نکات مهم لیزر پوست صورت , قیمت و هزینه هر جلسه لیزر پوست چقدر است

لیزر پوست

امرزه یکی از مهم ترین دغدغه های افراد داشتن پوستی صاف و بدون هیچ گونه اسکار یا چین و چروک است از این رو همه افراد در تلاشند تا بتوانند با کشف راه کارهایی جدید و تازه نیازها یشان را برطرف کنند. همان طور که می دانیم حذف موهای زائد سالیان درازیست که به یک معضل زیبایی تبدیل شده و تاکنون روش‌ه ای زیادی به میان آمده تا بتواند کمی اثر بخش ‌تر از روش ‌های قبلی خود باشد.

در میان ابزار هایی مانند ژیلت و ابزارهای شیو کننده صورت و بدن که هیچ کدام اثربخشی قابل قبولی را نداشتند استفاده از لیزر توانست تا به عنوان یک ابزار قدرتمند، پوستی بسیار شاداب و جوان را برای همه به ارمغان بیاورد. اما لیزر پوست چیست و چگونه این معضل را برطرف کرده است ما در این مقاله به بررسی لیزر و نکات مهم در مورد لیزر وست اشاره خواهیم کرد.

لیزر پوست

همان طور که می دانیم امروز در بیشتر کلینیک های زیبایی می توان لیزر پوست را انجام داد و با توجه به فواید ارزنده ای که دارد، امروزه به عنوان بهترین راهکار درمانی حذف موهای زائد و همچنین رفع اسکار، جای جوش، درمان بیماری‌های پوستی و … تبدیل شده است که این کار توسط یک متخصص پوست در اکثر کلینیک‌های تخصصی پوست و مو مورد استفاده قرار می‌گیرد .

اما بهتر است تا قبل از انجام هر کاری برای نتیجه گیری بهتر اطلاعاتی را از آن کار داشته باشید در این قسمت ما به بررسی نکاتی که قبل از انجام لیزر باید بدانید می پردازیم :

  لیزر موهای زائد صورت , قیمت و هزینه لیزر صورت

زمان لیزر پوست صورت بسیار مهم است

با توجه به حساس بودن پوست و این که بهتر است تا بعد از لیزر پوست کمتر در معرض آفتاب باشد از این رو فصل پاییز به عنوان فصل لیزر شناخته می‌شود و به توصیه بسیاری از متخصصان زیبایی انجام امور لیزر در فصل‌های پاییز یا زمستان بسیار مناسب است ، زیرا در این فصل‌ها روزها کوتاه تر بوده و بیشتر وقت خود را در خانه هستید. بهتر است بعد از انجام لیزر پوست هر روز از کرم‌های ضد آفتاب SPF 30 یا بالاتر استفاده کنید. این کار باعث می‌شود که نتایج به دست آمده از درمان به خوبی حفظ شده، از سرطان پوست جلوگیری کرده و روند پیری پوست را کُندتر می‌کند بنابراین مراقبت از پوست باعث دوام نتیجه می شود.

ممکن است لیزر درمانی دردناک باشد یا نباشد؟!

در مقایسه با سایر روش ها شاید جالب باشد بگوییم که لیزر درمانی درد کمتری نسبت به سایر روش ‌های موجود دارد مخصوصا افرادی که جز مراجعه کنندگان لیزر پوست هستند زیرا با دستگاه‌های جدید این روش، با بهره‌مندی از بهترین خنک‌کننده‌ها و بی‌حسی‌های روز توانسته اند سطح کیفی عملکرد آن را بالاتر برده و آرامش و رضایت بیشتری را برای افراد حاصل نمایند لیزر رنگی پالسی ، لیزر اندیاگ (ND : Yag) و لیزر الکساندرایت نمونه‌هایی از لیزر غیرتهاجمی هستند.

ممکن است پس از این لیزر درمانی‌ها ناحیه تحت درمان کمی دچار حساسیت شود نکته مهم دیگر نتایج حاصل از لیزر پوست است که اصلی‌ ترین دلیل علاقه ‌مندان برای مراجعه به کلینیک‌های پوست و مو می‌باشد، ممکن است برای ماندگار شدن به مدتی زمان نیاز داشته باشد اما در عوض این اطمینان به فرد داده خواهد شد که عارضه‌ای را به همراه ندارد و به خصوص اگر برای حذف موهای زائد از آن استفاده شود رشد موها را بسیار کند و در نهایت متوقف خواهد کرد.

داشتن پوستی تیره‌تر لزوما به معنای عدم امکان انجام لیزر نیست؟

بیشتر افراد بر این باورند که لیزر درمانی فقط برای پوست‌های روشن ممکن است و افرادی که دارای پوست های تیره هستند نمی توانند لیزر درمانی نتیجه بخشی داشته باشند در این باره باید در نطر داشت که با توجه به این که برخی لیزر ها به سلول ‌های پوست ‌های تیره‌ تر آسیب وارد می‌کنند و موجب تغییر رنگ پوست می‌گردند، اما دستگاه های دیگری مانند لیزرهای اِربیوم وجود دارد که برای پوست‌های کمی تیره گزینه خوبی است و احتمال تغییر رنگ پوست با این درمان کمتر خواهد بود. در نظر داشته باشید که بهترین راه برای اطمینان از درمانی ایمن و موثر برای پوست‌تان، انجام یک جلسه مشاوره با پزشک متخصص پوستتان است.

  لیزر موهای زائد کتف و پشت بازوها ، لیزر موهای زائد کمر و پشت

دکتری که لیزر درمانی را انجام می‌دهد بسیار در نتایج موثر است

یقینا با مراجعه به یک کلینیک و نزد متخصصی ماهر، مجرب و با تجربه می توان نتیجه بسیار ایمن تر و موثرتری را گرفت در صورتی که لیزر درمانی را نزد دکتری فاقد مهارت و تجربه کافی انجام دهید به نتایج دلخواه خود دست پیدا نکرده و یا حتی ممکن است با خطراتی مواجه باشید.از همین رو در هنگام انتخاب دکتر خود بسیار دقت کنید و سوابق، تجربه، شایستگی و مجوزهای او را به خوبی مورد بررسی قرار دهید.

برخی دارو ها و بیماری ‌ها بر روی واکنش پوست به لیزردرمانی تاثیر می‌ گذارند

بهتر است تا در جلسه مشاوره قبل از لیزر درباره انواع قرص ها و مکمل ‌هایی که مصرف می‌کنید با دکتر یا تتکنسین خودتان صادق باشید. افرادی که مدام دچار تبخال می شوند باید بگوییم که لیزر درمانی باعث شیوع بیشتر این عارضه می‌شود. و یا دار وها آکنه‌ای که حاوی ایزوترتینوئین هستند می ‌توانند بر روی روند بهبودی لیزر پوست تاثیر منفی گذاشته و یا باعث به وجود آمدن اِسکار شوند برای نتیجه گرفتن بهتر است تا دو هفته پیش و پس از لیزر از مصرف انواع دخانیات پرهیز کنید، تا از بروز برخی عوارض در دوره نقاهت جلوگیری شود.

لیزر های مختلف برای درمان مشکلات و پوست‌ های مختلف بهینه شده ‌اند

با توجه به انواع مشکلات پوستی که وجود دارد برای درمان نیز باید سیستم های متفاوتی باشد از این رو وجود انواع لیزر ها برای این است که با یک نوع لیزر نمی ‌‌توان همه انواع مشکلات پوستی را درمان کرد. ما در این بخش به بررسی چند نوع لیزر که کاربرد های بسیار دارد می پردازیم.

  • لیزر CO2: مناسب ترین دستگاه برای درمان اِسکار، زگیل، چین و چروک ‌ها و دیگر مشکلات عمیق پوستی لیزر تهاجمی C02 بسیار مناسب است.
  • لیزر اِربیوم : در ترمیم کلاژن و برای درمان خطوط و چین و چروک ‌های ظریف، شلی پوست و لکه های پوستی سیستم بسیار مناسبی است.
  • لیزر رنگی پالسی : می ‌توان از این لیزر برای درمان قرمزی پوست، هیپرپیگمانتاسیون ، پارگی مویرگ‌ ها استفاده کرد این دستگاه لیزری غیر تهاجمی است که پوست را گرم کرده و رنگدانه‌ های پوست را جذب می ‌کند.
  مزونیدلینگ , فواید مزونیدلینگ ! هزینه و قیمت مزونیدلینگ

برای چندین جلسه لیزر درمانی برنامه‌ریزی کنید

از آن جایی که در استفاده از لیزر های غیر تهاجمی برای رسیدن به نتیجه مطلوب به چندین جلسه درمانی نیاز است و دوره نقاهت کمتری نیز دارد از این رو زمانی که دوره درمان تکمیل شد به نتایجی بلند مدت دست خواهید یافت.

هزینه لیزر پوست

ممکن است بسته به نوع درمان به دوره نقاهت نیاز داشته باشید

دوره نقاهت لیزر پوست بسته به نوع لیزر، میزان سلامت عمومی فرد و سرعت بهبودی هر فرد متفاوت است. لیزر های غیر تهاجمی عمدتاً دوره نقاهت ندارند، اما لیزر های تهاجمی معمولاً ۲ الی ۳ هفته دوره نقاهت دارند که این مدت زمان به عمق لیزر درمانی هم بستگی دارد.

امروزه لیزر پوست جز جدید ترین تکنیک‌ های روی کار آمده در کلینیک ‌های تخصصی پوست و مو می ‌باشد که این کار فقط و فقط توسط یک متخصص پوست انجام ‌پذیر بوده و با کارایی ‌های خاص خود در درمان بیماری ‌های پوستی و امور زیبایی طرفداران زیادی پیدا کرده است. اثربخشی بالا، درد کم و عدم آسیب ‌رسانی به پوست مهم ترین فواید این نوع روش است که توانسته توجه علاقه‌مندان به زیبایی پوست را به خود جلب نماید.

هزینه لیزر پوست چقدر است ؟

جهت کسب اطلاع از هزینه لیزر پوست می توانید از کلینیک زیبایی استعلام قیمت بفرمایید .

تصاویر قبل و بعد از لیزر پوست

عکس قبل و بعد از لیزر پوستعکس قبل و بعد از لیزر پوستهزینه لیزر پوست

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *