درمان تایم
درمان تایم

معرفی 10 مرکز جلوگیری از قطع پای دیابتی در شهر اصفهان

1- بیمارستان تخصصی عسگریه

کلینیک زخم بیمارستان  عسگریه جهت درمان و مراقبت از زخم های مزمن و حاد ( زخم بستر، زخم پای دیابتی ، زخم های عروقی ، سوحتگی و …) با استفاده از روش های نوین درمانی و زیر نظر متخصص عفونی و با مشارکت همکاران جراح و ارتوپد اماده ارایه خدمات به شهروندان گرامی است.

ساعات کار کلینیک شنبه ها و چهارشنبه ها از ساعت 16 تا 18 می باشد .

تلفن بیمارستان : 32929

آدرس :اصفهان، خیابان عسکریه بیمارستان عسکریه

2- بیمارستان تخصصی سعدی

اولین مرکز تخصصی درمان های نوین زخم و استومی به طور همزمان در استان اصفهان می باشد و آماده ارائه خدمات درمانی به بیماران دارای انواع زخم های حاد و مزمن :

درمان قطعی زخم های بستر، سوختگی ها، زخم های عروقی، پای دیابتی،زخم ها و عفونت های پس از اعمال جراحی،کلستومی، یورستومی و ایلئوستومی با به کارگیری جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا می باشد .

ساعات مراجعه: روزهای زوج ۱۵ الی ۱۹

تلفن بیمارستان : ۰۹۱۳۰۲۴۴۶۴۴ – ۰۹۱۳۲۱۵۴۴۹۲

آدرس بیمارستان : اصفهان، بیمارستان تخصصی سعدی، دی کلینیک

3- بیمارستان تخصصی فیض

کلینیک تخصصی دیابت بیمارستان فیض آماده ارائه خدمت به بیماران دیابتی جهت درمان زخم پای دیابتی ، زخم های عروقی ، و … می باشد .

آدرس بیمارستان : اصفهان – میدان قدس (طوقچی) اول خیابان مدرس

تلفن بیمارستان :31344520

4- کلینیک تخصصی نیلسار :

کلینیک درمان زخم دیابتی نیلسار به عنوان یکی از بهترین کلینیک های درمان زخم دیابتی، در ایران شناخته شده است. این مرکز درمان زخم توانسته با داشتن شعب مختلف در تهران و اصفهان به اکثر بیماران دیابتی، زخم پای دیابتی و زخم سوختگی کمک کند. این مرکز با داشتن متخصصین زخم بستر، عروقی و دیابتی در توانسته در درمان زخن های دیابتی بسیار موفق عمل نماید .

آدرس کلینیک : باغ دریاچه- کوچه 74- بن بست گل سرخ

شماره تماس :     09126617664

5- بیمارستان تخصصی الزهرا

کلینیک بیمارستان الزهرا با داشتن کادری مجرب و امکانات بروز در درمان زخم بستر ، زخم های عروقی ، زخم پای دیابتی و … آماده خدمت می باشد .

آدرس بیمارستان : بلوار صفه ، بیمارستان تخصصی الزهرا

شماره تماس : 36201818

6- کلینیک تخصصی  دیابت کوروش :

خدمات کلینیک دیابت کوروش در زمینه درمان زخم پای دیابتی با استفاده از روش های نوین ، مشاوره تخصصی ، کنترل و مراقبت از بیمار و.. می باشد .

آدرس کلینیک: اصفهان، خیابان شیخ صدوق، خیابان شیخ مفید، نبش کوچه 5

شماره تماس : ۳۶۶۴۳۴۴۴

7- موسسه خیریه دیابت اصفهان

هیئت موسس این موسسه  مرکب از اساتید دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، پزشکان و کارشناسان بهداشتی و درمانی و خانواده های دیابتی با هدف ارایه خدمات مناسب پزشکی و بهداشتی درمانی و حمایتی به بیماران دیابتی می باشد .

آدرس موسسه :خیابان جی ، خیابان لاهور ، ابتدای بالال شرقی

شماره تماس :32258444

8- درمانگاه تخصصی دیابت شهید شعبانی

درمانگاه شهید شعبانی در زمینه زخم های دیابتی ، زخم های عروقی ، زخم های بستر و…. آماده ارائه خدمت می باشد .

آدرس درمانگاه : شهر اصفهان – چهارباغ بالا – کوچه باغ زرشک – درمانگاه تخصصی شهید شعبانی

شماره تماس :36258232

9- بیمارستان تخصص شریعتی

یمارستان دکتر علی شریعتی با بیش از ۴۵ سال سابقه خدمت به مردم بزرگترین بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی سازمان تامین اجتماعی در اصفهان می‌باشد که دارای ۴۷۰ تخت مصوب ، ۲۳ بخش عمومی و تخصصی و ۴ درمانگاه وابسته شامل درمانگاهتخصصی شماره یک(مرکز دیابت )، درمانگاه دندانپزشکی ، پلی کلینیک تخصصی شماره ۱ و درمانگاه بیمارستان (تخصصی وعمومی)که درمانگاه عمومی آن شبانه روزی می باشد.

آدرس : اصفهان ، خیابان چهار باغ بالا ، بیمارستان دکتر علی شریعتی

شماره تماس :36272001

10- کلینیک تخصصی نیکبخت :

این کلینیک از سال 88 آغاز به کار نموده و در زمینه زخم های پای دیابتی و زخم های بستر و …. مشاوره و درمان های لازم را به همشهریان اصفهانی ارائه می دهد.

آدرس : چهارباغ بالا، خیابان نیکبخت غربی، سمت چپ، بعد از کافه لوفا، پلاک 48

تماس :31323211

جلوگیری از قطع پای دیابتی

برای جلوگیری از قطع پای دیابتی، شما باید به مراقبت و مدیریت مناسب برای دیابت خود بپردازید و عملکرد عروق و اعصاب پای خود را حفظ کنید. در ادامه، چندین مورد از راهکارهایی که می‌توانید بهره‌برداری کنید برای پیشگیری از قطع پای دیابتی آورده شده است:

  1. کنترل قند خون: مراقبت صحیح از سطح قند خون شما می‌تواند به حفظ سلامتی عروق و اعصاب پاها کمک کند. رعایت رژیم غذایی سالم، مصرف داروها به موقع و روزانه، و ممارسه فعالیت بدنی می‌تواند به کنترل قند خون کمک کند.
  2. مراقبت از پاها: برسی روزانه پاها برای شناسایی هرگونه زخم، جراحت، تورم یا علائم دیگر ضروری است. نگهداری پاها و پوست پاها به خوبی و استفاده از کفش‌های مناسب و مناسب را نیز حائز اهمیت می‌دانند.
  3. نگهداری پوست: پوست خشک و شکسته ممکن است آسیب پذیرتر باشد، بنابراین حفاظت و نگهداری پوست از طریق مصرف مرطوب کننده‌های پوست و استفاده از کرم‌های پاها می‌تواند به جلوگیری از زخم‌های پا کمک کند.
  4. فعالیت بدنی: انجام فعالیت بدنی منظم، مانند راه رفتن یا استفاده از دوچرخه، می‌تواند به بهبود جریان خون و عملکرد عروق و اعصاب پاها کمک کند.
  5. پیگیری پزشکی: از نظر پزشک متخصص دیابت خود را پیگیری کنید و با او درباره هرگونه نگرانی یا تغییر در وضعیت پا مشورت کنید
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط