لیزر موهای زائد , مرکز و کلینیک لیزر مو , هزینه و قیمت لیزر موهای زائد تهران

عوارض لیزر موهای زائد

لیزر موی پاها و ران

لیزر موهای زائد بازوها

لیزر موهای زائد بازوها

لیزر موهای زائد چانه

لیزر موی زائد صورت

لیزر موی زائد شکم زنان

لیزر مو زنان

لیزر موهای زائد بدن , بهترین کلینیک لیزر مو در غرب تهران , متخصص لیزر موهای زائد , بهترین پزشک زیبایی برای انجام لیزر موهای زائد در تهران : یکی از معضلاتی که اکثر خانم ها و آقایان با آن مواجه می شوند ، رشد موهای زائد در قسمت های مختلف بدن می باشد.و سعی می کنند که از هر روشی برای از بین بردن این موهای زائد استفاده بکنند.که تقریباً می توان گفت که حدود ۹۰% مردم برای از بین بردن موهای زائد بدن خود از روش تراشیدن استفاده می کنند.

موهای زائد بدن در همه نواحی بدن و به صورت ناخواسته رشد می کنند و در برخی موارد رنگ تیره آن ها موجب می شود که کاملاً غیر طبیعی جلوه کنند.موهای زاند بیشتر در نواحی لب فوقانی،چانه ،نواحی صورت ،کمر ،زیر شکم (موهای زائد ناحیه تناسلی) زیر بغل،و … رشد می نمایند و رنگ تیره آن ها موجب می شود که از موهای طبیعی متمایز باشند.

جدیدترین مقالات لیزر مو

لیزر موهای زائد با دستگاه دایود
دستگاه لیزر الکساندرایت

همه ما انسان ها با موهای زائد بدنمان درگیر می باشیم و همه ما علاقه مند می باشیم که به نحوی بتوانیم آن ها را از بین ببریم.مخصوصاً خانم ها که به زیبایی و لطافت بدن خود بیشتر اهمیت می دهند.ولی لازم می باشد اشاره کنم که از بین بردن موهای زائد به صورت دائمی نمی باشد با این وجود از بین بردن موهای زائد دارای حس خوش آیندی می باشد ،هر چند به صورت موقت باشد.

لیزر موهای زائد

جهت از بین بردن موهای زائد همه روزه محصولات بهداشتی و داروهای مختلفی در سراسر دنیا به بازار عرضه می شود و تقربیاً می توان گفت که همه افراد برای اینکه بتوانند از دست این موهای زائد خلاص شوند ،از این محصولات استفاده می کنند که در نهایت هم از چنان تاثیری برخوردار نمی باشد.بنابراین در طی سالیان اخیر و با پیشرفت تکنولوژی لیزر در پزشکی و سلامت ،روش های مثرتری جهت از بین بردن موهای زائد بدن ایجاد شده است که تقریباً می توان گفت ۹۰%موهای زائد بدن را به صورت دائمی از بین می برند.فناوری لیزر موهای زائد که در ادامه مطلب سعی خواهیم کرد که شما عزیزان را بیشتر با آن آشنا نماییم.

اطلاعاتی در رابطه با لیزر موهای زائد بدن !!!

با چه روش هایی می توان موهای زائد بدن را از بین برد؟

جهت رهایی از شر موهای زائد صورت و بدن( موهای زائد بیکینی ،موهای زائد ابروها،موهای زائد پاها ،موهای زائد زیر بغل و گردن،موهای زائد کشاله ران،موهای زاند بازوهاو…) همواره به دنبال بهترین کلینیک لیزر مو و نیز روشی که دائمی تر باشد بوده و هستیم.

در حالت کلی با دو روش می توان موهای زائد را از بین برد:

 1. روش دائمی از بین بردن موهای زائد بدن و صورت
 2. روش موقت از بین بردن موهای زائد بدن و صورت

روش موقت از بین بردن موهای زائد بدن به چه صورتی می باشد؟

ما می توانیم تقریبا همه روش های سنتی را در این دسته قرار دهیم مانند:تراشیدن با تیغ،موبر،موم ،اپیلاسیون،وکس و … باید این نکته را یادآور شوم که هنوز هم حدود ۸۰ درصد از مردم از این روش ها برای از بین بردن موهای زائد بدن خود استفاده می کنند البته همیشه به عوارضی که روش های سنتی و قدیمی در پیش دارند نیز توجه کرده ایم اما به علت اینکه روش های دائمی تر هزینه برتر می باشند همچنان از این روش ها برای رهایی از شر موهای زائد بدن خود استفاده می کنیم.

روش دائمی از بین بردن موهای زائد بدن به چه صورتی می باشد؟

امروزه با پیشرفت علم پزشکی به خصوص در زمینه زیبایی و لیزر یکی از رایج ترین روش های رفع موهای زائد به کار بردن لیزر می باشد .تکنولوژی لیزر یکی از محبوب ترین و دانمی ترین روش برای رهایی از موهای زائد بدن و صورت در آقایان و خانم ها است.

شما با استفاده از لیزر موهای زائد پوستی صاف و براق خواهید داشت و در مقایسه با روش های موقت مثل تراشیدن با تیغ متوجه خواهید شد که پوستی لطیف زیبا دارید.نرم و لطیف نمودن پوست پس از لیزر مو یکی از مزایای استفاده از دستگاه های لیزر می باشد.لیزر مو هیچ گونه عارضه ای را به دنبال ندارد و همین طور حین عمل شما هیچ دردی را احساس نخواهید کرد.با لیزر می توانید سطح وسیعی از موهای زائد خود را از بین ببرید .بدون اینکه دردی را حس بکنید.همین طور بعد از عمل لیزر شما نیازی به استراحت ندارید و بالافاصله بعد از عمل لیزر می توانید به کارهای روزمره خود بپردازید.

لیزر مو

لیزر موهای زاند تقریباً ۹۰% موهای زائد بدن را به صورت دانمی از بین میبرد و بقیه مقدار باقی مانده نیز مبدل به کک و موهای خیلی ریز می شوند که در مراحل سالانه لیزر مو آن ها نیز کم کم از بین خواهند رفت.در تاثیر لیزر برروی موی زائد عوامل مختلفی مانند نژاد ،سن افراد ،مقدار هورمون های تولید کننده موی زاند در بدن ،وسعت ناحیه مد نظر برای انجام عمل لیزر مو،رنگ مو،میزان زبری و ضخامت مو و…تاثیرگذار می باشند.

روز به روز با پیشرفت علم تجهیزات پزشکی دستگاه های حرفه ای تری جهت لیزر موهای زائد طراحی و ساخته می شود .بنابراین در لیزر مو از دستگاه های متفاوتی استفاده می گردد که با تکنیک های متفاوتی انجام می گردد .در زیر به تعدادی از این موارد اشاره خواهیم کرد:

انواع مختلف لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد به توجه به برخی از عوامل که قبلا هم اشاره کردیم دارای تاثیرات متفاوتی بر روی بدن و صورت می باشند. لیزر مو با تکنیک های مختلف و به وسیله دستگاه های گوناگونی قابل انجام می باشد تعدادی از دستگاه ها و روش های مورد استفاده در کلینیک لیزر مو به شرح زیر هستند:

 1. لیزر مو های زائد با دستگاه الکساندرایت
 2. لیزر مو های زائد با لیزر روبی(یاقوت)
 3. لیزر تور پلالسی بالا
 4. لیزر موهای زاد به وسیله لیزر دایود
 5. لیزر ND:YAG

چگونه بهترین کلینیک لیزر مو را انتخاب کنیم؟

از موارد مهمی که افراد متقاضی لیزر مو باید بدان دقت داشته باشند ؛انتخاب بهترین کلینیک لیزر مو است .کلینیکی که بهترین متخصصین را به همراه بهترین و بروزترین تجهیزات در اختیار داشته و از نظر علم پزشکی برترین کلینیک باشد.کلینیکی زا انتخاب نمایید که متخصصین با تجربه ای را در این زمینه در اختیار داشته باشد.

به چه نحوی لیزر موهای زائد بدن و صورت انجام می شود؟

همچنان که از نام این روش نیز مشخص می باشد ،در این روش برای از بین بردن موهای زائد بدن و صورت از لیزر استفاده می شود در این روش برای اینکه به چشم های بیمار آسیبی وارد نشود و قرینه چشم دچار آسیب نشود برای بیماران از عینک های مخصوصی استفاده می شود. پیش از عمل لیزر موهای زائد بایست موهای ناحیه درمان کاملا اصلاح گردند به طوری که بیش از یک میلیمتر ارتفاع نداشته باشند.

پیش از انجام لیزر موهای زائد در ناحیه درمان از ژل های سرد و خاصی برای محافظت از پوست و نیز نفوذ سریع لیزر به ناحیه فولیکولی استفاده می گردد. و در آخر سر با انرژی اندازه ای که روی دستگاه لیزر مو تنظیم می شود ،عمل لیزر موهای زائد صورت می گیرد که لطافت و زیبایی را برای مریض به همراه دارد.

لیزر بر روی موهای زائد بدن دارای چه اثراتی می باشد؟

 1. سرعت رشد مو را به شدت کم می کند.
 2. لیزر ۹۰% موهای زائد بدن را از بین می برد.
 3. رنگ مو را کم رنگ تر می نماید.
 4. موهای زائد بدن را بسیار نازکتر کرده و جلوی رشد آن ها را می گیرد.

همه موارد بالا بعد از عمل لیزر موهای زائد موجب می شود که درمان و از بین بردن موهای زائد بدن و صورت بسیار طبیعی جلوه نمایند.

چند جلسه برای لیزر موهای زائد بدن و صورت مورد نیاز می باشد؟

باید به این مسئله دقت داشته باشیم که لیزر به فولیکول مو(پیاز مو) آسیب می رساند و از رشد آن جلوگیری می کند .بنابراین همه پیاز های مو در یک مرحله رشد نمی باشند و به شکل متفاوت زمان بندی دارند .از سوی دیگر برای به دست آوردن نتیجه بهتر لیزر مو برخی موارد مانند:رنگ مو ،نوع پوست ،ضخامت مو،ناحیه درمان و…موثر می باشند.بنابراین با در نظر گرفتن تمام موارد بالا ،تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر موهای زائد مشخص می گردد.

ماندگاری و دوام لیزر موهای زائد چه قدر می باشد؟

همان گونه که قبلاً هم اشاره داشتیم جهت از بین بردن دائمی موهای زائد بدن و صورت از روش لیزر مو استفاده می گردد که خیلی بهتر و آسانتر می باشد.ولی برای از بین بردن همه فولیکول های مو باید تعداد جلسات لیزر موهای زائد را افزایش دهیم تا همه پیاز های مو در ناحیه درمان به طور کامل از بین بروند و دیگر توان رشد نداشته باشند.رضایت افراد متقاضی و لیزر مو و مطالعات و تجربه ای مه متخصصین دارند این نتیجه را نشان می دهد که ۹۰% موهای زائد به طور کامل از بین می روند و بقیه هم به مقدار زیادی ضخامت خود را از دست می دهند به اندازه ای که تبدیل به کک می گردند و طبیعی دیده می شوند.

لیزر موهای زائد دارای چه معایب و عوارضی می باشد؟

دقت داشته باشید که برای انجام لیزر موهای زائد بدن و صورت خود نخست باید کلینیک لیزر مو مورد نظر خود را انتخاب نمایید که دارای افراد متخصص و با تجربه ای می باشند که همه زیر و بم عمل لیزر مو را می دانند.پیش از انجام لیزر موهای زائد پزشک و متخصص زیبایی در کلینیک لیزر مو باید بر اساس سیستم بدنی شما همه عوارض بعد از لیزر را کاملاً برای بیمار شرح دهند.خوشبختانه تا به حال عوارض خاصی بهد از انجام لیزر موهای زاند بدن مشاهده نشده است .بنابراین در صورتی که تمام توصیه های که پزشک متخصص برای شما ارائه می دهد را به صورت جدی رعایت نمایید عوارض احتمالی پس از لیزر موهای زائد بدن و صورت را به حداقل خواهید رساند.

بعد از لیزر موهای زائد بدن چه مراقبت هایی را باید انجام دهیم؟

 1. باید از انجام تمرین های بدنی و ورزشی سنگین به مدت یک ساعت (حداقل یک ساعت) پس از عمل لیزر مو اجتناب نمود.
 2. حدودا به مدت ۳ هفته از بند انداختن و اپیلاسیون پرهیز شود .پس از انجام لیزر موهای زاند پوست حساس می شود این مدت زمان برای برگشت پوست به حالت طبیعی در نظر گرفته می شود.
 3. پس از انجام عمل لیزر موهای زائد ،فرد باید به مدت ۴۵ روز از قرار گرفتن مستقیم در معرض نور خورشید خودداری نماید.
 4. بعد از عمل لیزر موهای زائد ،فرد باید از کرم ضد آفتاب SPF15 برای جلوگیری از آسیب دیدگی احتمالی پوست استفاده نمود.
 5. پس از لیزر موهای زائد ناحیه درمان را به هیچ عنوان نباید برای مدتی دستکاری یا بسایند.
 6. جهت آبرسانی به پوست ناحیه درمان بهتر می باشد از کرم مرطوب کننده استفاده نمود.
 7. بعد از انجام لیزر موهای زائد جهت مرطوب نگه داشتن ناحیه درمان از کرم هایی که از مواد شیمیایی مانند بنزوئیل استفاده شده است به کار نباید برد.

با رعایت نمودن تمام موارد بالا پس از انجام عمل لیزر موهای زائد ،فرد هیچ نوع درد و عارضه پس از درمان نخواهد دید و درمان کاملاً موفقیت آمیز خواهد بود.

لیزر موهای زائد در زمان بارداری و شیر دهی به چه صورتی می باشد؟

باید به ایم مسئله توجه داشته باشیم که بارداری و بطبع دوران بعد از بارداری یکی از حساس ترین مراحل زندگی زناشویی می باشند و هر کاری را در این دوران باید با احتیاط و زیر نظر پزشک انجام دهیم.در دوران بارداری خانم با تغییرات هورمونی خاص بدن مواجه می شود بنابراین نباید در این دوران از لیزر استفاده نمود.

در حالت کلی لیزر موهای زائد به دو دسته تقسیم می شوند:

سیستم های لیزری

سیستم های لیزر نیز به چند دسته زیر تقسیم می گردد:

 • دستگاه لیزر موهای زائد الکساندرایت
 • لیزر دایود
 • ان دیگ
 • لیزر دایود الکس

سیستم های نوری جهت از بین بردن موهای زائد

سیتم های نوری نیز به موارد زیر گفته می شودک

 • ای پی ال
 • ایلایت
 • اس اچ آر-ای ی ای

در ادامه نوشته به شرح همه موارد ذکر شده خواهیم پرداخت .نخست به سیستم های لیزری اشاره می نماییم:

دستگاه لیزر موهای زاند الکساندرایت

یکی از پیشرفته ترین سیستم های لیزری برای از بین بردن موهای زائد بدن و صورت دستگاه لیزر موهای زائد الکساندرایت می باشد که دارای قدرت زیادی است البته باید توجه داشته باشیم که این بدان معنی نیست که از الکسانداریت برای لیزر موهای زائد هر فردی می توان استفاده نمود.بلکه این لیزر را بیشتر برای افرادی به کار می برند که دارای موهای زائد ضخیم ،مشکی و پوست سفید هستند.بنابراین افرادی که با تیرگی ناحیه زیر بغل ،ناحیه بیکینی روبه رو می باشند نبایست از لیزر الکس جهت از بین بردن موهای زاند این نواحی استفاده نمایند یا اینکه اشخاصی که دارای موهای نازک در ناحیه پا یا دست و بازو هستند با احتمال زیاد لیزر الکس نمی تواند برای آن ها مناسب باشد.

باید توجه داشته باشیم تا پیش از اصلاح دستگاه جدید الکس دستگاه های الکس جزد دستگاه هایی بودند که درد زیادی را برای فرد در موقع انجام عمل لیزر ایجاد می کردند.ولی با پیشرفت سیستم های لیزری و طراحی دستگاه های پیشرفته این مورد و ضعف دستگاه الکس را با سیتم تولید باد سرد موقع انجام عمل لیزر موهای زاند رفع نموده اند.البته با استفاده از این سیستم سرد کننده به علت اینکه دردی حس نمی شود احتمال سوختگی در فرد زیاد می باشد به گونه ای که تعدادی از افرادی از این دستگاه استفاده نموده اند دو یا سه بار دچار سوختگی شده اند.

لیزر ان دیگ

در واقع می توان گفت که سیستم ان دیگ در میان همه لیزرهایی که جهت از بین بردن موهای زائد مورد استفاه قرار می گیرد دارای کمترین اثربخشی می باشد از لیزر ان دیگ بیشتر برای افرادی که دارای پوست تیره هستند ،استفاده می گردد .بنابراین این دستگاه هم قیمت بالایی جهت لیزر موهای زائد دارد و هم اینکه دارای درد بالایی می باشد بنابراین استفاده از این دستگاه توصیه نمی گردد.

لیزر دایود

سیستم لیزر دایود یکی دیگر از موثرترین لیزر موهای زائد می باشد که دارای قدرت بالایی انرژی می باشد .ولی در مقایسه با لیزر الکس در حدود ۵% ضعیف تر است اما در عمق نفوذ بالاترین درصد را شامل می گردد.

مقایسه انواع مختلف لیزرها با همدیگر

 1. لیزر دایود در مقایسه با لیزر الکس دارای هزینه درمانی کمی می باشد ولی نسبت به درمان آی پی ال دارای هزینه بالایی است.
 2. لیزر دایود در هنگام لیزر موهای زائد درد کمتری نسبت به لیزر الکس دارد اما نسبت به اس اچ آر دردناکتر می باشد.
 3. لیزر دایود نسبت به الکس دارای سوختگی کمتری روی پوست می باشد و برای پوست های تیره و نژاد آسیایی به کار برده می شود.
 4. لیزر دایود روی موهای نازکتر تا حدودی تاثیرگذار می باشد.
 5. لیزر دایود دارای سرعت عمل بالاتری نسبت به لیزر الکس است.

مدت زمان شارژ دوباره لیزر بین شش ماه تا یک سال و نیم می باشد.

هزینه و قیمت لیزر موهای زائد

هزینه و قیمت لیزر موهای زائد بدن با توجه به نول لیزری که این عمل را انجام می دهد متفاوت بوده و به شکل زیر است:
لیزر موهای زائد بدن و صورت با استفاده از دستگاه اس اچ آر ارزانترین ،لیزر دایود سطح متوسط و لیزر موهای زائد با استفاده از لیزر الکس گرانترین آن ها می باشد.بنابراین با این تعریف باید در زمان انجام لیزر موهای زاند از روشی استفاده کنید که تا به انتهای جلسات درمان این امکان را داشته باشد که بتوانید هزینه های درمان را پرداخت نمایید.

و یک نکته مهمی هم که وجود دارد این می باشد که از انجایی که اس اچ آر ارزانتر می باشد بنابراین بهترین راه می باشد.نه این طور نمی باشد زیرا تعداد جلسات لیزر موهای زائد برای اس اچ آر زیاد می باشد و شاید در نهایت با سایر روش ها یکسان باشد.

جهت انتخاب بهترین روش لیزر موهای زائد حود حتما با پزشک متخصص یک جلسه مشاوره داشته باشید.پزشک بهترین روش را با تشخیص خود می تواند به شما پیشنهاد بدهد شاید هم بر اساس نیاز روش ترکیبی برای شما پیشنهاد دهد و شما برای لیزر موهای زائد از دو دستگاه به صورت ترکیبی می توانید استفاده نمایید.

این نکته را هم در نظر داشته باشید که تعداد جلسات بر اساس لیزر موهای ناحیه خاص بدن از ۴ تا ۱۰ جلسه متغییر می باشد . به عنوان مثال برای لیزر موهای زائد زیر بغل تعداد جلسات کمتری مورد نیاز می باشد این در حالی می باشد که برای لیزر ناحیه بیکینی به تعداد جلسات زیادی نیاز می باشد.همین طور در صورتی که اختلاف هورمونی در بیمار باشد تعداد جلسات بیشتر خواهد بود و امکان دارد که از دارو نیز استفاده شود.

جهت لیزر موهای زائد خود بهترین کلینیک لیزر مو را انتخاب نمایید .در نظر داشته باشید شخصی که عمل لیزر مو را انجام می دهد یک فرد آموزش دیده می باشد و کاملاً زیر نظر پزشک این کار را انجام می دهد و همین طور دستگاه هایی که برای لیزر مو استفاه می شوند دارای استاندارد جهانی می باشند و با تایید وزارت بهداشت اجازه فعالیت دارند.

این اتفاق افتاده است که مراجعین جهت انجام لیزر موهای زائد خود ترس دارند این ترس از تجربیات ناگوار دوستان و آشنایان می باشد بنابراین پیش از لیزر موهای زائد به این نکات بهتر است که توجه داشته باشید.

لیزر مو دارای هیچ دردی نمی باشد ،باعث هیچ گونه عارضه ای مانند نازایی و سرطان نمی شود ،موجب تحریک غدد لنفاوی نمی شود . خانم های مجرد هم می توانند لیزر موهای زائد را انجام بدهند.

سعی کنید برای انجام لیزر موهای زائد از کیلینیک لیزر مو معتبر استفاده نمایید و پیش از لیزر درمانی بهتر است مشاوره داشته باشید.

چنان چه زیر نظر پزشک متخصص لیزر مو را انجام دهید .دستگاهی را انتخاب خواهید نمود که مناسب با تحمل شما خواهد بود و شما هیچ دردو خطری را حس نخواهید کرد.

لیرز موهای زائد دارای چه عوارض و معایبی می باشد؟

 1. لیزر موهای زائد نسبتاً گران می باشد.
 2. حداقل جلسات مورد نیاز برای لیزر ۴ تا ۶ جلسه می باشد.
 3. از یزر موهای زائد نمی توان برای هر فردی استفاده نمود.
 4. نتیجه لیزر موهای زاند به تعداد ی عوامل مانند رنگ پوست بستگی دارد.
 5. در لیزر موهای زاند سوختگی اجتناب ناپذیر می باشد.

چه افرادی نباید لیزر موهای زائد را انجام دهند؟

 1. افردی که دارای بیماری های خاص پوستی می باشند.
 2. افرادی که دچار بیماری دیابت می باشند.
 3. کسانی که سرطان لوزه یا تروئید داشته باشند.
 4. کسانی که دارای سن کمتر از ۱۷ سال هستند.
 5. پوست دچار سوختگی آفتابی باشد یا بسیار تیره باشد.
 6. فرد مبتلا به بیماری قلب و عروق باشد.
 7. کسانی که بیماری های عفونی دارند.
 8. بیماری های مادر زادی پوستی دارند.
 9. در دوران بارداری و شیر دهی
© کپی رایت - کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت برای مجله پزشکی و سلامت درمان تایم محفوض می باشد.