تشخیص عوارض صافی کف پا در کودکان و بزرگسالان

تشخیص عوارض صافی کف پا در کودکان :  امروزه در جامعه ما فراد به گونه ای از قسمت های مختلف بدن خود رنج می برند که صافی کف پا نیز جزو آن دسته بشمار می اید که افراد زیادی دچار این مشکل هستند. صافی کف پا در کودکان نیز وجود دارد که آن را به دو دسته حالت انعطاف پذیر و حالت غیر قابل انعطاف تقسیم بندی کرده اند. درمان این بیماری برای زمانی که صافی کف پای نوزاد انعطاف پذیر باشد با روش های ساده امکان پذیر می باشد ، ولی در غیر این صورت یعنی صافی کف پا غیر قابل انعطاف باشد کار کمی مشکل خواهد شد و نیاز به عمل جراحی خواهد داشت که این عمل سریع تر باید انجام شود . شما می توانید برای اطمینان از سالم بودن نوزادتان به یک پزشک مراجعه کرده و کودک شما را معاینه کند و یا در صورت اینکه متوجه این مشکل در نوزادتان شدید سریعا باید با پزشک اتوپدی خود در میان بگذارید زیرا راه رفتن کودک شما با مشکل مواجه خواهد .

صافی کف پا

راه های درمان صافی کف پا با ورزش های مخصوص

صافی کف پا در جامعه بسیار شیوع شده و افراد از این مشکل در عذاب هستند که دلیل وجود آن نیز یا مادر زادی می باشد و یا در شرایط محیط زندگی و کار و … است. بیشتر میتوان گفت افرادی در چند قدمی این بیماری هستند که از مشکلاتی چون چاقی ، بیماری قند ، التهاب مفصلی روماتیسمی رنج می برند . اما در کل گفتنی است که به هر دلیلی که موجب این بیماری هستید می توان آن را درمان کرد . در مواقع حاد شاید درمان صافی کف پا کمی مشکل باشد و نیاز به عمل جراحی باشد . اما در حالت های معمولی آن را می توان با ورزش های مخصوص برای اصلاح صافی کف پا برطرف کرد که بهتر است این ورزش ها در حضور و زیر نظر پزشک فیزیوتراپ انجام شود ، زیرا اگر این ورزش ها صحیح انجام نشود علاوه بر بهبودی مشکلات بسیار بدی برای ما در پی خواهد داشت .

  در مان دررفتگی مفصل شانه

حرکات اصلاحی و عمل جراحی برای صافی کف پا

همانگونه که بیشتر هم گفتیم صافی کف پا را با دو روش درمان می کنند : عمل جراحی و ورزش ها و حرکات اصلاحی. افرادی که دچار این بیماری هستند بیشتر از عمل جراحی می ترسند و این روش را انتخاب نمی کنند ، البته درستترین کار این است که پزشک مورد نظر شما نحوه درمان را تشخیص بدهند و آن را اجرا نمایند. در روش درمان بصورت ورزش های اصلاحی به چند نکته باید توجه کرد که این حرکات باید زیر نظر پزشک فیزیوتراپ باشد ، از انجام دادن حرکات سرخود ، بدون برنامه و غیر اصولی خودداری کنید. ممکن است بعضی حرکاتی از اطراف برای شما پیشنهاد شود که درد و عذاب شما را کمتر کند ولی اگر این حرکت غیر اصولی باشد زیان بدی به شما وارد خواهد شد. افرادی که این مشکل را دارند اصلا نگران درمان آن نباشند چون امروزه با پیشرفت علم پزشکی درمان این نوع بیماری ها بسیار ساده می باشد فقط باید به موقع درمان گردد پس اگر دچار صافی کف پا هستید هر چه سریعتر اقدام به درمان آن کنید .

فوق تخصص اختلالات پا و مچ پا یا متخصص ارتوپدی

مشکل صافی کف پا به دلایل زیادی به وجود می آید یکی از دلایل مادرزادی بودن این مشکل است . دلیل دیگر آن نیز شرایط محیطی است و کسانی که کارهای سخت انجام می دهند و فشار زیادی را تحمل می کنند خصوصا افرادی که به مدت زیادی سرپا می ایستند این مشکل را زودتر پیدا می کنند . درمان این بیماری زمانی که خفیف باشد بسیار ساده است و با حرکت ها و ورزش های اصلاحی درمان می گردد ولی اگر صافی در حالت شدید باشد سریعا باید برای درمان آن به متخصص مراجعه کرد. همیشه در یاد داشته باشید که صافی کف پا خود به خود برطرف نمی گردد و باید برای درمان آن اقدام کنید وگرنه در طول زندگی درد خواهید کشید. پس برای راحتتر بودن در زندگی و درد نکشیدن سریعا اقدام به درمان این مشکل کنید .

  ارتوپد دست خوب , بهترین متخصص ارتوپد دست در تهران

صافی کف پا چگونه ایجاد می شود ؟

صددرصد در میان و اطراف شما وجود دارد کسانی که به این بیماری دچار هستند و رنج می برند اگر شما نگران این هستید که دچار این مشکل بشوید باید از عوامل ایجاد آن جلوگیری کنید . عوامل صافی یکی مادرزادی بودن آن است و دیگری شرایط محیطی که اگر آنها را رعایت کنیم به این مشکل دچار نخواهیم شد . این بیماری زمانی اتفاق می افتد که استخوان های پا ، مفاصل و ماهیچه های پا بدرستی در جای خود نباشند و یا در اثر فشار و عوامل دیگر به آرامی از جای خود دررفته باشند. استفاده بیش از حد از کفش پاشنه بلند برای خانم ها بسیار مضرر می باشد و می توان این بیماری را در آنها به وجود بیاورد .

صافی کف پا در بزرگسالان

صافی کف پا در بزرگسالان اگر مادر زادی نباشد به دلایل بسیار زیادی که در بند های بالا به آن اشاره کردیم به وجود می اید که باید سریعا بعد از مشاهده آن باید درمان گردد. اگر این مشکل به موقع حل نشود رباط پشتی استخوان درشت پا بعد از مدتی دچار فرسودگی می شود که دیگر قابل جبران نخواهد بود . ولی اگر زودتر این مشکل را مشاهده کردید می توان از پیشرفت آن جلوگیری کرد و با روش های صحص درمانی آن را درمان نمود . در بیشتر موارد نیز باید از کفی طبی استفاده کرد که البته هر کفی نیز مناسب اینکار نیست و باید با درنظر گرفتن قوس پای شما آن را درست کنند.

صافی کف پا از نوع قابل انعطاف

همانگونه که قبلا اشاره کردیم صافی کف پا دو نوع قایل انعطاف و غیر قابل انعطلف است که در این بند می خواهیم در مورد صافی قابل انعطاف با شما به گفت و گو بپردازیم . صافی کف پای قابل انعطاف را در زمانی که پای شما روی زمین است را میتوانید مشاهد کنید که دارای علائمی چون انحراف پاشنه به سمت خارج ، درد در ساق پا ، انحراف مچ پا به سمت داخل می باشد . اگر این موارد را مشاهده کردید احتما وجود این بیماری در شما وجود دارد و باید به پزشک مراجعه کنید.که درمان این نوع صافی بسیار آسان می باشد و با حرکات ورزشی مناسب و اصولی آن را درمان می کنند و به ندرت به عمل جراحی نیاز می باشد.

  آرتروز شانه , تشخیص آرتروز شانه و راه های درمان آن

راه حل درمان صافی کف پا با فیزیوتراپی

امروزه با پیشرفت در علم پزشکی درمان این نوع بیماری بسیاتر آسان می باشد و شما در صورت مشاهده علایم صافی می توانید به پزشک فیزیوتراپ مراجعه کرده و آن را با روش های مختلف ورزشی درمان کنید . پزشک فیزیوتراپ با معاینه و تشخیص نوع این بیماری برای شما از ورزش ها و حرکات مختلفی استفاده می کند . برای شما توصیه می کنیم که در مورد این بیماری از افرادی که تخصصی در این باره ندارند مشاوره نگیرید.

درمان صافی کف پا بدون جراحی برای جوانان

در این بیماری هر چقد سن فرد بیمار کم باشد شانس بهبودی آن بسیار زیاد است و هر چقدر بیمار مسن تر باشد درمان سختتر شده و شاید نیاز به عمل جراحی نیز داشته باشد . بهترین زمان درمان این بیماری زمان نوجوانی و جوانی است . در این زمان برای درمان صافی شما بهتر می توانید ورزش های اصلاحی را انجام دهید و زودتر بهبودی یابید .

علل صافی کف پا در زنان

دلایل مختفلی برای این بیماری وجود دارد اما در زنان این بیماری بیشتر بخاطر هورمون های استروژن و پروژسترون می باشد . عامل دیگری که میتواند در صافی کف پای خانم ها تاثیر گذار باشد در دوران بارداری می باشد که فشار بیشتری به پاها وارد می شود . پس بهتر است در دوران بارداری بیشتر موارد ذکر شده را رعایت کنید و مراقب سلامتی خود باشید .

تست و اندازه گیری صافی کف پا

اگر کسی می خواهد از سلامتی کف پایش اطلاع داشته باشد باید به پزشک مراجعه کند و میزان صافی که پای خود را اندازه گیری کند. شما خودتان از علائم عمومی می توانید آن را تشخیص دهید که آیا کف پایتان صاف است یا نه .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *