کیست سینه , بهترین درمان کیست پستان , علت به وجود آمدن کیست سینه

کیست سینه , درمان کیست سینه , علت به وجود آمدن کیست سینه , درمان سنتی برای کیست سینه , بهترین درمان کسیت پستان : اینکه افراد دارای بیش از یک کیست باشند یک مسئله شایع می باشد .پستان ها متشکل از لوبول ها ( غدد تولید شیر) و مجاری (لوله ای که شیر را به نوک پستان حمل می نماید) می باشند که با بافت غده ای ،فیبری و چربی احاطه گشته اند.

کیست سینه

کیست سینه

کیست سینه

گفتنی است که خوشبختانه کیست های سینه یک بیماری خوش خیم (نه سرطان ) می باشند .در واقع این کیست ها یکی از رایج ترین دلایل توده پستان می باشند.و قادر می باشند که در یکی از پستان ها و یا هر دوی آن ها رشد نمایند.به خاطر تغییرات طبیعی در سطوح هورمونی به نظر می رسد که کیست سینه به شکل طبیعی با سن متغییر می باشد. اینکه فردی در سینه خود بیش از یک کیست داشته باشد ؛یک امر شایع می باشد. .پستان ها متشکل از لوبول ها ( غدد تولید شیر) و مجاری (لوله ای که شیر را به نوک پستان حمل می نماید) می باشند که با بافت غده ای ،فیبری و چربی احاطه گشته اند.

برخی مواقع کیسه های پر از مایع در بافت سینه رشد می نمایند ؛این کیست ها به کیست سینه معروف می باشند.درست است که ما می توانیم شاهد کیست سینه در هر رده ی سنی از خانم ها باشیم ولی این عارضه در خانم های بالای ۳۵ سال بیشتر رواج دارد.آن ها معمولا در خانم هایی که به یائسگی مبتلا می شوند ،نزدیک می شوند و اغلب هنگامی که خانم از یائسگی عبور می نماید ،شروع به متوقف شدن می کنند.

  همه چیز در رابطه با جراحی واژینوپلاستی , هزینه عمل تنگ کردن واژن

خانم هایی که از هورمون های درمانی جایگزین (HRT) بعد از یائسگی استفاده می نمایند هم قادر می باشند که کیست سینه را گسترش دهند.در واقع کیست سینه می تواند احساسی نرم یا سخت در سینه های فرد ایجاد کند و اندازه آن هم می تواند از چند میلی متر تا چند سانتی متر باشد.این کیست ها می توانند به صورت سریع در هر نقطه ای از پستان رشد نمایند.

شاید کیست سینه برای تعدادی از خانم ها همراه با ناراحتی بوده و دردناک باشد.پیش از یک دوره امکان دارد که کیست بزرگتر شود و احساس درد و حساسیت زیادی داشته باشد.و با همه این تفاسیر این احتمال نیز وجود دارد که بسیاری از خانم ها دارای کیست باشند ولی نتوانند آن ها را در سینه های خود احساس کنند.درست است که کیست سینه در میان خانم ها بیشتر شایع می باشد ولی آقایان هم احتمال دارد که دچار کیست سینه شوند.

کیست سینه دارای چه علائمی می باشد؟

اغلب کیست ها را به صورت یک توده در سینه و یا در طی یک غربالگری روتین تشخیص می دهند.در صورتی که فرد حتی به یک پزشک عمومی هم مراجعه داشته باشد ،این پزشک برخی مواقع می تواند به فرد بگوید که آیا این یک کیست سینه می باشد یا خیر.و پزشک ترجیح خواهد داد که فرد را به یک کلینیک سینه ارجاع دهد که در انجا پزشکان متخصص و یا پرستاران با انجام برخی از آزمایش ها قادر می باشند که کیست سینه را به درستی تشخیص دهند.

در کلینیک سینه و پستان بر روی فرد معاینه سینه را انجام می دهند.در ضمن احتمال دارد یک ماموگرام و یا یک اسکن سونوگرافی برای فرد انجام شود ( که امواج صوتی فرکانس بالا جهت تولید تصویری از سینه مورد استفاده قرار می گیرد.)

  علائم ونشانه های آتروفی واژن و روش درمان این بیماری

در صورتی که فرد بیمار یک فرد زیر ۴۰ سال باشد ممکن است که اسکن سونوگرافی هم از اوبه عمل آید.و این به این دلیل می باشد که بافت سینه خانم های جوان تر متراکم تر می باشد ،که می تواند تصویر اشعه ایکس را کمتر واضح نشان دهد،به همین دلیل تغییرات طبیعی و یا وضعیت خوش خیم سخت تر خودشان را نمایان می کنند. در صورتی که این توده به آسانی احساس گردد ،پزشک متخصص امکان دارد سوزنی را در آن ها فرو نماید و مایع را از ان ها بیرون بکشد تا ثابت نماید که این عارضه کیست سینه می باشد.

در صورتی که شما دارای یک کیست سینه می باشید ؛اغلب نیازی نیست که آن را درمان یا پیگیری کنید .اکثر کیست ها خود به خود ترمیم می گردند و جای نگرانی وجود ندارد.در صورتی که کیست بزرگ باشد و یا موجب ناراحتی گردد ،پزشک متخصص می تواند با استفاده از یک سوزن ظریف و سرنگ مایع درون آن را بیرون بکشد. در برخی موارد برای پیدا کردن کیست سینه ،از سونوگرافی استفاده می کنند .مایعی که از درون کیست بیرون کشیده می شود ،می تواند دارای طیف گسترده ای از رنگ ها از روشن تا بسیار تاریک را باشد.در صورتی که مایع آغشته به خون باشد به آزمایشگاه فرستاده می شود زمانی که مایع داخل کیست را بیرون بکشند ،اغلب دیگر کیست ناپدید می گردد.

پس از اینکه پزشک مایع داخل کیست را بیرون کشید ،احتمال دارد که بیمار مقداری احساس ناراحتی داشته باشد ،این ناراحتی احتمال دارد چند روز با احساس کوفتگی و نرمی همراه باشد.در صورتی که این چنین باشد بیمار می تواند برای تسکین درد خود از داروی پاراستامول استفاده نماید.این امکان وجود دارد که کیست سینه مجددا باز گردد و یا کیست های جدیدی به وجود آیند.باید بگوییم که کیست های سینه در هر دفعه به صورت یکسان درمان می شوند.
امکان دارد که افراد در مورد داشتن کیست سینه مقداری نگران باشند .و یا ممکن هم است که آسوده خاطر باشند که هنوز وضعیت خوبی دارند،اما باز هم نگران سرطان سینه باشند.در صورتی که کیست فرد بازگشته باشد و یا اینکه یک کیست جدید ایجاد شده باشد ،این فرد حتما باید به پزشک معالج خود مراجعه داشته باشد.

  لیفت سینه با دستگاه , دستگاه سفت کننده سینه , لیفت با دستگاه وکیوم سینه

لازم به ذکر است که دارا بودن کیست سینه و یا هر کیست دیگری نمی تواند خطر ابتلای فرد را به سرطان سینه بالا ببرد ولی خان مه باید از پستان خود مراقبت نمایند و در صورتی که کوچکترین تغییری در سینه های خود دیدند ،بدون آنکه توجهی به زمان رخ دادن آن داشته باشند ،حتما توسط یک پزشک مورد معاینه قرار بگیرند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *