انواع میکرونیدلینگ

انواع میکرونیدلینگ : پیشرفت علم پزشکی زیبایی موجب شده است تا راه های زیادی برای ترمیم و زیبایی پوست به وجود بیاید . که معروفترین نوع آنها انواع عمل های زیبایی است . هزینه عمل های جراحی زیبایی و پلاستیک بسیار بالا است و هیچ نوع بیمه ای آنها را تحت پوشش قرار نمی دهد . لذا بعدها متخصصین زیبایی با تحقیقات فراون توانسته اند روشهای غیر تهاجمی را ابداع کنند که یکی از این روشها که طرفداران زیادی نیز پیدا کرده است میکرونیدلینگ است . میکرونیدلینگ روشی نوین و بسیار تاثیر گذار در ترمیم و جوانسازی پوست است .

انواع میکرونیدلینگ

از انجایی که همه ما انسان ها دوست داریم که از اندام و چهره زیبایی برخوردار باشیم ،و متاسفانه به تدریج با بالا رفتن سن ما انسان ها پوست ما دچار شلی و افتادگی و چین و چروک شده و موجب کاهش زیبایی ما می شود ولی خوشبختانه باید بگوییم که درمان های زیادی جهت ترمیم و بازسازی پوست ابداع شده است که از جمله ی آن ها می توان به انواع عمل های زیبایی اشاره نمود ولی باید این مسئله را هم در نظر داشت که انجام این عمل های زیبایی هزینه ی زیادی را برای فرد در پی دارند.

ولی در میان روش های درمانی زیبایی ، میکرونیدلینگ از جمله ی کم هزینه ترین درمان ها جهت ترمیم و بازسازی پوست می باشد.این روش که به درمان تجریک کلاژن یا PCL شهرت دارد یک نوع روش تحریک مکانیکال برای ترمیم آسیب های ساختاری پوست می باشد که سبب بازسازی بافت آسیب دیده و تغییر یافته می شود.هدف از انجام این درمان ،بهبود ظاهر و عملکرد پوست می باشد.در طی پروسه میکرونیدلینگ ،میکلیون ها مکیروکانال در اپیدرم و درم با استفاده از سوزن های بسیار ریز ایجاد می گردد.

وارد کردن سوزن به داخل پوست موجب افزایش انتشار فاکتورهای رشد از فیبروبلاستها ، پلاکت های خونی و بهبود عملکرد فاکتورهای رشد Beta ,alpha می شود.این فرایند سبب افزایش تولید کلاژن و الاستین به وسیله ی فیبروبلاست ها می گردد.لازم به ذکر است که کراتینوسیت ها هم به محل نیدلینگ در اپیدرم منتقل شده و در آنجا تکثیر می گردند و در نتیجه موجب افزایش ضخامت اپیدرم می شوند.

  عوارض تزریق چربی به صورت

اندازه نفوذ سوزن به داخل پوست در این روش باید به حدی باشد که سبب خونریزی های ظریف داخل پوستی گردد.در این روش درمانی اپیدرم سوراخ می گردد ولی تخریب نمی شود لذا اپی تلیال در یک مدت زمان کوتاه بازسازی شده و در نتیجه دوران نقاه بعد از درمان بسیار کوتاه می باشد.

طریقه عملکرد میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ تراپی یک روش مکانیکال برای تحریک کلاژن های پوست است . در نهایت منجر به ترمیم سریع پوست می شود . میکرونیدلینگ بدین صورت عمل می کند که وقتی سوزن های انتهای قلم میکروپن وارد پوست می شود سوراخ های ظریفی را در اپیدرم و درم پوست ایجاد کند که موجب فعال شدن سیستم ایمنی پوست ناحیه درمان می شود که موجب افزایش کلاژن و الاستین پوست شده و در نهایت پوست صاف و با تراوت می شود .

در نتیجه عمل میکرونیدلینگ پوستی شفاف , با تراوت , صاف و زیبا خواهید داشت . همچنین موجب از بین رفتن چین و چروک پوست نیز می شود . در برخی از موارد شلی و افتادگی پوست را نیز از بین می برد.

توجه داشته باشید :

میزان نفوذ سوزن ها در پوست با تشخیص پزشک باید صورت گیرد . لذا حتما برای عمل میکرونیدلینگ بهتر است به کلینیک و مراکز زیبایی معتبر مراجعه کنید .تا از بروز برخی از عوارض جلوگیری شود .

نکته مهم دیگر :

سوزنها برای هر فرد باید به صورت یک بار مصرف استفاده شود و درضمن دستگاه باید به صورت دقیق استریل شود .

انواع عمل میکرونیدلینگ

روش جوانسازی پوست میکرونیدلینگ در کل به دو صورت رخ می دهد و آن هم در میزان عمق نفوذ سوزنها می باشد . که با تشخیص پزشک باید انجام شود . میکرونیدلینگ در دو عمق ۰٫۵ و ۳ میلی متر بر روی پوست رخ می دهد :

 1. میکرونیدلینگ سطحی
 2. میکرونیدلینگ عمقی
  هزینه لیپوساکشن شکم و پهلو

میکرونیدلینگ سطحی

این روش برای جوان سازی اولیه بکار می رود که عمق حداکثر ۰٫۵ میلی متر روی اپیدرم پوست است که موجب ایجاد حفره های ریزی بر روی پوست می کند که موجب تحریک کراتینوسیت ها می شود و تعداد زیادی از این فاکتور های رشد پوست آزاد می شوند. و در نهایت پوست ترمیم می شود .

میکرونیدلینگ عمقی

نوع دیگر جوانسازی پوست که به نام میکرونیدلینگ عمقی یا جوانسازی پیشرفته شناخته میشود . از عمق ۰٫۵ تا عمق ۳ میلیمتری ( حداکثر ۳ میلیمتر ) انجام می شود . در این درمان سوزنها تا عمقی که پزشک متخصص بر اساس معاینات اولیه بر روی پوست بیمار انجام داده نفوذ می کنند و موجب تحریک کلاژن و الاستین پوست می شود که در نهایت ترمیم پوست و جوانسازی آن را در پی خواهد داشت .

میکرونیدلینگ برای چه افرادی منع است ؟

 • زنان باردار و دروران شیردهی
 • افرادی که بیماری دیابت دارند
 • افرادی که مشکل سیستم ایمنی دارند
 • افراد دارای اختلال های خونی و انعقادی
 • افرادی که بماری صرع دارند
 • داشتن تبخال یا عفونت حاد
 • کسانی که سرطان پوست دارند
 • وجود خال های بزرگ و یا زگیل در ناحیه درمان
 • لایه برداری محل درمان قبل از میکرونیدلینگ
 • انجام لیزر بر روی ناحیه دمان که قبلا انجام شده

چگونگی انجام میکرونیدلینگ

در واقع برای انجام این روش درمانی ،سوراخی را در پوست فرد متقاضی ،ایجاد می کنند ولی از انجایی که این سوراخ ها بسیار ریز می باشند ،بنابراین نمی توان با چشم غیر مسلح آن ها را مشاهده کرد.ولی باید به این نکته هم اشاره داشته باشیم که این سوراخ ها به صورت زخم نمی باشند و بعد از چند ساعت خود به خود بسته می شوندو نشانه های آن ها نیز از بین خواهد رفت.حدودا هر جلسه این روش درمانی زیبایی ،نیاز به یک ساعت زمان دارد که از این یک ساعت تقریبا ۴۵ دقیقه آن صرف بی حسی و یک ربع آن هم صرف درمان با درماپن می شود.

  نکات مهم لیزر پوست صورت , قیمت و هزینه هر جلسه لیزر پوست چقدر است

بسته به اینکه درمان را در کدام قسمت بدن انجام می دهند ،عمق درمان در آن موضع متفاوت خواهد بود.با ادامه دار شدن جلسات درمانی سبب خواهد شد که نفوذ کرم ها و پمادهای پوستی سهل شده و این از جمله مهمترین حسن های روش درمانی میکرونیدلینگ می باشد زیرا در حالت معمولی پمادها و کرم های پوستی تنها تا لایه سطحی اپیدرم می توانند نفوذ کنند وقادر نمی باشند که به لایه های زیرین هم نفوذ کنند.در زمان انجام روش درمانی میکرونیدلینگ می توان مواد و سرم هایی مانند اسیدهیالورونیک و کوکتلهای مزوتراپی را جهت نفوذ به لایه درم مورد استفاده قرار داد.

لازم به ذکر است که اسید هیالورونیک سبب تحریک کلاژن سازی شده و به جوانسازی پوست کمک می کند.و همین طور جهت برطرف کردن تیرگی زیر چشم محلول های روشن کننده و جهت درمان لک از کوکتل های ضد لک استفاده می گردد.در صورتی که آسیب پوست زیاد باشد ،پیش از میکرونیدلینگ سابسیژن انجام می گردد که سبب می شود تاثیر درمان مضاعف شود .می توان گفت که از جمله مزیت های مهم دیگر روش درمانی میکرونیدلینگ این می باشد که از این روش درمانی می توان جهت جوان سازی انواع پوست ها و در همه نواحی بدن و در طول سال استفاده نمود و این در صورتی می باشد که برای انجام روش درمانی لیزر در پوست های تیره و در روز های گرم سال و همین طور در مناطق حساس مانند نزدیک چشم یک سری محدودیت هایی وجود دارد و امکان دارد که استفاده از روش درمانی لیزر سبب سوختگی پوست های تیره شده و لک هایی را بر روی پوست فرد بر جای بگذارد. ولی از روش درمانی زیبایی میکرونیدلینگ می توان بدون هیچ گونه محدودیتی از لحاظ رنگ پوست و … استفاده نمود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *