ارتودنسی کودکان , قیمت و هزینه ارتودنسی دندان کودکان

ارتودنسی کودکان , قیمت و هزینه ارتودنسی دندان کودکان , سن مناسب برای ارتودنسی کودکان چند سال است ؟ : چنانچه ظاهر و سلامت لبخند فرزند شما برای شما دارای اهمیت باشد در این صورت مراقبت های ارتودنسی یک مسئله مهم و ضروری می باشد .در واقع باید گفت که ارتودنسی کودکان هم می تواند سبب بهبود لبخند کودک شده و هم منجر به داشتن دندان هایی ردیف شده و به دنبال آن مسواک زدن و نخ دندان کشیدن را برای او راحتر کرده و مانع از ایجاد بیماری های لثه و پوسیدگی دندان های کودک شما شود.

ارتودنسی کودکان

ارتودنسی کودک یعنی چی؟

در حقیقت یک نوع از درمان های دندان پزشکی ارتودنسی کودکان می باشد که در این نوع درمان دندانپزشک متخصص سعی می کند که مستئل و ناهنجاری های مربوط به موقعیت فک و دندان ها را برطرف نماید.هدف دندانپزشک از انجام این درمان این می باشد که دندان ها را به شکلی تنظیم کند تا مجموعه دندان های بالا و پایین در هماهنگی کامل باهم قرار بگیرند.خوشبختانه در کودکان این امکان وجود دارد که بتوان ناهنجاری های مربوط را با استفاده از دستگاه های ارتودنسی و بدون اینکه نیازی به جراحی باشد ،درمان نمود.

لوازم مورد استفاده در ارتودنسی کودکان:

باید گفت که از انواع مختلفی از لوازم ارتودنسی جهت اصلاح مسائل مربوط به فکین و دندان ها در کودکان استفاده می شود .گزینه های درمان عبارت می باشند از:دستگاه های ثابت مانند براکت ها ،دستگاه های متحرک مانند نگهدارنده ها. در اغلب موارد در ارتودنسی کودکان از براکت های رنگی و شاد استفاده می شود .ترکیب رنگ براکت ها سبب می شود که این درمان برای کودکان دوست داشتنی باشد.ولی بزرگسالان ترجیح می دهند به دلیل موقعیت های اجتماعی خاص خود بیشتر از ارتودنسی های نامرئی و یا ارتودنسی با براکت های هم رنگ دندان استفاده کنند.

در حالت معمولی براکت ها و سیم ها دارای رنگ نقره ای هستند .کش های رنگی کوچکی که در ارتودنسی ثابت برای نگهداری براکت ها روی سیم مورد استفاده قرار می گیرند این امکان را برای کودکان فراهم می آورند که آن ها بتوانند دهان خود را رنگ آمیزی کنند.نکته جالب این می باشد که کودکان می توانند در طی مراجعات منظم خود به مطب یا کلینیک ارتودنسی جهت ارزیابی میزان تغییرات به وجود آمده ،رنگ کش ها را دوباره تغییر دهندو از این تنوع رنگ لذت ببرند.

استفاده از مداخلات ارتودنسی اولیه (ارتودنسی کودکان ) دارای چه مزایایی می باشد؟

یک تفاوت عمده ای که میان ارتودنسی کودکان و بزرگسالان وجود دارد این می باشد که پروتکل های درمانی ک.دکان به صورت طبیعی پیشگیرانه تر می باشند.به غیر از هدف های رایج ارتودنسی متخصص ارتودنسی کودکان ،عادت های غلط و مشکلات اولیه که می تواند موجب به وجود آمدن عارضه های جدی تر در آینده شود را نیز شناسای نموده و می تواند آن ها را در زمان مناسب درمان نماید.

از انجایی که مشکلات ارتودنسی کودکان زودتر و به موقع تشخیص داده می شود لذا به انجام یک روش حداقل تهاجمی در حال حاضر کمک نموده و مانع از انجام یک جراحی سخت و دشوار در آینده می شود.بنابراین بهتر می باشد که کودکان در سنین پایین به وسیله متخصص ارتودنسی مورد معاینه قرار گیرند تا متخصص به والدین کودک اطلاع دهد که آیا فرزند او نیازی به ارتودنسی دارد یا نه؟

چون دندان ها و فک های کودکان در حال رشد می باشند در نتیجه ارتودنسی کودکان ،به آسانی می تواند شکل بگیرد.ولی در بزرگسالان به خاطر ساختار عصبی _عضلانی پیشرفته آنها ،فرد باید درد بیشتری را در طول درمان متحمل شود.ولی باید اشاره داشته باشیم که مهمترین مزیت لرتودنسی کودکان برخورداری از لبخندی زیبا در بزرگسالی خواهد بود.

سایر مزایای ارتودنسی کودکان:

  • کاهش دادن نیاز به درمان های آینده،مانند جراحی های سخت
  • مانع شدن از ضعف های رشدی در فک و دندان کودکان و اصلاح نمودن اختلالاتی مانند (TMJ)
  • شناسایی و پیشگیری از گسترده شدن بیشتر عادت های غلط مانند مکیدن انگشت و زبان و تنفس دهانی

بهترین زمان برای ارتودنسی کودکان چه موقع می باشد؟

درست است که متخصصان ارتودنسی درمان های ارتودنسی را برای بیماران خود درهر سنی امکان دارد توصیه کنند ولی اغلب متخصصان ارتودنسی بر این باور می باشند که درمان ارتودنسی برای کودکان در سن ۸یا ۹ سالگی یعنی پیش از سن رشد موثرتر می باشد چون دندان ها و فکین در این سن بیشتر می توانند تغییر کنند.و متخصص ارتودنسی می تواند همزمان با روند رشد کودک استخوان های فکین و صورت کودک شما را با استفاده از روش های ارتودنسی و بی آنکه نیازی به جراحی باشد ؛جرکت داده و به موقعیت فکین کودک را به بهترین وضعیت ممکن درآورد.لذا ما به همه والدین محترم توصیه می کنیم که حتما از به این مسئله توجه کافی داشته باشند تا در آینده فرزندانی با لبخندی زیبا داشته باشند.

هزینه ارتودنسی کودکان

قیمت و هزینه ارتودنسی کودکان

یکی از درمان هایی که در کلینیک دندانپزشکی برای منظم کردن دندان ها انجام می دهند . ارتودنسی است که بر دو نوع ارتودنسی متحرک و ارتودنسی ثابت انجام می شود . اما معیار هایی برای تعیین هزینه ارتودنسی وجود دارد به ویژه برای کودکان که در مرحله رشد نیز قرار دارند .هزینه و قیمت ارتودنسی برای کودکان بر اساس وضعیت دندان های فرد بستگی دارد . مانند اینکه ارتودنسی برای یک یا دوتا دندان هزینه پایین تر به نسبت ارتودنسی برای تمامی دندان هاست . همچنین هزینه ارتودنسی ثابت با هزینه ارتودنسی متحرک متفاوت می باشد.

جهت کسب اطلاع دقیق از هزینه ارتودنسی کودکان در سنین مختلف با دندانپزشک و یا مشاور کلینیک دندانپزشکی مشورت کنید .