هزینه عمل جراحی ژنیکوماستی ۹۸ – ۹۹ , جراحی کوچک کردن سینه آقایان

هزینه عمل جراحی ژنیکوماستی ۹۸ – ۹۹ ,  هزینه عمل جراحی کوچک کردن سینه آقایان تهران , بهترین جراح ژنیکوماستی را می توانید در درمان تایم پیدا کنید : در برخی از مردان بافت سینه بیشتر از حد نرمال رشد کرده است که در برخی موارد باعث خجالت آن ها می شود و اینگونه مردان حس ناخوشایندی نسبت به این قضیه دارند علاوه بر این باعث نامناسب شدن هیکل و تناسب آن ها می شوند که امروزه با توجه به پیشرفت علم پزشکی اینگونه مردان می توانند با استفاده از جراحی  این مشکل خود را برطرف کنند.

هزینه عمل جراحی ژنیکوماستی

اگر می خواهید درباره  کوچک کردن سینه مردان و دلایل ژنیکوماستی اطلاعاتی داشته باشید حتماً این قسمت را مطالعه کنید.

ژنیکوماستی چیست؟

برخی از مردان سینه هایشان بزرگ تر از حد معمول است که در اصطلاح پزشکی ژینکوماستی نامیده می شود. برخی از مردان که دچار این مشکل هستند حس خوبی نسبت به این قضیه ندارند و دنبال راه حلی برای این مشکل هستند، راه حلی که دارای عارضه نباشد. امروزه با توجه به پیشرفت علم پزشکی این مشکل نیز دارای راه حل ماندگاری است که به این روش نوین ژنیکوماستی گفته می شود.

مشخصات

علت و علائم بزرگی بیش از حد سینه آقایان

دلیل اصلی و قطعی بزرگی بیش از حد سینه در مردان مشخص نیست همچنین ممکن است در برخی از آقایان فقط یک سینه و در برخی دو سینه بزرگ باشد.

برخی از دلایل بزرگی سینه در آقایان(ژنیکوماستی)عبارت است از:

 • برخی از مواد دارویی در بدن مردان  تأثیر منفی می گذارند برای مثال آنتی آندروژن باعث ترشح پرولاکتین می شود که این ماده احتمال دارد باعث بزرگ شدن سینه مردان شود.
 • به هم خوردن نظم هورمون ها مخصوصاً هورمون های جنسی در مردان نیز می تواند مشکلاتی از جمله بزرگ شدن بیش از حد سینه ایجاد کند.
 • مصرف مواد مخدر اختلالاتی در بدن ایجاد می کند.
 • عوامل ژنتیکی و وراثتی
 • افزایش سن

ژنیکوماستی در نوجوانان

معمولا در پسران در دوران بلوغ به دلیل تغییرات هورمونی سایز سینه های آن ها بزرگ می شود که لازم به ذکر است این تغییر سایز با گذر زمان و بعد از دوره نوجوانی از بین می رود و نیاز به درمان ندارد.

جراحی کوچک کردن سینه مردان

نحوه ی انجام جراحی ژنیکوماستی

در این روش برای از بین بردن چربی های اضافه موجود در قسمت سینه ی افراد از تکنیک های لیپولیزر و یا ساکشن استفاده می شود که باعث کوچک شدن سایز سینه می شود البته لازم به ذکر است این جراحی تحت نظر پزشک فوق تخصص پلاستیک صورت می گیرد زیرا در این کار باید پزشک سایز سینه را با توجه به تناسب بدن فرد انجام دهد تا آسیبی به زیبایی فرد وارد نشود.

بهتر است بدانید همه افرادی که دچار ژنیکوماستی شده اند نیاز به جراحی ندارند. در برخی از افراد ژنیکوماستی در اثر استفاده از مواد مخدر یا اختلالات هورمونی ایجاد می شود در این موارد می توان با تنظیم هورمون ها  روش های دیگر این مشکل را حل کرد.

برای حل این مشکل شما باید ابتدا به یک پزشک متخصص مراجعه کنید پزشک ابتدا بافت سینه شما را معاینه می کند و سپس با انجام آزمایش هایی دلیل بزرگی ان را مشخص می کند بعد از مشخص شدن دلیل بزرگی پزشک بهترین راه کار را ارائه می کند.

افراد مناسب برای جراحی کوچک کردن سینه

برای این جراحی بهتر است از سن نوجوانی به بالا صورت بگیرد چرا که در این زمان رشد هنوز کامل نشده است . اما در برخی از موارد می توان برای نوجوانان نیز عمل جراحی ژنیکوماستی انجام داد. البته در صورت رشد دوباره سینه نیاز به عمل دوباره خواهد داشت . برای جراحی تصحیح زنیکوماستی افراد زیر گزینه مناسبی می باشند.

 • بافت سینه اضافی زیر نوک سینه دارند
 • بافت چربی سینه اضافی دارند ؛ بدون پوست اضافی
 • هم بافت چربی اضافه دارند و هم پوست اضافی
 • افتادگی سینه دارند

نکات مهم در رابطه با کوچک کردن سینه آقایان

باید توجه داشته باشید عمل ژنیکوماستی یک عمل زیبایی محسوب می شود و بهتر است صرفا برای رفع ایرادات اساسی بر روی بدن فرد انجام شود . نه اینکه غیر ضروری باشد و بخواهید شبیه به یه تصویر فرضی یا یک نفر دیگر باشید انجام شود . لذا در این صورت این عمل می تواند برای شما مناسب باشد :

 • عمل از دید پزشک ضروری باشد
 • سینه هایی نامتقارن داشته باشید
 • افتادگی شدید سینه های
 • واقعا از داشتن سینه های بزرگ ناراضی باشید
 • از نظر فیزیکی سالم و وزن نرمالی دارید .

معمولترین مشکل رایج در جراحی کوچک کردن سینه مردان

می توان رایجترین مشکلی که بعد از عمل جراحی ژنیکوماستی در برخی از افراد و به ندرت مشاهده کرد . برداشت بیش از اندازه بافت سینه است که منجر به فرورفتگی سینه می شود . البته درصورتی که جراحی زیر نظر یک پزشک متخصص زیبایی حرفه ای انجام شود چنین مشکلی پیش نخواهد آمد . در غیر این صورت درمان این مشکل خیلی دشوار است و ظاهر سینه ها را بدتر از حالت قبل خواهد کرد.

هزینه عمل جراحی کوچک کردن سینه مردان چقدر است ؟

همانند سایر جراحی های زیبایی باید توجه داشته باشید که این عمل نیز به هیچ وجه تحت پوشش هیچ بیمه ای قرار نمی گیرد . لذا به نسبت سایر جراحی ها هزینه بالایی دارد از طرف دیگر برخی از موارد در تعیین هزینه برای این جراحی دخیل می باشد مانند : دستمزد پزشک معالج , موقعیت کلینیک یا بیمارستان ( خصوصی یا دولتی ) , وسعت و بزرگی ناحیه درمان , شرایط فیزیکی بیمار و … لذا هزینه عمل جراحی ژنیکوماستی در افراد مختلف متفاوت است .

نتیجه نهایی عمل جراحی ژنیکوماستی

در بیشتر جراحی های کوچک کردن سینه آقایان نتیجه دائمی می باشد . افرادی که دچار مشکل ژنیکوماستی شده اند ابتدا باید یک پزشک متخصص با تجربه را انتخاب کنند زیرا این جراحی به دقت زیادی نیاز دارد و پزشک باید مواردی مانند سایز سینه مناسب برای اندام فرد، فرم مناسب و … را در نظر بگیرد در غیر این صورت جراحی نتیجه مطلوبی نخواهد داشت و فرد قطعا بعد از جراحی دچار مشکلاتی خواهد شد. با عمل ژنیکوماستی سینه هایی زیبا و خوش فرم خواهید داشت که اعتماد به نفس بالایی را به شما خواهد داد.

توجه داشته باشید که :

اگر سینه هایتان با مصرف دارو و برخی از پروتئین ها بزرگ و بدفرم شده بودن بعد از عمل جراحی دیگر از این مواد استفاده نکنید .