جراحی زیبایی واژن , لابیاپلاستی ، هزینه عمل جراحی زیبایی واژن

عمل لابیاپلاستی , جراحی زیبایی واژن ,  هزینه و قیمت جراحی لابیا پلاستی , پزشک متخصص جراح لابیا پلاستی و جوانسازی و عمل زیبایی واژن با استفاده از عمل جراحی :  در این مقاله ما تلاش خواهیم کرد که اطلاعاتی جامع از عمل لابیا پلاستی به شما ارائه نماییم.این متن به مرور ودر طول زمان ،تکمیل و اطلاعات جدید با آن افزوده شده است.

لابیاپلاستی

فهرست مطالب

عمل لابیا پلاستی(جراحی زیبایی واژن) چه نوع عملی می باشد؟

لابیا پلاستی نوعی عمل جراحی زیبایی می باشد که توسط آن ريا، شکل ظاهری لبه داخلی و یا لبه بیرونی واژن بهبود پیدا می کند .بر طبق آمار بیشتر خانم هایی که متقاضی این عمل می باشند ،تمایل به کاهش اندازه و یا طول لبه داخلی واژن خود دارند درست است که از نظر فنی ،اندازه نرمالی برای لبه واژن تعریف نشده است،ولی حالت ایده آل برای بیشتر خانم ها حالتی است که لبه داخلی وازن از لبه بیرونی آن بیرون نزند.البته بای اشاره کنیم که در این نوع جراحی ،مقدار اضافی کلاهک کلیتوریس را نیز می شود برداشت.

در صورتی که شما در مورد عمل لابیا پلاستی و رضایت بخش بودن آن تردید دارید ، پزشک متخصص زنان و زایمان می تواند کمک زیادی به شما بکند حفظ شکل ظاهری و رنگ طبیعی لابیا ضمن باقی ماندن حداقل جای زخم بسیار با اهمیت است.متخصصین ما در جلسه مشاوره اولیه عکس های قبل و بعد از عمل های پیشین انجام شده را به شما نشان می دهند و سوال های شما را پاسخ می گویند و نگرانی های شما را رفع می کنند .جهت دریافت وقت مشاوره خصوصی لابیاپلاستی می توانید با شماره تماس داشته باشید.

بهترین متخصص زنان در تهران را می توانید در این بخش ببینید : متخصص زنان در تهران

دلیل اینکه زنان اقدام به جراحی زیبایی واژن می کنند چیست؟

امروزه تقاضا برای عمل جراحی زیبایی واژن افزایش پیدا کرده است .اغلب خانم ها با هدف داشتن واژنی با ظاهر زیباتر ،دست به عمل لابیا پلاستی می زندد.ولی خانم هایی هم وجود داردند که به علت ناراحتی در لباس پوشیدن و تمرینات ورزشی یا مشکلات حاد در رابطه جنسی خود ،متقاضی این جراحی می باشند.درست است که بیرون زدگی لبه های داخلی واژن یک مسئله غیر طبیعی نیست ؛ولی در صورتی که واژن دارای لبه های بزرگی باشد ،می تواند موجب درد و ناراحتی و حتی احساس خجالت در فرد گردد .بنابراین به طور خلاصه می توانیم این گونه بگوییم که لابیاپلاستی می تواند موجب شود خانم ها احساس بهتری نسبت خودشان داشته باشندو هم از بابت جسمی و هم از بابت جنسی کیفیت زندگی شان بهبود یابد.

عمل لابیاپلاستی

در صورتی که شما هم می خواهید عمل زیبایی لابیا را انجام بدهید ؛توصیه می کینم که ابتدا مقاله چه کسانی نیاز به عمل زیبایی واژن دارند و چه کسانی نه رامطالعه نمایید.این مقاله می تواند به شما در تصمیم گری نهایی جهت عمل زیبایی واژن کمک زیاد ی بکند.

علت های اصلی که زنان اقدام به انجام عمل جراحی زیبایی واژن می کنند عبارت اند از موارد زیر:

 • اصلاح عدم تقارن ظاهری واژن
 • داشتن درد در حین نزدیکی
 • داشتن ظاهری زیبا وتمیز
 • حس کردن کشیدگی ،سایش و سوزش در زمان ورزش کردن
 • داشتن ناراحتی در زمان پوشیدن لباس های چسبان مانند شلوارهای تنگ
 • داشتن درد وو ناراحتی در زمان انجام فعالیت هایی مانند دوچرخه سواری
 • کم بودن تحریک کلیتوریس به علت پوست اضافه کلاهک کلیتوریس
  تاثیر عفونت های قارچی در قدرت باروری خانم ها

روش های جراحی زیبایی واژن

این عمل جراحی زیبایی دارای روش های مختلفی می باشد .ولی اغلب دو روش هستند که به وسیله جراحان ارجحیت دارند : روش Trim و روش wedge.

روشهای لابیاپلاستی

روش Trim

در روش اول یعنی trim ،لابیا مینور (لبه داخلی واژن ) بریده شده و دو لبه با بخیه به هم دوخته می شوند این روش جراحی یک مزیتی که دارد این می باشد خیلی سریع انجام می شود .ولی این احتمال هم است که لبه داخلی واژن بیش از حد بریده شده و جای خط زخمی مستقیم بر روی مرز لبه واژن باقی بگذارد به همین خاطر اغلب روش دوم در عمل زیبایی واژن دارای ارجحیت بیشتری می باشد.

روش wedge

در روش دوم یعنی wedge یک برش V شکل در مرکز لبه اضافی به وجود می آورند .این روش نسبت به روش اول بهتر می باشد پون مرز طبیعی لبه واژن حفظ می گردد.
همین طور جراح برای انجام عمل لابیا پلاستی می تواند از تیغ جراحی و یا لیزر مونالیزا استفاده نماید استفاده از لیزر علاوه بر اینکه موجب می شود ،برش دقیق تر باشد ،می تواند باعث بهبود سریع تر بخیه ها هم بشود.

کوچک کردن کلاهک کلیتوریس

می توان همزمان با عمل زیبایی واژن ،کوچک سازی کلاهک کلیتوریس را نیز انجام داد ویا می توان این کار را به صورت یک عمل جداگانه هم انجام داد.در این حالت بایست کل ناحیه واژن به صورت یک جا مورد بررسی قرار گیرد و جراحی را به صورتی انجام بدهند که اجزای بیرونی واژن از نظر سایز ،متناسب باشند.در حقیقت در برخی از بیماران ،یک پوست اضافه ای در ناحیه کلاهک کلیتوریس و لابیا وجود دارد که اگر تنها لابیا جراحی گردد ،نیمه بالایی این ناحیه یک شکل غیر طبیعی به خود خواهد گرفت در نهایت پزشک جراح همراه با لابیا پلاستی به منظور زیبایی هرچه بیشتر واژن ،کلاهک کلیتوریس را هم کوچک می سازد.

عمل زیبایی واژن چقدر زمان میبرد؟

قبل از هر گونه عمل لابیاپلاستی حتما یک جلسه مشاوره مورد نیاز می باشد.در این جلسه متخصص روش جراحی را به بیمار توضیح می دهد و به بیمار کمک می کند که بفهمد پیش از عمل ،در زمان جراحی و بعد از آن ،بایست انتظار چه چیزهایی را داشته باشد. اغلب جراحی های لابیاپلاستی تحت بی حسی موضعی و بدون تزریق وریدی صورت می گیرند .و اغلب جراحی حدود یک ساعت زمان نیاز دارد.

عمل لابیا پلاستی ( جراحی زیبایی واژن ) دارای چه عوارضی می باشد؟

می توان این عمل را جزو جراحی های ایمن وبی خطر به حساب آورد .این عمل در صورتی که به وسیله یک جراح مجرب در کیلینیک یا مطب معتبر انجام گردد،کاملاً بی خطر خواهد بود و می تواند تجربه شیرینی را برای بیمار رقم بزند .بعد از این عمل به علت بخیه های زده شده اغلب افراد نیاز دارند تا یک روز از کمپرس یخ استفاده کنند تا سه روز ممکن است دچار درد و ورم در ناحیه واژن خود شوند که با مسکن ها قابل رفع می باشد.پس از حداکثر یک هفته می توانند به زندگی عادی خود ادامه دهند و بهبودی کامل حاصل می شود در نهایت هم پس از حداکثر یک ماه مشخص می توانند رابطه جنسی داشته باشند.

لابیا پلاستی با لیزر , جراحی زیبایی واژن با لیزر

از جدیدترین متدهای روز دنیا در عمل های زیبایی زنان و بخصوص عمل زیبایی واژن ،استفاده کردن از لیزر مونالیزا تاچ می باشد .دقت بالای لیزر در برش موجب زیباتر شدن هر چه بیشتر نتیجه عمل می گردد.علاوه بر اینکه عوارض احتمالی عمل بسیار کمتر شده و فرد می تواند بعد از نیم ساعت استراحت در مطب بدون هیچ مشکلی به خانه برگردد.

ویزیت های بعد از عمل

وزیت های بعد از عمل اغلب به شکل زیر می باشند:

یک هفته بعد از جراحی : جهت بررسی بخیه ها

یک ماه بعد از جراحی:جهت بررسی نتیجه نهایی عمل و آمادگی شخص برای برقراری رابطه جنسی

چه مراقبت هایی را باید بعد از عمل لابیا پلاستی انجام داد؟

بعد از انجام عمل لابیا پلاستی معمولا فرد سریع بهبود می یابد .یک سری نکاتی بعد از عمل لابیا پلاستی باید رعایت شوند که در زیر ذکر شده اند:

 • روز اول بعد از عمل ،استفاده از کمپرس یخ و تمیز نگه داشتن ناحیه تناسلی به وسیله متخصص به بیمار توصیه می گردد.
 • درسه روز اول پس از عمل جراحی ،حس درد و تورم طبیعی می باشد که با مسکن های خوراکی مانند قرص بروفن با آسانی قابل کنترل می باشد.
 • باید از پوشیدن لباس های تنگ پرهیز کرد.
 • اکثر بیماران در کمتر از یک هفته (۳ تا ۵ روز ) بر سر کار خود برمی گردن و فعالیت های عادی خود را از سر می گیرند.
 • فرد می تواند پس از ۲۴ ساعت دوش بگیرد ولی باید از مالش ناحیه جراحی خودداری کند.
 • تا بهبودی کامل فرد نباید حمام طولانی ،نشستن در وان و یا رفتن به استخر داشته باشد.
 • تورم ودرد تا سه روز دارای بیشترین میزان خواهد بود وبعد ورم تا دو یا سه هفته پس از جراحی کم کم کاهس می یابد.
 • فرد می تواند فعالیت جنسی خود را ۳ تا ۴ هفته پس از جراحی از سر بگیرد ولی بیشتر خانم ها برای جلوگیری از باز شدن زخم ترجیح می دهند که تا ۶ تا ۸ هفته صبر کنند (بتر می باشد که مریض اجازه دهد تا زخمش به طور کامل بهبود یابد وگرنه احتمالا مجبور به طی کردن دوره بهبودی بعدی می شود.)
 • از انجام تمرینات ورزشی که به طور مستقیم باعث وارد آمدن فشار و سایش به ناحیه عمل می گردن مانند دوچرخه سواری ،اسب سواری و … تا خوب شدن کامل پرهیز نمایید.
  بارداری مجدد بعد از سقط جنین

سن مناسب برای عمل زیبایی واژن

یکی از پرش هایی که اغلب از متخصصین مطرح می شود فسن مناسب برای انجام عمل لابیا پلاستی می باشد .عمل زیبایی واژن یکی از عمل های سبک و سرپایی و بدون عارضه زیبایی به شمار می اید و قشر زیادی از خانم ها علاقه مند به انجام این عمل می باشند. این عمل را می توان برای دختران ۲۰ سال به بالا تا خانم های ۵۰ ساله بدون هیچ مشکلی انجام داد .چون در سنسن بالای ۵۰ سال ،بدن در ترمیم خود و بهبود بخیه ها بیشتر با مشکل روبه رو می شود و به همین خاطر در این سن انجام عمل زیبایی واژن توصیه نمی گردد.در مورد سنین پایین ۲۰ سال هم چون هنوز احتمال تکمیل نشدن رشد جنسی خانم و به بلوغ جنسی کامل نرسیدن دختر وجود دارد.این نکته دارای اهمیت زیادی می باشد که بلوغ جنسی با رشد لابیا ها همراه می باشد.به همین علت به دختران زیر این سن توصیه می کنیم که تا رسیدن به سن ۲۰ سالگی از انجام عمل لابیاپلاستی پرهیز کنند.

عمل لابیا پلاستی چه مقدار هزینه دارد؟

بی شک یکی از پرش های متداول در مورد هر عمل زیبایی ،هزینه آن می باشد.موارد متعددی بر هزینه این عمل تاثی گذار می باشند و این موارد باعث ایجاد یک رنج قیمت در این عمل می شوند .در صورتی که تمایل دارید بدانید چه چیزهایی بر این رنج قیمت اثر دارند می توانید مقاله هزینه عمل لابیاپلاستی را مطالعه کنید.

آیا خانم هایی که ازدواج نکرده اند و باکره می باشند می توانند عمل لابیا پلاستی را انجام دهند؟

انجام این عمل برای دختران باکره نیز بلامانع می باشد لابیاپلاستی یک عملی می باشد که با لبه های واژن سر و کار دارد در حالیکه پرده بکارت در داخل دستگاه تناسلی قرار گرفته است. پس در لابیاپلاستی هیچ گونه آسیبی به پرده بکارت وارد نمی شود و این عمل برتی دختران باکره هم منعی ندارد در صورتی که دوست دارید بدانید که چه کسانی باید از عمل لابیا پلاستی خودداری کنند کی توانید به مقاله «چه کسانی نباید لابیاپلاستی کنند » را بخوانید.

آیا می شود عمل لابیا پلاستی را زمان زایمان هم انجام داد؟

چون هنگام زایمان ]میزان خونریزی در ناحیه واژن زیاد می باشد و عمل لابیا پلاستی جزو عمل های زیبایی به حساب می اید بهتر می باشد که انجام این عمل را به وقت دیگری موکول نمود .می توان گفت که دو ماه پس از زایمان زمان مناسبی برای انجام اعمل زیبایی واژن می باشد.

لابیا پلاستی آیا دارای درد هم می باشد؟

بی شک بیشتر زنان از انجام دادن عمل لابیا پلاستی می ترسند و گمان می کنند یک جراحی درناک می باشد .ما نیز به این خانم ها حق می دهیم و می دانیم که دلیل اصلی این طرز تفکر به خاطر تعداد بالای عصب هاب حسی در لبه های واژن و حساسیت شدی آن می باشد.ولی لازم است توضیح بدهیم که این عمل ،با جدیدترین متدهای بی حسی و طی چندین مرحله بی حسی صورت می گیرد این عمل هم اینک تحت بی حسی کامل و کاملا بدون درد انجام می گردد و نیازی به نگرانی در مورد این عمل نیست.

عمل لابیا پلاستی بر روی میل جنسی دارای چه تاثیراتی می باشد؟

برخی از خانم ها نگران این مسئله می باشند که مبادا لابیاپلاستی موجب کاهش میل جنسی بشود.در جواب این سوال باید گفت عصب های جنسی زنان در دو نقطه از واژن قرار گرفته است.بخش اول که در درون واژن قرار دارد و باعث تحریک جنسی درون مهبلی می گردد و بخش دوم در قسمت کیتوریس قرار دارد و موجب ارگاسم بیرونی می گردد.چون عصاب جنسی در قسمت لابیا ها موجود نمی باشد ،عمل زبای لابیا هیچ گونه آسیبی به روابط جنسی خانم ها نمی تواند بزند .از سوی دیگر با زیباتر شدن واژن ،اعتماد به نفس خانم در روابط جنسی بسیار بالاتر می رود . این مورد موجب بهبود روابط جنسی می گردد.در این جا لازم است که اشاره کنیم که بهبود روابط جنسی یکی از اصلی ترین علت های گرایش خانم ها به عمل زیبایی واژن در سراسر دنیا می باشد.

عمل لابیا پلاستی را برای چه سن هایی می توان انجام داد؟

این عمل را می توان از سن ۱۸ تا ۵۰ سالگی انجام داد و در این محدوده سنی دارای مانعی نیست.

تقریبا بعد از چند روز پس از عمل لابیا پلاستی می توان روابط جنسی را از سر گرفت؟

همان گونه که قبلاً هم اشاره داشتیم از سرگیری روابط جنسی پس از عمل زیبایی واژن دارای رابطه مستقیم با بهبود کامل بخیه ها می باشد.و این بهبودی اغلب حدوداً ۴ هفته طول می کشد و بیمار می تواند پس از ۴ هفته روابط جنسی خود را از سر بگیرد .

  راه های روشن سازی واژن

آیا همراه عمل زیبایی واژن می توان از متدهای زیبایی دیگر مانند تزریق ژل به واژن برای شکل دهی و فرم دهی دلخواه استفاده نمود؟

آری.این گونه عمل های ترکیبی اغلب با وقفه ای چند ماهه صورت می گیرد .جهت انجام عمل تزریق ژل به واژن لازم می باشد که ورم پس از لابیاپلاستی رفع گرددو سپس بعد از حدود یک ماه فرد قادر به برقراری رابطه جنسی باشد.بعد از آن می توان جهت زیبایی هر چه بیشتر ،از تزریق ژل یا چربی استفاده نمود.

عمل لابیا پلاستی می تواند برای روشن سازی واژن مفید باشد؟

این مسئله بستگی به نوع ومیزان تیرگی واژن دارد.در صورتی تیرگی وازن در ناحیه لابیا ماژور باشد با استفاده از عمل زیبایی واژن نمی شود آن را اصلاح نمود .جهت انجام این کار لازم به استفاده از دیگر روش های روشن سازی مانند لیزر مونالیزا تاچ می باشد.ولی چنانچه لبه های مینور واژن دچار تیرگی باشند،عمل لابیاپلاستی در رفع تیرگی مفید خواهد بود.

در صورتی که فردی مبتلا به زگیل تناسلی باشد ،آیا می توان این عمل را برای او انجام داد؟

این عمل برای افرادی که دچار زگیل تناسلی می باشند توصیه نمی شود و فرد مبتلا باید ابتدا ویروس اچ پی وی را درمان نماید و کاملاً درمان شود ،و سپس می تواند برای انجام عمل زیبایی واژن اقدام نماید.وبه طور کلی انجام عمل های زیبایی نسبت به موارد درمانی در اولویت دوم می باشند .

عمل زیبایی واژن را آیا می توان در دوران بارداری انجام داد؟

عمل زیبایی واژن بهتر است که در این دوره انجام نشود در دوران بارداری به علت تغییرات هورمونی لابیاهای مینور بزرگتر می گردند .و این بزرگ شدن لابیا ها تا دو پس از زایمان نیز ادامه دارد چون سایز لابیا ها در این دوران متفاوت از حالت طبیعی می باشد ،ما به شما توصیه می کنیم عمل لابیاپلاستی را پس از زایمان (دو ماه بعد) انجام دهید.

با کوتاه کردن کامل لابیاها آیا میل جنسی کاملاً از بین می رود؟

نخیر .همانگونه که قبلً هم اشاره کردیم عصب های جنسی در لابیاهای مینور قرار ندارد و عمدتاً در بخش کلیتوریس و نقطه چی در درون واژن قرار گرفته است بنابراین این عمل نمی تواند موجب از بین رفتن کامل آن ها شود.

بهتر است که عمل زیبایی واژن به وسیله پزشک زنان انجام شود ویا جراحان زیبایی؟

در این مورد ما به شما پیشنهاد می کینم که مقاله بهترین جراح زیبایی زنان را مطالعه نمایید .در این نوشته به طور کامل به این پرسش پاسخ داده شده که کدام متخصص و با چه شرایطی جهت انجام این عمل مناسب می بشد.

در صورتی که یک خانم عمل زبایی واژن را انجام دهد ،آیا امکان دارد که به عفونت های واژن دچار شود؟

چنان چه منظور از عفونت ،عفونت های بخیه های پس از عمل باشد که بای گفت ،امروزه برای انجام عمل زیبایی واژن از روش لابیاپلاستی با لیزر استفاده می گردد و از مزایای این روش این می باشد که نیازی به زدن بخیه نیستو اگر هم باشد بسیار کم است.همچنین برای جلوگیری از عفونت های جای عمل فقط نیاز می باشد سه روز الی پنج روز نکاتی را که پزشک به شما توصیه می کند را رعایت نمایید و مطمئن باشید که هیچ مشکلی پیش نخواهد امد.

در صورتی هم که شما فکر می کنید احیاناً بعد ها مبتلا به عفونت شوید ،این مورد درست نمی باشد در واقع عفونت های واژینال و ژنیتال ربطی به وجود ویا عدم وجود لابیا ها ندارد و هر کسی که نظافت شخصی را رعیت نکند احتمال دارد به عفونت دچار شود در نتیجه نباید در این مورد نگران بود.

به چه دلیل نمی توان عمل زیبایی واژن و لابیا پلاستی را در دروران بارداری انجام دارد؟و چرا باید این عمل را بعد از دو ماه پس از زایمان انجام داد؟

همان گونه که قبلاً هم گفتیم ،در دوران بارداری به علت ترشحات هورمون ها در بدن اندازه لابیا ها از حد طبیعی بزرگترو پر رنگ تر می شود .به همین خاطر بهتر می باشد عمل زیبایی واژن دو ماه پس از زایمان انجام شود زیرا در آن زمان دیگر هورمون های بدن به حال طبیعی و تعادل رسیده اند و همین طور سایز لابیا ها هم به حالت طبیعی خود برگشته است.پس باید در دوران بارداری و دو ماه اول بعد از زایمان این عمل انجام نشود.

بعد از زایمان طبیعی ،آیا لابیا ها دوباره بزرگتر می گردند؟

نخیر .لابیا ها رشد نمی کنند .و در پرسش قبل هم گفتیم که لابیا ها در دوران بارداری بزرگتر می شوند ،منظور حجم آن ها بود که به علت تغییرات هورمونی زیاد می شود.هنگامی که برای شما در عمل لابیاپلاستی ،لابیا ها را کوتاه و زیبا نماییم دیگر امکان رشد محدود آن ها وجود ندارد.بنابراین در این مورد نگران نباشد .از میان عمل های زیبایی ،عمل تنگ کردن واژن مانند پرینورافی یا واژینوپلاستی هستند که پس از زایمان طبیعی امکان دارد که آن ها برگردند.

عمل لابیاپلاستی آیا موجب تنگ شدن واژن هم می شود؟

در صورتی که میزان گشادی واژن زیاد باشد نیاز به عمل تنگ کردن واژن پیدا خواهد کرد ولی اگر میزان گشادی واژن کم باشد ،آری می توان با عمل لابیاپلاستی واژن رتا به طور مختصر تنگ کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *