فیبروآدنوما , درمان قطعی فیبروآدنوم سرطان

فیبروآدنوما چیست؟ , درمان قطعی فیبروآدنوم سرطان , فیبرو آدنوم در دوران شیردهی و بارداری , همه چیز در رابطه با سرطان فیبرو آدنوما , رژیم غذایی برای فیبرو آدنوم : باید بگوییم که تا کنون دلیل مشخصی برای فیبروآدنوما یافت نشده است.هورمون های استروژن می توانند دارای نقش زیادی در رشد و تکامل تومورها داشته باشند همچنین می توان گفت که استفاده از قرص های پیشگیری از بارداری پیش از بیست سالگی می تواند احتمال ابتلای فرد را به فیبروآدنوما بالا ببرد.

فیبروآدنوما

فیبروآدنوما

فیبروآدنوما:

می توان گفت که پیدا کردن غده در سینه می توان برای خانم ها یک تجربه بسیار تلخ و نگران کننده باشد ،ولی خانم ها باید توجه داشته باشند که همه تومورهایی که در سینه یافت می شوند ؛سرطانی نمی باشند.در واقع فیبروآدنوما هم یک نوع تومور خوش خیم می باشد.ولی باید مورد درمان قرار بگیرد.فیبروآدنوما در حقیقت یک تومور غیر سرطانی در پستان می باشد که در خانم های زیر سال دیده می شود.

لازم به ذکر است که بر اساس تحقیقاتی که انجمن جراحان سینه آمریکا در این زمینه انجام داده اند به این نتیجه دست پیدا کرده اند که حدود ۱۰% خانم ها در آمریکا دچار فیبروآدنوما می باشند.خانم های آفریقایی –آمریکایی بیشتر این تومورها را گسترش می دهند.تومور شامل بافت سینه و استروما یا بافت همبند می باشد.فیبروآدنوما امکان دارد که در یک یا هر دو پستان رخ دهد.

گفتنی است که برخی از فیبروآدنوماها به قدری کوچک می باشند که فرد نمی تواند آن را احساس کند .زمانی می توان آن ها را احساس نمود که کاملا از بافت اطراف متمایز شده باشند.لبه ها به وضوح تعریف می شوند و تومورها به شکل قابل تشخیص در می آیند.این تومورها زیر پوست می باشند و اغلب ترد نیستند.فرد می تواند این تومورها را همانند تیله احساس کند ولی امکان دارد احساسی لغزنده و چرخان داشته باشند.

  آشنایی با جراحی غده های بارتولن

دلیل دقیق ایم عارضه تا کنون مشخص نشده است.هرمون های استروژن می توانند در رشد و تکامل تومورها دارای نقش باشند.در ضمن استفاده از قرص های پیشگیری از بارداری پیش از سن بیست سالگی می توان خطر ابتلای افراد به فیبروآدنوما را تا حد زیادی بالا ببرد.

این تومورها ممکن است به خصوص در دوران باردارای رشد نمایند.ولی در دوران یائسگی معمولا کوچک می شوند.تعدادی از خانم های مبتلا گزارش داده اند که خودداری از مصرف غذاها و نوشیدنی های محرک مانند چای ،شکلات ،نوشیدنی های نرم و قهوه نشانه های سینه آن ها را بهبود بخشیده است.درست است که این مسئله ارزش امتحان کردن را دارد ولی هیچ تحقیقی در این زمینه در دست نمی باشد که به طور علمی رابطه مابین مواد محرک و بهبود علائم پستان را اثبات نماید.

چگونگی درمان فیبروآدنوما

در صورتی که اثبات شود که در سینه یک خانم فیبروآدنوما وجود دارد در این شرایط این خانم حتما باید نسبت به درمان آن اقدام نماید.با توجه به نشانه های فیزیکی ،پیشینه پزشکی بیمار ،و نگرانی های شخصی بیمار و پزشک می توانند تصمیم بگیرند که آیا آن را حذف نمایند یا خیر.فیبروآدنوما که رشد نمی کند و یقینا سرطانی نمی باشند ،پزشک می تواند با معاینات بالینی و تست های تصویربرداری مانند ماموگرافی و سونوگرافی آن ها را کنترل نماید.

تشخیص یک فیبروآدنوما به چع مواردی بستگی دارد؟

  • در صورتی که در شکل طبیعی پستان تاثیرگذاشته باشد.
  • در صورتی که در مورد ابتلای به سرطان مشک.ک می باشید
  • در صورتی که یک فیبروآدنوما حذف و درمان گردد اما دوباره در جای دیگری شروع به رشد نماید.
  ماستیت چیست؟ , راه های درمان ماستیت عفونی

باید بگوییم که برای کودکان نیز ،گزینه های درمانی شبیه آن هایی می باشند که برای بزرگسالان انجام می شود ،ولی راه محافظه کارانه تر و محتاطانه ای هم وجود دارند.

خوشبختانه یبروآدنوما در نوجوانان به ندرت مشاهده می شود و اغلب به شکل خوش خیم تقسیم بندی می گردد .هنگامی که فیبروآدنوما اتفاق می افتد ،کودکان دختر بیشتر آن را گسترش می دهند.زیرا نادر می باشد ،تشخیص فیبروآدنوما در کودکان خیلی سخت می باشد.

چون افراد کمی به سرطان سینه دچار می شوند ،فرد باید با پزشک خود مشورت نموده و ماموگرافی منظم را انجام دهد.فرد می تواند این کار را به برنامه ای منظم برای خود درآورد و هنگامی که یک حس متفاوت داشت آن را با پزشک معالج خود مطرح نماید .در ضمن فرد در صورتی که تغییری در اندازه ویا شکل یک فیبروآدنوما مشاهده نمود حتما باید توسط پزشک مورد معاینه قرار بگیرد.

نخست جهت تشخیص فرد معاینه فیزکی می وشد و سینه ها (معاینه دستی ) و سپس تست سونوگرافی سینه یا ماموگرافی هم احتمال دارد از فرد به عمل آید.

آیا فیبروآدنوما خطرناک می باشد یا نه؟

باید بگوییم که فیبروآدنوما به دسته تقسیم می شوند:۱-فیبروآدنوما ساده ۲- فیبروآدنوما پیچیده. تمورهای ساده خطر سرطان پستان را بالا نمی برند و در زمان مشاهده زیر میکروسکوپ ،هم اندازه آن ها ثابت و یکسان می باشد. ولی تومورهای پیچیده دارای اجزای دیگری هم مانند macrocysts، کیسه های پر از مایع و کاملا احساس می گردند و بدون میکروسکوپ دیده می شوند.در ضمن آن ها حاوی کلسیفیکاسیون یا ذخایر کلسیم می باشند.

  دلایل ناباروری مردان

گفتنی است که فیبروآدنوما های پیچیده می توانند خطر سرطان سینه فرد را بالا ببرند.بر اساس تحقیقات انجمن سرطان آمریکا ،خانم هایی دارای فیبروآدنومای پیچیده یک ونیم برابر کسانی که به سرطان پستان دچار می باشند را شامل می شوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *