مزونیدلینگ , فواید مزونیدلینگ ! هزینه و قیمت مزونیدلینگ

مزونیدلینگ چیست؟

در واقع باید بگوییم که روش مزونیدلینگ ترکیبی از درمان های مزوتراپی و میکرونیدلینگ  جهت جوان سازی پوست می باشد و برای اینکه بهتر بتوانیم شما عزیزان را با این روش درمانی آشنا سازیم بهتر می باشد که نخست شما  با این دو روش درمانی یعنی مزوتراپی و میکرونیدلینگ آشنا باشید.در حقیقت انتقال دوزهای کم دارو در داخل مزودرم (بدون استفاده از سرنگ) ،همراه و همزمان با ایجاد کانال های در اپیدرم و درم روش جدید به نام مزونیدلینگ را ایجاد کرده است.

باید بگوییم که مزونیدلینگ  ، درمان پیشرفته پوست به روش سوزنی می باشد که در آن تحریک ،تولید و تجدید کلاژن همزمان با انتقال کوکتل های مزوتراپی به عمق لایه مزودرم صورت می گیرد. این روش جهت درمان رفع اسکار، آکنه ،چین و چروک بافت های پوستی و در حالت کلی در جوان سازی پوست تاثیرگذار می باشد.

مزونیدلینگ

نحوه عملکرد مزونیدلینگ

در این روش درمانی زیبایی ،یعنی مزونیدلینگ از بی حسی موضعی پوست استفاده می شود که همزمان با نفوذ کوکتل های مزوتراپی به درون لایه مزودرم به وسیله پانچ های بسیار کوچک که دستگاه در پوست به وجود می آورد ،عمل کلاژن سازی ،بسته شدن منافذ پوست ،بافت ها و در نهایت بهبود ظاهری پوست به دست می آید.

لازم به ذکر است که مزونیدلینگ با استفاده از سیستم سوزنی دیجیتال صورت می گیرد. باید اشاره کنیم که سیستم سوزنی دیجیتال از یک سری سوزن های میکروسکوپی متشکل می باشد که عمق نفوذ و مدت ورود سوزن ها به بافت را کنترل می نماید. پزشک متخصص با استفاده از این سیستم در هنگام درمان کانال های میکروسکوپی زیادی را در ناحیه درم و اپیدرم پوست به وجود می آورد که میکرو پانچ گفته می شوند ، این میکرو پانچ های کوچک سبب تحریک کلاژن سازی در پوست می گردند و نتیجه این عوامل جایگیزینی کلاژن ها و الاستین ها می باشد که دو بخش مهم و اصلی در جوان سازی و زیبای پوست به شمار می روند. قابل تخمین می باشد که در این روش ، ساختار کلاژنی پوست تحت درمان ، در طی ۴ تا ۷ روز (بعد از درمان ) به طور نسبی جایگزین خواهد گشت.

  سوالات رایج درمان پف زیر چشم

استفاده از این روش درمانی می تواند برای انواع تیپ های پوستی و کسانی که علاقه مند به بهبود آکنه و اسکار و جوان سازی پوست می باشد مناسب باشد.

عوارض مزونیدلینگ:

این روش درمانی یعنی مزونیدلینگ نیز مانند سایر روش های درمان زیبایی نمی تواند عاری از عوارض باشد که از جمله عوارض این روش مزونیدلینگ می توان به قرمزی و تورم ملایم در نواحی تحت درمان ولی باید اشاره کنیم که با توجه به میزان حساسیت پوست افراد امکان دارد از یک هفته تا ۱۰ روز تیرگی اندک و پوسته پوسته شدن رویت شود. در حالت کلی باید گفت که بعد از این روش درمانی پوست در طول ۳ تا ۵ روز بهبود پیدا می کند و فرد می تواند به زندگی خود ادامه داده و فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرد.

مراقبت های بعد از مزونیدلینگ:

  • بیمار بعد از انجام مزونیدلینگ باید محصولات مراقبت از پوست را با توصیه پزشک خود مصرف نماید تا بتواند نتایج مطلوب را به دست آورد.
  • در اغلب موارد برای کسب نتایج رضایت بخش ،مزونیدلینگ را در طی ۶ جلسه و با فواصل ۴ هفته یک بار انجام می دهند.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *