فیلر چانه , قیمت و هزینه تزریق ژل چانه , فرم دهی چانه با تزریق فیلر

فیلر چانه : تزریق فیلر (ژل) و چربی به چانه برای برجسته کردن و فرم دهی چانه

باید گفت که زیبایی همه ی اعضای صورت انسان ،زیبایی و جذابیت را برای چهره ی فرد به ارمغان می آورد و در میان چانه نیز یکی از اعضای صورت می باشد که زیبایی و برجسته بودن این عضو دارای تاثیرات زیادی در زیبایی و جذابیت کلی چهره ی انسان می باشد.در واقع چانه پر قادر می باشد که به چهره قدرت بخشیده و به ایجاد تقارن و تعادل اعضا و خصوصیات چهره یاری رساند.

رای کسانی که دارای چانه با سایز متوسط تا ملایم می باشند ،پزشک با استفاده از تزریق ژل یا چربی اقدام به برجسته سازی چانه بدون جراحی می نماید .در واقع این تکنیک ها جایگزین های خوبی برای جراحی می باشند.
برای متقاضیان جراحی که دوست دارند نتایج بالقوه خود را پیش از انجام عمل جراحی مشاهده نمایند ؛این روش های غیر جراحی می تواند اولین قدم بزرگ در این راستا باشد.

فیلر چانه

لازم به ذکر است که اندازه و ابعاد چهره می تواند تاثیر زیادی بر زیبایی یک چهره داشته باشد ،و دارای نقش مهمی در نیمرخ کلی و تقارن صورت داشته باشد.خصوصیات متعادل صورت جهت ظاهر زیبا از اهمیت زیادی برخوردار می باشند لذا یک چانه تو رفته یا لاغر می تواند همه ی ساختار صورت فرد را تحتتاثیر خود قرار دهد.تکنیک هایی جهت برجسته کردن و جلو کشیدن چانه ،تزریق ژل یا تزریق چربی ،می تواند به تغییر شکل ،تغییر موقعیت واصلاح کردن چانه کمک نمایند تا چهره زیبا و طبیعی تر دیده شود.لذا افرادی که از چانه ی خود ناراضی می باشند می توانند با این روش برجسته سازی چانه یعنی تزریق ژل یا چربی اقدام به برجسته سازی چانه ی خود بکنند.

روش های غیر جراحی برجسته کردن چانه دارای چه مزایایی می باشند؟

باید بگوییم که برجسته سازی چانه به روش های غیر جراحی دارای مزیایی زیادی می باشد که می تواند در مقایسه با روش معمول حجیم کردن چانه با پروتزها دارای مزیت های مهمی باشد:

 • نتایج حاصل از این روش درمانی را می توان بلافاصله مشاهده نمود.
 • این روش ایمن بوده و حداقل تهاجمی می باشد.
 • دارای ظاهر طبیعی و نتایج جذاب زیبایی
 • کانتور چانه دقیق و قابل تنظیم
 • داشتن دوره ی بهبودی سریع و کوتاه مدت ( بیماران روز پس از درمان می توانند فعالیت های روزانه خود رااز سر بگیرند.
 • درمان برگشت پذیر( در صورتی که فرد از نتیجه کار راضی نباشد می تواند آن را برگرداند.)
  تزریق فیلر بینی , هزینه تزریق ژل بینی

استفاده از روش های تزریق ژل چانه برای چه افرادی می تواند مناسب باشد؟

– افراد بزرگسالی که از شکل چانه خود نگران می باشند و دوست دارند آن را تغییر دهند.
– افراد بزرگسالی که به دلیل روند طبیعی پیری یا بی ثباتی وزن برجستگی چانه کمی دارند.
– افراد بزرگسالی که دوست دارند که چانه مخروطی تری داشته باشند.
– کساین که دوست دارند بی قاعدگی چانه خود را اصلاح کنند.

در حالت کلی باید بگوییم که افراد بزرگ سال زن و مردی که دارای وضعیت سلامتی کلی خوبی هستند ،متقاضیان خوبی جهت انجام بزرگ چانه با تزریق ژل یا چربی می باشند.

مزایای تزریق فیلر چانه

در واقع می توان گفت که ژل های پوستی می توانند جایگزین غیر جراحی جهت پروتز های چانه را فراهم نمایند تا یک چانه حجیم و برجسته برای بیمار ایجاد شود.لازم به ذکر است که این ژل ها رااز مواد گوناگونی تهیه می کنند و به گونه ای طراحی شده اند تا قسمت هایی از چهره را حجم از دست داده ،را پر کنند.در ضمن از ان ها می توان جهت اضافه کردن حجم ،و استحکام در طول خط فک ،گردن و چانه استفاده نمود.

باید بگوییم که ژل های چانه به عنوان یک روش جراحی در نظر گرفته نمی شوند ،لذا دارای خطر کمتری می باشند و نیازمند زمان کمتری هستند و قیمت آن ها نیز پایین تر از پروتز دائمی چانه می باشد.ژل های پوستی دارای انواع مختلفی می باشند که پزشک می تواند با توجه به شرایط بیمار یکی از این ها را انتخاب نماید.با توجه به این مسئله که چگونه ژل ها حجم زیر پئست را پر می کنند و مدتی که در ناحیه باقی می مانند ،هر محصولی با هم فرق دارد.و پزشک نوع ژلی که به بهترین وجه مناسب بیمار می باشد را پیشنهاد خواهد نمود.

در صورتی که بیمار کنجکاو می باشد که به چه نحوی بزرگ کردن چانه امکان دارد ظاهر چانه اش را بهبود ببخشد یا نه و یا در پی یک چاره کمتر تهاجمی جهت بهتر مشخص شدن چانه و خط فکش است ،امکان دارد مایل باشد ژل های پوستی را به عنوان یک جایگزین برای پروتز در نظر بگیرد.

تزریق فیلر چانه

نحوه تزریق ژل چانه

جهت تزریق ژل چانه ،پزشک جندین تزریق ژل پوستی را در امتداد خط فک بیمار و چانه درست زیر پوست او انجام می دهد با توجه به مقدار کاری که باید انجام وشد ،این روش درمانی امکان دارد از ۲۰ تا ۳۰ دقیقه زمان نیاز داشته باشد و در ضمن می تواند در زمان مراجعه فرد به مطب نیز انجام گردد.

  مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

تزریق ژل چانه دارای چه مزایایی می باشد؟

مزایای تزریق چربی به چانه در زیر ذکر شده است :

 • – به کارگیری چربی خود بیمار (مشتق از خود )
 • – در این روش چربی را از ناحیه شکم ؛پهلوها ،باسن ،ران ها گرفته و یک کانتور بارک تر برای فرد ایجاد می کند.
 • – چربی انتقال یافته معمولا می تواند ظاهری مجددا جوان شده ر برای پوست روی هم قرار گرفته به وجود آورد.
 • – نتایج به دست آمده می توانند ظاهر و احساسی بسیار طبیعی داشته باشند.
 • – نتایج به دست امده به طور بلقوه می توانند عمر دراز داشته باشند.

نحوه تزریق فیلر چانه

در اغلب موارد این روش را تحت بی هوشی عمومی انجام می دهند و با توجه به میزان لیپوساکشن و ناحیه تحت درمان ؛امکان دارد که از ۱ تا ۴ ساعت زمان نیاز داشته باشد .

این روش درمانی دارای ۳ مرحله می باشد:

الف- برداشت
ب- تصفیه و انتقال
ج- قرار دادن

برداشت :

– نخست محلول حاوی لیدوکائین (منجمد) و اپی نفرین به داخل اهدا کننده تزریق می گردد (آماس کرده )
– سپس در مکان های مجزا جهت قرار دادن یک لوله نازک متصل به ساکشن (کانولا) برش های کوچکی ایجاد می شود.
– از کانول جهت جمع آوری چربی و مکش آن از نواحی مورد هدف استفاده می گردد.

تصفیه:

– چربی جمع آوری شده را در یک دستگاه تصفیه یا سانتیفیوژ ،تصفیه و پردازش می کنند.
– چربی خالص به دست آمده را به سرنگ های کوچکی که جهت تزریق از انها استفاده می شود ؛انتقال می دهند.

قرار دادن:

– ناحیه مورد نظر که باید برجسته سازی شود ( چانه ) را استریلیزه می کنند و یک برش کوچک در یک مکان مجزا ایجاد می کنند.
– در این مرحله یک سوزن یا کانولا به داخل چانه وارد شده و خارج می گردد.با هر عبور یک خط کوچک از چربی با دقت بالایی در سطح بافن طبیعی قرار داده می شود.
– پزشک این روند را تا زمانی که نتیجه مطلوب به دست نیامده باشد تکرار می کند.

مراقبت های بعد از فیلر چانه

در روش درمانی تزریق ژل یا چربی جهت بزرگ کردن چانه ،برخلاف عمل جراحی پروتز چانه ،تقریبا هیچ زمان استراحت برای بهبود بعد از جلسه درمانی نیاز نمی باشد.و فرد می تواند فعالیت های روزانه ی خود مانند کار و رانندگی را مجددا شروع کند.ولی باید بگوییم که با همه این حرف ها ،تزریق چربی نیاز به از کارافتادگی کمی بیشتر از تزریق ژل دارد ،با اینکه این از کارافتادگی کم می باشد چون تزریق چربی یک روش حئاقل تهاجمی می باشد.امکان دارد در محل تزریق قرمزی و درد خفیفی وجود داشته باشد ،ولی پک های یخ کمک می نمایند که این عوارض زودتر برطرف شوند در ضمن فرد می تواند قرمزی را با آرایش روز بعداز تزریق نیز پنهان نماید.

  فیلر گونه , هزینه تزریق فیلر گونه

مدت زمان ماندگاری نتایج فیلر چانه

فرد باید روز بعد دو روز پس از تزریقات نتایج تزریق ژل را مشاهده نماید .باید اشاره کنیم که خط گردن و فک بسیار پر صلابت خواهند شد و چانه فرد بیشتر مشخص و برجسته می گردد.ژل ها در ناحیه خط فک ،چانه و گردن در هر جا از ۶ تا ۱۲ ماه دوام دارند ،و پس از این مدت اثر خود را از دست می دهند و مجددا جذب بدن می شوند .در این شرایط فرد باید تصمیم بگیرد که آیا مجددا می خواهد تزریق ژل دیگر انجام دهد یا نه؟

چون تزریق چربی صورت ،وابسته به انتقال سلول های چربی زنده به مناطق خالی می باشد ،بهبود کلی واقعا یک عمر ،اغلب سال ها نیاز به زمان خواهد داشت.مزیت مهم درمان های تزریقی این می باشد که می توان درمان را به محض اینکه نتایج آغاز به از بین رفتن کردند تکرار نمود.

هزینه تزریق فیلر چانه

عوارض تزریق فیلر چانه

امکان دارد که فرد بعد از تزریق ژل یا چربی با هدف حجیم کردن ناحیه چانه ، کبودی ،قرمزی ،حساسیت به لمس و یا تورم را مشاهده کند .این نشانه ها اغلب دارای دو روز دوام می باشند و می شود آن ها را به خوبی با آرایش کردن پوشش داد درست است که این عوارض به ندرت دیده می شوند ولی این امکان نیز وجود دارد که عوارض جدی تری روی دهند و که این عوارض احتمالی در زیر ذکر شده است:

 • رخ دادن عفونت ها
 • بروز واکنش های آلرژیک به مواد تزریقی
 • حرکت ژلهای تزریق شده از ناحیه درمان شده و به وجود آمدن توده های زیر پوست .امکان دارد چنین توده هایی با ماساژ مجددا پخش شوند.
 • امکان دارد مالیدن و لمس کردن ناحیه چانه بعد از درمان ،خطر عوارض را بالا ببرد ،لذا ما به افرادی که این درمان را انجام می دهند توصیه می نماییم که از انجام این فعالیت ها به مدت یک هفته پرهیز کنند.

قیمت و هزینه تزریق ژل و چربی به چانه به چه میزان می باشد؟

باید توجه شود که نمی توان قیمت دقیقی برای این درمان مشخص نمود زیرا مقدار هزینه این درمان به مقدار تزریق ژل یا چربی مورد نیاز برای بزرگ نمودن چانه وابسته می باشد.

باید توجه شود که تجربه و شهرت پزشک ،محل انجام تزریق و سایر عوامل در میزان این هزینه تاثیرگذار می باشند.

افرادی که قصد انجام این درمان زیبایی را دارند بهتر می باشد که قبل از این کار در مورد قیمت و هزینه درمان با پزشک خود گفتگو کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *