لیپوماتیک باسن , هزینه کوچک کردن باسن با لیپوماتیک , اقدامات قبل و بعد از عمل

لیپوماتیک باسن بهترین روش جهت کوچک ، گرد و خوش فرم نمودن باسن : امکان دارد که افراد زیادی تلاش کنند که چربی های اضافی قسمت باسن خود را از بین ببرند ولی متاسفانه نتیجه ای از تلاش خود به دست نیاورده و ناامید شوند.در اغلب موارد استفاده از رژیم و ورزش کردن به تنهایی نمی تواند جهت از بین بردن این چربی ها کافی باشد.دراین شرایط بیشتر افرادی که علاقه مند به داشتن بدنی خوش فرم می باشند سعی می کنند که عمل لیپوماتیک را انجام دهند.لازم به ذکر است که لیپوماتیک از جمله معروف ترین عمل های جراحی پلاستیک می باشد.

در واقع لیپوماتیک یک عمل امن و تایید شده می باشد که در سرتاسر دنیا میلیون ها نفر از آن جهت از بین بردن چربی های ته نشین شده در بدن خود و دست یابی به بدنی خوش فرم استفاده می نمایند.انجام عمل لیپوماتیک باسن می تواند موجب شود که شکل و اندازه باسن فرد بهتر گردد .در ضمن لیپوماتیک سبب کاهش اندازه و حجم و همین طور تقارن و نرمی مناسب باسن می گردد.ولی باید توجه شود که در این عمل نباید بیشتر از ۴۰% از چربی ها را حذف نمود تا شکا مناسب مورد نظر به دست آید.

لیپوماتیک باسن

لیپوماتیک باسن به چه صورت است ؟

برعکس دیگر قسمت های بدن انسان ،باسن انسان دارای مقدار کمی عضلات عصبی (عصب و رگ های خونی ) می باشد.می توان گفت که این چربی های زیر پوستی در باسن انسان تقریبا متقارن می باشند و همانند دیگر اعضای بدن فیبری نمی باشند.این خصوصیت اساسی باسن سبب می گردد تا عمل لیپوماتیک آسان تر انجام شود و نتایج بهتر و راحتتری به دست اید.همچنان که در بالا نیز اشاره داشتیم وجود مقداری چربی در باسن ضروری می باشد .زیرا وجود این مقدار چربی سبب می شود که از اسکلت استخوانی آن در زمان نشستن محافظت گردد.در صورتی که این مقدار چربی وجود نداشته باشد انجام فعالیت ها برای فرد سخت و دردناک می شود.در ضمن چربی باسن در ایجاد شکل مناسب و تشکیل قوس طبیعی و زیبای باسن ،دارای اهمیت زیادی می باشد.

لذا هدف جراح از لیپوماتیک باسن و کمر این می باشد که مقدار مناسبی از چربی از بافت های چربی حذف شده و و یک مقدار کافی هم جهت حفظ شکل طبیعی بدن جهت به دست آوردن شکا مناسب و طبیعی بدن باقی گذاشته شود.

کوچک کردن باسن با لیپوماتیک

به احتمال زیاد در نگاه اول به اینگونه به نظر می رسد که باسن تنها یک عضو بزرگ می باشد ولی باید بگوییم که در واقع باسن یک اسم کلی می باشد که دارای چندین قسمت خاص و کوچک است .که هر کدام از این قسمت ها بایست در عمل لیپومایتک به صورت جداگانه درمان گردند.

  عمل جراحی زیبایی بازو | براکیوپلاستی

لایه چربی لومبو ساکرال

این قسمن درپایین پشت کمر قرار دارد .در واقع چربی های لمبوساکرال در ناحیه ای که کمر به باسن متصل می شود گفته می شود.از انجایی که این قسمت ناحیه اصلی ستون فقرات می باشد بافت های زیر پوستی عضلات عصبی گوناگونی دارد.لذا باید دقت زیادی در انجام عمل لیپوماتیک در این قسمت صورت بگیرد.

خط زیر ماهیچه سرینی

خط زیر ماهیچه سرینی یک خط مشخص می باشد که باسن را از ران جدا می سازد.باید گفت که این خط در همه افراد و همیشه مشخص و جدا نمی باشد.اغلب افراد ترجیح می دهند که این خط به صورت کامل مشخص باشد و دارای باسنی دایروی مانند باشند.پزشک باید در این قسمت با احتیاط بیشتری عمل کند زیرا لیپوماتیک زیاد در این ناحیه می تواند سبب مشکل و عیب شود و تنها جنبه زیبایی نخواهد داشت.در صورتی که چربی زیادی از این ناحیه برداشته شود ،امکان دارد که نشستن فرد با دشواری همراه باشد و در ضمن امکان دارد که سبب یک تورفتگی غیر طبیعی در بالای پاهای فرد گرد که در صورتی که حرکات خاصی مانند خم شدن و ی کارهای کششی انجام دهد ،کاملا مشخص شود.

افراد مناسب برای لیپوماتیک باسن

پزشکان برای اینکه مشخص کنند که این روش برای چه افرادی مناسب می باشد باید به معیارهای خاصی توجه داشته باشند .این معیارها عبارت می باشند از:

 • فرد تقریبا دارای وزن ایده آلی باشد.
 • یک قسمت مشخص از بدن با انجام ورزش و رژیم شکل مناسبی به خود نمی گیرد.
 • فرد سیگاری نیست و یا کمتر استعمال دخانیات می نماید
 • این فرد از سلامتی کامل برخوردار می باشد (جراح تارخچه سلامتی فرد را در نظر خواهد گرفت.)
 • پوست فرد دارای خاصیت الاستیک مناسبی می باشد
 • فرد دارای انتظارات معقولی می باشد.

در مورد نظر جهت عمل لیپوماتیک باسن اغلب فرد باسن بزرگ و برجسته ای دارد که به دنبال کاهش اندازه کلی باسن می باشد .در اکثر موارد افراد دارای لایه چربی ضخیمی در روی سطح باسن خود هستند .درست است که امکان دارد همه افراد دارای معیار های فوق نباشند ولی معیار های فوق فرد را برای انجام عمل لیپوماتیک باسن مناسب می نماید.

لیپوماتیک

اقدامات قبل از عمل زیبایی لیپوماتیک باسن

 • افراد بایست پیش از یک هفته از انجام عمل تغییرات موقتی را انجام دهند.
 • فرد نباید سیگار بکشد زیرا نیکوتین دوره ریکاوری را طولانی تر خواهد نمود و شرایط بعد از عمل جراحی را برای بیمار دشوار خواهد نمود.در ضمن بعد از عمل جراحی هم فرد حداقل برای یک هفته نباید نیکوتین مصرف نماید.در این شرایط پزشکان بیمار خود را برای ترک سیگار برای سلامت جسمانی در آینده تشویق می نمایند.
 • افراد نباید از آسپرین و ایبوپروفن استفاده کنند زیرا این داروها با فرآیند طبیعی،چای سبز ،گیاه جینسینگ ،سیر می توانند روی بیحسی یا بیهوشی دارای اثر منفی باشند.اغلب پزشکان به بیمار خود توصیه می کنند که از مصرف مکمل های گیاهی دو هفته پیش ازعمل جراحی خودداری کنند.تنه مکمل گیاهی که استفاده از ان پیش از جراحی توصیه می شود کرم و روغن آرنیکا می باشد.از این گیاه داروی اغلب جهت کاهش تورم و یا کاهش درد ماهیچه و درمان زخم ها استفاده می شود.

نحوه انجام عمل لیپوماتیک باسن

برای انجام این روش پزشک از دستگاهی به نام کانولا استفاده می نماید که یک لوله نازک دارد که پزشک آن را به آرامی داهل لایه چربی باسن قرار می دهد.و سپس به وسیله ارتعاشات ۳۶۰ درجه ای این لوله باریک ،بافت های اضافی چربی از یک دیگر جدا و تخریب می گردند و از بدن خارج می شوند.در زمان انجام این عمل جراحی تنها از بی حسی موضعی برای بیمار استفاده می شود.و فرد را به صورت کلی بی هوش نمی کنند..در این روش درمانی ،درمان در مدت زمان کمتری انجام می شود و نتیجه عمل در مقایسه با دیگر روش ها بهتر می باشد.

  لیفت قسمت خارجی ابرو

در زمان انجام عمل لیپوساکشن پزشک لایه چربی بیرونی را حذف می کند و قسمتی که نیاز می باشد را به زیبایی و گرد مانند برش می دهد.بسته به فیزیک بدن بیمار امکان دارد پزشک لیپوساکشن را در اطراف باسن مانند کمر و ران و پهلوها نیز انجام دهد.در طول انجام عمل پزشک به همه معیارهای فرد توجه خواهد نمود که شامل خاصیت الاستیک پوست و تناسب کلی اندام فرد می باشد و میان افراد مختلف متفاوت می باشد.

مراقبت های بعد از عمل لیپوماتیک باسن

هنگامی که کسی یک عمل جراحی را برای درمان و یا زیبایی انجام می دهد باید دقت داشته باشد که مراقبت های بعد از عمل جراحی هم به اندازه عمل دارای اهمیت می باشند .درست است که پزشک جراح می تواند فرد را درمان نموده و احساس و شکل بهتر را برای او به وجود آورد ولی پس از عمل جراحی به مقدتار قاب توجهی اینکه چه روی دهد و نتیجه حاصل چه باشد به خود فرد وابسته می باشد.برای اینکه افراد بتوانند به نتایج کاملی از درمان لیپوماتیک دست پیدا کنند ،اینکه فرد از ناحیه اطراف عمل جراحی مراقبت نماید ،دارای اهمیت فوق العاده ای می باشد.

لازم به ذکر است که طول درمان لیپوساکشن باسن با لیپوماتیک دیگر قسمت های بدن برابر می باشد.پس از انجام عمل جراحی مخصوصا در روزهای اول فرد باید در زمان نشستن دقت زیادی بکند.مراقبت های پس از انجام عمل جراحی کمک می کند تا بهبودی زودتر به دست اید و ناحیه عمل شده همانند قبل از عمل جراحی نشود.در صورتی که به مراقبت های بعد از عمل توجه نشود عدم توجه به مراقبت های بعد از عمل امکان دارد سبب هدر رفتن وقت و پول عمل جراحی گردد.لذا توجه نمودن به این مراقبت ها دارای اهمیت زیادی می باشد.

 • پس از عمل جراحی فرد بلافاصله باید گن لیپوماتیک را به مدت دوتا سه هفته به تن کند.این گن کمک می نماید تا مایعات حفظ شود و تورم کاهش یابد و بدن کشل مناسب خود را حفظ نماید.در ضمن گن لیپوماتیک سبب می شود که ناحیه عمل شده از حرکات روزانه و کبودی و ضربه خوردن محافظت شود.لذا پوشیدن گن لیپوماتیک در همه لحظات بعد از عمل ضروری می باشد.
 • بعد از این عمل فرد باید تا چند روز استراحت نماید و از برداشتن وسایل سنگین و انجام تمرینات سنگین ورزشی به مدت ۶-۴ هفته خودداری کند.در طول این مدت فرد باید نوشیدنی زیاد مصرف کند و استراحت کافی هم بکند.

آیا می توان از چربی به دست آمده از لیپوماتیک در درمان دیگر قسمت های بدن استفاده نمود یا خیر؟

جواب این پرسش مثبت می باشد به این فرآیند تزریق یا پیوند چربی گفته می شود.جراح چربی های حاصل از این عمل را تصفیه کرده و در ناحیه دیگری از بدن بیمار تزریق می نماید.

افراد به چه نحوی می توانند از بازگشت چربی به باسن جلوگیری کنند؟

باید بگوییم که عمل جراحی لیپوماتیک تنها چربی های اضافی موجود در باسن را از بین می برد و نمی تواند مانع از ایجاد چربی های جدید در این ناحیه از بدن شود.و اکان دارد مجددا ً به جالت اولیه پیش از عمل باز گردد.افراد برای اینکه از باقی ماندن نتیجه عمل اطمینان حاصل کنند باید سبک زندگی و رژیم غذایی خود را تغییر دهند .

  لیپوماتیک بازو , قیمت و هزنه لیپوماتیک بازو

سالم غذا بخورید :

فرد باید استفاده از غذاهایی را که دارای کربوهیدرات می باشند مانند پاستا ،برنج و نان و غیره و شکر و چربی های اشباع شده را کاهش دهد.و بهتر است فرد به جای اینکه کم غذا بخورد ، غذاهای بهتری مانند میوه های تازه و سبزیجات و چربی های سالم و حبوبات و پروتئین های بدون چربی که برای سلامتی نیاز می باشد ،مصرف نماید.

از نوشیدنی ها به میزان کافی استفاده کند :

فرد باید روزانه حدود هشت لیوان آب بخورد .هرچند که این مقدار با توجه به وزن فرد و شرایط فرد وابسته می باشد.فرد باید ازپزشک معالج خود سوال نمای که چه میزان اب برای بدن او مورد نیاز می باشد.مصرف مناسب آب می تواند به حفظ متابولیسم سلامتی و رژیم غذا و کنتر گرسنگی فرد کمک نماید.

بهتر می باشد که وعده ی غذایی حذف نشود :

باید گفت که اساس و پایه یک رژیم غذایی سالم ،یک صبحانه مغذی می باشد زیرا احساس گرسنگی فرد در طول روز کاهش پیدا می کند و از پر خوری پرهیز می شود و این صبحانه می تواند انرژی مورد نیاز برای کل روز را ایجاد کند.

خوردن کربوهیدرات های سالم :

فرد می تواند کربوهیدرات لازم را از حبوبات و میوه های تازه و سبزیجات به دست آورد .در واقع این ها از سالم ترین منابع کربوهیدرات ها می باشند چون سطح قند خون را متعادل می سازند و گرسنگی را کاهش می دهند و می توانند کمک شایانی به کنترل وزن فرد بکنند.

از وعده های غذایی کوچکتری استفاده کنید:

فرد بهتر است به جای اینکه سه وعده ی غذایی سنگین مصرف کند ،چندین وعده ی غذایی سبکتر استفاده کند تا سطح انرزی بدن او حفظ شود و از احساس گرسنگی در طول روز پیشگیری شود و در ضمن باید از زیاده خوری در طول روز نیز خودداری کند.

فرد بهتر است که به صورت منظم ورزش کند:

فرد باید بعد از عمل جراحی لیپوماتیک از انجام تمرینات سنگین اجتناب کند درست است که قدم زدن در روزهای پس زا عمل جراحی از لخته شدن خون و دیگر مشکلات پیشگیری می کند .پس از بهبود کامل از عمل لیپوماتیک می توان تمرینات مناسب جهت لاغری را انجام داد.فرد بهتر می باشد که جهت نوع و مقدار تمرینات با پزشک خود مشورت نماید.

خطرات و عوارض لیپوماتیک باسن

همان گونه که در ابتدای مقاله نیز اشاره داشتیم ،یک روش امن و موثر می باشد که می توان با استفاد از آن به شکل بدن مورد علاقه خود دست پیدا کرد.ما در این عمل به ندرت شاهد عوارض جانبی می باشیم . ولی خوب مانند سایر عمل های جراحی ،این عمل نیز با یک سری عوارض جانبی همراه می باشد.در برخی مواقع امکان دارد که مایعات در نایحه جمع شوند که پزشک می تواند ان را با استفاده از لوله های نازک و کوچکی نخلیه کند.پس از این عمل احتمال دارد مقدار نامتناسبی در پوست یا تغییر رنگ در پوست به وجود آید ولی این شرایط با گذشت زمان برطرف خواهد گشت.چنانچه هم برطرف نشود با استفاده از دیگر روش های جراحی زیبایی می توان ان ها را ترمیم کرد.

هزینه لیپوماتیک باسن

قیمت و هزینه لیپوماتیک باسن به چه میزان می باشد؟

نمی توان یک هزینه و قیمت دقیقی را برای این عمل جراحی مشخص نمود بلکه میزان این هزینه به عواملی ماند تعداد و اندازه نواحی که مورد درمان قرار می گیرند و یا اینکه عملی که همزمان با این عمل انجام می شود و دیکر معیارها مانند دست مزد پزشک و ناحیه جغرافیای و … وابسته می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *