درمان تایم
درمان تایم

معرفی دکتر نعمتی و راه‌های ارتباطی با ایشان

بدون شک یکی از پزشکان حاذق و شایسته که بیماران زیادی در طول دوره درمان از تخصص ایشان بهره برده‌اند دکتر بهزاد نعمتی هنر است. دکتر نعمتی توانایی خود را در زمینه‌های مختلف پزشکی به اثبات رسانده است. ایشان به عنوان متخصص جراحی سرطان‌های گوارشی و جراحی‌ عمومی، پزشکی توانا و حرفه‌ای شمرده می‌شوند که سابقه‌ای درخشان از درمان بیماران در فعالیت‌های ایشان دیده می‌شود.

علاوه بر این دکتر نعمتی با دارابودن فلوشیپ لاپاراسکوپی و چاقی، پاسخگوی طیف گسترده‌ای از نیازهای پزشکی بیماران در این موارد هستند. بیمارانی که پس از درمان و به دست آوردن سلامتی، کیفیت بهتری از زندگی را تجربه می‌کنند.

در این مقاله باچند نمونه از خدمات گسترده دکتر نعمتی به عنوان پزشکی توانا و مشاوری قابل اعتماد آشنا می‌شویم.

 

معرفی خدمات دکتر نعمتی و آشنایی با چند نمونه از آن‎‌ها

همان‌طور که اشاره شد دکتر نعمتی در زمینه‌های مختلف پزشکی به بیماران خدمات گسترده‌ای ارائه می‌دهند. دامنه فعالیت‌های ایشان درباره سرطان‌های دستگاه گوارش از سرطان روده بزرگ و کوچک گرفته تا معده، مری، پانکراس  و رکتوم را شامل می‌شود. بیمارانی که نیاز به درمان چاقی دارند هم می‌توانند از جراحی لاغری دکتر نعمتی که به دو روش اسلیو معده و بای‌پس معده انجام می‌شود بهره ببرند. در زمینه جراحی عمومی خدمات ایشان شامل جراحی‌های سرطان تیروئید، ندول تیروئید، سرطان سینه، توده پستانی، آپاندیس، بواسیر و شقاق می‌شود. جراحی‌های لاپاراسکوپی کیسه صفرا، فتق کشاله ران و فتق شکم از دیگر موارد تخصص دکتر نعمتی هستند. در ادامه به بررسی چند نمونه از خدمات ایشان خواهیم پرداخت.

عمل اسلیو معده یا گاسترکتومی آستینی

عمل اسلیو معده یکی از روش‌های رایج برای درمان چاقی است. این عمل به صورت لاپاراسکوپی انجام می‌شود و همراه با گاسترکتومی یا معده‌برداری است. با گاسترکتومی حدود 75 تا 80 درصد از معده برداشته می‌شود. باقی‌مانده معده شبیه به آستین لباس است. در زبان انگلیسی به آستین، sleeve گفته می‌شود؛ به همین خاطر این روش جراحی لاغری به روش اسلیو معروف شده است.

انجام این عمل باعث کاهش اشتهای فرد و در نتیجه جلوگیری از پرخوری می‌شود. معمولا عمل طی 40 تا 70 دقیقه صورت می‌گیرد و بیشتر بیماران روز بعد از جراحی می‌توانند ترخیص شوند.

مزایای عمل لاپاراسکوپی اسلیو معده دکتر نعمتی

عمل اسلیو معده (https://drnematihonar.com/bariatric-surgery/bariatrics-gastric-sleeve/) عملی نسبتا ساده و سریع است که عوارض عمل‌های بزرگ‌تر مانند بای‌پس را ندارد. بعد از عمل غذا همچنان مسیر طبیعی خود در دستگاه گوارش را طی می‌کند. در این روش نیاز به تعبیه جسم خارجی مثل حلقه در بدن نیست. با کاهش اشتها وزن فرد در سال اول بعد از عمل می‌تواند 60 الی 70 درصد کاهش یابد. در مجموع این عمل بهبودی چشمگیری در کیفیت زندگی فرد می‌گذارد و می‌توان آن را آغازی برای یک زندگی جدید به حساب آورد.

آپاندیس

آپاندیس کیسه‌ای انگشتی شکل به طول 5 تا 10 سانتی‌متر است که در انتهای روده بزرگ قرار گرفته است. تقریبا از هر هزار نفر، دو نفر در سال دچار التهاب و عفونت آپاندیس می‌شوند که به آن آپاندیسیت گفته می‌شود. آپاندیسیت عارضه‌ای بسیار دردناک است و در صورت ترکیدن آپاندیس نیاز به جراحی اورژانسی وجود دارد. معملا درد آپاندیسیت به صورت ناگهانی در اطراف ناف آغاز می‌شود و به سمت راست و پایین حرکت می‌کند.

آپاندکتومی یا عمل جراحی آپاندیس دکتر نعمتی

عمل آپاندیس (https://drnematihonar.com/general-surgery/appendix-surgery/) شایع‌ترین عمل جراحی اورژانسی شکم است. همان‌طور که گفته شد در صورت ترکیدن آپاندیس باید سریعا جراحی روی بیمار صورت گیرد. آپاندکتومی به دو صورت جراحی باز و لاپاراسکوپی انجام می‌شود. در روش جراحی باز برشی در شکم ایجاد می‌شود و بعد از طی مراحل کار، آپاندیس توسط جراح از شکم بیمار خارج می‌شود. اگر آپاندکتومی به صورت لاپاراسکوپی انجام شود نیازی به یک برش بزرگ روی شکم نیست و به جای آن چند برش کوچک امکان تخلیه آپاندیس را فراهم می‌کند.

کیسه صفرا

کیسه گلابی شکل صفرا وظیفه ذخیره صفرا یا زرداب را دارد. صفرا توسط کبد برای هضم چربی‌ مواد غذایی ساخته می‌شود و در کیسه صفرا ذخیره می‌شود. حجم کیسه صفرا حدود 50 میلی‌لیتر است. بنا بر دلایلی ممکن است کیسه صفرا دچار آسیب شود و نیاز به جراحی پیدا کند؛ دلایلی مانند سنگ صفرا، کوله‌سیستیت یا التهاب کیسه صفرا، پارگی کیسه صفرا و دلایل دیگر.

عمل جراحی کیسه صفرا یا کوله سیستکتومی

اولین نکته‌ای که برای این عمل باید به آن توجه داشت این است که عمل جراحی کیسه صفرا عملی کم خطر و با ریسک پایین است؛ در نتیجه جایی برای نگرانی وجود ندارد. دو روش برای کوله سیستکتومی وجود دارد که عبارتند از جراحی باز کیسه صفرا یا لاپاراتومی و لاپاراسکوپی کیسه صفرا. با توجه به مزایای روش لاپاراسکوپی، جراحی باز کیسه صفرا کمتر صورت می‌گیرد. در عمل باز با یک برش عمیق، جراحی کیسه صفرا انجام می‌شود.

عمل کیسه صفرا دکتر نعمتی (https://drnematihonar.com/laparoscopic/gallbladder-laparoscopy/) با لاپاراسکوپی با 9/99 درصد موفقیت روشی با استاندارد طلایی شمرده می‌شود. مزایای بالای این روش و اینکه بعد از لاپاراسکوپی به ندرت عوارضی مشاهده می‌شود باعث استفاده روزافزون از عمل لاپاراسکوپی برای کیسه صفرا شده است.

 تیروئید

غده تیروئید بزرگ‌ترین غده درون‌ریز بدن است و به عنوان تولیدکننده هورمون‌هایی مهم برای بدن شناخته می‌شود. شکل غده تیروئید شبیه پروانه است و در جلوی گلو قرار دارد. فعالیت غده تیروئید از بررسی هورمون محرکه تیروئید یا TSH که توسط هیپوفیز ترشح می‌شود قابل بررسی است. رشد بی‌رویه سلول‌های تیروئید باعث تشکیل تومورهای سرطانی در این غده می‌شود. موثرترین روش برای درمان سرطان تیروئید جراحی است. ممکن است در غده تیروئید توده‌هایی غیرطبیعی وجود داشته باشند که به آن‌ها گره تیروئید یا ندول تیروئید گفته می‌شود. گره‌های تیروئید معولا بی‌خطر هستند اما در مواردی این گره‌ها سرطانی هستند و نیاز به جراحی دارند.

جراحی سرطان تیروئید

همان‌طور که گفته شد جراحی اصلی‌ترین روش درمان سرطان تیروئید است. سه روش جراحی برای غده تیروئید وجود دارد که پزشک با بررسی شرایط بیمار یکی از آن‌ها را انتخاب می‌کند. جراحی تیروئید دکتر نعمتی (https://drnematihonar.com/general-surgery/thyroid-cancer-surgery/) با عمل تیروئیدکتومی اولین روش درمان سرطان تیروئید است. اگر نیاز به خروج هر دو لوب غده تیروئید از بدن باشد توتال تیروئیدکتومی انجام می‌شود. دومین روش جراحی تیروئید لوبکتومی نام دارد که فقط یک لوب تیروئید خارج می‌شود. روش سوم جراحی برداشتن غدد لنفاوی مجاور گردن است.

جراحی ندول تیروئید هم به سه صورت انجام می‌شود که عبارتند از لوبکتومی، ساب توتال تیروئیدکتومی و توتال تیروئیدکتومی.

سخن پایانی درباره توانمدی‌های دکتر نعمتی در جراحی‌های عمومی

دکتر بهزاد نعمتی هنر یکی از پزشکانی است که در زمینه‌های مختلف پزشکی دارای تخصصی بالا و عملکردی درخشان است. ایشان به عنوان متخصص جراحی سرطان‌های گوارشی و عمومی و همچنین فلوشیپ لاپاراسکوپی و چاقی، خدمات گسترده‌ای را به بیماران ارائه می‌دهند. برای ارتباط با دکتر نعمتی می‌توانید از طریق یکی از راه‌های زیر اقدام کنید.

آدرس سایت دکتر نعمتی: https://drnematihonar.com/

آدرس مطب: تهران، میدان آرژانتین، ابتدای الوند، شنبه تا چهارشنبه از ۸:۳۰ الی ۱۷:۳۰

شماره‌های تماس:  ۸۸۷۷۴۴۴۴-021 و ۰۹۳۹۱۶۷۷۹۷۹

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط