتایج نامطلوب ،واکنش های آلرژی زا گردد .اما می تواند خیلی سریع رفع گردد.

تزریق ژل چه میزان هزینه می تواند داشته باشد؟

نمی شود برای ژل های پوستی هزینه ی مشخصی را اعلام نمود زیرا هزینه ژل برای افراد مختلف ،متفاوت می باشد و با توجه به ناحیه تحت درمان ،مشکلات ناحیه تحت درمان ،تعداد جلسات درمانی مورد نیاز ،دستمزد پزشک و منطقه جغرافیایی مشخص می گردد.

امتیاز بدید !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *