درمان تایم
درمان تایم
پایین آوردن قند خون

6 روش پایین آوردن قند خون فوری

قند خون بالا یکی از مواردی است که می‌تواند آسیب‌های زیادی را به سلامتی وارد کند و افراد را در معرض خطر ابتلا به بیماری دیابت و خرید تجهیزات پزشکی مرتبط با پایین آوردن قند خون و کنترل دیابت، قرار ‌دهد. دیابت به دو دسته دیابت نوع یک و یا دیابت نوع دو تقسیم می‌شود که هریک به نوعی سلامتی را تحت تاثیر قرار می‌دهند. با توجه به این مسئله که قند از جمله اموری است که به سرعت بالا می‌رود، افراد باید به موارد متعددی از جمله سبک زندگی سالم توجه داشته باشند. ممکن است در مورد قند خون بالای 250 و یا قند خون بالای 300 خوانده باشید. بهتر است بدانید اگر سریعا برای پایین آوردن قند خون اقدام نکنید، حتی ممکن است در معرض مشکلات فراوانی قرار گیرید.

عدم مصرف از مواد قندی

یکی از مواردی که به پایین آوردن قند خون کمک می‌کند عدم استفاده از مواد قندی است. مصرف شکلات، شیرینی، قند و فست‌فود می‌تواند آسیب‌های زیادی را به بدن وارد کند و حتی ممکن است قند خون بالای 400 و یا قند خون بالای 500 را تجربه کنید. این مسئله بسیار آسیب‌رسان است و اندام‌های داخلی شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. به همین دلیل، شما باید عدم استفاده از مواد قندی را به عنوان راهکار اصلی در پایین آوردن قند خون مد نظر قرار دهید.

عدم مصرف چربی

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند به پایین آوردن قند خون کمک کند عدم مصرف چربی است. چربی‌ها می‌توانند برای بدن بسیار مضر باشند و قند خون را بالا می‌برند. کسانی که به دیابت نوع 1 و یا دیابت نوع 2 مبتلا هستند و مواد چربی مانند مواد غذایی سرخ کردنی را مصرف می‌کنند ممکن است قند خون بالای 600 را تجربه نمایند. کسانی که دیابت دارند، باید به این مسئله توجه ویژه‌ای داشته باشند و سر موعد مقرر با دستگاه تست قند خون لیبر 1 قند خون خود را بررسی نمایند.

ورزش

شاید بتوان گفت یکی از مهمترین مواردی که به پایین آوردن قند خون کمک می‌کند و شما می‌توانید در سنسور تست قند خون لیبر 1 عدد پایینی را برای قند خون مشاهده کنید و شگفت‌زده شوید ورزش کردن است. ورزش باعث می‌شود قند خون شما بسوزد و به راحتی بتوانید بدن سالمی را تجربه کنید. تمامی افرادی که به بیماری قند خون بالا مبتلا هستند، به این موضوع اشاره می‌کنند که با ورزش کردن توانسته‌اند تا حد زیادی قند خون را پایین بیاورند و این مسئله توانسته است بدن آنها سالم شود و حس خوبی را تجربه نمایند.

پیروی از رژیم غذایی حاوی سبزیجات

از جمله مواردی که در پایین آوردن قند خون باید به آن توجه کنید پیروی از رژیم غذایی حاوی سبزیجات سالم است. اگر غذای شما سرشار از سبزیجات سالم باشد و دیگر از مواد قندی و کربوهیدرات استفاده نکنید، می‌توانید حس خوبی را تجربه کنید. از طرف دیگر، باید بدانید سبزیجات التهاب بدن شما را کاهش می‌دهد و باعث می‌شود که قند بدنتان پایین بیاید. البته باید بدانید این مسئله بدین معنا نیست که سبزیجات قند ندارند و لیمو ترش هم می‌تواند باعث افزایش قند خون شود. بنابراین، بهتر است به این مورد توجه داشته باشید و برای پیروی از رژیم غذایی حاوی سبزیجات با پزشک خود مشورت نمایید.

 مصرف مکمل‌های دارویی مناسب

یکی دیگر از مواردی که برای پایین آوردن قند خون بسیار مهم است مصرف مکمل‌های دارویی مناسب است. همانطور که می‌دانید پرهیز غذایی در افرادی که مبتلا به قند خون هستند باعث می‌شوند بدنشان افت پیدا کند. شما باید از ویتامین‌ها و مواد مغذی مناسب استفاده کنید. به همین دلیل، توصیه می‌شود باید از داروخانه‌ها مکمل‌های ویتامین‌دار مناسب استفاده نمایید و بدن خود را سالم نگه دارید. استفاده از دستگاه تست قند خون مناسب نیز در کنار مصرف این مکمل‌ها بسیار مهم است.

تزریق انسولین

یکی از روش‌هایی که برای پایین آوردن قند خون پیشنهاد می‌شود تزریق انسولین است. انسولین هورمونی است که به بدن کمک می‌کند قند کاهش پیدا کند و همین امر نقش بسیار مهمی در سلامتی دارد. البته باید بدانید تمامی افرادی که مبتلا به قند خون بالا هستند، نیازی به استفاده از سرنگ انسولین و تزریق آن را ندارند. به همین دلیل، شما باید به پزشک مراجعه کنید و در صورت تایید پزشک استفاده از انسولین را مد نظر قرار دهید.

آیا استرس باعث افزایش قند خون می‌شود؟

بهتر است بدانید ممکن است شما تمامی روش‌های پایین آوردن قند خون را مورد توجه قرار دهید، اما باز ببینید که قند خونتان بالا رفته است. ممکن است شما استرس زیادی داشته باشید و این مسئله به عنوان سد دفاعی در برابر کاهش قند خون باشد. برای جلوگیری از این مسئله تاکید می‌شود که به عنوان یکی از روش‌های پایین آوردن قند خون مدیتیشن و ریلکسیشن را مد نظر داشته باشید. این امر می‌تواند نقش موثری در کاهش قند خون داشته باشد.

قند خون بالا چه مضراتی دارد؟

اگر از روش‌های پایین آوردن قند خون استفاده نکنید، بدن شما در معرض آسیب زیادی قرار می‌گیرد. این آسیب‌ها به شرح زیر هستند:

  • آسیب به اندام‌های داخلی: یکی از مضرات قند خون آسیب به اندام‌های داخلی از جمله کبد و کلیه است. زمانی که این اندام‌ها به درستی کار نکنند، عملکرد کل بدن تحت تاثیر قرار می‌گیرد. در برخی از مواقع ممکن است کلیه‌ها در اثر تجمع بیش از حد در قند خون از کار بیفتند و بدن دچار آسیب‌های زیادی شود.
  • دیابت: یکی دیگر از بیماری‌هایی که در اثر عدم پایین آوردن قند خون افراد به آن مبتلا می‌شوند دیابت است. دیابت خود می‌تواند زمینه‌ساز ابتلا به بیماری‌های مختلفی شود. زخم دیابتی یکی از مشکلاتی است که می‌تواند چالش‌های زیادی را برای افراد به وجود بیاورد.
  • مشکلات مغزی: با بالا رفتن قند در خون مغز انسان تحت تاثیر قرار می‌گیرد و دیگر عملکرد مناسبی ندارد. بسیاری از کسانی که دچار افزایش قند خون هستند، کندی در مغزی را تجربه می‌کنند و این مسئله مشکل آفرین است.
  • آسیب به بینایی: از مضرات دیگر عدم پایین آوردن قند خون می‌توان به آسیب به بینایی اشاره کرد. حتی بسیاری از افراد در اثر عدم توجه به این موارد دچار نابینایی شده‌اند.

علائم ابتلا به قند خون بالا

با توجه به این موضوع که قند خون بالا آسیب‌های زیادی را به بدن وارد می‌کند، افراد سوالات زیادی در مورد علائم قند خون بالا می‌پرسند. این علائم به شرح زیر هستند:

  • افراد مبتلا به قند خون بالا احساس تشنگی زیادی دارند
  • افراد مبتلا به قند خون بالا دائما ادرار دارند
  • افراد مبتلا به قند خون بالا تهوع و استفراغ را تجربه می‌کنند
  • افراد مبتلا به قند خون بالا تنگی نفس را تجربه می‌کنند

به طور کلی، هر یک از این علائم را احساس کردید، بهتر است سریعا به پزشک مراجعه کنید و آزمایش قند خون بدهید.

برای خرید تجهیزات پزشکی قند خون به کجا مراجعه کنیم؟

تا به اینجا تلاش کردیم در مورد روش‌های پایین آوردن قند خون صحبت کنیم. یکی از روش‌هایی که برای کاهش قند خون پیشنهاد می‌شود حذف قند و چربی از رژیم غذایی است. ورزش نیز از جمله اموری است که باعث می‌شود قند خون کاهش پیدا کند و این امر می‌تواند به افزایش سلامتی کمک نماید. اگر به دنبال مرکز معتبری برای خرید تجهیزات پزشکی مرتبط با قند خون هستید، می‌توانید به وب‌سایت برانکارد به آدرس https://berankard.com مراجعه کنید و با کارشناسان برانکارد در تماس باشید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط