لاغری موضعی , هزینه لاغری موضعی ران , شکم و پهلو

لاغری موضعی , هزینه لاغری موضعی ران , شکم و پهلو : خوشبختانه امروزه این امکان برای افراد فراهم می باشد که با استفاده از روش های گوناگون و با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته اقدام به لاغری موضعی قسمت های  از بدن خود مانند شکم و پهلو بکنند که با استفاده از ورزش های سنگین و رژیم غذایی نمی توان چربی های اضافی این قسمت ها را از بین برد.

لاغری موضعی

بهترین راه و  روش های  لاغری موضعی ،هزینه لاغری موضعی

امروزه بیشتر مردم از چربی های اضافی که در نواحی مختلف بدن خود مانند شکم و پهلو ها و یا ران و بازوها دارند ، ابراز ناراحتی می کنند و به راحتی نیز نمی توانند آن ها را برطرف کنند. همه انسان ها علاقه دارند که بعضی نواحی خاص از بدن شان تغییر کند ،بی آنکه نیازی به انجام تمرین های شدید ورزشی باشد .و امکان دارد از بین بردن چربی های اضافی جمع شده در قسمت های مختلف بدن ،حتی درصورت انجام حرکت های شدید ورزشی با دشواری همراه باشد.

برای همین هم می باشد که بهتر است در صورتی که شما هم دچار این مشکل هستید از خدمات لاغری موضعی کلینیک های زیبایی معتبر استفاده نمایید. در این کلینیک ها مجموعه متنوعی از خدمات با هدف از بین بردن چربی های ناخواسته و برطرف شدن چاقی موضعی به بیماران ارائه می گردد تا هم زیبایی اندام را برای فرد به ارمغان بیاورد وهم حس اعتماد به نفس افراد را بالا ببرد.

باید دقت شود که در این کلینیک ها علاوه بر ارائه پیشرفته ترین خدمات درمانی کاهش چربی و سفت شدن پوست و لاغری موضعی ، چند رژیم غذایی ساده و ۴ تا ۶ جلسه درمانی ،برای بیماران مراجعه کننده ارائه می شود. باید دقت شود که رژیم غذایی برای آب کردن شکم به تنهایی نمی تواند پوست فرد را سفت کرده و ظاهر جوان تر برای فرد به وجود آورد.

به همین دلیل هم می باشد که افرادی که با این شرایط مواجه می باشند ،بهتر است از خدمات پزشکان با تجربه و متخصص کلینیک های زیبایی ، برای دست یابی به لاغری سریع شکم و پهلو و حذف چربی های ناخواسته آن استفاده نمایند. بیشتر روش های لاغری موضعی شکم و پهلو با توجه به حجم ناحیه تحت درمان تنها حدود نیم ساعت تا ۴۵ دقیقه زمان نیاز دارند. در ضمن به صورت هم زمان با روش کاهش چربی بر روی بیمار ،در این کلینیک ها سفت کردن پوست بیمار نیز انجام می گردد. ما در این مقاله سعی داریم تا شما را بیشتر با انواع روش های لاغری موضعی مانند کرایو لیپولیز، مزوتراپی ، لیپوساکشن و … آشنا سازیم.

انواع لاغری موضعی

پزشک جراح امکان دارد با توجه به نیاز های ویژه بیمار ،یکی از تکنیک های لاغری موضعی زیر را برای درمان مشکل بیمار خود استفاده نماید:

لیزر لیپولیز

اغلب لیزر لیپولیز را به عنوان لیپو می شناسند ،این لیزر یک روش لیپوساکشن غیر تهاجمی جهت لاغری موضعی می باشد که برای برطرف کردن جمع شدن چربی مقاوم در نواحی مختلف بدن مانند جلو و داخل ران ها ، پهلو ها ، و برطرف کردن غبغب مورد استفاده قرار می گیرد. این روش درمانی می تواند به صورت موثر چربی مقاوم در برابر رژیم غذایی و تمرین های ورزشی را کاهش داده و از بین ببرد.

از لیزر در این تکنیک برای ذوب کردن چربی نامطلوب در نواحی مختلف صورت و بدن استفاده می گردد .به این صورت ، بدن می تواند از طریق سیستم متابولیسم خود چربی ذوب شده را سوزانده و برطرف سازد. به غیر از این ،فرد معالج می تواند از طریق فرآیند آسپیراسیون که یک نوع خاص از مکش می باشد ،بخش اعظمی از این چربی را از محل درمان بیرون کشیده و از بدن خارج سازد.

لیزر لیپولیز

لیزر لیپولیز به عنوان یک روش جراحی با حداقل سطح تهاجم طبقه بندی می باشد .جهت انجام این روش درمانی ،ناحیه تحت درمان به وسیله جراح به صورت موضعی بی حس شده و یک شکاف کوچک در آن به وجود می آید. لیزر لیپولیز یک روش درمانی جهت کاهش وزن نمی باشد و نمی تواند برای افراد دچار اضافه وزن ،یک روش مناسب به شمار رود .

در حقیقت بهتر می باشد از این روش جهت برطرف کردن تجمع چربی در نواحی خاص ،بدن استفاده گردد. نتایج این روش درمانی می تواند سبب بهبود تناسب ظاهر اجزای بدن در کوتاه مدت شده و با استفاده از این روش می توان از کبودی و ورم که از عوارض جانبی روش های درمانی تهاجمی تر می باشند ، خودداری کرد. لیزر لیپولیز تنها جهت برطرف کردن ۵۰۰ میلی لیتر چربی مناسب است و به همین دلیل جهت برطرف کردن مقادیر بیشتر چربی ،بهتر می باشد که از روش لیپوساکشن استفاده گردد.

دستگاه لیزر لیپولیز

نحوه درمان با لیزر لیپولیز

در این روش درمانی ناحیه مورد نظر را با استفاده از مواد ویژه ای به صورت موضعی بی حس می کنند ،بعد از اینکه ناحیه مورد نظر بی حس شد ،یک شکاف کوچک در پوست بیمار ایجاد شده و از طریق آن یک لوله بسیار کوچک ( یک لوله فلزی توخالی با عرض ۱ میلی متر ) به شکاف پوست وارد شده و از طریق این لوله ابزار پرتو دهی لیزر وارد پوست شده ،در این حالت در ادامه به صورت طبیعی به وسیله بدن دفع می گردند. در حال حاضر به بیماران توصیه می گردد که جهت سرعت بخشیدن به این پروسه و بهبود نتایج ایجاد شده ، از لیپوساکشن جهت خارج کردن بافت چربی از محل استفاده گردد. برای انجام این روش درمانی حدودا یک تا دو ساعت زمان لازم می باشد.

ریکاوری بعد از لیزر لیپولیز

بعد از درمان به احتمال زیاد نیاز می باشد که بیمار حدود یک ساعت یا بیشتر استراحت نماید ولی بعد از یک روز می تواند فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرد .بهتر می باشد که بیمار تقریبا برای یک تا دو هفته از انجام فعالیت های سنگین ورزشی خودداری کند.

نتایج:

بعد از آنکه درمان انجام شد ، فرد بلافاصله با مقداری کاهش وزن و سفت شدن پوست روبه رو می شود ،ولی نتایج نهایی حاصل از این روش درمانی کم کم در طول چند هفته با ادامه یافتن فرآیند کار بدن و دفع طبیعی چربی ذوب شده ،را می توان مشاهده کرد.

عوارض لیزر لیپولیز

از آنجایی که در این روش درمانی از بی حسی موضعی استفاده می شود لذا دارای درد نخواهد بود. و بعد از آنکه درمان انجام شد  برای چند روز دارای مقداری کبودی ،ورم و یا ناراحتی خواهد بود.

مزوتراپی لاغری

باید اشاره کنیم که در این روش درمانی از تعداد زیادی تزریق های بسیار کوچک برای کاهش چربی ناخواسته و سلولیت و نیز بهبود وضعیت و ساختار پوست استفاده می گردد. مایع تزریق شده در این روش ،یک ترکیب از ویتامین ها ، آمینو اسید ها و داروهای مفید می باشد که چند میلی متر زیر پوست به منظور تجزیه سلول های چربی تزریق می گردد. این روش درمانی به صورت ویژه جهت درمان سلولیت مفید می باشد ،ولی در ضمن می تواند بافت چربی جمع شده در ناحیه شکم ، ران ها ، چانه ، پهلو را به حداقل برساند. برای انجام مزوتراپی تقربیا ً به ۳۰ تا ۴۵ دقیقه زمان نیاز می باشد و اغلب این درمان جهت دستیابی به بهترین نتایج باید چند جلسه انجام گردد.

مزوتراپی لاغری

نحوه درمان:

این روش درمانی متشکل از تزریق های متعدد زیر پوست با استفاده از سوزن های بسیار زیر می باشد .مزوتراپی می تواند به بهبود چرخش خون ، جایگزینی ویتامین های از دست رفته ،مواد معدنی و آمینو اسید ها ، یا افزایش سطح اسید هیالورونیک کمک شایانی بکند. برای هر جلسه درمانی این روش به۱۰ تا ۲۰ دقیقه زمان است و اغلب بدون درد می باشد.

اگر شما در زمان استفاده از این روش احساس ناراحتی کردید ،پزشک می تواند از مواد ویژه برای بی حسی موضعی پیش از آغاز درمان برای بیمار استفاده کند. تزریق های مورد نیاز در این شرایط هر دو هفته یک بار برای ۲ تا ۳ جلسه درمانی ادامه پیدا می کند. به هر حال بعضی از افراد امکان دارد به جلسات درمانی بیشتری برای دست پیدا کردن به نتایج مورد نظر نیاز داشته باشند. پس از آنکه جلسات درمانی به اتمام رسید یک برنامه نگهداری برای هر ۲ تا ۳ ماه یک بار ،مورد استفاده قرار می گیرد.

ریکاوری:

این امکان برای افراد فراهم می باشد که بلافاصله بعد از درمان بتوانند فعالیت های روزنانه خود را آغاز کنند.

عوارض مزوتراپی لاغری

باید اشاره کنیم که تزریق های ریز مورد استفاده در این روش درمانی دارای حداقل ناراحتی برای بیماران می باشند .احتمال دارد تنها مقداری کبودی و ورم محدود در این روش درمانی دیده شود که این وضعیت نیز به تدریج از برطرف خواهد شد. احتمال دارد که عده ای از افراد به این روش درمانی واکنش های آلرژیک نشان دهند ، ولی این عارضه نیز بسیار نادر می باشد.

لیپوساکشن( لیپوماتیک )

در مورد روش درمانی لیپوساکشن باید دقت شود که لیپوساکشن ( لیپوماتیک ) یک روش درمانی جهت کاهش سریع وزن در درمان لاغری موضعی نمی باشد ، بلکه طراحی این روش به منظور اصلاح و بهبود ظاهر بدن بوده و به صورت خاص برای افرادی مناسب می باشد که دارای وزن مناسب باشند ،ولی نواحی مختلف بدن آن ها دچار تجمع چربی شده و این چربی در برابر رژیم غذایی و تمرین های ورزشی از خود مقاومت نشان می دهند.

جراحی لیپوساکشن قدیمی تحت بی هوشی عمومی انجام می گردد و به دوره ریکاوری نیاز دارد .در هر صورت ،در حال حاضر روش های نوین لیپوساکشن مانند عمل لیپوماتیک طراحی شده که می تواند با استفاده از بی حسی موضعی بر روی بیمار انجام گردد و نیازمند دوره ریکاوری کوتاه مدتی می باشد. سایز و نوع فشردگی پوشش شما و هزینه لیپوماتیک نیز در جلسه مشاوره برای بیمار مشخص می گردد. در حقیقت هزینه لیپوماتیک بستگی به تعداد محل های درمان شده دارد.

هزینه و قیمت عمل لیپوماتیک در هنگام مشاوره برای فرد متقاضی مشخص خواهد شد. در پیکرتراشی با لیپوماتیک با لرزش اینفراسونیک و با استفاده از یک کانول ویژه به آرامی چربی های بدن برداشته می شود ،بدون اینکه محل تحت درمان عمل لیپوماتیک بسوزد یا بریده شود و همین طور در زمان برخورد به بافت های غیر چربی دستگاه از کار باز می ایستد.در این روش زخم در زمان برداشتن چربی ها کاهش پیدا می کند .باید متذکر شویم که عوارض لاغری با استفاده از روش لیپوماتیک کمتر از سایر روش های درمانی می باشد. باید اشاره داشته باشیم که از آنجایی که لیپوساکشن یک درمان زیبایی می باشد ،بنابراین هزینه آن تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد.

لیپوساکشن

نحوه درمان

برای انجام این روش درمانی لاغری موضعی ، شکاف های ۵ میلی متری کوچک در پیرامون ناحیه تحت درمان به وجود می آورند و یک لوله مکش توخالی ( که به آن کانولا می گویند ) به شکاف وارد شده و زیر پوست حرکت داده می شود. به این صورت سلول های چربی تجزیه شده و بافت چربی به شکل دستی با یک سرنگ بزرگ یا با استفاده از یک پمپ مکش از محل خارج می گردد در این روش درمانی ،به این صورت ، لایه رویی پوست اتصال خود را با بافت پیوندی و عضلات زیرین در طول درمان حفظ می نماید و یک لایه نازک از چربی در زیر پوست با هدف پیشگیری از ایجاد فرورفتگی یا برآمدگی بعد از لیپوساکشن ،باقی می ماند.

ریکاوری

پس از آنکه ناحیه مورد نظر درمان شد ،آن ناحیه دردناک می گردد و مقداری ورم و کبودی در آن ناحیه به وجود می آید. بر اساس ناحیه تحت درمان ، بیمار به ۵ روز تا یک هفته زمان جهت ریکاوری نیاز خواهد داشت.

انواع لیپوساکشن

به تدریج با پیشرفت و توسعه علم و فن آوری ، انواع مختلفی از لیپوساکشن ابداع و برای لاغری موضعی امروزه مورد استفاده قرار می گیرد.این تکنیک ها متشکل از لیپوساکشن تورمی و لیپو پلاستی با کمک امواج مافوق صوت می باشد. در لیپوساکشن تورمی یک مایع ویژه به بافت های چربی پیش از لیپوساکشن آنها تزریق می گردد و این مایع موجب می شود که خارج کردن چربی از محل ساده شده ، خون ریزی کمتر و ناراحتی بیمار کم شود.

در لیپوپلاستی با کمک امواج مافوق صوت از پرتو های انرژی مافوق صوت جهت تجزیه سلول های چربی و خارج کردن ساده تر آن ها از محل تجمع استفاده می گردد. در این شرایط در صورتی که شما از خدمات یک فرد متخصص ، فرد معالج در این زمینه استفاده کنید می توانید با همه انتخاب های درمان قابل استفاده آشنا شوید.

عوارض لیپوساکشن

امکان دارد در طی فرآیند لیپوساکشن در لاغری موضعی و در زمان خروج چربی از بدن ؛مقداری فشار ، حرکت و سوزش احساس گردد ، ولی این شرایط به ندرت درناک می باشد. احتمال دارد برای چند روز ،کبودی ،ورم و خارج شدن مایع به رنگ خون از زخم ها دیده شود. امکان دارد عوارض جانبی نادری هم مانند عفونت ،ایجاد ظاهر نامناسب ،بی حسی و یا وارد شدن آسیب به عصب در محل درمان در لاغری موضعی دیده شود. با استفاده از رژیم غذایی مناسب و انجام تمرین های ورزشی افراد می توانند نتایج حاصل از این درمان را ماندگار سازند.

کرایولیپولیز

در این روش درمانی لاغری موضعی نیز از یک فرآیند خنک کننده هدفمند با یک ابزار مکش خاص استفاده می گردد .این فرآیند قادر می باشد دمای نایحه تحت درمان را تا منفی ۶۰ درجه سانتیگراد کاهش دهد بررسی های انجام شده در این زمینه نشان می دهد که سلول های چربی قادر نمی باشند که از این دما سالم بیرون بیایند لذا کرایولیپولیز می تواند به صورت موثر سلول های چربی جمع شده در زیر پوست را با منجمد نمودن آن ها نابود سازد. یک مزین دیگری که این روش دارد این می باشد که بر سلول های دیگر تاثیری نداشته و تنها سلول های چربی را منجمد کرده و از بین می برد.

در طی این فرآیند درمان ،سلول های چربی به صورت بلور یخ درآمده و می میرند. و بدن به این صورت می تواند به طور طبیعی آن ها را دفه کند. در طی چند ماه بعد ، سلول های چربی مرده کم کم از بدن فرد دفع می گردند و بدن ظاهر جدیدی به خود می گیرد.

کرایولیپولیز

روش درمان:

پزشک و بیمار جهت آغاز درمان نخست نواحی خاص بدن که نیاز به لیپوساکشن دارند را انتخاب می کنند. در مرحلهی بعدی متخصص دستگاه را بر روی بدن فرد قرار می دهد. این وسیله قادر می باشد که ناحیه تحت درمان را به سمت خود بکشد و مابین دو صفحه خنک کننده قرار دهد .در این شرایط بیمار حسی شبیه به کشیدگی و فشار دارد و به این صورت می توان اطمینان حاصل کرد که بافت هدف به مقدار موثر سرد می گردد. تقریبا یک ساعت بعد ،با توجه به نیاز های بیمار ،درمان تکمیل می گردد.

با آغاز روند سرد کردن بعد از گذشت چند دقیقه ،بیمار فشار و سرمای شدید در ناحیه مورد نظر احساس می نماید. ولی این احساس به سرعت با تکمیل درمان برطرف می شود. امکان دارد درمان بیمار با این روش درمانی نیاز به یک تا دو ساعت زمان نیاز داشته باشد .اغلب بیمار می تواند کاهش قابل توجه در چربی بدن خود را بعد از یک جلسه درمان مشاهده نماید، ولی با جلسات درمانی اضافی ، این نتایج بهتر نیز خواهد شد.

عوارض کرایولیپولیز

باید بگوییم که این روش درمانی لاغری موضعی به وسیله ی سازمان غذا و داروی آمریکا جهت از بین بردن چربی های جمع شده در ناحیه شکم و پهلو به تایید رسیده است. بررسی های انجام شده در مورد این روش درمانی نشان می دهد که این روش درمانی موثر و بی خطر می باشد ..این روش درمانی به حداقل زمان استراحت بعد از درمان نیاز دارد و امکان دارد بیمار با مقداری ناراحتی یا درد محدود بعد از درمان مواجه گردد.عوارض جانبی این روش درمانی عبارت از قرمز شدن پوست ،کبودی ، ورم ،ناراحتی در زمان لمس،گرفتگی ، خارش ، سوزش ، بی حسی می باشد.بی حسی که در این شرایط ایجاد می شود امکان دارد که برای چند هفته بعد از درمان هم ادامه داشته باشد.

ریکاوری:

روش درمانی مذکور کاملا غیر جراحی بوده لذا اغلب فرد می تواند بلافاصله فعالیت های معمولی خود را بعد از درمان آغاز کند.برخی از بیماران در این شرایط با قرمزی ،کبودی محدود ، سوزش ،بی حسی یا ناراحتی در نواحی تحت درمان روبه رو شوند ،ولی باید دقت شود که این علائم موقت می باشند و با گذشت زمان به صورت کامل از بین می روند.در بیشتر مواقع ، بیمار می تواند بعد از تکمیل جلسه درمان ،فعالیت های روزانه خود را آغاز نماید.

نتایج :

باید اشاره داشته باشیم که هر کدام از جلسات درمانی کرایولیپولیز می تواند تا اندازه زیادی چربی های ناحیه تحت درمان را کاهش دهد و می توان گفت که این کاهش بین ۲۰ تا ۴۰ درصد می باشد. بعد از اینکه درمان اولیه تکمیل شد ،این امکان فراهم می باشد که بیمار بتواند از جلسات اضافی جهت کاهش بیشتر چربی و ایجاد ظاهر مطلوب تر استفاده کند. تعدادی از بیماران امکان دارد حتی بعد از یک جلسه درمان هم به صورت کامل به اهداف مد نظر خود دست بیابند. و به این صورت افراد می توانند در مورد برنامه درمانی خود با پزشک معالج خود گفتگو کنند.

به احتمال زیاد بعد از سه هفته بعد از درمان ،بیمار ایجاد تغییرات در وضعیت خود را مشاهده خواهد نمود و بعد از تقریبا دو ماه از گذشت درمان ، به بهترین نتایج درمان دست پیدا خواهد کرد. در هر صورت ،بدن به دفع سلول های چربی و بهبود شرایط جهت چهار تا شش ماه بعد از درمان ادامه خواهد داد. زمانی که از روش کرایولیپولیز جهت کاهش سلول های چربی استفاده می گردد ،سلول های چربی آسیب دیده برای همیشه از بین خواهند رفت. و در صورتی که فرد از رژیم غذایی مناسبی استفاده کرده و ورزش کردن را هم ادامه دهد ، می تواند نتایج درمان را برای همیشه ماندگار سازد.

کویتیشن

در واقع دستگاه کویتیشن لاغری ( لاغری با اولتراسوند ) یک فن آوری خارج کردن چربی از بدن ،بدون نیاز به بی حسی ،ایجاد شکاف ، ناراحتی ، و استراحت می باشد و می تواند یک روش درمانی جایگزین بی خطر جهت لیپوساکشن در لاغری موضعی باشد. این روش درمانی می تواند سلول های چربی را به صورت سریع کاهش دهد.
لازم به ذکر است که کویتیشن لاغری یک روند طبیعی می باشد که در این روش امواج مافوق صوت ( اولتراسوند) که دارای فرکتنس کوتاه می باشند ، مورد استفاده قرار می گیرند. این امواج قادر می باشند که حباب هایی در مایع سول های چربی به وجود آورند.

این حباب ها کم کم بزرگ شده و با رسیدن به یک اندازه مشخص ، می ترکند. انرژی که در این حالت ایجاد می شود به شکل گرما می باشد و می تواند فشار مشخصی را به سلول های چربی وارد سازد. از آنجایی که سلول های چربی از نظر ساختاری امکان تحمل کردن لرزش ایجاد شده در کویتیشن را ندارند ، تاثیر ناشی از کویتیشن با تجزیه ساده سلول های چربی بدون وارد شدن آسیب به رگ ها ،بافت عصبی و عضلانی همراه می باشد.

کویتیشن

روش درمان:

بعد از تخریب سلول های چربی ،این سلول ها به صورت تری گلیسرید در مایع میان بافتی موجود میان سلول ها آزاد می گردند در این محل این سلول ها به شکل گلیسیرین مصرف شده و اسید های چرب آن آزاد می گردد. در واقع محلول گلیسیرین به وسیله سیستم چرخش خون جذب می شود و به عنوان منبع انرژی از آن استفاده می شود. در ضمن اسید های چرب آزادی که حل نمی شوند به کبد انتقال پیدا کرده و به عنوان اسید های چرب آزاد شده از مواد غذایی پردازش می گردد.

با قرار دادن یک لایه ژل بر روی محل درمان ،این روش درمانی آغاز می گردد. بعد دسته دستگاه به شکل چرخشی بر روی پوست حرکت داده شده و انرژی مافوق صوت از آن خارج می شود .در این روش درمانی نیازی به بی حسی نمی باشد .بیشتر بیمارانی که این روش را تجربه کرده اند آن را بی درد و آسان توصیف نموده اند. در هر صورت در این حالت امکان دارد مقداری ناراحتی به دلیل لرزش پخش شده از داخل بدن برای بیمار ایجاد گردد ، ولی این لرزش ها بدون خطر است و با فاصله گرفتن دستگاه از بدن قطع می شود.

به غیر از این امکان دارد بیمار با مقداری گرما در طی درمان روبه رو شود و صداهای خاصی به گوش او برسد. چنانچه احساس گرما افزایش پیدا کرد ، باید از فرد درمانگر درخواست شود تا مقدار ژل مافوق صوت بیشتری بر روی محل تحت درمان بمالد. اغلب از افراد بیمار خواسته می شود که از یک دوره درمان جهت دست یابی به نتایج بهینه استفاده کنند. در اغلب موارد تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان ۶ جلسه می باشد که در طول یک هفته انجام می شود.

عوارض :

این امکان وجود دارد که بیمار بعد از درمان بیشتر احساس نیاز به دستشویی رفتن داشته باشد. در این شرایط ما به بیماران توصیه می کنیم که آب بیشتری بنوشند تا به این صورت به دفع سلول های چربی از بدن جهت لاغری شکم و پهلو کمک کرده باشند. از آنجایی که روش کویتیشن بدون درد ، بی خطر و غیر تهاجمی می باشد ، عوارض جانبی آن به ندرت در افراد بیمار دیده می شود.

در واقع کرایولیپولیز یک روش لاغری موضعی می باشد که چربی های مقاوم ناحیه های شکم ، پهلو ، ران و پشت بدن را با موفقیت برطرف می سازد. در این روش درمانی سلول های چربی متلاشی می شوند تا ناحیه های انتخابی لاغر گردد. لاغری با کرایولیپولیز تعداد سلول های چربی یک ناحیه مشخص را کاهش می دهد و با پیکر تراشی و بهبود شکل آن بخش حس اعتماد به نفس افراد را هم بالا می برد.

هایفوتراپی ( درمان با امواج مافوق صوت متمرکز با شدت بالا ) یک روش غیر جراحی جهت لاغری و کاهش چربی می باشد. در هایفوتراپی چربی اضافی با استفاده از تکنولوژی اولتراسوند متمرکز با شدت بالا به صورت دائمی از بین می رود. در واقع تکنولوژی هایفو انرژی اولتراسوند متمرکز را به موضع درمان می رساند و به این صورت ناحیه مورد نظر به صورت مستقیم و به روشی موثر لاغر می گردد.

یک روش درمان غیر تهاجمی هم برای لاغری موضعی ،درمان رادیو فرکوئنسی یا آر اف (RF) می باشد که جهت تغییر شکل لایه های زیر سطح پوست از آن استفاده می شود. در این در این روش از یک دستگاه پیشرفته که به صورت خاص جهت از بین بردن چربی اضافی در بدن مردان و زنان طراحی شده است استفاده می شود با استفاده از آر اف سلولیت را نیز مورد درمان قرار می دهند. در لاغری موضعی با استفاده از آراف از امواج رادیوفرکوئنسی جهت گرم کردن بافت ها و تغییر شکل آن ها استفاده می گردد. لازم به ذکر است که برخلاف تکنیک های لاغری تهاجمی که اغلب بر لایه های سطحی پوست تاثیرگذار می باشند ؛ امواج رادیو فرکانسی معمولا بر لایه های عمیق تر پوست مانند درم تاثیرگذار بوده و تاثیر خاصی بر لایه های بالای پوست مانند اپیدرم نمی گذارند.