تزریق بوتاکس , قیمت و هزینه تزریق بوتاکس ۹۸

فهرست عناوین

تزریق بوتاکس , قیمت و هزینه تزریق بوتاکس ۹۸ , بهترین کلینیک زیبایی برای تزریق بوتاکس در تهران , قیمت مناسب برای تزریق انواع بوتاکس صورت  : یکی از مناسب ترین روش های رفع چین و چروک صورت بدون عمل جراحی انجام بوتاکس است در تعریف بوتاکس باید بگوییم که این روش و این درمان که امروزه بیشترین کاربرد را نیز دارد دارویی است که به درون عضلات خاص تزریق می شود تا با این نوع تزریق خطوط چین و چروک ها به راحتی ناپدید شود و ظاهر صورت بسیار صاف شود. همان طور که گفتیم یکی از محبوب ترین روش های غیرجراحی برای کاهش یا از بین بردن خط اخم بین ابروها، چین خوردگی پیشانی، چین و چروک اطراف چشم و چین و چروک دور گردن استفاده از بوتاکس است. علاوه بر زیبایی از سم بوتولین یا (بوتاکس) برای درمان سردرهای میگرن و تعریق بیش از حد نیز استفاده می شود.

تزریق بوتاکس

دانستنی های جالب درباره بوتاکس

باید بگوییم که یکی از اولین روش های غیر جراحی برای درمان چین و چروک بوتاکس است که در سال ۲۰۰۲ به همگان معرفی شد و درر واقع اولین سم بوتولینوم است که مورد تایید FDA است که این اتحادیه آن را برای درمان موقتی خط اخم و چین و چروک متوسط تا شدید بین ابروها تایید کرده است. با توجه به این که تزریق این ماده باعث نتایج واقعی و قابل توجهی در افراد می شود و نیازی به جراحی یا دوران نقاهت نیست از این رو بوتاکس توسط میلیون ها نفر از زنان و پزشکان برای درمان استفاده شده است.

بوتاکس چطور عمل می کند؟

درباره بوتاکس گفتیم که این ماده به عنوان یکی از بهترین روش ها برای رفع چین و چروک صورت است که توسط جراح پلاستیک به عنوان یک درمان ساده و غیرجراحی به کار می رود و به صورت مستقیم داخل عضلات تزریق می شود و باعث کاهش فعالیت عضلات اخمی می شود.

کدام قسمت های صورت را می توان با بوتاکس درمان کرد؟

معمولا در هر ناحیه از صورت و یا بدن که چین ها و خط های عمیقی در اثر فعالیت عضله به وجود آمده اند و یا به شکل مادر زادی و یا ضربه و جراحت وجود داشته باشد بوتاکس به خوبی آنها را درمان می کند. اما باید بگوییم که تمام عضلات را نمی توان با بوتاکس درمان کرد. زیرا که برخی از عضلات صورت عملکردهای مهمی دارند مانند باند های طنابی شکل گردن، فرورفتگی های ناحیه چانه و عضلات مسیول جویدن که بی حرکت کردن آنها باعث مشکلات عملکردی ناخواسته یا ظاهر نامناسب می شود. در واقع مهم ترین قسمت هایی که بوتاکس برای درمان آنها بیشتر به کار می رود عبارتند از فاصله بین ابروها، پیشانی و چین و چروک دور چشم است. امروزه با استفاده از بوتاکس می توان که تعرق شدید و یا سردرد را نیز درمان کرد.

نواحی تزریق بوتاکس صورت
تصورات اشتباه درباره بوتاکس

تزریق بوتاکس باعث می شود ماسکه یا بی احساس بنظر برسید

معمولا تزریق بوتاکس باید توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک صورت بگیرد در صورتی که توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک تزریق شود، هیچ مشکلی روی نمی دهد.

در تزریق بوتاکس را قطع کنید، چین و چروک های شما بدتر از قبل می شوند

بیشتر افراد بر این باورند که اگر درمان با بوتاکس را قطع کنند چین وچروک ها بدتر می شود اما باید بگوییم که این تصور کاملا اشتباه است. باید بگوییم که تاثیر بوتاکس موقتی است و معمولا ۶-۴ ماه طول می کشد.

ملاحظات مهم درباره بوتاکس

 • بهتر است تا قبل از تزریق بوتاکس از داروهایی که خون آنها را رقیق می کنند به هیچ وجه استفاده نکنند دارو هایی مانندآسپرین
 • تزریق با سوزن بسیار کوچک و متناسب با آناتومی صورت شما انجام می شود.
 • تزریق کمتر از ۵ دقیقه طول می کشد و می توانید فعالیت های عادی خود را از سر بگیرید.

دوران نقاهت بعد از تزریق بوتاکس

 • بهتر است تا بلافاصله بعد از تزریق به مدت ۲ ساعت از انجام فعالیت های سنگین پرهیز کنند
 • توصیه می کنیم تا ۲ ساعت بعد از این تزریق دراز نکشید
 • عضله ای که به آن تزریق شده را منقبض کنید اما می توانید اندکی آن را حرکت دهید. اگر خطوط روی پوست شما نسبتا عمیق باشند، تا ۴ هفته طول می کشد تا پوست کاملا رها شود، حتی با این وجود که عضلات فلج شده اند.

مناطق خاص برای تزریق بوتاکس

بوتاکس بین ابروها (منطقه بین دو ابرو در پیشانی)

خطوطی که به هنگام اخم بین ابرو های شما شکل می گیرد و معمولا این خطوط به خاطر فعالیت عضلات اخم ایجاد می شوند. پزشک متخصص با تزریق بوتاکس برای فلج کردن عضلات اخم این نقاط را درمان می کند. معمولا از ۳۰ واحد که مقدار معمول بوتاکس است برای رفع این خطوط استفاده می شود. زمانی که بوتاکس تاثیر می کند، خطوط صورت کاملا صاف می شوند.

مناسب ترین تاثیر بین ۵-۴ ماه طول می کشد اما برای بیمارانی که دنبال نتایج طولانی تر هستند باید از روش های جراحی استفاده کرد.

تزریق بوتاکس در پیشانی

معمولا بیشتر افرادی که دارای خطوط روی پیشانی هستند افرادی هستند که ابرو های خود را بالا می برند. در ایجاد این خطوط باعث درگیری عضلات فروتالیس می شود. زیرا فعالیت بیش از اندازه عضله فرونتالیس منجر به ایجاد چین و چروک های افقی دائمی و عمیق روی پیشانی می شود.

بهتر است تا تزریق توسط دکتر متخصص صورت بگیرد زیرا که تزریق اشتباه بوتاکس در پیشانی باعث می شود ابروها افتاده شوند و ظاهر نامطلوبی ایجاد شود. مقدار لازم بوتاکس برای این ناحیه تقریبا ۴۰-۳۰ واحد است؛ با توجه به این که ماندگاری بوتاکس ۴ ماه است از این رو بیمارانی که می خواهند پیشانی آنها برای همیشه صاف شود و ابروی آنها بالا برود باید لیفت پیشانی را مدنظر قرار بدهند.

تزریق بوتاکس برای چین و چروک دور چشم

یکی از حالت های که برای بسیاری از افراد مخصوصا خانم ها می تواند آزار دهنده باشد چین و چروک به وجود آمده در دور چشم ها است معمولا وقتی چشم ها را سفت می بندید می توانید به راحتی چین و چروک دور چشم را ببینید. عضله اربیکولاریس اکولی عضله ای است که در ایجاد این خطوط نقش دارد.

معمولا در ایجاد و افزایش چین و چروک دور چشم عواملی مانند: قرار گرفتن در معرض نور خورشید که باعث از بین رفتن خاصیت کشسانی پوست می شود، جمع کردن دائمی چشم و از دست رفتن چربی صورت در زمان پیری. استفاده از بوتاکس باعث کاهش قابل توجه چین و چروک دور چشم با بی حرکت کردن عضله می شود دخالت دارد.

تزریق بوتاکس برای رفع باند های طنابی شکل در گردن

شایع ترین تغییرات در دوران پیری ایجاد چین و چروک در ناحیه صورت و گردن است یکی از این تغییرات پیدا شدن باند های طنابی شکل در گردن است. این باند ها رشته های عضلانی هستند که به صورت عمودی در جلوی گردن امتداد می یابند. با افزایش سن و پیری این عضلات بیشتر دیده می شوند و در افراد لاغر بیشتر پدیدار می شوند.

برای از بین بردن این نوع چین ها، استفاده از بوتاکس است. معمولا هر باند نیاز به ۲۰-۱۵ واحد بوتاکس دارد و بیشتر بیمارانی که نیاز به درمان دارند، بیش از ۲-۴ باند دارند. اگر به دنبال راه حل دائمی می گردید، لیفت صورت، لیفت گردن یا مینی لیفت گردن باعث رفع طولانی مدت این مشکل می شوند.

تزریق بوتاکس برای بهبود حدود فک

ممکن است به خاطر رشد بیش از اندازه عضلات جونده؛ عرض فک و صورت بیماران افزایش یابد. این بیماران معمولا مشکل دندان غروچه در شب دارند. یک راه برای کاهش پهنای صورت بدون استفاده از جراحی فک، تزریق بوتاکس به این عضلات است.

تزریق بوتاکس برای بهبود تعریق اضافی زیربغل یا کف دست

یکی از مشکلاتی که بسیار آزار دهنده است مشکل تعریق بیش از حد است همان طور که می دانید بیمارانی که زیاد عرق می کنند از خیس شدن زیربغل ها چند دقیقه بعد از لباس پوشیدن شکایت دارند. همچنین از مرطوب بودن دائمی کف دست ها نیز این افراد رنج می برند و شکایت دارند. درباره ی عرق کردن کف دست باید بگوییم که این عارضه بیشتر ناشی از هایپرهیدروسیس است. قبل از معرفی بوتاکس، جراحی یکی از راه های کمک به این بیماران بود. امروزه عرق زیاد را می توان به آسانی با تزریق بوتاکس کنترل کرد.

تزریق بوتاکس برای اصلاح گودی چانه

زمانی که عضله واقع در چانه بیش از اندازه فعالیت کند گودی دائمی یا موقتی چانه زمانی روی می دهد که این امر معمولا ناخودآگاه است و به رشد ناکافی چانه (چانه ضعیف) یا عدم همخوانی دندان ها با لب ها ربط دارد. بهترین راه درمان تزریق بوتاکس است که باعث رفع این مشکل می شود.

تزریق بوتاکس برای خط های دور دهان در افراد سیگاری

خطوط دور دهان معمولا از فعالیت بیش از حد عضله در اطراف دهان تشکیل می شود و با توجه به این که فعالیت این عضلات در سیگاری ها زیاد است از این رو ظاهر خطوط چین و چروک عمودی را ایجاد می کنند. اما بیمارانی که سیگار نمی کشند نیز ممکن است که این خطوط را داشته باشند معمولا بیشتر خانم ها از این عارضه بسیار شکایت دارند.

مهم ترین عواملی که در ایجاد این خطوط دخالت دارند عبارتند از پیری، قرارگرفتن در معرض نور خورشید، از دست رفتن چربی صورت و ژنتیک است

تزریق بوتاکس برای بهبود سردرد

تحقیقات نشان داده که تزریق بوتاکس برای بیمارانی که از سردرد میگرنی رنج می برند، مفید است.

مشکلات احتمالی بعد از تزریق بوتاکس

درباره مشکلات ناشی از تزریق بوتاکس باید بگوییم که مشکلات ناشی از تزریق بوتاکس بسیار نسبت به سایر موارد و روش ها کم هستند، شایعترین عارضه این است که بوتاکس در مناطقی که نیاز نیست منجر به از بین رفتن فعالیت عضله شود. معمولا در زمانی که بوتاکس بیش از حد خوب عمل کند: برخی از بیماران شکایت می کنند که پشیانی آنها بعد از تزریق بوتاکس بسیار سنگین به نظرشان می آید. بیشترین این احساس برای بیمارانی است که عادت دارند ابروی خود را بالا ببرند و به خاطر تاثیر بوتاکس دیگر نمی توانند این کار را انجام دهند.

بوتاکس در مناطقی که نیاز نیست منجر به از بین رفتن فعالیت عضله شود: بندرت، بوتاکس می تواند بر عضلات مجاور نیز تاثیر بگذارد و باعث از بین رفتن فعالیت عضله بصورت ناخواسته در سایر مناطق شود. یک نمونه از آن افتادگی پلک بالایی است که ممکن است به دنبال تزریق بوتاکس بین دو ابرو رخ دهد. خوشبختانه می توان این مشکل را با قطره های چشمی حل کرد و موقتی و خودبخود برطرف می شود.

مزایای تزریق بوتاکس

امروزه مناسب ترین روش غیر جراحی برای از بین بردن چین و چروک به وجود آمده در پوست انجام بوتاکس است. یکی از راه های جوان سازی و زیبا سازی پوست صورت اعمال برخی از تزریقات می باشد، که از جمله تزریقات زیبایی پوست صورت می توان به : تزریق بوتاکس، تزریق چربی، تزریق ژل یا تزریق فیلر اشاره داشت. تزریق بوتاکس از جمله تزریقات زیبایی برای رفع چین و چروک پوست صورت، می باشد که این تزریق باعث فلج نمودن برخی از عضلات و ماهیچه های فعال و پرکار خواهد شد.

درباره ی تزریق باید بدانید که نمی توان بوتاکس را در هر قسمتی از صورت تزریق کرد، بلکه برای نواحی مانند : خطوط پیشانی، اطراف چشم، بالا بردن ابرو (لیفت ابرو) و حتی برای درمان تعرق کف دست و زیر بغل نیز استفاده می کنند که عضله های پرتحرک برای ایجاد چین و چروک و اخم را از کار متوقف می نماید.

شاخص ترین فواید تزریق بوتاکس عبارتند از:

 • پیشگیری از چین و چروک در ناحیه صورت و گردن
 • زیباسازی و جوانسازی پوست صورت و اطراف گردن
 • ایمنی و بی خطر بودن روش
 • برطرف کردن تعرق زیر بغل و کف دست
 • برای درمان برخی از بیماری ها مانند سردرد

کاندیدای تزریق بوتاکس

 • افراد باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشند
 • تزریق بوتاکس برای خانم های شیرده و باردار مناسب نیست
 • بیمارانی که دارای انعقاد خونی شدید و یا سیستم بدنی ضعیف دارند، نیز مناسب این تزریق نیستند.
 • بیماران دیابتی ، بیمارانی که از لحاظ روحی و روانی ثبات ندارند و همچنین بیماران قلبی و عروقی نیز نباید این تزریق را انجام دهند.

نحوه تزریق بوتاکس و مدت ماندگاری آن

طول عمر و ماندگاری تزریق بوتاکس بین ۴ تا ۶ ماه می باشد و بعد از ۳ تا ۵ روز تاثیر آن به خوبی قابل مشاهده می باشد. در این تزریق فوق تخصص جراحی پلاستیک ابتدا با بی حس نمودن ناحیه مورد نظر، برای منقبض نمودن ماهیچه های فعال از بوتاکس استفاده می کند، زمانی که این ماده تزریق می شود این سم از ترشح استیل کولین جلوگیری می کند و از پیشرفت ماهیچه های فعال جلوگیری به عمل می آورد. نکته بسیار مهم این که این پروسه اصلا زمان بر و وقت گیر نیست و متقاضی بعد از ۱۰ دقیقه می تواند به فعالیت و امور روزمره ای خود بپردازد، فقط ممکن است که مقداری تورم و قرمزی ایجاد شود که بعد از گذر چند ساعت کاملا برطرف می شود.

بهتر است تا انجام تزریق توسط فوق تخصص صورت بگیرد زیرا در صورتی که به یک پزشک یا متخصص پوست بی تجربه برای تزریق مراجعه شود ممکن است که عوارضی مانند: افتادگی پلک، افتادگی لب و آلرژی دچار شوید از این رو انتخاب پزشک مناسب برای انجام تزریق بوتاکس به هر ناحیه از صورت و یا بدن بسیار مهم و ضروری است.

مزایای استفاده از روش های غیر جراحی

یکی از مشکلاتی که بیشتر افراد با آن دست و پنجه نرم می کند مشکلاتی از قبیل چین و چروک ایجاد شده بر نواحی مختلف صورت است معمولا این خطوط و چروک های عمقی صورت می تواند که در سنین مختلف و بر اثر بسیاری از عوامل بروز کند و باعث ایجاد اثرات بدی بر روی حالت چهره داشته باشد. یکی از مناسب ترین روش های رفع این چین و چروک ها و این خطوط استفاده از روشهای پر کردن بافت نرم از طریق روش های غیر جراحی است که این روش ها برای اصلاح علایم پیری صورت یا جبران از دست رفتن حجم صورت انجام می شوند.

علائمی مانند: شل شدن بافت ها، از دست رفتن میزان پری صورت (گونه ها، لب ها، پلک ها و غیره) و عمیق شدن چین ها و خطوط صورت (مانند خط لبخند، خط اخم و غیره) مواردی هستند که می توان با استفاده از تزریق ژل این علائم را رفع کرد.