تزریق فیلر بینی , هزینه تزریق ژل بینی

یکی از عمل های زیبایی که در اکثر کلینیک های زیبایی به صورت گسترده انجام می شود و در سال های اخیر نیز طرفداران زیادی جذب کرده است . تزریق فیلر یا همان تزریق ژل در نواحی صورت و بدن است . تزریق فیلر در خیلی از موارد بهتر از جراحی های پلاستیک جواب داده است برای همین هم بسیار محبوب است و دیگر برای یک مشکل جزئی در زیبایی نیازی به جراحی زیبایی نیست ؛ از طرفی تزریق فیلر مزیت هایی که به نسبت به جراحی پلاستیک دارد مانند : هزینه پایین , عوارض بسیار کم , نتیجه سریع و بدون درد بودن به محبوبیت این روش زیبایی افزوده است .

فیلر بینی

تزریق فیلر بینی

یکی از نواحی که اکثر افراد به ویژه بانوان با آن درگیر هستند و همیشه دوست دارند زیبا دیده شود . بینی هر شخص است . در سال های اخیر عمل بینی بسیار در اوج خود بود و امروزه نیز به تعداد درخواست ها افزوده شده است . اما در این بین خیلی از مشکلات زیبایی بینی در افراد به راحتی با عمل تزریق فیلر بینی قابل حل است و نیازی به جراحی نیست . فیلر بینی برای مدت زیادی بر اساس کیفیت ژل تزریقی ماندگاری دارد .

مزیت فیلر بینی

 • برطرف کردن برآمدگی بینی در حد کم
 • بالا بردن نوک بینی
 • برطرف کردن ناصافی بینی
 • برطرف کردن تو رفتگی های بینی
 • رفع قرینه نبودن بینی
 • اصلاحات لازم و ضروری در افرادی که جراحی بینی انجام داده اند
 • بالا بردن پل بینی در افرادی که بینی کوتاه دارند

اصلاح فرم بینی با فیلر یا رینوپلاستی غیرجراحی

باید بگوییم که به تزریق ژل بینی جهت رفع نمودن مشکلات ظاهری بینی که بدون جراحی صورت می گیرد رینوپلاستی غیر جراحی می گویند . این روش یک روش ساده و بدون عارضه می باشد که در طی یک جلسه درمانی انجام می شود .از این روش بیشتر برای اصلاح تیغه بینی استفاده می شود و نمی توان آن را در جهت کوچک کردن بینی مخصوصا بینی های گوشتی به کار برد.ولی بعد از اصلاح فرم بینی یا فیلر به علت خطای دید ایجاد شده ،اندازه ی کلی بینی کوچک تر و بسیار زیباتر به نظر می آید.

از انجایی که رینوپلاستی جراجی دارای عوارض متعدد بوده و طول درمان آن نیز زیاد می باشد ، به تدریج این روش در حال جایگزین شدن جراحی زیبایی بینی می باشد.در این روش درمانی با تزریق مقادیر کمی ژل هیالورونیک اسید به قسمت های نامتقارن بینی می توان بینی را به شکل کاملا صاف و متقارن در آورد.

در اصلاح فرم بینی ،فیلر در چه مواردی کاربرد دارد؟

 • بینی های کوچک که نیازمند افزایش حجم می باشند.
 • افرادی که انحراف تیغه بینی دارند
 • بینی هایی که قوس زیاد در طول پل بینی می باشند.
 • افتادگی نوک بینی و همچنین بینی هایی که قوس آن خیلی بالا است و ظاهری نامناسب به وجود آورده اند.
 • اصلاح عدم قرینگی هایی که بعد از جراحی بینی به وجود آمده است.
 • بینی هایی که در مسیر تیغه بینی دارای قوز بوده و نیازمند صاف شدن هستند.

مراحل مختلف اصلاح بینی با تزریق فیلر بینی

برای انجام این روش درمان زیبایی ؛نخست محل تزریق فیلر را با بی حسی موضعی و با استفاده از پمادهای موجود در بازار ۲۰تا ۳۰ دقیقه بی حس نموده و پیش از انجام تزریق ،محل را ضدعفونی نموده و بعد مقادیر کمی از ژل مناسب در موضع تزریق می گردد.در صورتی که تزریق به وسیله ی کانولا صورت بگیرد حداقل احتمال کبودی و آسیب به موضع را خواهیم داشت.بعد از تزریق در مناطقی که نیازمند اصلاح می باشند موضع را ماساژ می دهیم تا ژل تزریقی کاملا صاف و یکنواخت گردد و با فرد توصیه می کنند که در به مدت ۲۴ ساعت در موضع بینی آرایش انجام ندهد و از دست کاری بینی خودداری کرده و دوش نگیرد.

این عمل تقریبا یک سال ماندگاری دارد و و در صورتی که چند بار تکرار شود به خاطر تحریک ترمیم های کلاژن و سایر بافت هی پیوندی در موضع تزریق ژل بینی کم کم بینی شکل طبیعی خود را پیدا کرده و امکان دارد در آینده نیازمند هیچ گونه تزریقی نباشد.

تزریق ژل بینی دارای چه عوارضی می باشد:

از انجایی که ژل های هیالورونیک اسید کاملا با بدن انسان سازگار می باشند ،برای همین هم می باشد که دارای حداقل عوارض جانبی می باشند و مخصوصا در صورتی که انتخاب ژل درست بوده و به وسیله ی یک پزشک مجرب و حاذق انجام شود .ولی با همه این تفاسیر ،تزریق ژل بع بینی امکان دارد دارای یک سری عوارض موقت مانند کبودی ،قرمزی و تورم باشد که در طول چند روز برطرف می شود .در صورتی که شرایط استریل در زمان کار رعایت نگردد امکان دارد تا حدودی عفونت در موضع هم به وجود آید که با مصرف آنتی بیوتیک های مناسب قابل درمان می باشد.

از جمله عوارض مهم دیگر تزریق ژل بینی ،فشار بر روی عروق ناحیه و ایجاد ایسکمی می باشد که تقریبا می توان گفت خطرناک است اما در صورتی که تزریق را یک پزشک مجرب و آشنا به آناتومی عروق بینی انجام دهد این عارضه امکان کمی دارد که مشاهده شود.و در صورتی هم که این عارضه روی دهد به سهولت می توان با تزریق آنزیم هیالاز ،ژل تزریق شده را از بین برد و فشار وارده بر روی عروق را رفع نمود و علت اینکه ژل هیالورونیک اسید از چنین محبوبیتی در سطح جهان برخوردار می باشد این می باشد که چون بعد از تزریق این ژل ها می توان آن ها را به وسیله ی آنزیم هیالاز از بین برد ،و همین ویژگی ژل های هیالورونیک اسید موجب شده که آن ها به بی خطر ترین فیلرهای تزریقی مبدل گردند و دارای طرفداران زیادی در سرتاسر جهان شوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *