فیلر گونه , هزینه تزریق فیلر گونه

آشنایی با فیلر گونه

همچنان که در مقاله های قبلی نیز اشاره داشتیم از فیلر جهت حجم دهی و همین طور برطرف نمودن چین و چروک های صورت استفاده می شود .و امکان دارد که نتیجه آن بر اساس نوع محصول ۱تا ۲ سال دوام داشته باشد.فرد بعد از تزریق لازم نیست که استحراحت داشته باشد .باید بگوییم که فیلر گونه به بازگشت حجم از دست رفته در ناحیه وسط صورت کمک نموده و ظاهر جوان تری را به صورت فرد هدیه خواهد داد.به تدریج با افزایش سن ما انسان ها ،انعطاف پوست ما کاهش پیدا کرده و ماهیچه های صورت ضعیف می گردند.این مسئله موجب تغییر حالت صورت شده و گونه های فرد را خالی می نماید .در این حالت می توان با استفاده از فیلرها به صورت موقت حجم از دست رفته را افزایش داده و خطوط چین و چروک را کاهش داد.ما در این مقاله سعی خواهیم کرد تا به بررسی فیلر گونه بپردازیم و اطلاعات مورد نیاز در این زمینه را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

فیلر گونه

برندهای برتر فیلر گونه

لازم به ذکر است که اغلب محصولات آرایشی جهت حجم دهی به صورت هیالورونیک اسید را به کار می برند .باید گفت که هیالورونیک اسید یک ماده طبیعی و چسبناک می باشد که رطوبت پوست را نگه می دارد این ماده در محصولات زیبایی و درمانی مورد استفاده قرار می گیرد.

در حال حاضر دو نوع هیالورونیک اسید در سازمان های دارویی و غذایی دارای کاربرد می باشد .ژوودرم با حجم XV یک هیالورو.نیک اسد ژل گونه و قابل تزریق می باشد و با هدف حجم دهی به صورت برای افراد سن بالا به کار برده می شود.

ژوودرم به بافت صورت تزریق می گردد و قسمت های چروک شده را مرطوب و صاف می نماید .این ماده حاوی لیدوکائین بوده و تزریق آن با بی حسی موضعی جهت کاهش درد صورت می گیرد.

  بوتاکس دیسپورت ۵۰۰ و ۳۰۰ | قیمت بوتاکس دیسپورت

لیفت رستیلان

لازم به ذکر است که این لیفت شباهت زیادی به ژوودرم دارد و یک فیلر قابل تزریق با هیالورونیک اسید می باشد و موجب پر کردن قسمت های خالی مانند پشت دست می شود.در ضمن باید اشاره کنیم که لیفت رستیلان شامل لیدوکائین می باشد که آسیب های پوستی را در طی تزریق کاهش می دهد.

کاندید خوب جهت تزریق فیلر گونه:

برای اغلب افراد یک راه مناسب و مطمئن و امن برای حجم دهی به صورت ،فیلر گونه می باشد.فیلر گونه یک انتخاب مناسب برای افراد بالای ۲۱ سالی می باشد که دوست دارند قسمت های کم حجم صورت خود را پر کنند.
پیش ازآغاز درمان ،درمانگر تاریخچه دارویی فرد را مورد بررسی قرار می دهد چنانچه شرایط زیر را داشته باشد ،این فرد نمی تواند کاندید خوبی برای تزریق فیلر گونه باشد.

  • داشتن سابقه حساسیت به پروتئین
  • مستعد خونریزی و یا احتمال خونریزی زیاد در طی درمان.
  • داشتن حساسیت به پروتئین های باکتریایی که در ساخت هیالورونیک اسید مورد بکار رفته اند.

عوارض فیلر گونه

فیلرهای گونه اغلب مطمئن می باشند ،بر اساس تحقیقات دارویی به چاپ رسیده ،خطر اثرات جانبی در بلند مدت بسیار کم می باشد .ولی همانند هر ،فرآیندی فیلر گونه نیز دارای یک سری عوارض می باشد که بهتر می باشد افراد قبل از اقدام به این درمان زیبایی از آن ها اطلاع پیدا کنند که شایع ترین ان ها عبارت می باشند از:

  • خارش
  • کبودی
  • آکنه
  • حالت تهوع
  • تورم
  • کبودی
  • سر درد

اغلب این عوارض بعد از یکی دو هفته برطرف می شوند .ولی چنانچه این اثرات شدت پیدا کرد و یا طولانی شد ،باید پزشک خود را از آن مطلع ساخت.

باید اشاره داشته باشیم که بر اساس تجربه ثابت شده است که فیلرها می توانند ظاهری طبیعی را به افراد دهند.فیلر ها موجب می شوند که گونه ها برجسته ،میانه صورت پر وسفت شدن پوست می گردند.با توجه به نوع هدف آرایشی که افراد دارند،فیلر ها سبب لیفت گوشه های لب ،از بین بردن چروک گوشه های بینی و لب و کاهش گودی زیر چشم می گردد.افراد می تواند بلافاصله پس زا تزریق فیلر گونه به سرعت تاثیر آن را مشاهده نمایند،با اینکه تاثیر اصلی پس از یک تا دو هفته دیده می شود.در صورتی که افراد از نتیجه تزریق فیلر خود راضی نباشند ،می توان با تزریق هیالورونیداز ،به صورت کاملا امن فیلر را بیرون کشید.

  تزریق پی آر پی (PRP) برای رفع چروک دور چشم و صورت , هزینه پی آر پی

مدت زمان مانداگاری فیلر گونه

همان طور که در بالا نیز اشاره کردیم فیلر ها دارای اثرات موقتی می باشند .و مدت زمان دوام آن در بدن افراد مختلف با توجه به میزان سرعت بدن در جذب هیالورونیک اسید فرق دارد .پس از آنکه اثرات آن از بین رفت ، این امکان وجود دارد که بتوان دوباره تزریق را انجام داد.

انواع مختلف فیلر گونه:

ژوودرم

باید گفت که ماندگارترین فیلر گونه ژوودرم می باشد .به غیر از اینکه این ماده ظاهری طبیعی را برای افراد ایجاد می کند؛بیشتر از دو سال در صورت مراقبت پس از درمان روی صورت می ماند.

ژل رستالین

در مقایسه با ژوودرم ، لیفت رستیلان ماندگاری کمتری دارد .اغلب افرادی که آن را استفاده کرده اند گزارش داده اند که این ماده از ۱۲ تا ۱۸ ماه ماندگاری دارد.
دوره
باید گفت که همه افراد متقاضی این روش درمانی دوست دارند که به بهترین نتیجه ممکن از این درمان زیبایی دست پیدا کنند.تقریبا می توان گفت که ۹۰% افراد پس از تزریق فیلر را به اطرافیان خود توصیه می کنند .بر اساس یک مطالعه ای که در ژورنال جراحی هایی زیبایی ،در مورد تاثیر ژوودرم به چاپ رسیده ،حدودا ۹۳% از ۲۳۵ بیمار که تزریق ژوودرم داشته اند ،بیان نموده اند که این تزریق ۶ ماه ماندگاری داشته و ۷۹ % نیز بیان کرده اند که دو سال ماندگاری داشته است.

باید بگوییم که میزان رضایت بیمارن بیشتر به رستیلان نزدیک می باشد .بر اساس یک مطالعه ۹۸% از مردم از بهتر شدن ظاهر فیلر پس از دو هفته اطلاع داده اند و ۷۳% نیز هنوز پس ازیک سال نیز از نتیجه آن ابراز رضایت کرده اند.

  مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

ریکاوری فیلر گونه

باید گفت که انجام فیلر گونه نمی تواند از انجام فعالیت های روزمره فرد ممانعت کند و فرد می تواند همانند سابق به فعالیت های روزانه خود ادامه دهد امکان دارد فردی بخواهد برای این تزریق از سر کار خود مرخصی بگیرد ولی سرکار رفتن نمی تواند مشکلی برای این فرد به وجود آورد.

این امکان وجود دارد که درمانگر فرد را از انجام تمرین های سنگین و قرار گرفتن در معرض آفتاب منع نماید و همین طور از بیمار بخواهد که به محل تزریق فشار وارد نکند.اینگونه افراد بهتر می باشد که دست یابی به بهترین نتیجه ؛نکات ذکر شده توسط درمانگر را رعایت نمایند.

هزینه تزریق فیلر گونه

لازم به کر است که هزینه این درمان زیبایی به عوامل مختلفی مانند میزان مایع تزریق شده ،و برند آن ،محل مطب بستگی دارد.ولی اغلب درمان های آرایشی در محله های بالاشهر گران تر می باشند .اغلب بیماران به یک تا دو سرنگ برای حجم گونه ها نیاز دارند.لیفت رستیلان ارزان تر از ژوودرم می باشد و ماندگاری کمتری هم دارد .بیمه ها اغلب تزریق فیلر گونه را پوشش نمی دهند.

جمع بندی

برای افرادی که در پی راهی موثر برای پر کردن افتادگی های صورت می باشند فیلر اغلب یک راه عالی به شمار می رود.در حال حاضر دو محصول FDA در بازار موجود است که جهت فیلر گونه مورد استفاده قرار می گیرد.باید گفت که هم ژوودرم و هم رستیلان دارای اثرات جانبی و مزایای برابری می باشند.افراد متقاضی بهتر می باشد که جهت دست یابی به نتایج عالی و کاهش خطرات جانبی به درمانگر خود اعتماد داشته و سعی کنند اطلاعات مورد نیاز در این زمینه را از کسانی که قبلا این درمان را انجام داده اند به دست آورند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *