ایمپلنت دندان ، بهترین ایمپلنت دندان , قیمت ایمپلنت دندان در سال ۹۸

امتیاز بدید !

ایمپلنت دندان ، بهترین ایمپلنت دندان , قیمت ایمپلنت دندان در سال ۹۸ , همه چیز در مورد ایمپلنت دندان , مدت زمان ایمپلنت دندان , آیا ایمپلنت درد دارد یا نه ؟ : مشکل بی دندانی ، و از دست رفتن دندان ممکن است ، برای همه ی افراد اتفاق بیفتد ، از دست رفتن دندان ، می تواند دلایل و علت های مختلفی داشته باشد . برخی از این دلایل عبارتند از : صربه دیدن دندان و شکستگی دندان ، پوسیدگی دندان ، بروز سانحه و یا بالاتر رفتن سن . بی دندانی در عمل جویدن ، صحبت کردن منجر به بروز مشکلاتی می شود . و همه ی افراد تمایل به حل مشکل بی دندانی دارند .

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان

تا ۱۵۰۰ سال پیش حل مشکل بی دندانی ، و جایگزین کردن دندان از دست رفته ، آرزویی بیش نبود . بعد از آن از دندان مصنوعی برای محل مشکل بی دندانی استفاده می شد . دندان مصنوعی هم یکسری مشکلات خاص خود را داشت . ولی از سال ۱۹۵۲ به بعد ، در ایمپلنت دندان پیشرفت هایی حاصل شد . آقای برنمارک و همکارانش مطالعات تجربی و کلینیکی فراوانی در زمینه ی ایمپلنت دندانی انجام دادند . امروزه ایمپلنت دندانی یکی از روش های محبوب و پرطرفدار برای حل مشکل بی دندانی است .

مراجعه به بهترین دندانپزشک : کلینیک دندانپزشکی

ایمپلنت دندان یا کاشت ایمپلنت چیست؟

ایمپلنت دندان یا کاشت ایمپلنت ، راه حلی برای جبران کمبود های بی دندانی است ، و به عنوان روشی برای جایگزینی دندان یا دندان های از دست رفته می باشد . ایمپلنت دندان و یا کاشت دندان در واقع راه حلی است ، که با استفاده از آن استخوان فک بازسازی شده و سلامتی دندان ها و لثه و استخوان فک برگردانده می شود . و علاوه بر این منجر به زیبایی چهره و لبخند هم می شود . در واقع ایمپلنت دندانی ، مشکلات مربوط به عمل جویدن غذا ، صحبت کردن و زیبایی را حل می کند .

ایمپلنت دندان و یا کاشت ایمپلنت در عین حال که دندان ها را بازسازی می کند ، زیبایی صورت و دندان ها را به ارمغان می آورد . و به عنوان یک درمان دندانپزشکی می باشد ، که منجر به سلامت دندان ها می شود . بیمار از انجام ایمپلنت دندان و یا کاشت ایمپلنت رضایت کامل دارد ، و بیمار برای دندان های از دست رفته ی خود جایگزینی دارد ، که می تواند تا آخر عمر از آن استفاده کند .

بایستی ایمپلنت دندان یا کاشت ایمپلنت را مثل دندان طبیعی در نظر گرفت و از آن مراقبت کرد . استفاده از مسواک ، خمیر دندان ، و نخ دندان ، برای تمیز کردن و نگه داری ایمپلنت دندان یا کاشت ایمپلنت توصیه می شود .

یکی از موارد تاثیر گذار و بسیار حائز اهمیت در موفقیت ایمپلنت دندان یا کاشت ایمپلنت ، انتخاب دندانپزشک ایمپلنت متخصص مناسب است .توصیه ی ما به شما این است که ، قبل از اینکه شما به انجام عمل ایمپلنت دندان یا کاشت دندان اقدام کنید . در اولین مرحله یه دنبال یک دندانپزشک متخصص ایمپلنت با تجربه باشید ، توانایی ها و تجربیات او را ارزیابی کنید و از کیفیت کارش اطمینان حاصل کنید .

بخوانید :  عمل جراحی فک بالا و پایین و صورت و روش ها و هزینه

برخی از دندانپزشکان در زمینه ایمپلنت دندانی هستند ، که آموزش های علمی و عملی کافی در این زمینه ندیده اند . از آنجائی که عمل ایمپلنت دندان یا کاشت ایمپلنت یک درمان پرهزینه است . توصیه ما به شما این است که ، برای دریافت یک درمان عالی و کسب نتیجه ی رضایت بخش از انجام ایمپلنت دندانی ، نزد ایمپلنتولوژیست یا متخصص ایمپلنت دندان یا کاشت ایمپلنت رفته و درمان را به دندانپزشکی که تخصص ایمپلنت دندان یا کاشت ایمپلنت ندارد ، نسپرد .

انواع ایمپلنت دندان چیست؟

برای انجام عمل ایمپلنت دندان و یا کاشت ایمپلنت دندان انواع و روش های مختلفی وجود دارد ، که متخصص ایمپلنت بر حسب شرایط بیمار ، بهترین نوع ایمپلنت را برای درمان مشکل بی دندانی انتخاب می کند . در ادامه به معرفی انواع ایمپلنت دندان می پردازیم .

اوردنچر نوعی از ایمپلنت دندان یا کاشت ایمپلنت است ، که دست دندان را نگه می دارد ، و به این صورت هستند که دو یا چهار ایمپلنت در فک پایین یا بالا گذاشته می شود و دست دندان روی آن قرار می گیرد . این نوع ایمپلنت دندان یا کاشت ایمپلنت در مواردی کاربرد دارد ، که که استخوان فک بیمار بیش از اندازه دچار تحلیل شود ، و حجم استخوان فک به اندازه ای کم شود ، که نیاز به بازسازی استخوان فک ضروری باشد ، و در مواردی که دنچر یا دست دندان بیمار از دهانش خارج می شود ، کاربرد دارد .

بر خلاف پروتز ثابت که فیکس است ، اوردنچر متحرک بوده و روی ایمپلنت دندان قرار داده می شود ، و دارای ثبات نسبتا خوبی است . و برای تمیز کردن ایمپلنت دندان یا کاشت ایمپلنت و دست دندان ، می توان شب ها آن را خارج کرد.

All on 4 نوع دیگری از ایمپلنت دندان یا کاشت ایمپلنت دندانی است . در این نوع از ایمپلنت دندان در کل ۴ تا ۶ ایمپلنت دندانی کاشت می شود ، و پروتز روی آن ها قرار می گیرد .

نوع دیگری از ایمپلنت دندانی یا کاشت ایمپلنت ، به گونه ای است که از پروتز ثابت استفاده می شود . برای استفاده از این نوع ایمپلنت دندان یا کاشت ایمپلنت ، نیاز به تعداد بیشتری از ایمپلنت دندان یا کاشت ایمپلنت می باشد .

برای انجام عمل ایمپلنت دندانی یا کاشت ایمپلنت ، بایستی استخوان فک حجم کافی داشته باشد ، تا اینکه بتوان ایمپلنت دندان یا کاشت ایمپلنت را درون استخوان فک قرارداد .

برای اینکه بتوانیم ، دندان های مصنوعی را به خوبی و به طور محکم ، با استفاده از ایمپلنت دندان یا کاشت ایمپلنت ، در جای خود نگه داریم دو نوع روش وجود دارد که عبارتند از :

۱٫ بال اتجمنت : Ball Attachment

ایمپلنت دندان در این روش قطعه ای شبیه به گوی است ، که ایمپلنت دندان و یا کاشت ایمپلنت در فک ، با استفاده از قطعات روی آن به پروتز متحرک یا دنچر یا دست دندان متصل می کند ، این قطعه ی گوی مانند ، با قطعاتی که دارای فرو رفتگی هستند ، و داخل دنچر کار گذاشته می شوند ، داخل هم فرو می روند . این قطعات در واقع مثل نر و مادگی می باشند .

۲٫ باراتچمنت :Bar Attachment

ایمپلنت دندان یا کاشت ایمپلنت نوعی بار است ، این بار شبیه به یک میله ی باریک است ، این میله ی باریک داخل دست دندان قرار می گیرد و دست دندان با استفاده از میله ای که داخل آن هست روی ایمپلنت وصل می شود . نوع ایمپلنت دندان یا کاشت ایمپلنت در این روش مشابه روش بال اتچمنت هست.

بخوانید :  لمینت دندان , هزینه و قیمت لمینت دندان 98

ایمپلنت دندان یا کاشت ایمپلنت از چه قسمت ها و اجزایی تشکیل شده است ؟

  • فیکسچر (Fixture) : قسمتی که شبیه ریشه ی دندان است .
  • اباتمنت (Abutment) : قسمتی که شبیه تاج دندان می باشد .

این دو قسمت با استفاده از یک پیچ ، که به آن اسکرو ریتینر (Screw retainer)گفته می شود ، به هم وصل می شوند .

در مواردی که استخوان فک بیمار ، شرایط ایده آل ندارد و نمی تواند ، دندان مصنوعی را دریافت کند . در این صورت به جای دندان مصنوعی از ایمپلنت دندان یا کاشت ایمپلنت استفاده می شود . درمان ایمپلنت دندان یا کاشت ایمپلنت دندان در مواردی هم که بیمار توانایی پرداخت مالی پروتز ثابت را ندارد ، نیز توصیه می شود .

بارگذاری فوری ایمپلنت‌دندان چگونه انجام میشود؟

ایمپلنت فوری ، روشی از ایمپلنت است ، که عمل ایمپلنت دندان یا کاشت ایمپلنت و قرار دادن پروتز روی آن به طور همزمان انجام می شود ، بدین ترتیب که ایمپلنت داخل فک استخوان قرار می گیرد ، و در مدت ۳ روز یا ۷۲ ساعت ، ساخت پروتز روی آن انجام می شود . ایمپلنت فوری برای افرادی که می خواهند در زمان انجام عمل ایمپلنت صرفه جویی کنند و وقت لازم را ندارند ، و تمایل دارند ، که زودتر مشکل بی دندانی خود را رفع کنند ، کاربرد دارد .

نام دیگر ایمپلنت دندان یا کاشت ایمپلنت ، گیرنده دندان است . و بایستی در انتخاب نوع ایمپلنت دقت کافی را داشته باشیم . تا ایمپلنت دندان یا همان گیرنده دندان ، به استخوان فک آسیبی وارد نکند . برای اینکه ایمپلنت دندان یا کاشت ایمپلنت با موفقیت انجام شود ، بایستی استخوان فک حجم کافی را داشته باشد . تا ایمپلنت دندان بتواند ، داخل آن قرار بگیرد .

طول مدت درمان ایمپلنت دندان چقدر است؟

مدت زمان لازم برای درمان ایمپلنت دندان یا کاشت دندان به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد ، از جمله ی این فاکتورها ، حجم استخوان فک می باشد ، اگر استخوان ارتفاع و حجم کافی داشته باشد ، عمل ایمپلنت دندان یا کاشت دندان ظرف ۴۵ روز انجام می شود و پروتز ثابت به بیمار تحویل داده می شود . اگر استخوان فک فاقد ارتفاع و قطر و حجم کافی باشد ، در این صورت برای اینکه حجم استخوان به مقدار مورد لازم برسد ، ایمپلنولوژیست باید از از پیوند استخوان استفاده کند ، که به مدت ۳-۴ ماه زمان لازم است .

پیوند استخوان برای ایمپلنت دندان چیست؟

زمانی که حجم استخوان برای عمل ایمپلنت دندان یا کاشت ایمپلنت به مقدار کافی نباشد ، عمل پیوند استخوان انجام می شود . پیوند استخوان ، یک روش درمانی برای بازسازی حجم استخوان از دست رفته است . در مواقعی که فرد به مدت طولانی دچار بی دندانی شده باشد ، و یا دچار بیماری لثه و یا کشیدن دندان و یا کشیدن زود هنگام دندان باشد . در آن صورت حجم استخوان بیش از حد دچار تحلیل می شود ، که در این صورت بایستی استخوان اطراف ایمپلنت بازسازی شود .

انواع پیوند استخوان عبارتند از :

  1. اتو گرافت
  2. آلوگرفت
  3. زنوگرفت

ایمپلنت دندان یا کاشت ایمپلنت که باعث نگهداری دست دندان می شود، از نوع اوردنچر است . در حالت کلی درمان ایمپلنت ، برای رفع مشکلات ناشی از تکلم ، و تغذیه را در مواردی که حجم استخوان از بین رفته و کم شده ، به کار می رود .

بخوانید :  جراحی لثه ، قیمت و هزینه جراحی لثه 98 بعد از ارتودنسی

بهترین متخصص ایمپلنت کیست؟

برای اینکه ایمپلنت دندان یا کاشت ایمپلنت دندان ، با موفقیت انجام شود ، و بعد از انجام آن مشکلات حتمالی به وجود نیاید ، بایستی ایمپلنت دندان یا کاشت ایمپلنت دندان ، توسط دندانپزشک متخصص ایمپلنتی انجام شود ، که تجربه ، تخصص و مدرک لازم را داشته باشد . هزینه ی ایمپلنت دندانی زیاد است ، و در صورتی که دندانپزشکی که برای ایمپلنت دندان یا کاشت ایمپلنت دندان انتخاب کرده اید ، تجربه و تخصص کافی را نداشته باشد ، بعد از انجام عمل ایمپلنت دندانی ممکن است ، دچار مشکلاتی همچون لقی دندان شوید ، و مجبور باشید ، مجددا هزینه ی ایمپلنت دندانی را پرداخت کنید .

در مورد چه کسانی نمی توان از ایمپلنت دندانی استفاده کرد ؟

برای اینکه عمل ایمپلنت دندانی ، موفقیت آمیز باشد ، و ماندگاری طولانی مدتی داشته باشد ، فرد بایستی یکسری نکات و مراقبت های بهداشتی را انجام دهد ، تا ایمپلنت دندانی دچار مشکل و ناپایداری نشود . ایمپلنت دندانی مانند دندان طبیعی دچار پوسیدگی نخواهد شد ، بلکه مشکلی که به وجود می آید ، این است که منجر به بیماری لثه می شود و درمان دوباره خیلی مشکل می شود .

در نظر داشته باشید که عمل ایمپلنت دندانی ، در بین همه ی افراد موفقیت آمیز نمی باشد ، و باید حجم استخوان کافی برای نگه داری ایمپلنت وجود داشته باشد ، ماندگاری ایمپلنت در افراد سیگاری ، و بیماران مبتلا به پوکی استخوان و دیابت کمتر است .

آیا ایمپلنت مانند دندان طبیعی است؟

ایمپلنت دندان یا کاشت ایمپلنت با هدف برگرداندن سلامت به دهان و دندان انجام می شود . با درمان ایمپلنت دندان می توان ، سلامتی و زیبایی را به فردی که دندان سالم، مرتب و زیبا ندارد و یا در جویدن و تکلم دچار مشکل است ، به ارمغان آورد .

نحوه کاشت و نصب ایمپلنت دندان :

برای اینکه عمل ایمپلنت دندانی با موفقیت انجام شود ، بایستی یکسری شرایط برای اینکه ایمپلنت داخل استخوان فک قرار بگیرد و فیکس شود ، و در نهایت جوش بخورد ، فراهم شود . بنابراین بایستی یک مدت زمان مشخصی را برای جوش خوردن ،کاشت ایمپلنت دندان یا کاشت دندان تیتانیومی اختصاص داد .

برای اینکه ایمپلنت دندانی در جای خود فیکس شود ، بایستی در موارد زیر دقت کافی را به عمل آورد ؛ مواردی مانند : تغییرات در فرم کاشت ایمپلنت دندان یا کاشت دندان ، مواد به کار برده در ساخت کاشت ایمپلنت دندان یا کاشت دندان ، تحریک تولید استخوان لازم و جوش خوردن دقیق ایمپلنت.

به طور معمول مدت زمان لازم برای انجام درمان کاشت ، ایمپلنت دندان یا کاشت دندان تقریبا ۲-۳ جلسه می باشد ، که نباید بین جلسات فاصله بیفتد ، تا بتوان تاج را هم روی ایمپلنت دندان قرار داد .

قبل از اینکه روش درمان ایمپلنت برای حل مشکل بی دندانی به وجود بیاید ، افراد در صورت از دست دادن دندان های خود به هر دلیل ، مجبور بودند ، از دندان مصنوعی برای حل مشکل بی دندانی خود استفاده کنند. این افراد قبل از درمان مشکل بی دندانی در تکلم و تغذیه دچار مشکل بودند ، این افراد پس از درمان نیز با مشکلات ناشی از دندان مصنوعی مواجه بودند. همچنین هزینه ی استفاده از دندان های مصنوعی برای حل مشکل بی دندانی ، تقریبا با هزینه ی کاشت ایمپلنت دندان یا کاشت دندان یکسان بود .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *