بلفاروپلاستی | فوق تخصص جراحی پلک در تهران , جراحی زیبایی پلک

جراحی پلک | بلفاروپلاستی , جراحی زیبایی پلک , قیمت و هزینه جراحی زیبایی پلک , هزینه عمل بلفاروپلاستی پلک بالا , فوق تخصص جراحی پلک در تهران : در بحث پیر شدن پوست و راه های رفع آن باید بگوییم که پیر شدن هیچ وقت به طور یک باره اتفاق نمی افتد و پیری، در واقع یک روند تدریجی است که تنها زمانی متوجه آن می شویم که به عکس های گذشته ی خود نگاه می کنیم. مهم ترین نشانه پیری همیشه چین چروک است که اکثرا قسمت های خاصی از صورت را درگیر می کند و از آن جایی که خانم ها نسبت به چین و چروک به وجود آمده در صورت و مخصوصا دور چشم ها بسیار حساس هستند همیشه به دنبال راهی برای رفع آن ها هستند. یکی از روش های جراحی زیبایی که امروزه در ایران نیز بسیار رایج است جراحی بلفاروپلاستی است که با انجام این روش تا حدود زیادی علایم پیری کاهش پیدا می کند.

بلفاروپلاستی

با توجه به این که بلفاروپلاستی پلک بسیار حساس است از این رو، حتما باید در انتخاب جراح نهایت دقت را داشت و پزشک جراح باید بسیار باتجربه وکاملا به بلفاروپلاستی آشنایی داشته باشد.

نشانه های پیری پلک بالایی

از آن جایی که پوست پلک بسیار نازک است از این رو زمانی که فرد میان سال می شود، پوست پلک شل و افتاده می شود این به این علت است که کلاژن ها از بین می روند، در نتیجه با از بین رفتن کلاژن قدرت، استحکام و کشسانی پوست نیز از بین می رود. ماهیچه ها نیز به مرور زمان کشیده می شوند و به سختی می توانند چشم ها را باز نگه دارند که یکی از راه های کاهش چین و چروک ها جراحی بلفارو پلاستی است با انجام جراحی پلک های بالایی پوست صاف، کشیده و یک نواخت می شود.

علایم معمول پیری پلک بالایی

معمولا با افزایش سن مهم ترین تغییر در قسمت زیر چشم و گوشه های لب، به وجود می آید این به این علت است که مناطق بالای چشم زودتر از سایر نقاط چربی خود را از دست می دهند و از این رو باعث ایجاد ظاهر پیر می شوند. از این رو جراحی بلفارو پلاستی پلک بالایی روشی است که بسیاری از نشانه های پیری در پلک بالایی را بر می گردانند. شایع ترین علائم معمول پیری پلک بالایی عبارتند از :

 • باعث پیرتر دیده شدن صورت فرد می شود
 • پوست اضافی روی پلک باعث بد حالت شدن چشم می شود
 • در بیشتر اوقات چشم ها به نظر غمگین، خسته و یا عصبانی می رسند.
 • آرایش چشم بسیار بد دیده می شود
 • ممکن است تا، پوست اضافی میدان دید را تا حدود زیادی محدود کند.
  جراحی زیبایی شکم برای لاغری , قیمت و هزینه عمل ابدومینوپلاستی | تامی تاک

جراحی پلک

نشانه های پیری در پلک های پایینی

برای زیبا تر دیده شدن چشم ها پلک های پایینی باید ظاهر صافی را داشته باشند. پلک باید بدون هر گونه فاصله ای به گونه وصل شود و توده چربی نداشته باشد. پوست باید کشیده و سفت باشد و لبه پلک باید در بالای لبه پایینی مردمک قرار گیرد.

علایم معمول پیری پلک پایینی

مهمترین نشانه پیر شدن پلک، بروز کیسه های زیر چشمی هستند که این کیسه ها باعث می شوند تا چهره فرد خسته یا فرسوده به نظر برسد. این تغییرات به خاطر از بین رفتن خاصیت کشسانی پوست با افزایش سن و قرار گرفتن در معرض نور خورشید است. انجام جراحی بلفاروپلاستی پلک پایینی روشی است که بسیاری از نشانه های پیری در پلک پایینی را با این روش به طور کامل رفع می شود.

بلفاروپلاستی چه کار می کند؟

بلفاروپلاستی پلک بالایی و پایینی به بر گرداندن علایم پیری کمک می کند. بلفاروپلاستی می تواند که :

 • بیمار را از دست توده های چربی در پلک بالا و پایین راحت کند.
 • پوست اضافی پلک را حذف می کند.
 • به صاف شدن چین و چروک کمک می کند.
 • حلقه های تیره در پلک پایینی را از بین می برد.
 • به رفع افتادگی پلک ناشی از پیری کمک می کند.

چه کسی کاندید بلفاروپلاستی (جراحی پلک) است ؟

با افزایش سن، پلک ها کشیده می شوند و عضلاتی که از آنها محافظت می کنند ضعیف می شوند. در نتیجه چربی اضافه بالا یا زیر پلک ها جمع می شود و منجر به افتادگی پلک های بالا و پایین می شود.

علاوه بر اینکه این حالت باعث می شود چهره شما پیر به نظر برسد، پف کردن اطراف چشم باعث کم شدن بینایی محیطی می شود، به ویژه میدان بالا و پایین دید همه افرادی که دچار افتادگی در قسمت پلک بالا یا پایین هستند می توانند که برای رفع این مشکل جراحی بلفارو پلاستی را انجام دهند فراموش نکنیم که در این جراحی هم مانند سایر جراحی ها بیماران باید سلامت عمومی داشته باشند. معمولا افرادی که دخانیات مصرف می کنند حتما باید دو هفته قبل از جراحی سیگار را ترک کنند و تا مدت ۶ هفته بعد نیز سیگار نکشند.

  لیفت بینی با لیزر

تفاوت بلفاروپلاستی پلک بالایی و پایینی

درباره جراحی بلفاروپلاستی Blepharoplasty باید بگوییم که این نوع جراحی نوعی جراحی برای رفع افتادگی پلک است که این مشکل را کاملا برطرف می کند و پزشک در این نوع جراحی پوست، چربی و عضله اضافه را بر می دارد. بلفاروپلاستی می تواند این مشکلات بینایی را کاهش داده یا برطرف کند و باعث می شود چشم ها جوان تر به نظر می رسند. اما درباره بلفاروپلاستی پلک بالایی و پایینی باید بگوییم که این دو عمل بسیار متفاوت هستند. زیرا ، نگرانی اصلی در مورد پلک بالا، پوست اضافی است در صورتی که مشکل اصلی پلک پایین کیسه های چربی است و در جراحی بلفاروپلاستی معمولا جراحی پلک پایین از نظر فنی پیچیده تر از بلفارو پلاستی پلک بالایی است.

برداشتن پوست اضافی در بلفاروپلاستی

معمولا در جراحی بلفاروپلاستی برای پلک بالا، برداشتن پوست اضافی که برای از بین رفتن چین و چروک انجام می شود بسیار مناسب و آسان است و معمولا عوارض خاصی را برای بیمار ندارد. اما برداشتن پوست در پلک پایینی با توجه به این که منجر به ایجاد مشکلات کارکردی و زیبایی در فرد می شود باید با احتیاط تمام انجام شود. برداشتن زیاد پوست از پلک پایینی ممکن است برای بیمار مشکلاتی مثل خشکی چشم ها، ظاهر غمگین یا ناتوانی در بستن کامل چشم ها را به وجود بیاورد.

حذف چربی اضافی در بلفاروپلاستی

پزشک برای حذف چربی اضافی در پلک پایینی، باید نهایت دقت خود را داشته باشد زیرا برداشتن چربی بیش از اندازه باعث ایجاد ظاهر توخالی و غیرجذاب می شود و از ان جایی که در حین عمل، برای از بین بردن فاصله بین پلک پایینی وگونه چربی اضافی معمولا جابه جا می شود ممکن است تا این فاصله به طور کامل از بین برود. علامت مهم پیری در پلک بالایی، از دست رفتن چربی است و بنابراین روش بلفاروپلاستی پلک بالایی نباید با برداشتن چربی بیش از اندازه باعث بدتر شدن ظاهر شود.

  لیفت ابرو | لیفت اندوسکوپی ابرو | هزینه لیفت ابرو

برش برای بلفاروپلاستی پلک بالایی و پایینی

اگر این جراحی زیبایی زیر دست یک جراح باتجربه صورت بگیرد برش ها در مناطقی انجام می شود که پنهان باشند یعنی در چین ها و انحناهاوخطوط طبیعی از ان جایی که خطوط برش در پلک ها معمولا تا حدی بهبود می یابند و این امر به خاطر این است که این ناحیه نازک ترین پوست را دارداز این رو ممکن است کمی زمان ببرد.

 • برش بلفاروپلاستی پلک بالایی
 • برش دقیقا در چین طبیعی پلک صورت بگیرد
 • این قسمت در زمان باز بودن چشم ها دیده نشود.
 • حتی با بستن چشم ها نیز زخم قابل مشاهده نباشد

برش بلفاروپلاستی پلک پایین

در مورد این برش باید بگوییم که این برش پلک پایینی به دو روش انجام می شود :

 1. زیر خط مژه : بهترین برش در این قسمت است زیرا این قسمت به سرعت خوب می شود و با هر نوع آرایش چشم به خوبی پوشانده می شود.
 2. در داخل پلک پایینی : این برش در داخل پلک انجام می شود بنابراین زخم خارجی وجود ندارد.این برش زمانی به کار می رود که پوست برداشته نمی شود.

بهبود بعد از بلفاروپلاستی

 • بعد از این جراحی بهتر است تا استراحت مناسبی را به چشم ها داد بهتر است تا از تماشای تلویزیون، مطالعه یا هر کاری دیگری که به چشم فشار می آورد اجتناب کرد.
 • بهتر است تا برای کمک به کاهش تورم و کبودی دور چشم، از چند بالش برای بالا آوردن سر خود استفاده کنید.
 • طبیعی است که در روزهای اول چشم نسبت به نور شدید حساس باشد.
 • در صورت احساس درد می توانید تا از داروهای مسکنی که پزشک تجویز کرده استفاده کنید.

پیگیری بعد از بلفاروپلاستی | جراحی پلک

در صورت احساس درد شدید بهتر است تا به پزشک تان مراجعه کنید اولین ویزیت بعد از یک هفته از جراحی است. می توانید تا با اجازه پزشک بعد از ۱ هفته افعالیت سبک انجام دهید اما از فعالیت سنگین در ۶-۴ هفته بعد از جراحی اجتناب کنید. رای کم شدن میزان ورم و کبودی باید سر را به سمت بالا نگاه داشت . بخیه های زده شده طی عمل جراحی بلفاروپلاستی ، ۲ الی ۷ روز پس از جراحی توسط پزشک کشیده می شوند و معمولا پس از ۱۰ روز نیز انجام فعالیت های طبیعی مانعی را برای فرد ندارد بهتر است تا از عینک افتابی استفاده کنید و مراقب باشید پوست آسیب دیده پلک زیاد در معرض نور خورشید قرار نگیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *