درمان تایم
درمان تایم
دکتر امیررضا نعمتی

5 نکته برای تولید محتوای مؤثر پزشکی

برای تولید محتوای مؤثر پزشکی ما باید بر ارائه اصطلاحات بالینی به شیوه‌ای قابل هضم‌تر تمرکز کنیم، در صورت لزوم از تعاریف خود با اینفوگرافیک پشتیبانی کنیم و محتوای خود را به سمت سبک مکالمه‌ای که جذاب، خواندنی و سرگرم‌کننده باشد، هدایت کنیم. این کار باعث می‌شود افراد به اندازه کافی محتوای پزشکی شما را مطالعه کنند تا به بیماران جدید تبدیل شوند.

اهمیت تولید محتوای مؤثر پزشکی

نویسندگان خوب برای تولید محتوای مؤثر پزشکی باید با موضوعات تعامل داشته باشند و به تحقیق بپردازند. مرحله 1 در هر کمپین بازاریابی محتوا، شناسایی دقیق و مطمئن هدف شما است. در محتوای پزشکی می‌توانید کسب‌وکار تخصصی خود یا مشتری‌تان را ارزیابی کنید و شخصیت‌های بیماران و تجزیه و تحلیل جمعیتی مخاطبان خود را برای ایجاد تقویم محتوای عالی برای جذب افراد مناسب تنظیم کنید.

این محتوای پزشکی می‌تواند اشکال مختلفی مانند پست‌های وبلاگ، ویدیوها، آزمون‌ها، اینفوگرافیک‌ها، پادکست‌ها و موارد دیگر داشته باشد. بازاریابی محتوای پزشکی فواید بسیاری از جمله آگاهی از برند، رهبری فکری، آموزش بیمار و سئو دارد. اگر به‌طور مؤثر استفاده شود، بازاریابی محتوای مراقبت‌های بهداشتی می‌تواند یکی از مؤثرترین استراتژی‌های بازاریابی پزشکی باشد که می‌توانید از آن استفاده کنید.

نکات طلایی تولید محتوای مؤثر پزشکی

  1. محتوای پزشکی را به‌صورت مکالمه بنویسید: نوشتار محاوره‌ای هضم آسان‌تر است و به خواننده کمک می‌کند احساس راحتی بیشتری کند. این به آن‌ها اجازه می‌دهد تا بدانند که شما می‌توانید گزینه‌های درمانی آن‌ها را به روشی که آن‌ها درک کنند، بیان کنی و صادقانه بگویم، خواندن آن بسیار لذت بخش‌تر است.
  2. Lead محتوا را دفن نکنید: برای تولید محتوای مؤثر پزشکی ابتدا مهم‌ترین اطلاعات را بگویید و در صورت لزوم با جزئیات و گرافیک از آن پشتیبانی کنید.
  3. شرایط فنی را برای مطب بگذارید تا بتوانید درک بیماران را از طریق نشانه‌های صورت و زبان بدن غیرکلامی ارزیابی کنید.
  4. از یک بیمار معتمد یا گروهی از بیماران بخواهید گزیده‌هایی از وبسایت پزشکی شما را بخوانند تا ببینند آیا آنچه را که می‌خوانند می‌فهمند یا خیر. محتوای شما باید گفتگو در مورد گزینه‌های درمانی ایجاد کند نه اینکه بیماران شما را بیشتر گیج کند.
  5. کمک یک نویسنده حرفه‌ای را در مورد محتوای خود در نظر بگیرید. آن‌ها می‌دانند که چگونه در مورد محصولات و مزایای شما به جذاب‌ترین روش صحبت کنند، ساختار جمله و نحو را برای جریان و خوانایی جذاب تغییر دهند و برای خوانندگان خاصی که می‌خواهید جذب کنید بنویسند.

اغلب، ما نگران جزئیات ساخت یک وبسایت پزشکی جدید یا احیای یک وبسایت قدیمی هستیم، اما مهم است که عقب نشینی کنیم و به وبسایت به عنوان یک کل نگاه کنیم. محتوا، تصاویر، طراحی، گالری کیس، همه بخش‌های مهمی از یک سایت متعادل را تشکیل می‌دهند. شروع با متن محاوره‌ای و جذاب که خوانایی را بیشتر از طولانی بودن ترجیح می‌دهد، به هضم‌تر شدن وب‌سایت شما برای خواننده کمک می‌کند و اعتماد آن‌ها را به تخصص و توانایی شما در توضیح روشی که توصیه می‌کنید افزایش می‌دهد. این اولین قدم در ایجاد روابط پایدار با بیماران شماست.

برای تولید محتوای پزشکی خود همچنین می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی زیر با آژانس تبلیغات پزشکی طب مارکتینگ در ارتباط باشید:

02122644773

02126643064

02126601795

وبسایت:

www.tebmarketing.com

اینستاگرام:

tebmarketing

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط