عوارض میکرونیدلینگ ، اثرات و معایب انجام میکرونیدلینگ

عوارض میکرونیدلینگ ، اثرات و معایب انجام میکرونیدلینگ
۵ (۱۰۰%) ۳ vote[s]

عوارض میکرونیدلینگ ، اثرات و معایب انجام میکرونیدلینگ , عوارض میکرونیدلینگ ، معایب انجام میکرونیدلینگ ، میکرونیدلینگ برای چه کسانی مناسب نیست ، در چه مواردی باید از جوان سازی با میکرونیدلینگ استفاده نکنیم : یکی از روش های جدید و نوینی که برای برطرف کردن ناهمواری های پوست استفاده می شود میکرونیدلینگ می باشد .

عوارض میکرونیدلینگ

عوارض میکرونیدلینگ

جوانسازی پوست با استفاده از این روش به شکل زیر می باشد

روش میکرونیدلینگ به این صورت عمل می کند که غلتکی که دارای سوزن می باشد ، بر روی پوست حرکت داده می شود در این هنگام سوزن های ریز بر حسب سرعت و عمقی که متخصص تعیین می کند بر لایه دوم پوست فرو می روند . ( عمق و سرعت سوزن با بررسی نوع پوست و چگونگی انجام کار مشخص می شود .) با این حرکات باعث ایجاد زخم های کنترل شده بر روی پوست می شویم که در این حالت سیستم دفاعی بدن فعال می شود و کلاژین و الاستین تولید می کند و اینکار باعث می شود که لاینه زاینده پوست زخیم تر شود وچروک های پوست برطرف و پوست شفاف و صاف شود . در واقع کلاژین و الاستین همان رشته های پروتئینی هستند که باعث استحکام پوست می شوند .

بخوانید :  سوالات رایج درمان پف زیر چشم

میکرونیدلینگ باعث رنگ و بافت پوست بهبودی پیدا کند ، ظاهر پیری پوست درمان شود و در اینکار جای زخم ، علائم کشیدگی پوست و رنگدانه های پوست نیز برطف می شود . پس از انجام میکرونیدلینگ می توانید برای افزایش تاثیر آن از کرم های موضعی استفاده کنید .

اثرات و عوارض میکرونیدلینگ | معایب میکرونیدلینگ

یکی از روش های جوانسازی پوست میکرونیدلینگ می باشد که یک روش امنی است و تا به امروز هیچ عوارض جدی در این رابطه به ما گزارش نشده است . درصد وجود یک عارضه بسیار جدی در این روش بسیار کم می باشد . البته گفتنی است که برخی عوارض سطحی در پوست ظاهر می شود که آن هم در مدت ۷۲ ساعت از بین می رود در ادامه مطالبمان به چند مورد از عوارض میکرونیدلینگ اشاره می کنیم :

معایب میکرونیدلینگ

معایب میکرونیدلینگ

بعضی از عوارض میکرونیدلینگ

قرمزی و تورم پوست ناحیه درمان : در روز اول بعد از میکرونیدلینگ پوست ناحیه درمان شده متورم و به رنگ قرمز در می آید که به دلیل وارد شدن سوزن به پوست که باعث ایجاد شدن کانال های ریز در لایه دوم پوست می شود که این تورم ها و قرمزی طبیعی می باشد . برای بر طرف کردن آنها می توانید از کرم های موضعی مخصوص استفاده کنید .

ایجاد آلرژی در برخی از بیماران که به آلرژی فلزی دچار هستند : از دیگر عوارض میکرونیدلینگ به وجود آمدن آلرژی پوستی می باشد که بسیار نادر است ، در برخی از افراد قبل از میکرونیدلینگ این نوع آلرژی در بیماران وجود دارد . مثلا در بیمارانی که دچار آکنه هستند ممکن است جوش هایی که در اثر میکرونیدلینگ به وجود آمده اند پاره شوند که درمان شدن این بیماری ها باید زیر نظر متخصص صورت گیرد .

بخوانید :  تزریق چربی به سینه

پیگمانتاسیون : در برخی از زمان ها نیز ممکن است در اثر درمان با میکرونیدلینگ فشار زیادی بر روی پوست وارد شود و باعث شود که در صورت قرار گرفتن در جلوی نور خورشید و آفتاب پوسا تیرگی پیدا کند. البته گفتنی است که احتمال این عارضه بسیار کم می باشد ولی برای جلوگیری از این عارضه می توان از کرم های ضد آفتاب استفاده کرد .

از دیگر معایب میکرونیدلینگ می توان به موارد زیر اشاره نمود :

  • جوش یا کهیر
  • التهاب و ورم خفیف
  • احساس سوزش یا خارش در ناحیه درمان شده
  • تبخال
  • کبودی پوست

بهتر است در چه زمان هایی از درمان میکرونیدلینگ استفاده نشود ؟

  • بارداری و دوران شیردهی
  • بیماران هموفیلی
  • عفونت های پوستی
  • بیمارانی که داروهای ضد انعقاد و آسپرین مصرف می کنند .

به طور کلی می توان گفت که درمان و جوانسازی پوست با روش میکرونیدلینگ یک درمان بدون درد و ایمن می باشد که به راحتی انجام می شود . دوره بهبودی این روش بسیار کوتاه است و در ادامه نیز نتیجه بسیار جالبی را دارد .

نکته : میکرونیدلینگ بر روی هر پوستی قابل انجام می باشد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *