درمان تایم
درمان تایم
جراحی پلک با لیزر

جراحی پلک با لیزر ، هزینه و قیمت جراحی پلک با لیزر , درمان افتادگی پلک

جراحی پلک با لیزر ، قیمت و هزینه جراحی پلک با لیزر , بهترین متخصص زیبایی برای ترمیم جراحی پلک را می توانید در در مان تایم پیدا کنید   : همان طور که می دانید چشم ها در میان اجزای صورت در زیبایی صورت دارای نقش بسزایی می باشند ،همان طور که می دانید در زمان صحبت اولین عضوی که افراد توجه بیشتری به آن می کنند چشم ها می باشند ،در واقع در ارتباطات کلامی و همین طور بیان نمودن احساسات ،چشم ها داری نقش تعیین کننده ای هستند.یک فرد می تواند با استفاده از چشم های خود ،حالت هایی مانند عصبانیت ،هیجان ،خوشحالی و ناراحتی ،عشق ،امید ،غمگینی و … رابه خوبی نشان دهد .

ولی اگر اطراف چشم ها دارای رنگ سیاه و یا پف باشند این مسئله چشم ها را خسته نشان خواهد داد.با بالا تر رفتن سن ما انسان ها هم چشم ها و پلک ها زودتر از دیگر اجزای بدن پیری را نمایان می کنند ولی خوشبختانه امروه با پیشرفت تکنولوژی لیزر نیازی به نگرانی از این بابت نیست.

جراحی پلک با لیزر

یک عارضه ای که در مورد چشم ها وجود دارد ،عارضه افتادگی پلک می باشد ،افتادگی پلک را ما نه تنها در بزرگسالان بلکه در کودکان نیز می توانیم مشاهده کنیم ولی باید بگوییم که مهمترین و شایع ترین دلیل آن افزایش سن می باشد این افتادگی ممکن است موجب انحراف مردمک چشم و به وجود آمدن مشکل در بینایی افراد گردد.
در حال حاضر از جراحی لیزر پلک ،با هدف جوان سازی بافت های پلک ((پوست ؛عضله چربی ) وبرطرف کردن افتادگی پلک استفاده می شود .این امکان وجود دارد که بتوان عمل جراحی پلک را برای پلک بالا یا پایین و یا برای هر دو پلک انجام داد.

عمل جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی ) نه تنها سبب افزایش زیبایی افراد می شود بلکه اعتماد به نفس آن ها را هم تا حد زیادی بالا می برد و سبب می شود که افراد لذت بیشتری را از زندگی خود ببرند.در اصطلاح به عمل زیبایی پلک ها بلفاروپلاستی گفته می شود ،از این روش درمانی برای درمان پف زیر چشم ،درمان سیاهی دور چشم ،اصلاح افتادگی پلک و برداشتن پوست اضافی آن استفاده می شود.

در صورتی که شما نیز قصد دارید عمل زیبایی پلک انجام دهید ،بهتر است قبل از اقدام به این کار به یک کلینیک معتبر زیبایی مراجعه نموده و یک جلسه مشاوره با یک متخصص مطمئن داشته باشید ،تا مطمئن شوید که آیا این جراحی برای شما مناسب می باشد یا نه ؟ لازم به ذکر است که در کلینیک لیزر مو و جوانسازی پوست با لیزر ،متخصصین ما آمادگی دارند تا به صورت رایگان برای شما عزیزان در مورد جراحی زیبایی پلک مشاوره داده و شما را راهنمایی کرده و اطلاعات مورد نیاز در این زمینه را در اختیار شما قرار دهند.

در جراحی پلک با لیزر در چه مواردی استفاده می شود ؟

 • پف کردگی پیرامون چشم ها
 • داشتن یک نگاه همیشه خسته
 • ورم زیر چشم ها
 • پوست مات با چین و چروک هایی در اطراف چشم ها
 • افتادگی پلک بالا

جراحی پلک با لیزر در کلینیک لیزر جوانسازی پوست

اگفتنی است که پیش از اقدام به عمل جراحی پلک با لیزر ،چشم ها باید نخست توسط متخصص چشم معاینه شوند ،و اگر متخصص تایید کند که مشکلی در رابطه با عمل برطرف کردن افتادگی پلک وجود ندارد ،می توان جراحی پلک با یزر را انجام داد.

در طی جلسه ای که برای مشاوره در مورد جراحی پلک با لیزر برگزار می شود ،پزشک متخصص معین می کند که آیا افتادگی پلک به خاطر و جود پوست اضافه در پلک بالا می باشد یا به علت افتادگی ابرو.در طی عمل جراحی پلک ،جراح پوست اضافی را بر می دارد ،با برداشته شدن پوست ،افتادگی ابرو بیشتر می شود.لذا ما به افرادی که هم دچار مشکل افتادگی پلک و هم دچار مشکل افتادگی ابرو می باشند توصیه می کنیم که عمل جراحی پلک با لیزر و لیفت ابرو (جهت پیشگیری از افتادگی بیش از حد ابرو ) را هم زمان انجام بدهند.

جراحی پلک

در این عمل جراحی ،جهت رفع پتوز ،پزشک یک بی حس کننده موضعی به همراه یک داروی آرام بخش به بیمار تزریق می نماید .در صورتی که بیمار تمایل داشته باشد ؛پزشک می تواند از بیهوشی عمومی به همراه بی حس کننده موضعی برای بیمار استفاده کند.

مدت زمان مورد نیاز برای جراحی پلک با لیزر (بلفاروپلاستی)

به طور میانگین می توان گفت که برای این عمل جراحی نیم ساعت تا یک و نیم ساعت زمان مورد نیاز می باشد ،برای جراحی هر دو پلک بالا و پایین به صورت هم زمان نیاز به 45 دقیقه زمان است.

جراحی لیزری پلک بالا (بلفاروپلاستی)

نحوه انجام عمل جراحی برای درمان و برطرف کردن افتادگی پلک به این صورت می باشد که ،جراح یک برش کوچک در درون پلک به منظور کوتاه کردن عضله پلک (جراحی برش عضله لواتور) و یا متصل کردن پلک به عضله پیشانی (جراحی اسلینگ ) انجام می دهد ،هر دوی این روش ها سبب می شوند که پلک بالایی بلند شود.
جراح قبل از عمل جراحی پلک ، در حالتی که بیمار نشسته است ،مقداری از پوست که باید برداشته شود و همچنین جای چربی های اضافه را مشخص کرده و علامت گذاری می کند.برای افراد بزرگ سال این عمل جراحی را به صورت سرپایی و با استفاده از بی حسی موضعی انجام می دهند ولی برای کودکان از بی هوشی کامل استفاده می شود.در ضمن حین عمل زیر هر پلک یک محافظ فلزی برای محافظت از چشم ها قرار داده می شود.

باید بگوییم که پوست اضافه پلک را با استفاده از برش لیزری بر می دارند .در اغلب موارد برش پلک را در جائی انجام می دهند که پوست پلک چروک خورده باشد،این کار سبب میشود که اثر زخم ناشی از برش مخفی بماند.در صورتی که امکان داشته باشد ؛برای سفت و کشیده شدن پلک ،باریکه ای از عضله را هم برمی دارند.در ضمن پد چربی وگوشه داخلی چشم ها هم تا حد مناسبی برداشته می شود.بعد خونریزی متوقف شده ،لبه های پوست به همدیگر نزدیک شده و آن ها را به هم بخیه می کنند .با استفاده از لیزر CO2 اولترا پلاس می توان لایه برداری را انجام داد .پس از انجام عمل ،محافظ های چشم را بر می دارند و چشم ها را به وسیله ی محلول سالین شستشو می دهند و بعد پماد آنتی بیوتیک و ژل اشک مصنوعی در چشم ها مورد استفاده قرار می گیردو سپس هم بسته های خنک کننده روی چشم ها قرار داده می شوند. جهت درمان سیاهی دور چشم می توان لیزر سیاهی دور چشم را مورد استفاده قرار داد.

جراحی لیزری پلک پایین

در این عمل هم بیمار در حالت نشسته قرار گرفته و جراح با یک پد چربی علامت گزاری می کند و بعد بی حس کننده ی موضعی در اطراف پلک پایین مخصوصا ً اطراف پد چربی تزریق می گردد.

جراح می تواند با استفاده از دو روش جراحی پلک پایین را انجام دهد :روش اول از طریق برش پایین مژه ها و روش دوم از طریق داخل پلک.معمولا از روش دوم هنگامی استفاده می کنند که بیرون زدگی چربی ها خیلی زیاد نباشد،و همین طور پوست پلک در حد معمول باشد.نحوه انجام این روش با استفاده از لیزر به این صورت می باشد که لایه میانی بافت داخلی پلک بریده می شود ،و مقدار مناسبی از پد چربی برداشته شده و در جای مناسب قرار داده می شود.

استفاده از این روش موجب می شود که روی پوست هیچ برشی باقی نماند ،و سیستم پوست کمتردستکاری می شود و شانس حفط حالت اولیه چشم بالا می رود .در ضمن دارای دوره ی بهبودی کوتاه مدتی نیز می باشد .باید بگوییم که جراحی لیزر از طریق داخل پلک با یک روش محافظه کارانه ،جهت کاهش گودی زیر چشم و به وجود آمدن پلک هایی با ظاهری پرتر و یکنواخت تر یک روش بسیار مناسب می باشد.با استفاده از لیزر نامتمرکز می توان بافت های نرم ،مانند عضلات اطراف چشم را ،کشیده و سفت نمود.

جهت انجام این کار نیازی به بخیه نمی باشد و چسبندگی لایه داخلی پلک لبه های نواحی درمان شده را به هم می چسباند.در اینجا روی پلک پایین لایه برداری لیزری صورت گرفته و محافظ های فلزی برداشته می شوند.سپس چشم ها را با محلول سالین شستشو داده و در چشم پماد انتی بیوتیک و ژل اشک مصنوعی می زنند. لازم به ذکر است که از روش اول جراحی پلک پایین هم زمانی استفاده می گردد که میزان پف پلک پایین و بیرون زدگی چربی های آن زیاد باشد ،در این روش درمانی برای اینکه جای زخم مشخص نباشد ،محل برش را کاملا ً زیر خط مژه ها می زنند.

نتایج لیزر پلک دارای چه مدت زمان دوام می باشند؟

لازم به ذکر است که نتایج لیزر پلک در میان افراد مختلف دارای مدت زمان دوام مختلفی می باشد ،این موضوع به عوامل گوناگونی مانند سبک زندگی ،عامل وراثت و مراقبت های بعد از عمل جراحی بستگی دارد اما در حالت کلی معمولا ً پد چربی مجددا ً تشکیل می گردد. و با بالا رفتن سن پوست شل شده و چروک های طیفی ایجاد می گردند.

نتایج لیزر پلک

عمل جراحی لیزر پلک دارای چه محدودیت هایی می باشد؟

 • با استفاده از این روش این امکان وجود ندارد که بتوان اجزای صورت را بزرگ یا پر نمود.جهت پر کردن گودی ها نیاز به ژل می باشد.
 • به این عمل نمی توان خطوط دینامیک اطراف چشم را کاهش داد.
 • با استفاده از این عمل این امکان وجود ندارد که بتوان ابروها ،پلک ها و گونه ها را بالا برد.
 • نیاز به تکرار عمل:گاهی مواقع به برداشتن مقدار بیشتری از پد چربی و افتادگی پوست نیاز می باشد.

جراحی لیزری پلک در مقایسه با روش جراحی سنتی دارای چه مزایایی می باشد؟

در روش جراحی سنتی با استفاده از چاقو ،احتمال خون ریزی و کمبودی بالا می باشد ،اما در جراحی لیزری پلک این احتمال وجود ندارد ،لیزر خود رگ ها را باز کرده و سپس خودش آن ها را می بندد،محل جراحی تمیز مانده و مدت زمان بسیار کمی برای این عمل جراحی نیاز خواهد بود.

یک مزیت دیگری هم که جراحی لیزر دارد این می باشد که این امکان وجود دارد که بتوان دو عملکرد لیر را با هم ترکیب کرده و بهترین نتیجه را به دست آورد.در این نوع جراحی از لیزر برش دهنده برای بریدن بسیار دقیق پوست اضافی پلک بالا و برداشتن بسیار دقیق مقادیر دلخواه پد چربی پلک های بالا و پایین استفاده می نمایند .باید بگوییم که از حالت پالسی لیزر جهت پاکسازی پوست پلک ،حذف چروک های ظریف و بهبود بافت و شادابی پوست استفاده می گردد .لیزر نامتمرکز را هم برای کشیدن و سفت کردن بافت ها ،به ویژه عضلات مورد استفاده قرار می دهند.

دوران بهبودی پس از درمان افتادگی پلک با لیزر (بلفاروپلاستی)

در اکثر موارد بعد از جراحی مقداری کبودی و ورم در اطراف چشم بیمار دیده می شود که می توان آن را به وسیله ی کمپرس یخ کنترل کرد .ولی ورم و کبودی حدود یک تا دو هفته طول می کشد.

بعد از عمل جراحی لیزری پلک بیمارباید حدود 20 تا 30 دقیقه در اتاق ریکاوری بماند و بعد به تخت خود منتقل شود.برای انکه چشم ها را خنک نگه دارند در اطراف چشم ها به مدت 4 تا 6 ساعت کیسه های خنک کننده گذاشته می شود .باید بعد از جراحی هر ساعت یک بار روی پوست جراحی شده کرم مرطوب کننده مالیده شود و هر دو ساعت یک بار در چشم ها باید اشک مصنوعی ریخته شود تا خشک نشوند.چنانچه فردی یک عمل انجام دهد ،جراحی پلک بالا یا پایین لازم نیست که این بیمار در بیمارستان بستری شود و پزشک برای کاهش درد به غیر از آنتی بیوتیک ،مسکن هم برای بیمار تجویز می کند.،جهت خارش وخواب قرص تجویز می گردد و برای پوست بیماری یک سری کرم ها و ژل هایی برای مرطوب بودن و عدم خارش تجویز می گردد .

بیمار باید به مدت یک ماه بعد از جراحی ،از چشم های خود در برابر نور خورشید و آلودگی به خوبی مراقبت نماید و دور عینک آفتابی خود را با پوشش مخصوص بپوشاند.بیمار باید بعد از 5 روز برای برداشتن بخیه ها و بعد از 7 روز هم برای معاینه پلک به پزشک معالج خود مراجعه داشته باشد. بیمار می تواند بعد از ده روز بر سر کار خود باز گردد فرد بهتر است که در روز های اول بعد از عمل حداقل فعالیت را داشته باشد .فرد می تواند پس از عمل برای محافظت از چشم های خود از عینک استفاده کند اما نباید به مدت 2-1 دوهفته اصلا آرایش کندو در ضمن از لنزهای تماسی نیز می توان دو هفته بعد از عمل استفاده کرد.

بیمار پس از عمل دارای دردی شبیه به درد آفتاب سوختگی خواهد بود ،که احتمال دارد این درد تا 72 ساعت ادامه داشته باشد در این موقع می توان برای کاهش درد از مسکن های ساده ای مانند کودیدرامول استفاده نمود.پوست بیمار احتمال دارد در روز های 5-4 دچار خارش شود ،ولی بیمار باید از خاریدن پوست خود خودداری کند ،پون خارش امکان دارد سبب خونریزی و زخم گردد،در صورتی که خون ریزی به وجود آمد و بند نیامد ؛بیمار باید به پزشک خود مراجعه کند.لازم به یاد آوری می باشد که برای کاهش خارش می توان از کرم های مرطوب کننده و قرص های آنتی هیستامین مانند پیریتون (کلرفنامین ) استفاده نمود.

در صورتی که کرم روی پوست خشک شده باشد ؛بیمار نباید با توسل به زور آن را پاک کند ؛زیرا احتمال دارد که این کار سبب زخم و خونریزی شود .و در مقابل می تواند از کرم مرطوب کننده استفاده نموده و زیر دوش و اسپری آب آن قسمت را بشوید و در ضمن بیمار می تواند روی آن قسمت به آرامی صابون مالیده و پس از چند دقیقه با استفاده از پنبه آن را پاک کند.همچنین بیمار برای چند روز تاری دید خواهد داشت ،ولی پس از گذشت چند روز با کاهش پیدا کردن ورم و بهبود خشکی چشم دید هم بهتر خواهد شد.

در صورتی که یک قرمزی خفیف وجود داشته باشد این امر می تواند نشانه بهبودی پس از جراحی پلک به شمار رود.(دراغلب موارد با مصرف الکل و قرار گرفتن در معرض گرما یا آفتاب تا چند ماه طول خواهد کشید).زخمی که از این عمل به جای می ماند ،یک خط قرمز یا صورتی مشخص می باشد که کم کم از بین رفته و به خط سفیدی مبدل می گردد که در مورد پلک بالا به آسانی می توان آن را به وسیله ی آرایش مخفی نمود .زخم های ناشی از پاکسازی در طی 7-5 روز بهبود پیدا می کنند (تا آن زمان باید از کرم مرطوب کننده استفاده شود).

بیمار می تواند بعد از یک هفته ،از یک کرم مرطوب کننده ساده بدون الکل یا عطر در اطراف پوست التیام یافته استفاده نمایدو روی آن کرم ضد آفتاب بمالد.در ضمن بیمار می تواند از یک آرایش لیزری پودری جهت مخفی نمودن قرمزی پوست خود استفاده نماید.

مراجعات بعد از جراحی پلک به پزشک متخصص

در اغلب موارد پزشکان به بیماران خود توصیه می کنند که مراجعات بعد شان به مدت 5 روز ،12 هفته و 3،6،12و 18 ماه بعد از جراحی باشد.

عمل هایی که اغلب در ترکیب عمل جراحی لیزر پلک انجام می گردند:

 • استفاده از بوتاکس برای بهبود خطوط چهره
 • بهبود بخشیدن کیفیت پوست با استفاده از لیزر یا لایه برداری شیمیایی
 • می توان ناودان اشکی را با تزریق ژل بهبود بخشید.
 • برطرف کردن افتادگی پلک (پتوز)با ترمیم عضلات

زمانی که غده ی تیروئید پر کار باشد ،چربی های اضافه ایجاد می شوند که جهت پیشگیری ازایجاد این چربی ها ،باید به درمان تیروئید و کنترل سطح فعالیت تیروئید پرداخته شود.

چه نتایجی از جراحی لیزری پلک جهت حل مشکل افتادگی پلک به دست می آید؟

 • کاهش پیدا کردن چربی شکل گرفته در پلک پایین
 • کاهش پیدا کردن پوست اضافی پلک بالا
 • در جراحی پلک بالا و پایین ،بافت و کیفیت پوست اطراف چشم ،بهبود پیدا می کند .پس از انجام عمل جراحی ،جهت پیشگری از گودی چشم نیاز به یک سری مراقبت ها می باشد و در ضمن بیمار باید به طور دقیق به توصیه های پزشک خود عمل نماید تا نتیجه عمل رضایت بخش باشد.

در چه مواردی نباید از جراحی لیزری پلک استفاده شود؟

 • چنانچه بیمار دچار برخی از عارضه های چشمی باشد ،نباید این جراحی را انجام دهد.
 • افرادی که دارای ابروهای به شدت افتاده می باشند، در این شرایط به لیفت مژه در حین جراحی پلک نیاز می باشد.
 • افرادی که دچار اختلالات خونریزی می باشند ، نباید این جراحی را انجام دهند.

هزینه جراحی پلک با لیزر به چه میزان می باشد؟

باید بگوییم که هزینه مشخصی را برای این عمل نمی توان مشخص نمود زیرا هزینه عمل جراحی پلک به عوامل گوناگونی مانند :میزان مهارت و تجربه پزشک ،منطقه جغرافیایی ،میزان دستمزد پزشک ، جراحی پلک بالا ، جراحی پلک پایین ،جراحی پلک بالا و پایین .لذا باید بیمار ابتدا توسط پزشک مورد معاینه دقیق قرار بگیرد تا پزشک هزینه عمل را برای او مشخص کند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط