درمان تایم
درمان تایم

جراحی های زیبایی در زنان شامل چه مواردی هستند؟

جراحی های زیبایی در زنان با توجه به پیشرفت تکنولوژی امروزه به شدت مورد استقبال قرار گرفته اند. بهتر است بدانید که ظاهر بد واژن باعث می شود تا کیفیت روابط جنسی افت کرده و به سبب آن بسیاری از مشکلات عاطفی به وجود آیند؛ به همین دلیل نباید اهمیت و ضرورت این چنین جراحی های را زنان دست کم بگیرند. لابیاپلاستی، واژینوپلاستی و… همگی از جمله عمل هایی جوانسازی واژن هستند که امروزه بانوان با توجه به شرایطی که دارند، از مزایای آن بهره مند می شوند و به همین دلیل کسب آگاهی بیشتر در این زمینه را هم نمی توان نادیده گرفت.

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی یکی از جراحی های زیبایی در زنان است. زیبایی اندام جنسی را نمی توان نادیده گرفت که در این بین، لابیا یک نوع اندام گوشتی است که به محافظت دهانه واژن می پردازد. برخی از بانوان به دلایلی ممکن است که اندازه لابیاهای آن ها بزرگ باشد یا اینکه بدرنگ و بد شکل باشد. زمانی که لبه های خارجی و داخلی واژن را متخصص اصلاح کند، عمل لابیاپلاستی انجام می شود.

دختران باکره هم می توانند این جراحی زیبایی را انجام دهند؛ چراکه تنها در صورت وارد شدن جسمی به درون واژن، پرده بکارت آن ها دچار مشکل و آسیب می شود در صورتی که این نوع جراحی، تنها با لبه های خارجی واژن سروکار دارد. امروزه این جراحی با لیزر بسیار مورد استقبال قرار گرفته است و به راحتی می تواند به حفظ ظاهر زیبای لابیاها کمک کند.

لابیاماژورپلاستی

لابیا ماژور به لبه های خارجی 2 طرف واژن گفته می شود که یک نوع بافت چربی بوده و اگر دقت کرده باشید روی این لابیاها موهای زائد در حال رشد هستند. متأسفانه آویزان بودن لابیاها، تیرگی، چروکیدگی و… از لحاظ ظاهری و فیزیکی بسیار آزاردهنده هستند و روی عملکرد جنسی تأثیر منفی می گذارند.

زمانی که بانوان با کاهش وزن روبرو می شوند یا در دوره یائسگی ممکن است لابیاها شکل و ظاهری نامتقارن و آزاردهنده پیدا کنند؛ همچنین تغییرات مربوط به هورمون ها، بالا رفتن سن و زایمان طبیعی هم از جمله دیگر دلایل بزرگ بودن لابیاهای خارجی به شمار می آیند. این نوع جراحی با بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام می شود و تجربه و تخصص پزشکی که این کار را انجام می دهد، در اولویت قرار می گیرد. این نوع در بین انواع جراحی های زیبایی در زنان به بهبود کیفیت روابط جنسی کمک می کند و درد هنگام مقاربت و نزدیکی را از بین می برد.

واژینوپلاستی

عمل تنگ کردن واژن یا واژینوپلاستی به یکی از جراحی های زیبایی در زنان اطلاق می شود که در طی این عمل، کانال واژن ترمیم و سفت می شود، متأسفانه بسیاری از بانوان در دوره یائسگی یا معمولاً بعد از انجام زایمان طبیعی، با شل شدن واژن روبرو می شوند و این مشکلی جدی روی عملکرد جنسی است. عمدتاً در مواردی که میزان شل شدگی زیاد نباشد، می توان عمل تنگ کردن واژن را با لیزر انجام داد ولی در موارد حاد، تنها جراحی چاره کار است. قبل از هر اقدامی پزشک باید به معاینه فیزیکی شما بپردازد و سپس شما را به انجام برخی از آزمایش ها ملزم می کند. این نکته را به خاطر داشته باشید که اگر این کار را به پزشکی ماهر و کاربلد نسپارید، احتمال این وجود دارد که با خونریزی، عفونت و… روبرو شوید و به همین دلیل، کیفیت جراحی نسبت به هزینه ای که پرداخت می کنید، ارجحیت دارد.

پرینوپلاستی

در بین جراحی های زیبایی در زنان این نوع جراحی هم با بی حسی موضعی با بیهوشی عمومی انجام می شود و یک نوع جراحی ترمیمی شناخته شده که به قسمتی به نام پرینه مربوط می شود، پرینه مابین مقعد و واژن است که طولی به اندازه 2 الی 4 سانتی متر دارد. پرینه یک نوع بافت پوستی است که لایه رویی دیده می شود و در لایه های عمیق تر ماهیچه هایی به شدت نازک وجود دارند. برای محافظت از اندام تناسلی این قسمت وجود دارد و معمولاً زمانی که به صورت مکرر وزن افزایش و کاهش پیدا می کند، زایمان های طبیعی زیاد است یا مقاربت های متعدد همگی از جمله دلایلی هستند که این قسمت صدمه می بیند و انجام این جراحی واجب و ضروری است.

در این بین، آن دسته از افرادی که دچار مشکلات هورمونی هستند یا اینکه سیستم ایمنی بدن آن ها دچار مشکل است، بهتر است این جراحی را انجام ندهند. این جراحی کاملاً سرپایی بوده و دوره نقاهت آن هم بسیار کوتاه است. برخی از بانوان در کنار انجام این جراحی، از عمل های زیبایی دیگری نظیر جوانسازی واژن هم استفاده می کنند. توجه داشته باشید که چنانچه جراح بهداشت را به درستی در نظر نگیرد، احتمالاً عفونت به وجود خواهد آمد.

هودوپلاستی

هودوپلاستی که به آن جراحی زیبایی کلیتوریس هم می گویند. در اطراف کلیتوریس یک سری بافت وجود دارند که کاملاً اضافه هستند و طول و اندازه این بافت ها باید اصلاح شوند تا فرد احساس راحتی بیشتری داشته باشد و رابطه جنسی بدون دردی را تجربه کند.

برخی از افراد به خاطر مسائل ژنتیکی، برخی دیگر به خاطر داشتن زایمان طبیعی و برخی هم به خاطر ضربه ای که این ناحیه تجربه کرده است، ممکن است هود کلیتوریس آن ها تغییر حالت دهد و همین عوامل خود باعث مختل شدن ارگاسم در بانوان می شوند، در شرایطی هم ممکن است که هود کلیتوریس بزرگ شود و روی عملکرد جنسی تأثیر منفی بگذارد.

معمولاً آن دسته از بانوانی که قصد دارند رابطه جنسی بهتری را با لذت بیشتر تجربه کنند یا اینکه قصد دارند لباس های تنگ را به راحتی بپوشند یا به بهبود ظاهر کلیتوریس خود بپردازند، می توانند از این نوع جراحی های زیبایی در زنان استقبال کنند.

مراجعه به پزشک

در مورد انواع روش های جوانسازی واژن و جراحی های زیبایی در زنانصحبت کردیم. این جراحی ها اگر توسط پزشکی ماهر انجام نشوند، قطعاً معایب خاص خود را به همراه دارند و به همین دلیل، پیشنهاد ما به شما این است که به تبحر، تخصص و تجربه پزشک بیشتر از هزینه جراحی توجه نشان دهید. در این بین، در بین ماهرترین پزشکان زنان و زایمان، دکتر میترا عبدلی جزء برترین ها محسوب می شود که در طی سالیان طولانی تجربه ای بسیار کسب کرده است. دکتر عبدلی امروزه توانسته از تجربه خود با ارائه نتایج عالی به نحو احسنت استفاده کند. به هر حال جراحی های مربوط به زنان از حساسیت بالایی برخوردار هستند و به همین دلیل، نمی توان به هر پزشکی در این زمینه اعتماد کرد.

تماس با مطب دکتر میترا عبدلی

آدرس مطب: تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از مترو قیطریه (دسترسی راحت از مترو قیطریه)، کوچه سینا، مجتمع پل رومی 1725، طبقه همکف، واحد 4

روزهای کاری: یکشنبه و سه شنبه 10 تا 14 چهارشنبه 10 تا 17

تلفن تماس: 02122691627

موبایل منشی: 09107500966

آدرس سایت: https://drmitraabdoli.com

آدرس پیج اینستاگرام: https://instagram.com/dr_mitra_abdoli

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط