انواع میکرونیدلینگ

انواع میکرونیدلینگ : پیشرفت علم پزشکی زیبایی موجب شده است تا راه های زیادی برای ترمیم و زیبایی پوست به وجود بیاید . که معروفترین نوع آنها انواع عمل های زیبایی است . هزینه عمل های جراحی زیبایی و پلاستیک بسیار بالا است و هیچ نوع بیمه ای آنها را تحت پوشش قرار نمی دهد . لذا بعدها متخصصین زیبایی با تحقیقات فراون توانسته اند روشهای غیر تهاجمی را ابداع کنند که یکی از این روشها که طرفداران زیادی نیز پیدا کرده است میکرونیدلینگ است . میکرونیدلینگ روشی نوین و بسیار تاثیر گذار در ترمیم و جوانسازی پوست است .

انواع میکرونیدلینگ

طریقه عملکرد میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ تراپی یک روش مکانیکال برای تحریک کلاژن های پوست است . در نهایت منجر به ترمیم سریع پوست می شود . میکرونیدلینگ بدین صورت عمل می کند که وقتی سوزن های انتهای قلم میکروپن وارد پوست می شود سوراخ های ظریفی را در اپیدرم و درم پوست ایجاد کند که موجب فعال شدن سیستم ایمنی پوست ناحیه درمان می شود که موجب افزایش کلاژن و الاستین پوست شده و در نهایت پوست صاف و با تراوت می شود .

در نتیجه عمل میکرونیدلینگ پوستی شفاف , با تراوت , صاف و زیبا خواهید داشت . همچنین موجب از بین رفتن چین و چروک پوست نیز می شود . در برخی از موارد شلی و افتادگی پوست را نیز از بین می برد.

توجه داشته باشید :

میزان نفوذ سوزن ها در پوست با تشخیص پزشک باید صورت گیرد . لذا حتما برای عمل میکرونیدلینگ بهتر است به کلینیک و مراکز زیبایی معتبر مراجعه کنید .تا از بروز برخی از عوارض جلوگیری شود .

بخوانید :  لیپوماتیک صورت , قیمت و هزینه عمل جراحی لاغری صورت

نکته مهم دیگر :

سوزنها برای هر فرد باید به صورت یک بار مصرف استفاده شود و درضمن دستگاه باید به صورت دقیق استریل شود .

انواع عمل میکرونیدلینگ

روش جوانسازی پوست میکرونیدلینگ در کل به دو صورت رخ می دهد و آن هم در میزان عمق نفوذ سوزنها می باشد . که با تشخیص پزشک باید انجام شود . میکرونیدلینگ در دو عمق ۰٫۵ و ۳ میلی متر بر روی پوست رخ می دهد :

 1. میکرونیدلینگ سطحی
 2. میکرونیدلینگ عمقی

میکرونیدلینگ سطحی

این روش برای جوان سازی اولیه بکار می رود که عمق حداکثر ۰٫۵ میلی متر روی اپیدرم پوست است که موجب ایجاد حفره های ریزی بر روی پوست می کند که موجب تحریک کراتینوسیت ها می شود و تعداد زیادی از این فاکتور های رشد پوست آزاد می شوند. و در نهایت پوست ترمیم می شود .

میکرونیدلینگ عمقی

نوع دیگر جوانسازی پوست که به نام میکرونیدلینگ عمقی یا جوانسازی پیشرفته شناخته میشود . از عمق ۰٫۵ تا عمق ۳ میلیمتری ( حداکثر ۳ میلیمتر ) انجام می شود . در این درمان سوزنها تا عمقی که پزشک متخصص بر اساس معاینات اولیه بر روی پوست بیمار انجام داده نفوذ می کنند و موجب تحریک کلاژن و الاستین پوست می شود که در نهایت ترمیم پوست و جوانسازی آن را در پی خواهد داشت .

میکرونیدلینگ برای چه افرادی منع است ؟

 • زنان باردار و دروران شیردهی
 • افرادی که بیماری دیابت دارند
 • افرادی که مشکل سیستم ایمنی دارند
 • افراد دارای اختلال های خونی و انعقادی
 • افرادی که بماری صرع دارند
 • داشتن تبخال یا عفونت حاد
 • کسانی که سرطان پوست دارند
 • وجود خال های بزرگ و یا زگیل در ناحیه درمان
 • لایه برداری محل درمان قبل از میکرونیدلینگ
 • انجام لیزر بر روی ناحیه دمان که قبلا انجام شده
بخوانید :  کاشت مو به روش HRT , قیمت و هزینه کاشت مو با تکنیک HRT
امتیاز بدید !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *