درمان تایم
درمان تایم

لیزر موهای زائد بدن , نواحی لیزر موهای زائد در مردان و زنان , بهترین کلینیک و مرکز لیزر مو در تهران , هزینه هر جلسه لیزر موهای زائد چقدر است ؟  : طبیعتا همه ما از داشتن موهای زائد بدن به شدت ناراضی هستیم . رشد موی زائد در بدن هر فردی طبیعی می باشد و به سادگی نمی توان آنها را از بین برد . طی گذست زمان روش های زیادی برای از بین بردن موهای زائد بدن ابداع شده است . بطوری که به راحتی می توانیم بگوییم امروزه با وجود تمام روش های نوین برای رفع موی زائد بدن همچنان بیش از 95 درصد از مردم از روش تراشیدن استفاده می کنند . جدیترین روش برای از بین بردن موهای زائد بدن ابداع شده استفاده از دستگاه  لیزر موهای زائد است . در ادامه بیشتر آشنا خواهید شد .

وجود موی زائد در برخی از نواحی بدن واقعا اذیت کننده است و به سختی قابل رفع هست .  همیشه دوست داریم به صورت دائمی از شر این موهای زائد بدن راحت شویم . در بین مردان و زنان بدون شک به زنان ک به زیبایی و لطافت خودشان اهمیت زیادی قائل هستند همیشه به دنبال روشی دائمی برای از بین بردن موی زائد بدن خود هستند . روش های سنتی برای رفع موی زائد بدن هیچ کدام روشی دائمی نیستند و همیشه در دوره زمانی خاصی باید استفاده شوند . معمولترین روش تراشیدن است که واقعا هم خطرناک است و هم سخت .

اما هر روز به تعداد محصولات بهداشتی برای از بین بردن موهای زائد بدن افزوده می شود و عرضه بازار می شوند . انواع داروها و روشهای مختلف با برندهای مختلف داخلی و خارجی که همه روزه می توانید تبلیغات آن را در رسانه ها مشاهده کنید . خیلی از افراد به امید اینکه بتوانند موی زائد خود را کاملا از بین ببرند قول تبلیغات را می خورند و اقدام به استفاده از این داروها و لوازم بداشتی می کنند . البته باید بگوییم که این لوازم بهداشتی رفع موی زائد هر کدام روشی برای از بین بردن موی زائد است اما روشی دائمی نیستند. لذا بعد از مصرف در یک دوره زمانی مشاهده خواهید کرد که همچنان رشد موی زائد شما ثابت است و تاثیر آنچنانی نداشته اند . در ادامه جدیدترین روش از بین بردن موی زائد بدن تا حدود قابل توجهی ماندگار را معرفی خواهیم کرد.

موی زائد در همه جای بدن قابل مشاهده است . و به صورت ناخواسته رشد می کند بطوری که در برخی از موارد در ناحیه ای بدن که اصلا انتظارش را نداشته اید رشد می کند . برخی از نواحی رشد موی زاند بدن که معمول هست در تصاویر زیر نمایان است :

رشد موی زائد در پشت لب , صورت , گردن , کمر , پشت , ران ها , زیر بغل , بازوها , ناحی تناسلی و … کاملا طبیعی است .

 

لیزر موهای زائد روشی نوین در از بین بردن موهای زائد بدن

طی گذشت زمان طولانی بالاخره روشی نوین و دائمی از بین بردن موهای زائد بدن در قالب تکنولوژی لیزری ابداع شد . لیزر موهای زائد بدن روشی است که امروزه به یکی از پرطرفدارترین روشهای از بین بردن موهای زائد بدن آقایان و بانوان تبدیل شده است .بدون درد بودن و دائمی بودن این روش موجب شده است تا افراد زیادی خواهان انجام لیزر موهای زائد بدن خود شوند.

با انجام لیزر مو در نواحی رشد موهای زائد بدن به خصوص : صورت , بازوها , زیر بغل , ناحیه تناسلی , پاها و … پوستی لطیف و صاف خواهید داشت . در مقایسه با روشهای سنتی هیچ دردی نخواهید داشت و سرعت انجام عمل بسیار بالا است و نواحی که شما نمی توانستید با روشهای سنتی مانند تراشیدن موی زائد آن را از بین ببرید با این روش به راحتی می توانید از شر آنها خلاص شوید . با استفاده از لیزر موهای زائد می توانید هر ناحیه از بدن خود را که می خواهید صاف و شفاف کنید . با انجام لیزر موهای زائد متوجه خواهید شد که هیچ دردی ندارد و عوارض جدی نیز نخواهد داشت .

توجه داشته باشید :

تا به امروز در رابطه با عوارض احتمالی لیزر موهای زائد هیچ چیزی مشاهده نشده است . و تحقیقات در این مورد همچنان تکمیل نشده و ادامه دارد لذا همیشه باید در استفاده از تکنولوژی نوین احتیاط های لازم را رعایت کنید .

 

لیزر موهای زائد چگونه باعث رفع موهای زائد می شود ؟

لیزری که برای رفع موی زائد بدن مورد استفاده قرار می گیرد در واقع پرتو نوری است که از دستگاه تابانده می شود . این پرتو نور دارای انرژی بالا است و تک رنگ می باشد . از این لیزر در درمان های پزشکی استفاده زیادی می کنند البته محبوترین کاربرد این لیزر استفاده از آن برای لیزر موهای زائد است . با تاباندن لیزر بر روی پوستی که دارای موی زائد است . رنگ دانه های ملانین در موهای ناحیه درمان انرژی لیزر را جذب می کنند و این انرژی را تا عمق 2 تا 3 میلیمتری پوست در محلی که سلولهای تولید کننده مو و ریشه مو قرار دارند می رساند . این انرژی موجب تضعیف ریشه مو شده و باعث تخریب سلول های رشد مو می شود . در نهایت بعد از انجام تعداد مشخص جلس لیزر مو در یک دوره کوتاه مدت تمامی موهای زائد ناحیه درمان از بین می روند.

 

افرادی که نباید لیزر موهای زائد انجام دهند :

 • افرادی که بیماری های پوستی دارند : سرطان پوست
 • افرادی که دیابت دارند
 • افرادی که بیماری تیروئید یا سرطان لوزه دارند
 • افرادی که رنگ پوست بسیار تیره دارند : سیاه پوست ها
 • افرادی که دچار آفتابسوختگی هستند
 • افراد زیر 17 سال
 • بیماران قلبی
 • زنان باردار و دوران شیردهی
 • افرادی که بیماری های عفونی شدیدی دارند

 

انواع دستگاه لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد بدن تاثیرات شگفت انگیزی را روی بدن و صورت می گذارد . از این رو عمل لیزر موهای زائد با استفاده از دستگاه های لیزر مختلفی انجام می شود . برخی از این دستگاه های مورد استفاده در کلینیک ها و مراکز زیبایی را شرح می دهیم و روش از بین بردن موی زائد را با استفاده از این دستگاه ها شرح خواهیم داد :

 1.  دستگاه لیزر مو های زائد الکساندرایت
 2. لیزر مو های زائد با دستگاه لیزر روبی
 3. لیزر تور پلالسی بالا
 4. دستگاه لیزر دایود
 5. لیزر ND:YAG

در حالت کلی انجام لیزر موهای زائد به دو دسته تقسیم می شوند:

سیستم های لیزری

سیستم های لیزر نیز به چند دسته زیر تقسیم می گردد:

 • دستگاه لیزر الکساندرایت
 • لیزر دایود
 • ان دیگ
 • لیزر دایود الکس

سیستم های نوری

سیتم های نوری نیز به موارد زیر گفته می شود :

 • ای پی ال
 • ایلایت
 • اس اچ آر-ای ی ای

دستگاه لیزر موهای زاند الکساندرایت

لیزر الکساندرایت را می توان پیشرفته ترین نوع دستگاه لیزر موهای زائد شناخت . لیزر الکس دارای قدرت بالایی برای ای بین بردن موی زائد بدن است . لیزر الکس بیشتر برای افرادی که دارای پوست روشن با موی زائد ضخیم و تیره هستند نتیجه ای شکفت انگیز می دهد . لذا نمی توان بر روی هر فردی از دستگاه لیزر الکساندرایت استفاده کرد . دستگاه الکس در ابتدا به دلیل قدرت بالای انرژی لیزری همیشه دردی در ناحیه درمان برای افراد داشت . البته با اصلاح سیستم دستگاه لیزر الکس و استفاده از سیستم خنک کننده موجب شده است تا همچنان یکی از بهترین دستگاه ها به عنوان رفع موی زائد بدن شناخته شده باشد.

لیزر ان دیگ

در بین تمامی دستگاه های لیزر موی زائد و جوانسازی پوست لیزر ان دیگ کمترین اثر بخشی بر روی موهای زائد را دارد از این لیزر بیشتر برای افرادی که دارای پوست با رنگ تیره هستند مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه قیمت بالایی دارد و به دلیل تولید انرژی بالا جهت رفع موی های زائد با پوست تیره درد بالایی نیز دارد .  این دستگاه برای لیزر موهای زائد پیشنهاد نمی شود .

لیزر دایود

دستگاه لیزر دایود ؛ می توان گفت در مراکز لیزر موهای زائد تهران  و سایر شهر های کشور پیدا می شود و یکی از پرطرفدرترین نوع لیزر موهای زائد است . دارای قدرت بالا و تاثیر بخشی عالی است . لیزر دایود به نسبت لیزر الکس 5 درصد ضعیفتر است اما نفوذ پذیری بالایی دارد.

مقایسه انواع مختلف لیزرها با همدیگر

 1. لیزر دایود در مقایسه با لیزر الکس دارای هزینه درمانی کمی می باشد ولی نسبت به درمان آی پی ال دارای هزینه بالایی است.
 2. لیزر دایود در هنگام لیزر موهای زائد درد کمتری نسبت به لیزر الکس دارد اما نسبت به اس اچ آر دردناکتر می باشد.
 3. لیزر دایود نسبت به الکس دارای سوختگی کمتری روی پوست می باشد و برای پوست های تیره و نژاد آسیایی به کار برده می شود.
 4. لیزر دایود روی موهای نازکتر تا حدودی تاثیرگذار می باشد.
 5. لیزر دایود دارای سرعت عمل بالاتری نسبت به لیزر الکس است.

مدت زمان شارژ دوباره لیزر بین شش ماه تا یک سال و نیم می باشد.