لیفت ران , عمل جراحی زیبایی لیفت ران , هزینه عمل لیفت ران

لیفت ران

همان طور که همه ما میدانیم به تدریج و با افزایش سن ،پوست انسان ها شل شده و زیبایی و طراوت و شادابی اولیه خود را از دست می دهد و ازانجایی که طروات و شادابی پوست بدن اثرات زیادی در زیبایی اندام ما دارد بنابراین باید اقدام به بطرف کردن این مشکل نمود ،ران ها نیز یکی از اعضای بدن می باشند به به تدریج پوست آن شل شده و زیبایی خود را از دست می دهند .ولی می توان با استفاده از لیفت ران که به عنوان تای پلاستی هم شناخته می شود ،و یک عمل جراحی زیبایی می باشد ،پوست ران ها را کشیده و ظاهری بهتر را به آن هدیه داد.می توان گفت که این عمل زیبایی برای افرادی مناسب می باشد که دارای وزن ایده آل می باشند ولی از ظاهری ران های خود رضایت ندارند.

لیفت ران

عمل زیبایی لیفت ران

همان گونه که در بالا نیز اشاره داشتیم احتمال دارد که پوست ران در اثر عواملی مانند افزایش سن ،بارداری و یا کاهش وزن ،شل شود. و امکان دارد پوسن ران ها دچار افتادگی شده باشد .افراد معمولا با اهداف درمان لیفت ران ،کشیدن و شکل دهی پوست ران ها ،لاغرتر کردن ران ها و به وجود آوردن تناسب در آنها اقدام به این عمل زیبایی لیفت ران می کنند.با استفاده از لیفت ران می توان برای ران ها ظاهری هموارتر ایجاد کرده و به نتایج مطلوب تری دست یافت .عمل زیبایی لیفت ران که به آن تایپلاستی هم گفته می شود ،یک عملی می باشد که اغلب به صورت سرپایی ،تحت بیهوشی عمومی یا اپیدورال و در بیمارستان انجام می گردد.الگوی برش های جراحی به نوع لیفت ران و ناحیه تحت درمان وابسته می باشد.

صفر تا صد لیفت ران

در کلینیک پوست و مو ،نخست برای فرد متقاضی لیفت ران یک جلسه مشاوره برگزار می شود و در طی این جلسه پوست بیمار مورد ارزیابی قرار می گیرد و بعد در مورد تاریخچه پزشکی بیمار گفتگو می شود تا پزشک این اطمینان را به دست آورد که این بیمار برای عمل لیفت ران مناسب می باشد و همچنین به تمامی سوالات فرد متقاضی در این جلسه پاسخ داده می شود و یک جلسه برای انجام لیفت ران بیمار در نظر گرفته می شود.

قبل از عمل زیبایی لیفت ران

در حقیقت به دست آوردن آمادگی های مورد نیاز قبل از جراحی لیفت ران ،آرامش و سلامت را برای افراد قبل از عمل ،در هنگام عمل و بعد از عمل به ارمغان می آورد .یک سری نکاتی که لازم است فرد متقاضی این عمل رعایت کند و آمادگی های مورد نیاز در جلسه مشاورع به فرد یادآوری می شود .فرد باید همه دستورالعمل های بیمار را به خوبی رعایت کند.در صورت سیگاری بودن ،فرد باید حدود دو هفته قبل سیگار کشیدن را ترک کند زیرا این امر از جریان آزادانه اکسیژن در بدن جلوگیری می کند ،و باعث می شود که دوره نقاهت طولانی تر شود و احتمال دارد سبب عوارض دیگری نیز گردد.

  هزینه لیپوساکشن شکم و پهلو

در ضمن برخی از داروها و مکمل های غذایی مانند آسپرین ،داروهای رقیق کننده خون و ویتامین E می توانند موجب بروز عوارضی بعد از عمل جراحی گردند ،بنابراین بهتر می باشد که فرد متقاضی داروهایی که پزشک تجویز می کند را مصرف نماید.افراد متقاضی این درمان زیبایی باید از لحاظ ذهنی و روانی برای دروه نقاهت و مسائل مربوط به بعد از عمل لیفت ران ،آمادگی پیدا کنند.

در اغلب موارد نیاز است که فرد برای انجام این جراحی زیبایی و گذاراندن دوره نقاهت آن حدود دو هفته زمان اختصاص دهند.و در صورت شاغل بودن دو هفته از سرکار خود مرخصی بگیرند.ولی باید اشاره داشته باشیم که با توجه به نوع عمل این مدت زمان می تواند متغیر باشد.خوب می باشد که قبل از عمل وسایل مورد نیاز برای بعد از عمل را مهیا کرد .

تعدادی از این وسایل در زیر ذکر شده است:

  • خوراک های سالم و کم سدیم که آماده کردن آن ها آسان می باشد.
  • مسکن های بدون نسخه
  • داروهایی که پزشک تجویز می کند
  • بالش هایی برای بالا نگه داشتن سر
  • لباس های دکمه دار و راحتی

بعد از عمل زیبایی لیفت ران

این امکان وجود دارد که فرد بعد از عمل و از میان رفتن اثر داروی بیهوشی کمی احساس تهوع کرده و حس سرماخوردگی داشته باشد ،ولی باید توجه شود که بعد از میان رفتن اثر داروی بیهوشی ،این احساس ها هم برطرف خواهند شد.بعد از انجام عمل جراحی لیفت ران ،اغلب ران پانسمان می شود و با توجه به نوع و وسعت جراحی امکان دارد که از سیستم زهکشی زخم نیز برای بیمار تعبیه گردد،در این شرایط انتظار می رود که تا دو روز بیمار دچار ترشحات زخم باشد.در این صورت پزشک معالج دستورالعمل هایی را مبنی بر تمیز کردن و مراقبت از زخم ها و سیستم زهکشی به بیمار خود خواهد داد.

معمولا افراد در روزهای اول بعد از عمل کمی ورم و درد را تجربه خواهند کرد ( به ویژه در روز اول ) ولی می توان با مصرف داروها و مسکن ها تا حدودی این علائم را کنترل نمود.بیمار باید در هفته ها و ماه های اولیه بعد از جراحی لیفت ران در همه جلسات پیگیری درمان شرکت نماید.بیمار باید در این دوره به صورت کامل بر روی روند پیشرفت خود نظارت داشته باشد و چنانچه هر گونه عوارضی را مشاهده نمود با پزشک خود در میان بگذارد .در اغلب موارد حدود چند هفته زمان مورد نیاز می باشد تا بتوان نتایج کامل لیفت ران را مشاهده کرد ولی با همه این تفاسیر بلافاصله بعد از آنکه دوره نقاهت به اتمام رسید و ورم ها خوابید ،فرد ازداشتن اندامی زیبا و دلخواه لذت خواهد برد.

  میکرودرم | پاکسازی پوست با میکرودرم ابریژن

عمل زیبایی لیفت ران دارای چه مزایایی می باشد؟

جوان سازی اندام

در صورتی که لیفت ران به نحو مطلوبی انجام شود ،قادر می باشد که تا اندازه ی زیادی سبب جوانی بدن شده ،ماهیچه های ران را سفت کرده ،پوست را نرم و خطوط ران را جذابتر و زیباتر نماید.باید بگوییم هدف از جراحی لیفت ران ،جوان تر کردن بدن و ران هر فرد متناسب با خود او می باشد.

درمان افتادگی و شلی پوست

از جمله هدف های مهم عمل لیفت ران درمان افتادگی و شلی و پژمردگی پوست ران می باشد.در این روش درمانی پزشک با برداشتن پوست های اضافه می تواند به طور کلی پیری پوست را درمان نماید.درست است که این بخش از جراحی لیفت ران ؛از جمله مهمترین بخش های آن می باشد ولی جراحان به این نتیجه دست پیدا کرده اند که کشیدن پوست همراه با ترمیم ساختارهای زیرین ،دارای نتایج بهتر و طبیعی تری بوده و سبب می شود که فرد دارای اندامی جوان تر شود.

بهبود خطوط پوست ران

باید بگوییم که تکنیک های قدیمی لیفت ران ساده بوده و پیچیدگی های کمتری داشته و تنها لایه های سطحی پوست را می کشیدند ،روش های نوین ساختارهای زیرین یا SMAS ( سیستم عضلانی آپونوروتیک سطحی ) را نیز کشیده و لیفت می کنند.به تدریج پوست ما با افزایش سن شل شده و قابلیت ارتجاعی ان نیز از بین می رود و در نتیجه چربی ران و سایر ساختارهای نیز شل شده و دچار افتاذگی می شود .در روش های نوین لیفت ران جراحان قبل از کشیدن لایه سطحی پوست نخست این ساختارهای زیرین را بازآرایی کرده و پیکر بندی آن ها را جوان تر می کنند.

این مسئله سبب می گردد که تنش کمتری برای پوست به وجود آمده و نتایج لیفت ران ماندگارتر شود.لذا یکی از مزایای لیفت ران مدن بازیابی و جوان سازی پیکربندی ماهیچه های ران ،چربی ران و بافت های پیوندی می باشد.افراد با استفاده از تکنیک های جدید لیفت ران ؛دیگر شاهد نتایج و خطوط ران غیر طبیعی نخواهند بود.در حال حاضر جراحان پلاستیک قادر می باشند که ساختارهای زیرین ران را با دقت بسیار بالایی بزیابی و پیکربندی نموده و خطوط ران جذاب به وجود آورند.

عوارض عمل زیبایی لیفت ران

واکنش های موقت بیهوشی

این امکان وجود دارد که بعضی از افرد بعد از عمل لیفت وبا از بین رفتن اثر بیهوشی ،دارای مقداری حالت تهوع ،سرگیجه و لزر باشند .باید بگوییم که این نشانه ها متداول می باشند و احتمال کمی وجود دارد که خطرناک باشند.

درد

لازم به ذکر است که جراحی لیفت صورت یک عمل بزرگ می باشد و احساس درد و حساس شدن صورت بعد از عمل یک مسئله ی طبیعی می باشد.در حالت کلی باید بگوییم که درد های بعد از عمل بسیار مختصر می باشند و چنانچه درد شدید و یا با افزایش درد غیر طبیعی باشد حتما باید سریع به پزشک اطلاع داده شود.

کبودی

بیشتر افرادی که این عمل زیبایی را انجام می دهند بعد از عمل مقداری کبودی را مشاهده می کنند.این عوارض اغالب پس از چند هفته برطرف خواهند شد .چنانچه کبودی بعد از دو هتفه به صورت کامل از بین نرفته باشد می توان از آرایش کردن برای پنهان نمودن آن استفاده نمود ولی برای این کار باید از پزشک معالج خود مشورت بگیرید.

  جراحی زیبایی پایین تنه

ورم

در اغلب موارد ورم همراه با کبودی می باشد و عموماً دارای الگوی مشابهی می باشد و در چند هفته اول بعد از عمل لیفت برطرف خواهد شد.ولی با همه این تفاسیر در صورتی که ورم شدید باشد و ناگهان بروز کرده و با قرمزی و رنگ پریدگی پوست همراه باشد ،در این شرایط باید سریع پزشک را در جریان امر گذاشت.

اسکار(اثر زخم)

باید بگوییم که معمولا اسکارها قابل مشاهده نمی باشند ولی باید توجه شود که امکان بدتر شدن اسکارها قبل از بهبودی کامل وجود دارد امکان دارد در مراحل اولیه بهبودی اسکارهای جدید حتی در صورت پوشیده شدن در زیر موها باز دیده شوند.

بی حسی موقتی

عده ای از افرادی که این درمان زیبایی را انجام می دهند بعد از جراحی لیفت ران دچار بی حسی می گردند .این عارضه می تواند علامت وارد شدن آسیب به رشته های عصبی باشد.ولی عارضه ای موقت و گذرا می باشد و چند هفته بعد از عمل لیفت برطرف خواهد شد ولی با همه این حرفا در صورتی که فرد دچار بی حسی ران باشد باید حتمابه پزشک خود اطلاع دهند.

کند بودن روند بهبودی

امکان دارد که در این روش درمانی زیبایی،روند بهبودی برای عده ای از افراد مدت زمان زیادی طول بکشد.و همچنین در افراد سیگاری عوارضی مانند رنگ پریدگی موقت پوست ،کبره بستن اطراف زخم ها و بسته شدن آرام زخم ها نیز دیده می شود.

ماندگاری و نتایج عمل لیفت ران

در حقیقت نتایج لیفت ران به نوع پوست و سن افراد می تواند بستگی داشته باشدبنابراین افراد برای دست یابی به نتایج مورد انتظار باید سعی کنند که به یک متخصص مجرب و حاذق مراجعه داشته باشند.افراد باید دقت داشته باشند که ایجاد زخم در این عمل زیبایی در برخی از نقاط اجتناب ناپذیر می باشد ولی باید بگوییم که جراح تمام تلاش خود را می کند تا اثر اسکار را نامحسوس کند.هنگامی که ورم کاهش پیدا کرد و صورت بهبود یافت فرد در این صورت می تواند نتایج کامل و بلند مدت لیفت ران را مشاهده کند.

امکان دارد تعدادی از افراد بعد از جراحی لیفت ران کمی دچار ناامیدی و افسردگی شوند زیرا ثابت شدن نتایج مثبت عمل نیاز به چند هفته زمان دارد . عواملی مانند کبودی ،پف کردن ران و دیگر عوارض منفی موقتی ، سبب می شوند که افراد در ابتدا نتوانند نتایج عمل را مشاهده نمایند ، بنابراین این مسئله سبب می شود که تحمل دوره ی نقاهت برای فرد دشوار شود. باید بگوییم که اسکار یا جای زخم ها به تدریج با گذشت زمان از بین خواهند رفت.در عمل جراحی زیبایی لیفت ران اغلب بیماران می توانند پس از سه هفته نتایج مثبت و پایدار حاصل از این عمل زیبایی را شاهد باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *