علائم ناباروری در مردان , راه های تشخیص ناباروری مردان

علائم ناباروری در مردان , راه های تشخیص ناباروری مردان , ناباروری مردان دارای چه نشانه هایی می باشد؟ تعدادی از علائم ناباروری مردان که به وسیله علم پزشکی تایید شده است در زیر جمع آوری شده است :

 1. کاهش یافتن میل جنسی آقایان
 2. عفونت های تنفسی که زیاد عود می کند.
 3. مشاهده مشکل در عملکرد جنسی عادی آقایان
 4. کاهش پیدا کردن میزان انزال (کم شدن حجم مایع منی )
 5. کاهش پیدا کردن تولید اسپرم با میزان پایین تر از حد معمول در بدن آقایان (اغلب در بدن آقایانی که دچار ناباروری می باشند کمتر از ۱۵ میلیون اسپرم در هر میلی لیتر مایع منی وجود دارد و یا شمار اسپرم این گونه آقایان کمتر از ۳۹ میلیون در هر انزال می باشد.)
 6. دچار شدن مردان به مشکلات کروموزومی یا ناهنجاری هورمونی در بدن خود .
 7. کاهش پیدا کردن موهای آقایان به ویژه موهای صورت آقایان
 8. رشد پیدا کردن غیر طبیعی پستان یا (ژنیکوماستی ) در آقایان
 9. دچار شدن مردان به مشکلات بویایی

علائم ناباروری در مردان

مراجعه به پزشک متخصص : درمان ناباروری مردان

فهرست مطالب

نحوه تشخیص مشکل ناباروری در آقایان

خوشبختانه امروزه علم پزشکی قادر می باشد که با انجام برخی اقدامات و آزمایش های دلایل ناباروری اقایان را تشخیص دهد که از جمله این آزمایش می توان به موارد زیر اشاره نمود:

تجریه و تحلیل مایع منی آقایانی که دچار ناباروری می باشند

جهت تشخیص دلیل ناباروری آقایان ،تست آنالیز مایع منی با هدف مشخص نمودن کیفیت و کمیت اسپرم های موجود در داخل آن انجام می شود.

گرفتن آزمایش خون از مردان نابارور

هم چنان که در بالا نیز اشاره کردیم از جمله دلایل ناباروری آقایان به هم خوردن تعادل هورمونی در بدن آین افراد می باشد .لذا یک پزشک متخصص ناباروری برای ارزیابی عدم تعادل هورونی بیمار خود ،بطبع آزمایش خون را از او به عمل می آورد.

انجام تصویر برداری از بدن آقایان نابارور

مردان نابارور عزیز باید توجه داشته باشند که برخی مواقع ،دلیل مشکل ناباروری در آقایان تشریحی می باش ،لذا تصویربرداری و انجام آزمایش هم زمان قادر می باشد که دلیل ناباروری را با اطینان بیشتری تعیین نماید.

انجام آزمایش ادرار پس از انزال در آقایان نابارور

اغلب پزشکان این آزمایش را با هدف بررسی اسپرم در نمونه ادرار آقایان به کار می برند .چناچه در ادرار بیمار اسپرم وجود داشته باشد ،این آزمایش مشخص خواهد کرد که اسپرم بیمار به عقب مثانه (به جای آلت تناسلی در طول انزال ) منتقل می شود .به این پدیده در علم پزشکی «رتروگراد انزال » گفته می شود.

انجام سونوگرافی از بیضه های آقایان نابارور

در این تست پزشک متخصص رادیولوژی ،یک موج صوتی با فرکانس بالا را برای تصویربرداری را به کار می برد.باید اشاره کنیم که این روش در تشخیص واریکوسل در بیضه های آقایان دارای عملکرد بسیار خوبی می باشد.

  چند راهکار برای پسر دار شدن مادران , چند روش برای پسر شدن چنین

انجام دادن سونوگرافی داخلی از بدن آقایان نابارور

این نوع از تصویربرداری که سونوگرافی پروستات نیز گفته می شود ،مدتی زمان نیاز دارد تا بتواند تصاویری را از غده پروستات مرد و بافت مناطق اطراف آن ارائه نماید.در سونوگرافی پروستات پروب از راه روده راست فرد جهت آزمایش ناباروری وارد بدن او می گردد.

بیوپسی بیضه ها در مردان نابارور

پزشکان در این تست آسیب شناسی ،با کمک یک سوزن نمونه ای از بیضه های آقایان را بر می دارند و آن را برای مشخص نمودن میزان تولید طبیعی اسپرم به کار می برند .در صورتی که این تست دارای نتایج طبیعی باشد ،در این شرایط دلیل ناباروری بیمار می تواند انسداد لوله های انتقال دهنده اسپرم به شمار آید.

انجام تست ژنتیکی در آقایان نابارور

در صورتی که از آقایان تست ژنتیکی به عمل بیاید این تست می تواند وجود ناهنجاری هایی را که در زیر ذکر شده است را نشان دهد:

 • وجود داشتن نقص کروموزومی در آقایان
 • دچار بودن بیمار به بیماری ژنتیکی
 • قطعه قطعه شدن DAN

با چه روش هایی ناباروری مردان درمان می شود؟

علائم ناباروری مردان

پزشکان متخصص ناباروری با استفاده از روش های گوناگونی ناباروری مردان را درمان می کنند که از جمله این روش ها عبارت می باشند از :

جراحی

چناچه پزشک متخصص ناباروری تشخیص دهد که در بدن مرد نابارور بیماری واریکوسل یا مسدود شدن مجرا دفران وجود دارد ،پزشک سعی خواهد کرد که با انجام جراحی بر روی این بیماری مشکل او را برطرف نماید.در علم پزشکی به این تکنیک ها (تکنیک های بازیابی اسپرم ) گفته می شود.

  آشنایی با آزمایش پاپ اسمیر

درمان مسائل مربوط به رابطه جنسی در بدن آقایان نابارور

اغلب پزشک متخصص ناباروری هم از تجویز دارو و هم با انجام جلسات مشاوره ای سعی می کند که بیماری نعوظ و انزال زودرس بیمار را درمان نماید.

درمان هورمونی آقایان نابارور

گاهی اوقات امکان دارد که پزشک متخصص ناباروری برای بیمار نابارور خود داروهای هورمونی را تجویز نماید ،چون مصرف برخی داروهای هورمونی می تواند دارای تاثیرات زیادی روی درمان عدم تعادل هورمونی مردان باشد.

به کارگیری روش های کمک باروری (ART) در آقایان نابارور

پزشکان در این روش درمانی ،اسپرم را از انزال طبیعی خود بیمار استخراج کرده و برخی مواقع هم چنانچه اسپرمی در مایع منی فرد وجود نداشته باشد ،از یک اهدا کننده استفاده می نمایند .سپس در مرحله ی بعدی امکان دارد که اسپرم جدا شده یا به صورت مستقیم وارد رحم خانم شده و یا در برخی موارد هم امکان دارد در محیط ازمایشگاه لقاح خارج از رحمی و یا لقاح مصنوعی و تزریق داخل سیتوپلاسمی اسپرم به درون تخمک انجام گردد و سپس بعد از گذراندن مراحل خاصی ،به داخل رحم خانم انتقال یابد.

درمان نمودن عفونت هایی که در بدن مردان نابارور وجود دارد

چناچه پزشک متخصص ناباروری پس از معاینه بیمار تشخص دهد که وجود عفونت در دستگاه تناسلی فرد موجب مشکل ناباروری او می باشد ،برای بیمار آنتی بیوتیک تجویز خواهد کرد در حقیقت مصرف آنتی بیوتیک ها می تواند هر گونه عفونتی که در دستگاه تناسلی آقایان وجود دارد را درمان نماید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *