۱۰ نکته مهم پیش از لیزر اسکار

لیزر اسکار

افراد بسیاری در قسمت های مختلف بدن خود دارای زخم ها و اسکار هایی هستند که این افراد برای رفع این اسکار ها مطمئنا روش های مختلفی را امتحان کرده اند و با استفاده از روش های معمول و سنتی موفق به رفع آن نشدند. باید بگوییم که امروزه خوشبختانه با استفاده از لیزر سخت ترین جای زخم ها نیز از بین می رود. از همین رو بیشتر افراد لیزر را مانند یک چوب جادویی تصور می کنند که می ‌تواند هر گونه اِسکار ( اثر زخم ) را از بین ببرد؛ مطمئنا داشتن اطلاعات و دانستن نکات قبل از لیزر کمک می کند تا افراد به بهترین نتایج دست یابند از این رو بسیار می توان تا از عوارض بسیاری که ممکن است بعد از لیزر به وجود آمد جلوگیری کرد.

  انواع مختلف دستگاه های لیزر موهای زائد

لیزر اسکار

مناسب ترین کاربردهای لیزر درمانی عبارتند از:

 • جلوگیری از شکل گرفتن اسکار پس از جراحی
 • کاهش درد و خارش اسکار
 • افزایش دامنه حرکتی در صورتی که اِسکاری باعث محدودیت حرکت شده باشد.

۱- با لیزر درمانی نمی ‌توان اسکار را به طور کامل از بین برد

معمولا بسیاری از متخصصان پوست درباره این سوال که آیا با لیزر درمانی می ‌توان ظاهر اِسکار را تا حدی بهبود بخشید بر این باورند که لیزر درمانی اسکار را کاملاً از بین نمی ‌برد، بلکه این روش در واقع اِسکار را نا محسوس ‌تر و کمرنگ ‌تر می‌کند.

۲-  نتایج درمان بسیار به دکتری که لیزر درمانی را انجام می‌دهد بستگی دارد

واجد شرایط ‌ترین افراد برای درمان اسکار متخصصان پوست هستند در صورتی که لیزر اِسکار توسط این متخصصان ماهر و با تجربه صورت بگیرد مطمئنا نتیجه بسیار بهتری حاصل می شود در صورتی که درمان زیر نظر فردی که تخصص کافی در زمینه لیزر و پوست نداشته باشد، ممکن است به نتایج دلخواه خود دست پیدا نکنید و ممکن است خطرات بیشتری فرد را تهدید خواهد کرد.

۳- انجام جلسه مشاوره با متخصص پیش از انجام هرگونه لیزر درمانی

با توجه به اهمیت موضوع اگر دکتری به شما گفت که به جلسه مشاوره نیازی نیست، به او اعتماد نکنید. بسیار مهم است که دکتر متخصص از شرایط فردی شما آگاهی لازم را داشته باشد با توجه به این که ویژگی‌ های هر شخصی منحصر به فرد است از همین رو پزشک باید اطلاعات بسیار دقیقی را از بیمار داشته باشد. به همین دلیل دکتر باید حتماً پیش از لیزر درمانی نوع پوست، ویژگی ‌های اِسکار شما و وضعیت سلامت عمومی بیمار را بررسی کند.

  لیفت ابرو با لیزر یا نخ , قیمت و هزینه لیفت ابرو با نخ یا لیزر

مهم ترین مسئله های که در جلسه مشاوره باید با پزشک در میان گذاشته شود عبارتند از:

 • در صورت داشتن تبخال و ابتلا به آن
 • ابتلا به بیماری پوستی
 • ابتلا به دیابت
 • استعمال دخانیات
 • دارو های مورد استفاده

۴- اهمیت محافظت از پوست در برابر نور آفتاب، پیش و پس از لیزر درمانی

معمولا پزشک از لیزر کردن افرادی که پوست خودشان را برنزه می کنند امتناع کنند زیرا در این صورت احتمال سوختگی یا تغییر رنگ پوست وجود دارد. آفتاب شدید بسیار می تواند بر روی پوست تاثیرگذار باشد پس از لیزر درمانی باید از پوست خود در برابر نور آفتاب محافظت کنید تا پوست به طور کامل بهبود پیدا کند. زیرا برخورد اشعه ‌های آسیب زننده آفتاب به پوست می‌ توانند باعث به وجود آمدن اِسکار دیگری شوند.

۵- ایجاد تغییرات پیش از لیزر درمانی در شیوه زندگی

 • بهتر است تا دو هفته پیش از لیزر درمانی از مصرف دخانیات امتناع کنید
 • مصرف ویتامین E، آسپیرین و دیگر داروها و مکمل ‌هایی که بهبودی را به تاخیر می ‌اندازند متوقف کنید.
 • اجتناب از مصرف محصولات مراقبتی پوست که حاوی رتینوئید یا اسید گلیکولیک هستند
 • اگر مستعد ابتلا به تبخال هستید دارو های پیش گیری از تبخال را مصرف کنید.
 • از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب، نور های مصنوعی شدید و برنزه کردن پوست خود جداً خودداری نمایید.

۶- ممکن است برنامه درمانی شما چیزی فراتر از لیزر درمانی باشد

در افرادی که پوست آن ها دچار اِسکار های آکنه عمیق باشد مطمئنا برای دستیابی به بهترین نتایج به بیش از یک جلسه درمانی نیاز دارند. برای مثال دکتر پس از درمان اِسکار با لیزر، برای این افراد تزریق ژل را هم انجام می دهد.

  لیزر موهای زائد شکم ، قیمت و هزینه لیزر ناحیه شکم

۷- ممکن است به بیش از یک جلسه لیزر درمانی نیاز داشته باشید

زمانی که از لیزر های غیر تهاجمی استفاده می کنید ممکن است دکتر برای اینکه به نتایجی بلند مدت و بهینه دست پیدا کنید، چندین جلسه لیزر درمانی را برایتان ترتیب دهد، اما جهت دستیابی به بهترین نتایج به چند جلسه درمانی نیاز خواهید داشت.

۸- پس از لیزر درمانی باید در خانه مراقبت ‌های لازم را به عمل آورید

مطمئنا برای رسیدن به نتایج مطلوب پس از لیزر درمانی با پیروی از دستورالعمل‌ های پزشک می‌توانید به نتایج دلخواه خود دست پیدا کنید.

۹- مدتی طول می‌کشد تا نتایج نهایی درمان پدیدار شوند

تقریبا به زمان زیادی نیاز است تا نتایج نهایی لیزر اسکار پدیدار شود، اما در بسیاری از موارد نیز ممکن است نتیجه در همان ابتدای درمان ظاهر شود.

۱۰- ممکن است بیمه هزینه ‌های این درمان را پوشش ندهد

در بسیاری از موارد ممکن است تا درد و خارش ناشی از اسکار با لیزر بهبود پیدا کند. در صورتی که اسکاری باعث محدودیت حرکتی در فرد شده باشد لیزر درمانی باعث می ‌شود تا این محدودیت ‌ها برطرف شود. با توجه به این که بیمه این نوع درمان ها را تحت پوشش قرار نمی دهد از این رو هزینه تمام این درمان ها به صورت آزاد است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *