جراحی اصلاح نوک پستان فرو رفته

جراحی اصلاح نوک پستان فرو رفته , هزینه عمل اصلاح نوک پستان فرو رفته : یکی از مشکلات مربوط به پستان که معمولا در بیشتر آقایان نیز دیده شده است . فرو رفتگی نوک پستان است. در بیشتر خانم ها معمولا این عارضه زمانی دیده می شود که مجاری سینه (کانال هایی که شیر را از غده های شیری به نوک پستان می آورند) کوتاه باشند که در این صورت منجر به کشیدن شدن نوک سینه به داخل می شود. در بیشتر خانم ها این مشکل بعد از بارداری روی می دهد. هدف از جراحی سینه در این مورد اصلاح فرو رفتگی نوک پستان است.

عمل اصلاح نوک پستان فرورفته

برای این امر چند دلیل احتمالى وجود دارد: ممکن است که فرد به طور مادرزادی با این مشکل بدنیا بیاید براى بیشتر افرادى که این مشکل را دارند، این مسئله می تواند مشکل زیبایى باشد، یا براى خانم ها مشکلات جدى ترى از جمله در شیردهى ایجاد کند. خوشبختانه راه هایى براى این مشکل ملنند جراحى و اصلاح نوک پستان وجود دارد.

بیشتر مطالعه کنید : جراحی زیبایی

عمل اصلاح فرورفتگی نوک پستان چه می کند؟

مهم ترین هدف از این عمل و اصلاح نوک پستان فرو رفته در فرد آزاد کردن مجراهای کوتاه و جلوگیری از فرورفتگی می باشد. این عمل بیشتر برای خانم هایی مناسب است که این مشکل در آنها شدید است از این رو می توانند از این عمل استفاده کنند.

  لیپوماتیک یا لیپوساکشن

مهم ترین مسائلی که باید در زمان جراحی نوک پستان فرو رفته در نظر گرفت:

معمولا وجود هر گونه عارضه دربدن نیاز به بررسی دارد از همین رو هم در صورتی که به تازگى تغییرى در قسمتی از اندام ها و یا بحث مورد نظر یعنی سینه مشاهده کرده اید، به خصوص اگر بالاى ۵٠ سن دارید، می تواند این نشانه ى مریضى یا عفونت باشد. سرطان و مشکلات جدى دیگر مانند تورم یا عفونت، بعضى مواقع می توانند دلیل ‎نوک سینه تو رفته باشند. پس از این رو باید تا در مواجهه شدن با چنین مواردی به پزشک مراجعه نمود.

پزشک جراح در روش های جدید به گونه ای این عمل را انجام می دهد که در مجاری شیر هیچ انسدادی اتفاق نمی افتد و همه خانم ها می توانند بعد از عمل شیردهی انجام دهند. پزشک یا جراح می تواند تشخیص دهد که شما برای عمل اصلاح گزینه مناسب هستید یا خیر.

برش مورد نیاز برای عمل اصلاح فرورفتگی نوک پستان

مهم ترین نقش جراح پلاستیک بعد از یک عمل موفقیت آمیز ایجاد کمترین جای زخم و اسکار است با وجود این که هر روش جراحی نوعی زخم ایجاد می کند. اما یک جراح پلاستیک متبحر در کاهش تعداد برش ها تخصص دارد و آنها را در بخش هایی ایجاد می کند که دیده نمی شوند.  برش برای اصلاح نوک پستان برگشته در قاعده نوک پستان صورت می گیرد. و این برش تقریبا نیمی از محیط نوک سینه را در بر می گیرد. با توجه به این که پوشیدن هر نوع لباسی باعث مخفی شدن این زخم ها می شود. از این رو معمولا زخم ها قابل مشاهده نیستند.

جراحی نوک پستان معکوس

جراحی نوک پستان معکوس

دوران نقاهت بعد از جراحی

  • پرهیز از انجام فعالیت های سنگین
  • انجام فعالیت های سبک مانند تماشای تلویزیون، آماده کردن غذا و مطالعه
  • معمولا احساس درد در نوک سینه به مدت ۷-۴ روز عادی است
  • کبودی طی ۲-۱ هفته اول طبیعی است
  • معمولا اکثر بیماران در عرض ۵-۳ روز به سر کار برمی گردند.
  • ۲-۱ هفته بعد از جراحی می توانید ورزش سبک انجام دهید اما از فعالیت سنگین تا ۴ هفته بعد از جراحی اجتناب کنید.
  جراحی زیبایی پروتز چانه

در صورتی که در طول بهبود، کبودی، ورم یا ناراحتی غیر منتظره ای را تجربه کردید، فورا با جراح زیبایی خود تماس بگیرید و برای معاینه به مطب بروید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *