درمان تایم
درمان تایم
جراح ارتوپد پا

جراح ارتوپد پا , بهترین دکتر فوق متخصص ارتوپدی پا

جراح ارتوپد پا , دکتر فوق متخصص ارتوپدی پا  : امروزه با توجه به رشد بسیار زیادی که در زمینه ی علوم پزشکی در دنیا و کشور ما صورت می گیرد رشته ها و شاخه های مختلف پزشکی در حال افزایش می باشند ولی با این وجود هنوز هم با کمبود هایی در برخی شاخه ها مواجه هستیم. در ایران به دلیل میزان بالای تصادفات و همچنین آسیب های ورزشی، میزان آسیب ها در این نقاط بسیار بالا است و این موضوع اهمیت تربیت جراح ارتوپد پا را بیش از پیش نمایان می کند.

جراح ارتوپد پا

اغلب پزشکان ارتوپد آموزش هایی بصورت عمومی در زمینه ی ارتوپدی دریافت کرده اند اما به تازگی در شاخه هایی مانند جراح ارتوپد پا و مچ پا پزشکانی بصورت فوق تخصصی در حال آموزش هستند. جراح ارتوپد مچ پا، معالجات مربوط به زانو، مچ و مفصل لگن را در زمینه ی توان بخشی و هم در زمینه ی جراحی مچ و پا انجام می دهد.

دکتر ارتوپد پا

بیشترین مواردی که معمولا باعث آسیب به مختلف پا ومچ پا و لیگامنت هاى اطراف آن وارد می کند انجام ورزش های سنگین و حرفه ای می باشد که بیشترین آسیب را در آن نواحی به وجود می آورد. به جز این موارد با توجه به انجام فعالیت های روزمره و این که همیشه بیشترین فشار بر روی مفصل زانو و همچنین مچ اعمال می شود، ریسک آسیب در این اعضا، بیشتر از دیگر اعضا در بدن می باشد.

در این هنگام با مراجعه به پزشک معمولا دکتر متخصص ارتوپد پا و مچ پا بهترین و بهینه ترین راه درمان برای بیماران را با شناخت کامل نسبت به آسیب ها در ناحیه ی پا به آنان ارائه می نماید. معمولا برای درمان آسیب خود بسیاری از ورزشکاران حرفه ای و همچنین بسیاری از شهروندان در سراسر کشور به دنبال بهترین دکتر ارتوپد پا هستند.

بهترین ارتوپد پا

دکتری که بتواند در کوتاه ترین زمان عوارض و درد را ار پای بیمار رفع کند به عنوان بهترین دکتر ارتوپد است البته با توجه به اهمیت پا و اینکه پا عضوی می باشد که در تمامی طول زندگی همواره بیشترین فشار را متحمل می شود پس نباید که برای درمان آسیب های آن به دنبال درمان های کوتاه مدت باشید.

متخصص ارتوپد پا

پزشک ارتوپد متخصص پا روش های درمانی مناسبی را با در نظر گرفتن تمامی موارد برای بیماران تجویز می کند که این درمان می تواند که در طولانی مدت آسیب را کنترل و درمان کند. دکتر متخصص پا ابتدا با انجام معاینه ی دقیق بر روی پا و انجام آزمایشات مربوطه ابتدا محل آسیب را شناسایی کرده و سپس بهترین روش درمانی را برای بیماران آغاز می کند. توجه داشته باشید که عواملی مثل بی توجهی به آسیب های پا مانند پیچ خوردگی مرتب و حرکت های غیر طبیعى قوزک پا، می تواند آسیب های بد تری را به همراه داشته باشد.

فوق تخصص ارتوپد پا

درباره ی آسیب های ناحیه ی همان طور که می دانیم این آسیب ها بسیار دردناک و حساس هستند و از همین رو نیز بهتر است تا درمان صحیحی را برای این آسیب ها در نظر داشت ممکن است که در معالجه پا نگرانی هایی هم وجود داشته باشد اما بهتر است تا قبل از هر چیز به سراغ بهترین ارتوپد متخصص پا بروید شما می توانید تا برای شناسایی بهترین ارتوپد متخصص پا، به متخصصان کلینیک درمان تایم اعتماد کنید زیرا کارنامه و همچنین تجربیات پزشکان ارتوپد این کلینیک گویای همه چیز است.

ارتوپد پا چنبری

در ناحیه ی پا یک عارضه ی مادر زادی ممکن است رخ بدهد که کلاب فوت یا پا چنبری نام دارد این عارضه ای مادر زادی در ناحیه ی پا می باشد که واضح و قابل تشخیص است که حتی در مراحل جنینی نیز قابل تشخیص است. شکل این بیماری به این گونه است که مچ پای بیمار به سمت داخل پیچیده و در بسیاری از موارد، مفصل ران نیز دچار آسیب می شود.

برای درمان این نوع بیماری ارتوپد پا چنبری می تواند که با شناسایی این بیماری اقدامات لازم، نسبت به درمان را انجام دهد باید بگوییم که درمان این آسیب کمی پیچیده است و از همین رو هم نیاز به تخصص ویژه ای را دارد. از این رو برای درمان آن به متخصص ارتوپدی مراجعه شود که این ارتوپد در زمینه ی درمان ارتوپد پا چنبری مهارت کافی را حتما داشته باشد.

ارتوپد پای پرانتزی

یکی از عارضه های که فرد معمولا بصورت ژنتیکى به ارث می برد عارضه پای پرانتزی است که در این عارضه بیمار در کودکی دچار کمبود ویتامین دى و دچار عارضه راشیتیسم شده است. بدین شکل است که زمانی که صاف می ایستند و مچ پاهای ان ها در کنار هم قرار می گیرد، زانو های آن ها از هم فاصله می گیرد و به نوعی پا های آن ها شبیه به دو پرانتز می شود که در وسط آن ها فاصله ای وجود دارد بهترین پزشک معالج برای این عارضه مراجعه به ارتوپد متخصص زانو می باشد. یک شاخه های خاص از ارتوپدی ؛ ارتوپد پا پرانتزی می باشد که نیاز به تخصص خاصی در این زمینه دارد .

درباره ی دکتر ارتوپد پای پرانتزی باید بگوییم که این پزشک بسیار باید خبره و کاربلد باشد و در واقع با توجه به پیچیدگی عمل شخصی باشد که از هر جهت از نظر شما قابل اطمینان باشد زیرا همان طور که گفتیم جراحی پای پرانتزی یک جراحی سخت بوده و خالی از خطرات و عوارض نمی باشد. از این رو می بایست تا در انتخاب ارتوپد پای پرانتزی باید دقت بسیاری به کار گرفته شود.

ارتوپد پا جوانان

یکی از مشکلاتی که در بیشتر افراد رخ می دهد مشکلات مربوط به پا می باشد که درباره ی ارتوپد پا هم باید بگوییم که در سنین مختلف و برای اقشار مختلف جامعه مثل سالمندان، ورزشکاران و … متفاوت می باشد. از این رو می توان که ارتوپد پای جوانان را یک شاخه ی جدا از ارتوپدی پا در نظر گرفت. به این ترتیب که در صورتی که سن فرد زیر ١۶ سال باشند باید به ارتوپد اطفال مراجعه کنند و اگر بالاى ١۶ سال باشند به پزشک فوق تخصص آن مفصل می بایستی که مراجعه نمایند.

ارتوپد پای ورزشکاران

بسیار پیش می اید که پای ورزشکاران در معرض صدمات جدی قرار بگیرد معمولا بیشترین تهدید نیز همیشه برای افرادی است که ورزش های رزمی انجام می دهند و از پای خود برای وارد کردن ضربه به حریف استفاده می نمایند. در مراجعه به ارتوپد پای ورزشکار با توجه به این که نوع صدمات وارده به پای ورزشکاران در ورزش های مختلف متفاوت می باشد حتما می بایستی که پزشک با انواع صدماتی که پای هر ورزشکار در ورزش های مختلف ممکن است به آنها دچار شود آشنا باشد و مورد بررسی قرار دهد ؛ و او را تا ادامه ی مسابقات و یا مسابقات دوره های بعدی درمان کند از همین رو باید ارتوپد پای ورزشکاران با توجه به شرایط خاص این افراد با روش های سریعی که می توانند سلامت پای ورزشکار را در مدت زمان کوتاهی به او بازگردانند.

ارتوپد پای سالمندان

کاملا مشخص است که نوع بافت افراد سالخورده و پیر نسبت به جوانان بسیار مقاومت و استحکام کمی را دارد از این رو امکان بروز مشکلاتی مثل شکستگی استخوان ها و در رفتگی در سالمندان بیشتر از افراد سایر گروه های سنی می باشد.

در این میان باید که به نقش ارتوپد پای سالمندان برای باز یابی سلامت پای سالمندان بسیار تاکید داشت که پزشک ارتوپد سالمندان باید دارای تجربه و تخصص کافی برای درمان سالمندان را داشته باشد و با توجه به این که سیر درمان در سالمندان با افراد سایر گروه های سنی متفاوت می باشد دقت در انتخاب ارتوپد پا سالمندان بسیار مهم و ضروری است

فواید ارتوپدی پا
مهم ترین فوایدی که ارتوپدی پا برای افراد داراد عبارتند از :
* درمان درد های پا که ناشی از شکستی ساق پا و یا نواحی مختلف پا بوجود آمده است
* درد های ناشی از در رفتگی پا
* درمان انحراف ساق پا و یا مچ پا
به طور کلی می توان گفت که ارتوپدی پا می تواند برای مواقعی که فرد دچار شکستگی، در رفتگی، عارضه های ساختاری و یا دردهای موضعی در پای خود می باشد، مفید واقع باشد.

ارتوپد فلوشیپ پا

بسیاری از افراد درباره ی ارتوپد فلوشیپ پا و این که ارتوپد فلوشیپ پا به چه کسی گفته می شود و این فرد دارای چه تخصصی باید باشند ممکن است که سوالاتی را داشته باشند پس برای آنکه دقیقا بتوانیم مفهوم تخصص ارتوپد فلوشیپ پا را برای شما شرح دهیم می بایست یک توضیح کامل از مفهوم فلوشیپ پا را بیان کنیم؟
در علم پزشکی به کسی فلوشیپ گفته می شود که پس از طی دوره تخصص یا رزیدنتی برای افزایش معلومات خود در یک زمینه خاص، دوره فلوشیپی در آن زمینه را سپری نماید.

پس باید بگوییم که در واقع فلوشیپ یک دوره تکمیلی پس از تخصص است. با توجه به توضیحات بالا پس متوجه شدید که ارتوپد فلوشیپ پا به پزشک متخصص ارتوپد پایی گفته می شود که پس از اخذ مدرک تخصص خود در زمینه ارتوپدی پا، دوره تکمیلی فلوشیپ ارتوپد پا را گذرانده باشد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط