درمان تایم
درمان تایم

معرفی و بررسی بهترین پروتز پا در ایران [جدیدترین پای مصنوعی در ایران]

معرفی بهترین پروتز پا در ایران، ویژگی هایی که دارد و قیمت آن موضوع صحبت ما در این مقاله است. اگر در این خصوص اطلاعات زیادی ندارید در ادامه همراه مان کنید؛ سعی می کنیم دانش شما را به در این باره افزایش دهید.

ویژگی های جدیدترین پای مصنوعی در ایران چیست؟

پروتزهای جدیدی که از آنها به عنوان بهترین پروتز پا در ایران یاد می شود، مشخصات منحصر به فردی دارند. برخی از این ویژگی ها به شرح زیر است:

1- ساخت آنها با متریال های با کیفیت؛

یکی از مهم ترین چیزهایی که باعث می شود یک پروتز به بهترین اندام مصنوعی در کشور تبدیل شود، ماده ای است که در ساخت آن به کار برده می شود. جدیدترین متریال های اولیه، سبک هستند و مقاومت بالایی در برابر هر گونه ضربه از خود نشان می دهند.

2- هوشمند بودن پروتز؛

پارامتر دیگری که باعث می شود یک پروتز را بهترین و جدیدترین بخوانند، هوشمند بودن آن است. پروتزهایی که در ساخت آنها از فناوری های هوشمند استفاده شده است، به کاربر امکان می دهند تا طیف وسیعی از کارها را انجام دهد. شاید جالب باشید که بدانید به گزارش به دست آمده از خبرگزاری های فارس، ایلنا و مشرق، پایار یکی از جدیدترین و بهترین پروتزهای کشور را می سازد. این پروتزهای کاربردی به کاربران شان کمک می کنند تا استقلال از دست رفته شان را به دو مرتبه به دست آورند و به کسی نیازمند نباشند.

3- مطابق بودن با نیازهای شخص؛

دیگر معیاری که جدیدترین پای مصنوعی در ایران، حتما و حتما از آن برخوردار است، مطابق بودن آن با نیازهایی است که یک شخص دارد. کسی که فعالیت های زیادی در طول روز انجام نمی دهد، پروتزی کاملا متفاوت، از کسی خواهد داشت که یک ورزشکار حرفه ای است و یا به دلیل شغلش، مجبور است در طی روز، زیاد راه برود و تحرک داشته باشد. درست است که پروتزهای هوشمند می توانند بسیاری از مشکلات افراد را حل کنند، اما باید به خاطر داشت که این پروتزها برای همه افراد مناسب نیستند.

آیا می دانید قیمت پای مصنوعی بالای زانو چند است؟

موضوعی که می بایست در مورد قیمت جدیدترین پای مصنوعی در ایران بدانید این است که این پروتز با قیمت یکسانی در اختیار افراد قرار نمی گیرد. قیمت این نوع پروتز تحت عواملی به شرح زیر است:

  • اینکه گستردگی قطع عضو چقدر است؛
  • کلینیکی که برای ساخت پروتز به آن مراجعه می شود؛
  • عملکرد پروتز چقدر است؛
  • متریالی که در ساخت پروتز به کار برده شده است؛

نکته ی مهمی که در مورد بهترین پروتز پا در ایران باید مورد توجه قرار دهید این است که ساختار پروتز یکی از مهم ترین عوامل تغییر دهنده قیمت پروتز است. در واقع، هر قدر پروتز پیشرفته تر بوده و در برطرف کردن نیازهای کاربر با قدرت بیشتری ظاهر شود، قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود. البته، به یاد داشته باشید، پروتز پا بالای زانو (پروتز بالای زانو) کلینیک پایار قیمت بسیار مناسبی دارد و اغلب افراد می توانند با سفارش و نصب آن به بسیاری از مشکلاتی که قطع عضو برای آنها به وجود آورده است، پایان دهند.

قیمت پا مصنوعی هوشمند بیشتر است یا قیمت جدیدترین پای مصنوعی در ایران؟

یکی از انواع پاهای مصنوعی در کشورمان، پای مصنوعی هوشمند است. در ساخت این نوع پروتز از جدیدترین متد و فناوری روز دنیا استفاده می کنند. به دلیل اصول و استانداردهایی که در ساخت این نوع پروتز به کار برده شده است، پاهای مصنوعی هوشمند را جدیدترین پای مصنوعی در ایران می دانند. نکته مهمی که خوب است در خصوص این نوع پروتز بدانید، قیمت آن است. این پروتز بنا به خیلی دلایل، با قیمت پایینی ساخته نشده و در اختیار افراد قرار داده نمی شود. پس نباید انتظار داشت که این پروتز با همان قیمت پاهای مصنوعی غیر کاربردی و زیبایی ساخته شود.

با توضیحی که در بالا اشاره کردیم، باید بگوییم که هیچ تفاوتی بین جدیدترین و بهترین پروتز پا در ایران با پاهای مصنوعی هوشمند وجود ندارد. هر دو نوع این پروتزها به پای مصنوعی بالای زانوی هوشمند اشاره می کنند و افرادی که درگیر با قطع عضو هستند، چنانچه از نظر مالی در وضعیت خوبی به سر برند می توانند برای ساخت این نوع پای مصنوعی به کلینیک های معتبر و مطرح در کشور همچون پایار مراجعه کنند. این کلینیک در حوزه ساخت انواع و اقسام پروتز، توانمندی و دانش لازم را دارد.

قیمت پروتز پا با بیمه چقدر است؟ بیمه چند درصد هزینه جدیدترین پای مصنوعی در ایران را می پردازد؟

قیمت پروتز پا بالای زانو با بیمه چقدر است، سوال خیلی از کسانی است که درگیر با واقعه تلخ قطع عضو شده و علاوه بر آن، از نظر مالی نیز در شرایط خوبی به سر نمی برند. معمولا بیمه ها، با پرداخت قسمتی از هزینه پروتز، به متقاضیان کمک می کند تا بتوانند از پس هزینه های ساخت پروتزها برایند. درست است که بیمه های دولتی در کشورمان خدمات به نسبت خوبی ارائه می کنند، اما باید بدانید که آنها همه هزینه ای که برای درمان عوارض جسمانی نیاز است، پرداخت نمی کنند.

متاسفانه، قیمت و هزینه ساخت جدیدترین پای مصنوعی در ایران نیز از دیگر مسائلی است که تحت پوشش بیمه ها قرار ندارد. بیمه های دولتی یا هزینه ای از بابت ساخت اندام های مصنوعی نمی پردازند و یا هزینه پرداخت شده به قدری ناچیز و اندک است که اصلا به چشم نمی آید. به همین دلیل نمی توان روی کمک این نوع بیمه ها برای جبران هزینه های ساخت پروتز حساب خاصی باز کرد.

بیمه های تکمیلی، بهتر و فعال تر از بیمه های دولتی ظاهر شده اند. آنها حق بیمه ای را از بیمه شوندگان دریافت کرده و در قبال آن نیز خدمات خوبی ارائه می کنند. اگر می خواهید بدانید که این بیمه ها چند درصد هزینه مربوط به ساخت پروتز را جبران می کنند، با کارشناسان بیمه تکمیلی تان صحبت کرده و اطلاعات کامل تر را از آنها دریافت کنید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط